hodiemihi 2010 szept. 05. - 19:35:34
(493/1093)
Engem érdekelne, hogy meleg szemmel milyen a film, mert nekem egyébként a szerelmi szál nagyon is heteroszex beütésûnek tûnik.
offtopic
hodiemihi 2010 szept. 05. - 19:33:13
(492/1093)
Fantasztikus, hogy valaki a Brokeback Mountain kapcsán is megtalálja a lehetõséget egy kis politikai bosszankodásra. Nagyon leleményes!
DrAnthony 2010 szept. 05. - 19:27:23
(491/1093)
Ha nem két buzogány cowboy-ról szólna a film (ami ugye a közhiedelemben macsós, sármos, igazi FÉRFIAS foglalkozás), és csak ebben a párosításban, akkor egy nagy nulla volna, még a beharangozott "...De amikor nincsenek együtt, szembekerülnek a hûség, az elkötelezettség és a bizalom örök problémáival. Végül már csak a természet ereje, a szerelem marad állandó az életükben." dumával egyetemben is.
Csak azért van visszhangja, mert máig tabu a buherekrõl beszélni, pláne filmet készíteni. Most adtak hozzá egy rózsaszín köntöst (mely milyen jól illik is a langyi bácsikhoz) és körítést, lett belõle egy csöpögõs-érzelmes film, csak épp nem a megszokott férfi-nõ felállásban.
Ha a film a "hagyományos" férfi-nõ kapcsolatról szólna (a korábban jelzett "nagyszerû" jelzõkkel egyetemben), a kutya meg nem nézné, hétköznap délutánonként menne "B" kategóriás tömegfilmként valamelyik kereskedelmi adón.
Mert egyébként nem is ér többet.
Az meg, hogy filmben reklámozzák a homoszexualitást, több, mint gyomorforgató. Épp elég buzgány rohangál a kereskedelmi és egyéb tévékben, épp elég tökürtojásból csináltak már "celeb"-et nálunk és külföldön is.
Amikor pár éve nagy port kavart, hogy a Szigeten nem engedtél a buzi sátrat felállítani, láttam utána egy karikatúrát. "Mi a jövõ?" címmel. A buher sátor mellett egy "Pedofil" és egy "Nekrofil" feliratú sátor virított.
Tényleg ez a jövõ? A s.gg a jövõ p.nája????
vitkovits 2010 szept. 05. - 18:44:52
(490/1093)
Na, a hetero tüntetés másnapján, vasárnap fõmûsoridõben buzifilmet ad a magyar1, gratulálok. Érzik a végüket. Pár hét, végre lesz új, remélhetõleg magyar elnök a televízió élém, remélem, csomó eszdéeszes televíziós válik munkanélkülivé az õsszel! (Mint ahogy az elmúlt 8 évben õk sem adtak munkát a hazafiaknak.)
matuschkapista 2010 szept. 05. - 18:00:57
(489/1093)
Mint már korábban írtam, semmi kifogásom a film ellen. El tudom képzelni, hogy nagyon szép film. Pusztán némi vita alakult ki akörül, hogy a homoszexualitás teljesen normális emberi viselkedés, mi több nem természetellenesebb a heteroszexualitásnál. Erre egyesek már rögtön a zsigerbõl gyûlölködéssel jönnek. Normális ember a rákos beteget sem gyûlöli, hanem inkább sajnálja, de nem jelenti ki, hogy egészséges a rák és teljesen természetes.
cioccolatta 2010 szept. 05. - 17:54:44
(488/1093)
nem vagyok homokos, DE: a film gyonyoru, ugy jo, ahogy van, melegekkel, es mindennel. aki gyuloli a buzikat minek hergeli magat? nem kotelezo sem megnezni sem kommentalni.
matuschkapista 2010 szept. 05. - 17:51:41
(487/1093)
" vagy velem gyakorolni a krisztusi
magatartást:
„Ha megdobnak kõvel, dobj vissza kenyérrel.”

Gyerekek kaviccsal dobáltak egy péket, aki ezen szörnyen megdühödött és úgy hozzávágott az egyikhez egy megkeményedett két kilós veknit, hogy az szörnyethalt.

Karinthy Frigyes

Nekem van 3 kilós kenyerem is készenlétben.
perry 2010 szept. 05. - 17:45:19
(486/1093)
Természetesen nem 1 hetesre gondoltam.
perry 2010 szept. 05. - 17:43:22
(485/1093)
OFF Mielõtt terítékre kerülnek a zsidók a sánták a Dawn kórosak, az autisták és "más" fogyatékkal élõek elgondolkoztam, hogy mi lesz ha írok a filmrõl.
Fura érzésem volt és mint egy sakk játszmát átgondoltam mi is lesz a reakció.
Jönnek majd a zsigerbõl gyûlölködõk akiknek 4. rangú kérdés a film, amikor írhatnak dehonesztáló sorokat mert csak az érdekli õket, hogy így elégítsék ki azt az igényüket ami
valamilyen szintû ellenérzésbõl táplálkozik.
Aztán itt vannak azok az emberek akik filmet néznek -persze néha olvasgatva a sorokat el is felejtem , hogy ez egy ilyen fórum - és szeretnének eszmét cserélni az õket izgató kérdésekrõl egy mozi kapcsán. Akik koránt sem orvosilag megállapított "eltévelyedéseken" vagy a másság kis hazánkban címû szociológiai "dolgozatok" részletei címû pamfletre kíváncsiak.
Valamint veszik azt a bátorságot, hogy mielõtt még homoszexuálisak lennének "átadják" magukat a film gondolatainak.
Aztán persze itt vagy te akinek természetesen joga van az álláspontodat, meggyõzõdésedet képviselni, vitázni ha valaki "másképpen" alakítja ki a véleményét persze nincs új a nap alatt és az sem új, hogy a "stílus maga az ember".
Álljon itt némi szöveggyûjtemény az általad használt kifejezésekbõl:
"két férfi urológust játszik egymással"

"Tele van a világ homofóbokkal. Felháborító! Éljenek a meleg óvóbácsik és tanítóbácsik! Õk sokkal jobban szeretik a gyerekeinket (legalábbis a fiúgyermekeket), mint a heteró kollégáik."

"Mennyivel extrémebb kecskéket részesíteni nemi örömökben, mint férfiak farát túrni? Én nem látok nagy különbséget"

Végezetül, nem fogok itt az élettérrõl, elfogadásról, toleranciáról beszélni mert nem tisztem védeni egyik tábort sem, talán csak az emberi hangot szeretném viszontlátni ezen a fórumon, és tessék, tessék, lehet nyugodtan "rám-mászni" vagy velem gyakorolni a krisztusi
magatartást:
„Ha megdobnak kõvel, dobj vissza kenyérrel.”
csabo51 2010 szept. 05. - 17:20:16
(484/1093)
Sajnos egyre erõsebb a hangjuk azoknak,akik valamennyire érintettek a film témájában.Most már nem átallják azt is állítani,hogy a melegség normális és természetes.Valakiknek nagyon érdekük,hogy -a médiákon keresztül is -befolyásolják az egészséges gondolkodásúakat is,emlékezzünk csak a korábbi "Való világokra",ahol a ferde hajlamúak is szerephez jutottak,meglehetõs kárt okozva az õket bámuló fiataloknak.Létezésük tagadhatatlan,de legalább ne reklámozzák magukat.
1/10
czoely 2010 szept. 05. - 17:10:27 1/10
(483/1093)
John Wayne forog a sírjában...
10/10
pupac80 2010 szept. 05. - 17:02:17 10/10
(482/1093)
Nem hinném,hogy legtöbbünk vevõ lenne az effajta cinizmusra.
matuschkapista 2010 szept. 05. - 16:52:13
(481/1093)
Az egészséges szexualitás részének tartják, ha két férfi urológust játszik egymással? És ezt szakemberként mondod? Ez azért elég érdekes. Akkor meg mi bajotok a kecskékkel? Az is van annyira természetes. Akkor várható, hogy 50 év múlva a kéjgyilkosság is az egészséges szexualitás része lesz, ha egy szadista és egy mazochista részvételével történik.
hodiemihi 2010 szept. 05. - 16:43:07
(480/1093)
Nézegettem kicsit a fórumot. Nekem nagyon tetszett ez a film, és látom, hogy másokat is megérintett. Ang Lee az egyik kedvenc rendezõm volt korábban is, és a színészek is valóban remekeltek. Láttam, hogy akik tényleg odafigyeltek, és nem ragadtak le a melegszexnél, egészen különbözõ dolgokat emeltek ki a filmbõl: barátságot, pária-életet, tájat, zenét, meg sok mindent.
Nekem ez a film leginkább arról szól, amit magam körül is folyton látok: hogy mennyi szenvedést okoznak egymásnak és maguknak az emberek ostobaságból, gyávaságból, figyelmetlenségbõl. Hogy mennyi élet megy tönkre feleslegesen, értelmetlenül. Holott boldogok is lehetnénk.
10/10
susiebork 2010 szept. 05. - 16:32:46 10/10
(479/1093)
egyszerû robicsek, ne nézd, helyette érdemes elõvenned a helyesírási szótárt.
offtopic
hodiemihi 2010 szept. 05. - 16:27:19
(478/1093)
Én az ilyet nem is értem. Akkor a kisfiúkat a heteroszexuális óvónõktõl is félteni kéne? Mindegy nekem, homo vagy hetero, a szexuális vonzalomnak nincs helye óvónõ/bácsi és gyerek, tanár és diák között.

A homoszexualitás nem orvosi kategória, szerencsére az efféle prüdéria számûzetésbe került a pszichiátria körébõl. Számos más korábban deviánsnak tartott szexuális viselkedésformával és attitûddel együtt ma már az egészséges szexuálitás megnyilvánulásának tartjuk, ami az adott két (vagy több) felnõtt férfi vagy nõ dolga. Ebben speciel viszonylag kompetens vagyok.
ribizliszörp 2010 szept. 05. - 16:16:37
(477/1093)
"Ja. A Cviki, a nagy tudor. Ne fárassz már." http://hu.wikipedia.org/wiki/Brokeback_Mountain_%E2%80%93_T%C3%BAl_a_bar%C3%A1ts%C3%A1gon

Egy biztos: a novellát nõ írta, az egyik forgatókönyvíró is nõ. A nõk pedig mást látnak fontosnak, másképp élik meg a szerelmet, mint a férfiak. Ezért nyilvánvaló, hogy egy nõi író képtelen úgy ábrázolni két férfi szexuális vonzalmát, ahogyan azok átélik. Szerintem az írónõnek nem is ez volt a szándéka. Ez inkább csak ürügy, jó indok lehetett a számára, hogy bemutassa azt a magatartást, amikor valakit lebénít a félelem, és egyébként is kissé tehetetlenül és bávatagon szemléli a saját érzéseit; kontrollálni, uralni akarja magát, tele van elfojtásokkal, fél saját magától és a környezetétõl is.
A nõk nem félnek annyira a sebezhetõségtõl, gyengeségtõl, mert õket sokkal kevésbé ítélik el érte. Emiatt a nõk nyíltabban fejezik ki az érzéseiket. A filmen Jacké a nõiesebb pólus, aki érzelmileg fejlettebb; érti és vállalja, mi történik benne és mit érez. Ennis viszont se érteni, se vállalni nem akarja azt, ami saját magában nem felel meg a társadalmi elvárásoknak. Úgy gondolja, ha magába zárkózik és letagadja, azzal meg is oldja a problémát, mert az megszûnik létezni.
Szerintem az írónõ inkább ezt az érzésbeli tehetetlenséget, bénultságot, vakságot akarta valamilyen éles helyzetben nyilvánvalóvá tenni, ami lehetetlenné teszi, hogy valaki igazán önmaga legyen.
A cowboyok a kõkemény, érzéketlen, maszkulin társadalom ikonikus figurái; a sztori nyilvánvalóan inkább a félelmek, érzéketlenség fölötti ítélet, egyben társadalomkritika, mintsem a homoszexualitás ábrázolása.
robicsek2 2010 szept. 05. - 15:59:32
(476/1093)
KI a fene kiváncsi két tulmelegedett Covboy-ra ??????????
Makszimum a többi meleg.
A francért kell mindenhol ezeket nyomatni. Nem lenne az embernek akkora baja velük ha nem ez fojna a csapbol is és nem akarnák rákényszeriteni az emberekre hogy elfogadják és aszt hidjék ez normális.
Meg Azzal se értek egyyet hogy két azonos nemü gyereket fogagyon örökbe.
offtopic
pozsizsuzsi 2010 szept. 05. - 15:24:41
(475/1093)
Azért, mert azért sokat olvastam a témában, ha nem is a vikin. Pischta meg beszél lendületbõl.
1/10
offtopic
ceia 2010 szept. 05. - 15:24:23 1/10
(474/1093)
Szerintem a homoszexualitás nem normális, tehát nemkívánatos. Viszont sajnos van. De attól még nem kéne róla filmet csinálni :/
Felvonulással irritálni a normális polgárokat szintén kerülendõ. Ha már ilyenek, tartsák meg a négy fal között a hajlamaikat. A felvonulást gyerekek is láthatják, és károsodás érheti õket attól, amit azok ott csinálnak!

Azt pedig gyalázatos, hogy a 'meleg' szó többé már nem az az ártalmatlan szó, amit azelõtt még nyugodtan használhattunk!

Meleg: Az a tulajdonság vagy állapot, hogy valami kis mennyiségû hõt tartalmaz vagy sugároz ki magából.
Számomra ez mindig így lesz, és kész.