Téma: Bizonyítás

kybuck 2023 ápr. 08. - 22:30:57
(53/53)
Nem lebecsülve a matematika és a matematikusok fontosságát, de ha egy cselekmény MacGuffinját nem sikerül kellően közérthetőre vagy akár kedvelhetőve alakítani hamar elveszítik az átlagnéző türelmét és figyelmét. Szép-szép, hogy tehetséges színészek hozzák a tőlük elvárhatót, de ennél a matekozásnál még a titkos sütireceptek is élvezetesebb konfliktusforrást jelentenek. Meg aztán, ha már izgisebb matekos filmet keres valaki, arra ott az Egy csodálatos elme vagy a Kódjátszma.
Midnight67 2020 ápr. 07. - 23:49:02 Előzmény John Neduddgi
(52/53)
Én már háromszor kezdtem bele, de nem tudott lekötni, így eddig nem sikerült a végére jutnom.
5/10
John Neduddgi 2020 ápr. 07. - 23:24:54 5/10
(51/53)
Mike088 írta idáig a legjobbat, röviden;
A nagy nevek ellenére is középszerû, felejthetõ film. Semmi akció, vagy izgalom, inkább csak lelki gyötrődések.
5/10
sexykex 2019 okt. 29. - 07:35:03 5/10
(50/53)
Túl sok komoly filmet nézhettem mostanában. mert ez már nem dobott fel igazán. Nagyon jól tudom, hogy az emberi agy csodákra – egyúttal minden gonoszságra képes – mégis gyanakvással figyelem, amikor valaki kételkedni kezd a saját tetteiben és cselekedeteiben.
Ráadásul én gyakorlatilag a teljes Laricsevet megoldottam valaha, de simán kiütésem volt a geometriai bizonyításoktól. Ezért már a film címe sem tetszett.
8/10
InteriorLulu 2019 jún. 28. - 10:22:06 8/10
(49/53)
Erős film, és ez nem kis mértékben Paltrow érdeme; nem láttam minden filmjét, ám biztos vagyok benne, hogy (eddig) ez élete alakítása, nagyon finoman és meggyőzően hozza karakterének folyamatos őrlődését. Annak a Golden Globe-jelölésnek díjjá kellett volna válnia.
Maga a sztori sem rossz persze, bár kissé vértelen a történet, amit viszont szépen ellensúlyoz az időszálak - Catherine enyhe szétesettségéből logikusan következő - folyamatos keveredése.
7/10
manna1956 2019 máj. 06. - 18:48:31 7/10
(48/53)
Nekem ez tetszett, GP ellenére, nagyon nem bírom.
Végig éreztem a feszültséget.
8/10
Nótárius 2019 febr. 22. - 11:24:59 8/10
(47/53)
Lám, itt a példa, hogy mennyire igaztalan minden, jelen esetben az amerikai filmekre vonatkozó, leminősítően felületes általánosítás! Ez ugyanis egy érdekfeszítő témájú, figyelemre méltóan értelmes és konfliktusos, valamint érzelmileg erős hatású film, jó színészi megformálású erős karakterekkel. Sőt, a történet komolysága és a főszereplő távolságtartó lehangoltsága ellenére, valami átélhető emberségű kesernyés humor is végig átszövi a filmet! Másodszorra végignézve sem unatkoztam, egy cseppet sem!
Suziy 2014 aug. 22. - 07:56:15
(46/53)
ahhh .....Hehh...Még ezt a filmet sem láttam de leírás alapján télleg NEM unalmas...Sõt szerintem kifejezetten érdekes!Mindenféleképpen meg fogom nézni!
5/10
Mike088 2014 aug. 21. - 23:12:45 5/10
(45/53)
A nagy nevek ellenére is középszerû, felejthetõ film. Nem érdemes rá idõt pazarolni, csak ha tényleg nincs jobb a kéznél.

10/5,,,
8/10
jooasszony 2013 nov. 25. - 10:22:33 8/10
(44/53)
Nagyon érzékeny és szép film a felelõsségrõl, a családról. Nagyon sok értelmezése lehet és mindenki lelkiállapota és világlátása szerint magyarázhatja a történteket. Többször láttam a filmet. Szerintem az az egyik legfontosabb üzenete, hogy mindig van a családban (legtöbbször a testvérek között) olyan aki lényegesen többet vállal a többieknél. Nem szabad, hogy a Claire-k ezt természetesnek vegyék. Hopkins zseniális és Hope Davis is nagyon jól hozza a hugán "mindenárom-segíteni-akaró" nõvér szerepét.
3/10
vargacs33 2013 nov. 20. - 15:26:16 3/10
(43/53)
Hát sajnálom a ráfordított idõt, meglep mennyire magas pontszámot kapott - szerintem a színészek miatt, mert a film a felét sem érdemli.
frenchbullie 2013 máj. 27. - 08:51:22
(42/53)
Üdv! A színészeket nagyon jól választották ki, Paltrow és Davis, akár valóban testvérek lehetnének, annyira hasonló típusúak. Jól játszottak. A történetet lehetett több síkon is értelmezni. Én mégis untam, pedig szeretem a drámákat. De ezt a filmet nem tudtam megkedvelni.
10/10
Joli213 2012 szept. 27. - 22:34:28 10/10 Előzmény graniti
(41/53)
Igen.
Ez egy nagyon jó film!
(A matek-vonatkozása jó választás, de aki veszi észre, hogy abszolút mellékes, az nem érti és annak nem is tetszhet.)
8/10
Vilow 2011 dec. 18. - 14:38:44 8/10
(40/53)
Nekem nagyon tetszett a film, különösképp, hogy nem volt tele giccses, sírós jelenetekkel, de attól még drámai volt. Szerintem nem kell matekosnak lenni, hogy legyen benne olyan, ami megfog. Az alkotás, a munka, az elvesztegetett idõ kérdése, számomra nagyon fontos kérdések. Aztán persze nem volt 10bõl 10es, de mindenképpen jó filmnek mondanám!
4/10
sevendevil 2011 dec. 03. - 11:55:09 4/10
(39/53)
Hát ez a film...nem is tudom...kizárólag csak Anthony Hopkins miatt néztem meg,de csalódtam.Hopkins játéka jó volt,de még ez sem segített a filmen.Olyan semmit mondó film volt.Csak vártam és vártam de nem történt semmi.Elõször írok ilyet,de komolyan,nem ajánlom senkinek. 4/10
8/10
Beruchan 2011 okt. 17. - 20:33:17 8/10
(38/53)
Ez a nõ milyen szép ebben a filmben. Tudom, hogy a zilált, zavarodott lánykát kéne alakítania, de egyszerûen nem tudtam nem azt figyelni egész végig, hogy milyen szép smink nélkül.
A film számomra tetszetõs volt. Tehetséges színészek, jó kameraállások, megfelelõ játék a színekkel. Megtudta teremteni azt a hangulatot a film, amit akart. 8/10
7/10
warynski 2011 márc. 17. - 00:17:50 7/10
(37/53)
Számomra már az is meglepõ, hogy "nagy" kereskedelmi csatorna ilyen filmet mûsorra tûz. Bár felvettem DVD-re és úgy néztem, még így is nagyon zavart a számtalan reklám, ami a filmet szétszabdalta. Vagyis megvan az ára élvezetnek. Mert élvezetes, bár nem igazán nagy film a Bizonyítás.

Hálás, érdekes téma, zseniális színészek, nagyon jól megírt dialógok. Ami persze nem annyira meglepõ. hiszen az azonos címû színdarabból maga a szerzõ írta a forgatókönyvet. Valahogy mégis hiányérzete van az embernek. Mit akar a film/szerzõ/rendezõ közölni? Számos mondandó belemagyarázhtaó a filmbe, de azt nem állítom, hogy mellbevágó lenne az üzenete. Ha van is ilyen, valahol a frappánsan megírt dialógok és ügyes szerkesztés útvesztõjében elsikkadt. Tippek: õrület és épelméjûség határai, a matematika végtelen csodája, az elvesztegetett idõ problematikája stb. Mindenki válasszon magának. Vagy ha nem, akkor csak nézze a filmet. Nem rossz szórakozás...
6/10
ScyThE 2011 márc. 16. - 16:07:04 6/10
(36/53)
SPOILER

Nincs ez annyira elvágva, úgy lett vége hogy ott ül a csaj meg a csóka és átbeszélik a füzetet.
Kiadják, konferenciákra járnak, még talán össze is házasodnak és Happy End.. :D

szerintem is felemás.. amilyen kedve van az embernek éppen, de semmiképpen sem filmtörténeti remekmû.
Roti1 2011 márc. 16. - 14:35:56
(35/53)
Igazából vegyes érzelmeket váltott ki belõlem ez a film. Egyrészt baromira tetszett, az elõttem szólókkal ellentétben egyáltalán nem találom sem unalmasnak sem vontatottnak nagyonis lekötött. VISZONT! Én most néztem a Tv2-n és mikor vége lett és lement a tv2 jelzés a jobb felsõ sarokból én azthittem csak reklámblokk jön erre mondják hogy következik a.... bla-bla-bla. Én egyáltalán nem éreztem úgy, hgoy ennek a filmnek itt és most reális, hogy vége legyen. Hiányérzetem maradt. Nagyon- de nagyon néztem volna tovább. Mert így elvágva nekem a film zsenialitása ellenére olyan semmilyen lett.

Vagy valaki érti, hgoy miért lett ez itt elvágva csak én néztem be valamit. Hol a végkifejlett?
port_man 2011 márc. 15. - 23:56:41 Előzmény EriQ
(34/53)
:-)))