10/10
gab2010 2012 aug. 28. - 20:05:11 10/10
(850/1150)
(Spoiler talán) Már alig várom a folytatást, kíváncsi vagyok hogy Hulk barátunk melyik istent foglya legközelebb a földbe hajigálni :)
10/10
KurtWagner 2012 aug. 27. - 23:46:00 10/10
(849/1150)
Spoiler

Coulson ügynököt én is sajnáltam, de valakinek meg kellett halnia és van más is, ami összekötheti a filmeket. De ha igazak a pletykák és nem is hülyeség az elgondolás lehet, hogy nem is halt meg. Vagyis visszatérhet... Rebesgetnek valamit Vizióról, és bár a képregényben más az eredet története (bár azt is már annyiszor rebootolták) van benne ráció. Meglátjuk...

Spoiler vége
10/10
KurtWagner 2012 aug. 27. - 23:42:03 10/10
(848/1150)
Thanos!
Elvis81 2012 aug. 27. - 23:10:30
(847/1150)
SPOILER,SPOILER,SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ki volt vagy lesz az a vörös képû negatív figura, a stáblista közepén, aki belefordul a kamerába??
SPOILER,SPOILER,SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
10/10
viktor1994 2012 aug. 27. - 14:58:23 10/10
(846/1150)
SPOILER-t tartalmazhat!
A film nagyon tetszett, viszont volt pár negatívum, ami nem tetszett:
1: Kicsit zavart, hogy Tony (Vasember) és Pepper tegezték egymást (Lehet a Vasember 2-ben is, nem emlékszem)
2: Clarson ügynöknek nem kellett volna meghalnia, õ volt az aki kapocs volt a filmek között valamilyen szinten.
Ami pozitívum:
1: Mark Ruffalo-t sokkal jobban bírtam, mint eddig bármelyik Hulk-ot alakító színészt.
2: Végig benne volt az a Vasemberes humor.

Egyébként szerintem a film középpontjában a Vasember és Amerika kapitány állt.
10/10
zz76zz 2012 aug. 27. - 13:15:20 10/10
(845/1150)
Nagyon fajinan összerakott film. Végig izgalmas. ******** Spoiler Azt a részt, ahol Lokit Hulk beleveri a padlóba 3x tekertem vissza :) *********Spojler vége. Összeköti szépen a Szuperkalandorokat. Ezt a filmet megnézve kedve szottyan az embernek újranézni külön is filmeket, melyet ez köt össze.
aricsys 2012 aug. 27. - 11:47:07
(844/1150)
Az elsõ olyan film, ahol Hulk végre egy kicsit meg van formálva!
A borzalmas Hulk filmek után, itt végre van humora,(SPOILER: ahogy Thor-t odébb löki egy küzdelem után sunyimódon... SPOILER) és értelme is a jelenlétének!
Kölyök koromban õ volt a nagy kedvencem, és meghökkenve láttam, hogy milyen gagyi alkotásokat csaptak össze eddig vele.
Most valamelyest elégedett voltam.
8/10
5/10
Matrixfan5 2012 aug. 27. - 01:36:08 5/10 Előzmény ulqui11
(843/1150)
Poén mert én is csak azért fogom megnézni a másodikat is:D! Nem baj, ha nem nézünk rosszabbat nem értékeljük a jobbat!:D
G-x 2012 aug. 26. - 20:03:06
(842/1150)
Circo et pane! ez kell a népnek jól ismerjük a mondást. Mennyire igaz! Csak a kenyeret a pop-corn váltja fel, meg hát a cirkusz is kissé virtuális. Amúgy nem rossz, félre értés ne essék, ebben a mûfajban abszolúte N.o.1, ha másért nem, a látvány miatt, miután ennyi pénzt beleöltek, illett is megcsinálni ilyenre. Imdb 8,6-ot ennek ellenére soknak tartom pedig tényleg tetszett a film, de egyszerûen ez (még) nem kultfilm, majd azzá válik évtizedek múlva, hogy na ez egy nagy elõrelépés volt látványilag stb. (Psycho sem ijesztõ a ma emberének.) Egy a lényeg: Szinte nem mondhatja ember, hogy nem tetszett (aki tudja, hogy miért nézi meg), persze valami hiányzik. Más kérdés, hogy az alkotóknak nem szándékuk betölteni..8/10
8/10
pb69 2012 aug. 26. - 19:10:25 8/10
(841/1150)
Vonakodva ültem le megnézni ezt a filmet, ugyanis nem szeretem az ilyen "csomagoljuk össze a sikeres filmek szereplõit" mentalitást, túl hatásvadásznak tartom.
Miután végeztem vele, szívesen lehúznám a filmet (méghozzá jó alaposan, már csak a hatalmas hype miatt is), mert nagyjából minden kétségem beigazolódott, mégis vmi visszatart ettõl, mégpedig az, hogy szinte végig jól szórakoztam alatta.
És tartom azt, hogy minden filmet elsõsorban a maga mûfajában kell értékelni, majd csak ezután érdemes (kisebb súllyal) "globálisan" is megtenni ezt.
Ez a film egy tipikus "popcorn mozi", aminek semmi más célja nincs, mint az, hogy tömegek üljenek a képernyõ/vászon elé és kellemesen (lehetõleg az agyukat "kikapcsolva") elszórakozzanak pár órát. Nem érdemes világot megrengetõ fordulatokra, tanulságokra, ill. komoly értékrendi dilemmák vagy mély filozófiai kérdések fitogtatására számítani.
A kitûzött céloknak pedig a Bosszúállók tökéletesen megfelelt. Látványos jelenetek, akciódús és pörgõs sztori, érdekes karakterek (és mennyiségileg pont annyi, amennyit még elbírt a film), a poénok jól ülnek...aligha kell ennél több ide.
Saját mûfajában megérdemli a 10/10-et, viszont azért nem hagynám ki a "szélesebb körû" értékelést sem.
A legnagyobb problémám (mint általában az ilyen filmekkel) a történet majdhogynem teljes hiánya. Bumm, jön a gonosz, meg kell menteni a világot, aztán durr bele. Egyszerû, mint a faék. Minden elképzelhetõ sablont és közhelyet sikerült elpuffogtatni, már csak vmi kellõen nyálas szerelmi sztori "hiányzott" belõle.

Most pedig néhány SPOILER(!!!)-tõl sem mentes gondolat:
Azért kemény, bár elõrejósolható volt az, ahogy kb. szépen sorban mindenki mindenkivel megküzdött. Nyilván az érdekli leginkább az embereket, hogy vajon melyik szuperhõs erõsebb, viszont szívesen látnánk õket egymás oldalán is küzdeni a jó érdekében. Mindezeket a Loki-féle delejezés és a kezdeti civakodások, majd pedig a nagy összefogás kapcsán viszonylag ötletesen, ám nem túl feltûnésmentesen sikerült is megoldani.
Az pedig vhogy nem véletlen, hogy az X-men vonalba nem túrtak bele ezzel a filmmel és nem lettek õk is belerángatva a buliba. Egyrészt nyilván nem lehetett volna optimálisan eldönteni mely karakterek kapjanak itt szerepet, másrészt viszont az egy erõsen más világ. Az X-men (szerintem legalábbis) bõven nem a "popcorn mozi" kategória, komoly sztori és háttérszálak jellemzik, egyáltalán nem nélkülözik a fent emlegetett értékeket és jellemzõket. Nagyon korrekt és ésszerû hozzáállásnak gondolom, hogy hagyták békében azt a vonalat és "csak" az ismeretes szuperhõsöket vonták be ebbe a projektbe.
1/10
Feco007 2012 aug. 26. - 11:55:39 1/10
(840/1150)
Számomra csalódás a film! Talán túl sokat akartak. Látványos jól megcsinált látszik, hogy egy valag pénzbe került de...... és itt a lényeg valami hiányzik, legalább is számomra. Ráadásul nem biztos, hogy mindenki látta a azokat a filmeket ahonnét összeszedték a "szuperhõsöket" és ez zavaró lehet.
AldersbacherFilmYeah 2012 aug. 26. - 00:42:10
(839/1150)
Meg a legjobb is!
7/10
Ozterna 2012 aug. 26. - 00:13:30 7/10
(838/1150)
Az eleje uncsi volt, de aztán ahogy felpörögnek az események, az ember csak kapkodja a fejét, látványos és közben a Vasember humora oldja a feszkót, mese, de jól megcsinálták! A "mentsük meg a világot" filmek között tán ez a leglátványosabb! Jó volt.
3/10
DuduBaba 2012 aug. 25. - 19:53:18 3/10
(837/1150)
Életem egyik legnagyobb filmes csalódása. Kifejezetten dühítõ, hogy egy ilyen film tetszik a ma emberének! 3/10, mivel mesének nem rossz és nagyon látványos.
tom991 2012 aug. 25. - 18:52:55
(836/1150)
a 30 percnyi kimaradt jelenetre asszociálva írtam. egyébként a stáblista után csak egy jelenet van (a kajálós), amire te gondolsz, az a stáblistát szakítja meg, de rajta van a DVD-n.
9/10
zsotya010 2012 aug. 25. - 18:30:52 9/10
(835/1150)
Szerintem meg 2012-ben a fantasztikus filmek kategóriájában igen is ez a legjobb az igényes kidolgozás miatt! Ebben nem is a mondanivaló volt a lényeg, amúgy meg szépen összefûzték az elõzõ filmekkel, ilyet pedig mostanában nem láttam, hogy 4-5 különbözõ filmnek egy ilyen kiteljesedése lett volna. Régen a kategória csúcsa az Alien: nyolcadik utas a halál volt, mindenki meg akarta nézni, de annak sem volt több mondanivalója, és a négy Alien film közül majdhogynem a leggyengébb lett szerintem! A Batmannel meg szerintem nem kéne hasonlítgatni, mert az úgy ahogy van akciófilm és viszonylag a realitások talaján mozog!
tom991 2012 aug. 25. - 18:24:00
(834/1150)
ki beszélt itt a kajálós jelenetrõl?
6/10
getkidi 2012 aug. 25. - 13:40:15 6/10
(833/1150)
Megnéztem :)
ezt is :)
Én rosszabra számítottam.
Egyszuszra végig tudtam nézni.... így tehát túl rossz véleményem nincs errõl a filmrõl.
Persze itt is vannak eltúlzott jelenetek, de legalább igényesen vannak kivitelezve.
6 pont.
ulqui11 2012 aug. 25. - 03:48:04 Előzmény Matrixfan5
(832/1150)
Pontosan ez a véleményem nekem is. :D
Én a batmant éreztem kicsit popkornosabbnak a kelleténél,hát ezt a filmet látva,egy szavam se lehet sötét haverunkra! XD
Igazándiból annyi negatívumot fel tudnék hozni a filmel kapcsolatban,hogy az valami hihetetlen,a történet,a karakterek,azt gondoltam hogy legalább Starkban lesz valami,de(számomra valami hihetetlen módon)inkább lett szimpatikus a Thor gyerek,meg a bratyó(inkább a bratyó),de õk sem a hihetetlen színészi játékuk,vagy pompásan megírt karaktereik miatt,hanem úgy fejre(egyébként ezeket a szempontokat követve,a sólyomsrácot a film 2/3-ban lerúgtam volna)! XD
A gyerek,aki a halálával elvileg a drámát szolgáltatta,nekem a boldogságot hozta el mikor kipurcant,mert olyan idegesítõ volt az idétlen karakterével,és a semmittevésével,hogy az valami förtelem(Cobie-nál még csak-csak elnéztem,mert bejön a csaj :P ),Samuel meg egy pillanatg nem tudta feledtetni,hogy õ Samuel,és egy pillanatra nem ötlött fel bennem az,hogy õ egy titkos szervezet vezetõje,na persze ez nem az õ hibája,egyszerûen túl sok õ ebbe a filmbe...és még sorolhatnám,de nem fogom,nem végeznék holnap reggelig sem.

A filmben ami tetszett,azok igazából csak az effektek volak(egy olyan thor vs iron man féle erdõbunyót szivesen látnék jövõre superman-éknél),az a jelenet,mikor Hulk belepaszíroszta Loki urat a padlóba párszor,és a végén mikor egy büfében kajáznak a romok között,és kb ennyi! :D

Pest említése meg nemtudom,hogy miért kiakasztó egyeseknél,szerintem tök jó a tudat,hogy szuperhõsök a tudtunkon kívüt kis hazánkban is verekednek néha! :P
Végül pedig még megjegyezném,hogy nálam még mindig viszi a prímet az X-men 1-2,ezt pedig igen csak hamar feledni fogom valószínû,és ha a 2. részt is ugyan az a fickó rendezi,nem lesz valami sok motivációm megnézni,még a sok hype ellenére sem,amit el fognak ereszteni a készítõk a jövõben(na persze ez csak duma a részemrõl,úgy is meg fogom nézni a reklámok hatására,és valószínû megint bánni fogom,hogy elment 2 órám a semmire! XD
tom991 2012 aug. 24. - 21:45:32
(831/1150)
ja, csak kár, hogy nálunk több okból sem adják ki.