10/10
Ati2323 2020 dec. 25. - 23:28:05 10/10
(181/221)
Az első rész is eléggé megosztó volt. Valakinek borzasztó, valakinek csillagos ötös. Látni kell az első részt előtte (és érteni). Akinek tetszett az első, tetszeni fog ez is. Kell hozzá egy kis élettapasztalat is, inkább 30 felett ajánlom. Kevés olyan folytatásos filmek egyike ami hozza az első rész feelingjét és egy szinten van vele.
10/10
nikita1111 2020 dec. 25. - 18:51:36 10/10
(180/221)
Egyértelműen 10-es.Egyik legjobb sci-fi,ha nem a legjobb!Ezek a pontozások ritkán reálisak.Mindig attól függ kik szavaztak többen .Az idióták vagy akik felfogták a filmet.
Roberto DiCapribogyó 2020 dec. 07. - 09:19:06 Előzmény Kaliff
(179/221)
Mi értelme volt elkészíteni ezt a filmet?
-> Az, hogy sok millió embernek okozzanak filmélményt, örömöt.

Vontatott, borzalmasan lélekölő, a felétől már csak inkább hallgattam, nem néztem, mert egyszerűen nekem túl sok volt a képi világ sivársága,
-> Az első résznél nem "vontatottabb". Ha azt szeretted, akkor nem érhetett meglepetés. Ha nem szeretted, akkor minek nézted meg ezt.

Jared Leto eddig sem volt szimpatikus, amit ebben a filmben csinált, az lubickolás a öncélú mocsokban, nem színészet.
-> Őt én sem csípem...

Harrison Ford nyugdíjas korában végig cameozza az összes nagy bevételt produkáló filmjét. (Indiana Jones, Star Wars, Szárnyas fejvadász) Így kell többszörösen + még egy bőrt (is) lehúzni a múltról. Mégis az ő játéka és a fiatal kezdő színészlányka, Ana de Armas maradt meg nekem leginkább.
-> És milyen jól teszi, jó látni az "öreget"; ráadásul abszolút hozzátett a jelenléte ezekhez a filmekhez.

Csak azt tudnám, hogy mi a jó francot eszik bárki Ryan Goslingon?
-> ezt én se értem.

Ford bárkit lejátszik, ez alap, de Ana de Armas is jobb volt, magasan verte Goslingot. Azt a búval b*szott fejét nézni a végére már kínszenvedés volt, legalábbis nekem. Szerintem Gosling egy felfújt lufi, üres, tartalmatlan, csak valamiért sokan odavannak érte.
-> ebbe a filmbe, a hangulathoz tökéletesen illett az a melankólikus feje (más kérdés, hogy az összes többi filmjében is ezt hozza).

Hát nekem nem ér annyit a játéka, hogy legközelebb az időm adjam a filmjéért.
-> Igy döntöttél. A világ pedig tudomásul vette.
5/10
Kaliff 2020 dec. 05. - 12:36:07 5/10
(178/221)
Mi értelme volt elkészíteni ezt a filmet? Vontatott, borzalmasan lélekölő, a felétől már csak inkább hallgattam, nem néztem, mert egyszerűen nekem túl sok volt a képi világ sivársága, Jared Leto eddig sem volt szimpatikus, amit ebben a filmben csinált, az lubickolás a öncélú mocsokban, nem színészet. Harrison Ford nyugdíjas korában végig cameozza az összes nagy bevételt produkáló filmjét. (Indiana Jones, Star Wars, Szárnyas fejvadász) Így kell többszörösen + még egy bőrt (is) lehúzni a múltról. Mégis az ő játéka és a fiatal kezdő színészlányka, Ana de Armas maradt meg nekem leginkább. Csak azt tudnám, hogy mi a jó francot eszik bárki Ryan Goslingon? Ford bárkit lejátszik, ez alap, de Ana de Armas is jobb volt, magasan verte Goslingot. Azt a búval b*szott fejét nézni a végére már kínszenvedés volt, legalábbis nekem.
Szerintem Gosling egy felfújt lufi, üres, tartalmatlan, csak valamiért sokan odavannak érte. Hát nekem nem ér annyit a játéka, hogy legközelebb az időm adjam a filmjéért.
7/10
Kit Fisto 2020 szept. 05. - 19:19:29 7/10
(177/221)
Jó film, de kb. négy megnézés után már nincs kedvem ötödikhez - az eredetit bármikor megnézném, akár minden nap. Persze az, hogy jó film, nem is kell azt jelentse, hogy egy évben megnézzem húszszor. Az már a superfilm kategória!  :) Azt eredetinek elképesztő szürreális képi világa és hangulata van, a zenéje pedig valami csodálatos. Szerintem a története is jobb. Imádom Sean Young karakterét, gyönyörű volt akkor. Az éjszakai város, a hatalmas reklámok, a repülő autók, és a gyönyörű replikáns nő kultikus lett. Erről a filmről nem tudok ilyen jókat mondani, egyértelműen egy alsóbb kategória, de még így is, egy elég jó film - de ehhez sem árt sci-fi kedvelőnek lenni.
offtopic
Roberto DiCapribogyó 2020 aug. 17. - 14:00:55 Előzmény DoctorMorreau
(176/221)
Sajnos gyenge hozzászólás ez, szinte mindenben legalább egy fokkal rosszabb, mint az "átlagos hozzászólás" itt a fórumon.
Stílus, kifejezőerő, empátia, konkrétumok, kibontott ellenérvek - mindenben rosszabb.

Ha valaki ezt a kommentet olvassa először, még gondolhatja is azt, hogy ez végtére is egy jó, igazságot lefedő komment, de sajnos rendkívül gyenge eresztés a korábbi kommentekhez képest és inkább amolyan katyvasz a durcáskodás, hisztizés és az arrogancia eszköztárából.
6/10
DoctorMorreau 2020 aug. 08. - 00:46:14 6/10
(175/221)
Sajnos, gyenge film, szinte mindenben legalább egy fokkal rosszabb, mint az "első rész", vagyis az 1982-es klasszikus.
Képi világ, karakterek, zene, történet, izgalom - mindenben rosszabb.

Ha valaki ezt a filmet látja először, még gondolhatja is azt, hogy ez végtére is egy jó, elgondolkodtató film, de sajnos rendkívül gyenge eresztés az első színvonalához képest és inkább amolyan katyvasz a Mesterséges Intelligencia, a Terminátor és az 1982-es Szárnyas fejvadász anyagaiból.


Roberto DiCapribogyó 2020 máj. 31. - 18:34:43 Előzmény cellasto
(174/221)
cö-cö-cö
Roberto DiCapribogyó 2020 máj. 31. - 18:32:01 Előzmény KeNorbi
(173/221)
:)))
KeNorbi 2020 máj. 31. - 14:33:01 Előzmény olahmiki1959
(172/221)
:-D
3/10
cellasto 2020 máj. 31. - 11:56:22 3/10 Előzmény kékRS
(171/221)
persze..azért kerül többe még a mai napig az első rész bármilyen adathordózón, mint a második...
attól még, hogy te elfogult vagy valamiért, ez a film messze elmarad az első résztől.
nem csak rendezéseben, de castingban, hangulatban, látvány világban..mindenben!
10/10
kékRS 2020 máj. 31. - 01:16:32 10/10 Előzmény Warthog82
(170/221)
előbb helyesen írni tanulj meg!
10/10
kékRS 2020 máj. 31. - 01:13:44 10/10 Előzmény vászonpeti
(169/221)
végre....már azt hittem itt mindenki hülye
10/10
kékRS 2020 máj. 31. - 01:09:35 10/10 Előzmény cellasto
(168/221)
pl. azt hogy felesleges dvd-t gyártani
10/10
kékRS 2020 máj. 31. - 01:07:29 10/10
(167/221)
ilyen jó scifit nem még láttam...egyértelműen jobb , mint az első szerintem szofisztikáltabb is, mint az első rész, ja persze régen minden jobb volt.... a luvot alakító nő pedig az egyik legjobb negatív női figurát játszotta el , amit moziban valaha látni lehetett
látványban is kifogástalan volt
logikátlan? akkor legózzál az biztos menni fog..!!! bár lehet hogy az is bonyolult lesz
port_boy 2020 máj. 24. - 23:20:45
(166/221)
Direkt a spoiler kommenteket kerestem, hátha legalább utólag megértem, hogy miről is szólt ez a film, kinek mi volt a motívációja, de gyanítom hogy ha valaki leírná, abban sem lenne sok logika. Elnyújtott andalgás, logikátlan részekkel, nekem ennyi volt, az utolsó jeleneten meg egyenesen nevetnem kellett.


10/10
Findzs 2020 máj. 13. - 09:52:33 10/10 Előzmény FrippRóbert
(165/221)
Teljesen egyetértek!
Nem véletlen, hogy az Imdb, a metascore a rotten tomato stb. oldalakon 8 pont körüli értékeléseket látni.
Nem a magyar közönségnek való. Ide a Michal Bay és J.J. Abrams stb. féle semmitmondó látványmozik kellenek.
4/10
olahmiki1959 2020 jan. 07. - 14:51:57 4/10 Előzmény Roberto DiCapribogyó
(164/221)
Köszi a belinkelt cikket, ha jól emlékszem, ezt annak idején olvastam is, és talán pont ennek a hatására, fokozott várakozással ültem le megnézni a filmet, és ezért is volt - talán - akkora csalódás.
Ebből a cikkből számomra egyetlen dolog derült ki: ha valaki tehetséges újságíró, akkor szinte bármiről tud egy olyan cikket, véleményt írni, ami nagyon vonzóvá tud tenni egy filmet, vagy akár valamilyen terméket, egy színházi előadást, egy könyvet, holott lehet, hogy annak a valósághoz nem sok köze van.

A Szárnyas fejvadászt már többször láttam, mindig ugyanakkora élmény volt, a folytatást pedig csak egyszer, és többet nem is fogom megnézni, mert közel 3 órát nem fogok újból rááldozni az életemből, annyi időm nincs.

De köszi a cikket, tanulságos volt.

Szia!
Roberto DiCapribogyó 2020 jan. 07. - 13:43:50 Előzmény olahmiki1959
(163/221)
Hát, te tudod... nyilván nem kényszeríthetlek, hogy megnézd újból.

Azért teszek még egy kísérletet, hátha az alábbi (amúgy itteni port-os) cikk hatására a jászol melegével frissen átitatott szíved megnyílik a folytatás újbóli megtekintésének elvi lehetőségére :-) :

https://port.hu/cikk/mozi/hat-igen-hat-igen-szarnyas-fejvadasz-2049/article-48197
4/10
olahmiki1959 2020 jan. 06. - 21:16:45 4/10 Előzmény Roberto DiCapribogyó
(162/221)
Oké, fussunk még egy kört.
Soha nem voltam nyugodtabb, mint most.
Nem szoktak előítéleteim lenni egy filmmel kapcsolatban - és mással sem -, mindig nyitottan, érdeklődően ülök oda a képernyő elé, hogy megnézzek egy filmet.
A tévém tökéletes minőségű, és meg is írtam, hogy CSAK ennek a filmnek voltak hangminőségi problémái, a reklám, és minden más tv műsor szuper hangminőséggel hallható azóta is, nem beszélve a többszáz filmről, amik a gyűjteményemet alkotják.

"Harrison Ford-on és Daryl Hannah-n kívül egyikük sem volt soha A kategóriás sztár."
Na, itt vettem egy nagy levegőt...:)

Rutger Hauer a 80-as évek szupersztárja volt, olyan filmekkel, mint a Fantom az éjszakában, Szárnyas fejvadász, Sólyomasszony, Hús és vér, Vak végzet, vagy éppen Az országút fantomja, ami a maga műfaján belül abszolút csúcs!
Sajnos, később Hauer karrierje elkezdett látványosan lefelé hanyatlani, de az biztos, hogy volt egy korszaka, amikor a filmgyártás első vonalába tartozott.

Brion James kitűnő karakterszínész volt, számtalan akciófilmben, westernben és krimiben szerepelt - 48 óra, Tango és Cash, Keleti kényelem, Silverado, Az 5. elem, stb.

Joanna Cassidy-től néhány film: Tűzvonalban - az egyik legjobb politikai thriller-dráma -, A Mars szelleme, Kipurcant a bébicsősz..., Vámpír Brooklynban, stb.

M. Emmet Walsh: Éjféli cowboy, Kis nagy ember, MI van, doki? Serpico, Missing in action, Vadiúj Vadnyugat, stb.

Ehhez a szereplőgárdához képest a mostani film szereplői - Ryan Gosling, Harrison Ford és Jared Leto kivételével (oké, kis jóindulattal még Robin Wright is ide számítható) - a fasorban sincsenek!
Sem karakterben, sem súlyban, sem szimpátiában - bár ez ízlés dolga, természetesen.

Végül:
A Szárnyas fejvadász 2049 lehet, hogy jó film... Szerintem nem az, de fogadjuk el ezt az alaptételt.
A Szárnyas fejvadász - az 1982-es eredeti - viszont időtálló remekmű, mára már kultfilmmé nemesedett alkotás, a sci-fi történetének alapfilmje.

Ez a különbség köztük.

Írtam ezt teljesen nyugodtan, előítéletektől mentesen, egy tökéletes minőségű számítógépes monitor, és egy kitűnő klaviatúra segítségével!!!

És most gyorsan visszasurranok a kis kuckóm védelmébe, mielőtt ujjadat figyelmeztetően felemelve mutatnál rá imént kifejtett álláspontom helytelen mivoltára!...:)

Ha sikerült megnevettetnem Téged, akkor a feladatomat már teljesítettem is...:)
Üdv!