Téma: Bizsergés

10/10
Mariann Toth 2022 dec. 26. - 16:44:52 10/10 Előzmény webulon
(54/54)
Nem ment férjhez és főként nem az első "szembejövőhöz".Azt mondta:vigyázzunk egymásra, mindketten magányosak vagyunk.Semmi fájdalom nem jön át?Az baj.Felvállalja a terhességét, büszkén, szűk ruhát hord.Ezzel felvállalja a fiatal srácot, amit annak az életében nem tett meg.Jellegzetes angol humora van, ahogyan próbálnak a barátnők a szerintük legjobb módon segíteni.Igazi angol életérzés.A srác azt mondta mielőtt kidobta a nő:miért ne kefélhetnék mellé ha te szégyellsz engem?Éretlennek tűnt de nem volt az.Ugyanakkor nagyon pontosan ábrázolja, mi történik akkor, amikor egy befolyásos iskolaigazgató, egy művelt nő, megpróbálna kilépni a komfortzónájából.A helyzet valós.
10/10
Mariann Toth 2022 dec. 26. - 16:33:34 10/10
(53/54)
Tipikus angol környezet, angol szokások.Remek a humor, ugyanakkor dráma is.Senki nem azzal boldog akit ideálisnak képzel magának, sőt.Remek film.
port_boy 2021 febr. 20. - 14:11:34
(52/54)
Ez NEM vígjáték, el is lett cseszve.
10/10
Cucu01 2017 márc. 15. - 19:07:05 10/10
(51/54)
Tetszett! Ajánlani tudom kikapcsolódós filmnek!
10/10
Cucu01 2017 márc. 15. - 14:33:14 10/10
(50/54)
Kíváncsi vagyok rá! Ma vettem észre.
8/10
Xxy92 2016 júl. 15. - 23:42:45 8/10
(49/54)
Nagyon csodálkoztam, amikor egy péntek este fõ mûsoridõben adta le a TV2, de csak így tovább! Ugyanis ez egy nagyon különleges film, ami értéket közvetít. Szépen bemutatja a barátságot, valamint a szerelmet is -azoknak minden pozitív és negatív oldalával-. Érdekes, hogy a csavar nem a film legvégén jön, hanem kb. a két harmadánál; ritkán dönt úgy rendezõ, hogy õ maga zárja le a nagy változást hozó eseményt.
Elsõsorban "nõi film", de mélyebb lelkületû férfiaknak is könnyen elnyerheti a tetszését. Persze kell hozzá egy fajta mentális érettség, hisz a fõszereplõk sem fiatalok.

Ja, és aki egy nevetõs angol vágyik, az ne ezt a filmet nézze!!
10/8
6/10
webulon 2013 máj. 09. - 14:50:45 6/10
(48/54)
Hát nem tudom

Tetszett tetszett egy darabig........addig max pontos Andie MacDowell hozta a tõle megszokott formát :-)

de aztán
spoiler

a srác halála nagy csavar ott is jó a mozi ...olyan leülsz elé s nem bírsz felállni ..

de utánna ....nah persze elveszti élete szerelmét ,-picit pityereg,- nem zuhan meg..igazán életszerû... aztán férjhez megy egy az elsõ szembejövõhöz
majd gyereket szül.... kibékül azzal a nõ párossal akinek kvázi köszönheti ,hogy elvesztette a srácot mintha misem történt volna .....semmi de semmi fájdalom nem jött át ...

Ismét próbálták a vígjátékot keverni a drámával ...de ismét nem jött össze - szezont a fazonnal .... MacDowel kisasszony göndör fürtjei miatt kapott egy 6-ost :-))
fürmender 2013 ápr. 14. - 00:51:48 Előzmény M.Zs.F
(47/54)
Háát... A filmmûvészet csúcsainak megostromlását nem ettõl a mozitól krll várni, de egy fárasztó hét után, egyszomat este, "jó társaságban" kellemes szórakozást tud nyujtani Persze én Anikóval néztem, ami sokatjavított a film színvonalán. Köszönöm...
10/10
M.Zs.F 2013 márc. 25. - 01:41:15 10/10
(46/54)
Sokadik nézésre is ugyanúgy megnevettet, megsírat, és aztán megnyugtat. Szeretem mert szeretem..........még mindig 10-es!
lolow 2013 febr. 24. - 14:13:04 Előzmény schimi
(45/54)
Helyes!Séta ;)
6/10
schimi 2013 jan. 27. - 11:07:57 6/10
(44/54)
Romantikus vígjáték, amirõl kb. a felénél kiderül, hogy nem is vígjáték, a végére pedig az összes fõbb szereplõ ellenszenves lesz. Egyszer nézhetõ, de ha éppen szép az idõ, inkább sétálj egyet, hasznosabb.
10/10
M.Zs.F 2011 jún. 08. - 20:25:44 10/10
(43/54)
Számomra ez a film nekem bárhol, bármikor, bármiért. Imádom, pedig annyira nem nagy szám a sztori sem, a szinészi játékok sem, a képi világa sem, de valamiért mindig tudok rajta röhögni, de a végén mindig zokogni is szoktam egy sort, aztán gondolkozok mélyen, hogy mi emberek miért is vagyunk ennyire hülyék, hogy amikor ott a boldogság a kezünkben akkor azt hisszük hogy nem érdemeljük és vágyunk szinte vissza a rosszba.

Egyszerûen IMÁDOM, s ez már változatlan kb 8-9 éve (akkor láttam elõször). És nekem ez inkább egy keserédes vigjáték, mint egy olyan dráma, amin néha lehet vihogni. És Andie MacDowell tényleg egy baromi vonzó nõ még "melegszemmel" is!

10/10
Pickwick 2010 dec. 26. - 21:32:06
(42/54)
"egy alig nagykorú sráccal" Rosszul hallottam, hogy a srác 25 éves? A leírás alapján fiatalabbra számítottam.
A filmet egyébként épp most kapcsoltam el, nekem annyira nem jön be.
zotyo04 2010 nov. 02. - 13:43:07
(41/54)
A film besorolása természetesen filmdráma, nem pedig romantikus vígjáték.
zotyo04 2010 nov. 02. - 13:40:28
(40/54)
Eleinte tetszett a film, a késõbbiekben mást vártam tõle, mint amit kaptam. Zagyvaság:S
7/10
NADALFAN 2010 szept. 26. - 23:48:19 7/10 Előzmény Lizizizzi
(39/54)
egész jó film ,egy ilyen csinos negyvenest bevállalnák én is bármikor:DDD
Lizizizzi 2010 jún. 27. - 16:41:11
(38/54)
8/10
Malaska 2009 aug. 12. - 13:13:13 8/10
(37/54)
Nem értek veled egyet,illetve az én problémám az,hogy nehezen lehetett elhinni,hogy ez a srác tényleg beleszeretett a -na jó,nem épp überszexi,de azért vénkisasszonyi mivoltában is igen vonzó- volt igazgatónõjébeDe lehet,hogy ez csak az én gonosz lényemnek a feltételezése,hogy a téma hiteltelen..A srác amúgy szerintem eléggé rendben volt,azt hozta,amit a szerepe megkívánt tõle:fiatal kölyök,van benne sárm meg dög.Nem rajta múlnak a dolgok.
nihilke 2009 aug. 04. - 19:28:06
(36/54)
nagyjából az elsõ egy órának semmi története nincsen. hirtelen jött kefélések közötti értelmetlen és/vagy lényegtelen párbeszédek. és mivel az elsõ felével nem sikerült megalapozni a hangulatot, így a második felében sem éreztem semmiféle bizsergést, gyönyört vagy meghatottságot. a vége pedig egyenesen röhejes volt.


**spoiler**

meghal a srác. a nõ szomrú egy kicsit, meg összeesik a fûben, meg néha sír, meg mittomén (gondolom, itt már nekem is könnyeimmel kellett volna küszködnöm. ha abból a vibrálásból meg szerelmbõl, ami köztük volt, átjött volna valami, még sikerült is volna.) aztán hirtelen esküvõre készül a pappal, vagy kivel. hádde miért? ez így honnan jött? semmi jele nem volt annak, hogy valami nem stimmel nála. ilyet meg az ember beszámítható állapotban nem csinál. ha mondjuk látszott volna rajta, hogy beleõrült a bánatba, akkor esetleg. de hát ugye ilyen apróságokra a rendezõ úrnak már nem futotta.

**spoiler vége**

az egész valami vázlatos izé. nem ártott volna belõle filmet csinálni. történettel. szereplõkkel, akiknek van múltjuk, jelenjük, jövõjük, személyiségük, akármijük. a karakterábrázolás értékelhetetlen. és azok a nõk... mint valami béna szex és new york utánzat vénkisasszonyokkal. Kate-nek is hiába vannak vörös göndör fürtjei egyáltalán nem az a szexi csábító típus, akinek elhinném ezt a viszonyt. illetve mindent elsöprõ szerelmet(?). a srác helyett szintén választhattak volna valami jobban kinézõt, hátha segített volna a filmen. de ez így sehogyse jó szerintem.
végülis csak a lényeg hiányzott belõle: a szenvedély. az egész film halott volt.
8/10
Malaska 2009 aug. 03. - 01:29:22 8/10
(35/54)
Nem tudja valaki,hogy ez a srác,Kenny Doughty szerepelt-e valamilyen más filmben,amit nem raktak fel ide.Annyira ismerõs valahonnan,de ezek közül a filmek közül egyet se láttam!