Téma: Bugra Gülsoy

maryriddle 2016 jún. 12. - 14:44:58
(540/760)
Sziasztok!

Embernek még nem állt ilyen jól a kormos orr:-) Jasszus, te hol tartasz? Én nem sokára leszámolok a Szultánával csak azért kérdem mert nem akarok spoilerezni.

Adri a Hayat devam ediyorba én se merültem bele nagyon, csak az elsõ bölümbe nézegettem bele meg olvastam angol ismertetõt, ott errõl a lányról írtak de akkor nem ez az alapsztori. Azért adták hozzá az öreghez mert volt egy szerelme a lánynak aki házasság elõtt megbirizgálta. Tehát "rossz lány". ÉS hát ugye ilyen tisztátlan nõszemélyt már ki venne feleségül, így jön a képbe a 70 éves gazdag bácsika. Ezen az oldalon fent van az elsõ rész angolul http://www.atvdistribution.com/series/life-goes-on meg több sorozatnak is fent van az elsõ része felirattal (a Yeter is). Gondolom ezek csak ilyen bemutatók a vásárló országoknak.

Kurt Seyitet most még én se nézem, mert én is azok közé a szegény asszonyok közé tartozom akik nem tv-zhetnek nyári futballesemények idején:-) (azért én is lesem:-) Nem, meg tudnám oldani de még nem állok készen egy Hilal mûre, meg én is felirattal akarom majd egyszer.
A Kösemnek én az elejébe néztem bele, de a hangulata valahogy engem is megfogott, én is vacillálok hogy melyikkel veszítsem el a török kosztümös sori szüzességem, Dirilis, Filinta vagy Kösem? Utóbbiban mindenképp jó pont Öykü elvéreztetése:-) Nem:-) Ha negatív karakter akkor jó, biztos jól hozza:-)

Kivo köpek nagyon cuki. Nem ilyen Feride Boncukja is?
Jasszus 2016 jún. 10. - 19:51:54
(539/760)
Szerintem ez egy elég tétel nekünk, mindazért amit a KG-ben elszenvedtünk cemre miatt :D Haahaa
Mért van az,hogy szegény lányt (nagysikerû és legendás Cemre szerepen kívül) minden sorozatában kegyetlenül kíméletlenül elvéreztetik? (szerintem nem csak mi nem bírtuk cemrét) :))

Ohh az a platánsor veszélyesen emlékeztet MS és Turgut "közös helyére" ahol a nagy üzletek kötettek :O Remélem "cemre" NEM fog 30 bölüm múltán feltámadni :))
Jasszus 2016 jún. 10. - 18:00:28
(538/760)
Bár Turgut nélkül mély hiányérzettel,de alig várom,hogy a Karadayiban eljussak a 3. évadig. Annyira kíváncsi vagyok,hogy mitõl és miért rosszabb,mint az elsõ két évad, ill. miképp változnak a karakterek - nyilván 115 bölöm alatt erõsen megkophat a cselekmény,de pl. ott van a kurtlar vadisi pusu c. szinkronizált!!! akció-sori ami dacára,hogy a 300. bölümöt tapossa, töretlen a népszerûsége - pedig ez sem tûnik egy lányregénynek.

Szerelemben háborúban (de hülye cím) kapcsán pont arra gondoltam, hogy belevágok egy mûfaj minden gyönyörét tartogató kosztümös sorozatba.A kérdés,hogy Berent,mint szultána vagy Kivot,mint katonatiszt(?) "szenvedjem" végig.:)
Jut eszembe belekukkantottam a Kösem szezonzáró részébe (én már csak így fordítva mûködök :) és egyszer csak azon kaptam magam,hogy egész jól leköt :)) és hûûûû meg hóóóó csak pislogtam... micsoda leszámolások, jóformán a szereplõ gárda felét lemészárolták..de lehet csak a sezon finali varázsa ragadott magával és különben kösem is csak Szulejmán nõi reinkarnációja.
Timea Hakmen 2016 jún. 10. - 11:26:23
(537/760)
Itt vagyok, itt vagyok. Vicces, mert én arról fantáziáltam nemrég, mennyivel izgibb lenne a dolog, ha ez a Bora bey a nõci helyett Efe szépfiúért lenne úgy oda, vallah. :D Egy ilyen cuki divattervezõ eleve gyanús ;) de ahhoz túl szépen meresztgeti a szemét az asszonyra. Egyébként szerintem semmi gond a férfiasságával, nekem kellõképp férfias, csak mivel mint mindééééég, már megint rossz asszonyba feccöli a cukiságát, akkor már jobb, ha kicsit gonosz, mert úgy nem kell annyira sajnálom a végén. :( Ha fõhõs lenne tudván, hogy õ a tuti befutó, biztos jobban tudnék olvadozni tõle. - Na, tudjátok mikor lesz divattervezõ a fõhõs török sorozatban. :D - (De nekem azért õ szánalmas gonoszként a legcukibb.)
Ja, megy még, nem tudom meddig erõlködnek. Csak látens szappanopera-rajongó színész uramra haragszom, hogy már megint milyen sorozatba rángatott bele...
Mary, megvan a gasztronómiai név: Porcukor úr!

A Kurt Seyitet nézni fogom, de még nem most, és nem szinkronnal. Kíváncsi vagyok, hogy Kivanc meg tud-e hódítani egy normálisabb szerepben. Bár már ajánlottak figyelmembe egy Petro nevezetû gonosz legényt, hogy az nekem biztos tetszeni fog. A színész, Birkan Sokullu, be is jön a birka hajával (kösz, Mary, a birka a kedvenc állatom), szóval félek.
Egyébként szerintem a foci eb miatt elég rossz idõpontot választottak, lehet, hogy sok szegény asszonyoknak nem fogja engedni az uruk, hogy nézzék. De annak örülök, ha a Duna tv felfedezte magának a törököket, õk legalább nem a szappangyár termékeiben utaznának - gondolom én.

Mi van?? 30 rész Turgut cancazim nélkül????? Mindjárt elsírom magam. :'(

Mellesleg, beleszerettem Kivanc új köpekjébe. :3
Jasszus 2016 jún. 09. - 19:40:16
(536/760)
Turgut nekem is annyira,de annyira hiányzik :'( mint vasárnapi ebédbõl a fûszer.
Egyébként azon kicsit megrökönyödtem,mikor a nagy MS Necdetet jelölte ki Turgut helyére...Akárhogy is nézem Turgut mégis csak ügyész,tanult,befolyásos ember,viszonylag hosszan elért a keze,különféle balhékat tudott elsimítani ill. kellemetlenné váló alakokat eltüntetni - emellett megtudta tartani a "feddhetetlen ügyész" képet. De Necdet?! Eddig mindenki aki a bizalmába fogadta azt, ott és akkor köpte szembe ahol az érdekeinek a leginkább megfelelõbb volt. Nem hinném,hogy egy MS forma leállna egy ilyen kisstílû alakkal.
Turgut "meghalasztása" szerintem hiba volt....úgy megnéztem volna ahogy Mahir megszökteti,majd karöltve, egymásnak vállvetve együtt küzdenek MS lebuktatásáért :)) perverz-üzemmód ON: nyilván a készítõk nem akartak meleg szálat belevinni a történetbe,de önkéntelenül is néha de!csak nagyon haloványan de meg kellett kérdõjeleznem Turgut szexuális irányultságát egy-egy Mahir-Turgut vagy Necdet-Turgut jelenetben - de ez csak az én összeesküvés elméletem :))
maryriddle 2016 jún. 09. - 14:14:45
(535/760)
Áááá, ilyen sokáig nem lesz Turgut?:-( Ezt nem is tudtam. Még az az egy rész is sok volt nélküle az autóbalesetes halála után de hogy 30!!! Még jó hogy tartalékoltam a Yetert de Yekta nem szórakoztató:-(( Hát most nagyon elszomorodtam. Necdet hogy is pótolhatná, régen még lehetett rajta röhögcsélni de ma már csak egy unalmas Kígyó Berdan féle gengszter.

Arról van valakinek infója hogy ekkor már tudták hogy lesz 3. évad vagy itt még a 2. évadig terveztek? Mert akkor úgy lenne logikus hogy azért nyiffantották ki. A rajongók mit szóltak? Tán hiányolták azért írták vissza?
maryriddle 2016 jún. 07. - 11:09:56
(534/760)
Örülök hogy te is így gondolod, akkor nem vagyok annyira érzéketlen. Bár abban is lehet igazság amit Erika mond hogy Meryem félresikerült magasztossága is degradálja ezt a szerelmet. De mondjuk ha Bergüzar lenne Selin, nekem akkor is sok lenne kicsit a picsogás, mint valami hülye szentimentális regényben. Az Esrával kötött házassága szerintem egyszerûen egy hülyeség a forgatókönyvben. Egyébként miért tisztelte annyira Azizt? Nem igaz, hogy már elõtte is együtt dolgoztak éveket és csak Selin után jött rá hogy a mostohapapi egy bûnözõ és sorozatgyilkos? Esra meg mivel tudta fenyegetni (mert Kartal azt mondta, hogy zsarolta)? Öngyilkossággal? Amikor többször el akarja hagyni Selinért, olyankor meg nem érdeklik Esra szuicid hajlamai? Ez már egy ilyen álszent török elem, hogy mindenképp Kartal legyen a házasságának áldozata és ne lehessen elítélni a félrelépésért.

Egyébként jó jelenet volt amikor mondja Osman papa (akitõl egyébként hidegrázásom van) a telefonban Selinnek hogy Kartal mekkora gyáva féreg mert nem halt meg érte. Megvilágosodtam hogy törököknél akkor ez ilyen alap hogy meg kell halni a nõért, a többi nem férfi.

Komolyan Orhant mióta Nazit papásan hordja a kabátját (már csak egy rózsafûzér kéne a kezébe) és nagyfõnökként járkál a böriben én egész bírom:-)
maryriddle 2016 jún. 07. - 10:47:33
(533/760)
Áhh, egy újabb dörmögõ! Még jobban dörmög mint Õzike, az ördögnek lehet ilyen a hangja. Az életben kicsit piperkõcnek tûnik, (a szakáll csak álca) de ebben a szerepben tényleg nagyon férfias, elegáns és ha kell vademberes is tud lenni. De a színészete sajnos engem se vett le a lábamról így ennyibõl amennyit láttam. Igen a statikus jó szó rá:-) Viszont a sori nekem is szimpi. Van pár rész fent angolul youtube-on egyébként. És oh, Kaan koala színész úr is szerepel benne (szörnyû pofaszakállal). Meg Riza, szintén lógos fülbevalóval. Amúgy Jasszus, szerintem ebben Onur Tuna a fõhõs, mert a promóképeken is õ van elõl. Látjátok neki elég volt egy sorozat és máris fõszerepet kapott a kék szemeivel.
Kis Günesiben akkor a Mete az antipatikus arisztokratikus, áhhá, igen úgy van egyfajta sötétoldalas vonzereje.
Üdv újra itthon Mankos. Ó, nem is tudtuk hogy nyugat felé vetted az irányt.
Timea Hakmen 2016 jún. 06. - 21:08:10
(532/760)
Merhaba!

Ja, igen, én is erre gondoltam, Jasszus. Igazán nem is a sorozatok minõségével lenne gondom, (a modellszínészek - tisztelet a kivételnek - vagy inkább celebszínészek, vagy cölöpszínészek elõretörésével már annál inkább) az elég változatos, hanem a forgatókönyvírókat sajnálom, mert annyira a rajongók kezében vannak. Az hogy egyes sorozatokat 5-6 bölümök után cancellolnak (és ez nem mindig függ össze a sorozat minõségével), vagy hogy a tervezetnél 10 résszel hamarább be kell hozni egy sztár színészt csak a nézettség miatt, az eléggé jól szemlélteti, hogy mirõl van itt már szó elsõsorban. Kevesen tudják azt produkálni, amit a Karadayiban, hogy egyszerre tudjon populáris, és mélyenszántó is lenni.
És hát persze hogy nézem! Kicsit lassan haladok mostanában technikai problémák és idõhiány miatt, pedig legszívesebben bezárkóznék és egésznap Karadayiznék. :)) Én az 56. résznél tartok, most nyírta ki magát Suat a tárgyaláson. Egyébként Turgut kórházi jelenetein halálra röhögtem magam, az az ápolónéni se volt semmi. :D Nilayról meg annyit, én se bírom a némbert, se a színésznõt, viszont Nazif papa 21. századi nyugati gondolkodást is jóval meghaladó szabadelvûsége számomra is az egyik legszebb dolog, amit valaha török családfõtõl láttam sorozatban. Nazif papa forever! <3

Mary, ne szerénykedj, a te Onurod elsõ-, az enyém csak ilyen másodkategóriás emberke, nem is fair összehasonlítani ilyen modell legényekkel :')) Viszont belenéztem a Filintába, és ami színészetüket illeti, szerintem az meg pont a fordítottja,. Az én színészideálomhoz képest kicsit, hogymondjam, "statikusan" játszik a színész úr, de szépen sír, (nem olyan röhejesen, mint Õzike), és tud bõrköntösben vasat kovácsolni (amit az én jóemberem valószínûleg soha nem fog, brühü): https://www.youtube.com/watch?v=IlKPBKY2sjU És milyen jól áll neki az izzadtság!
Ritkán mondok ilyet (vagy soha), de ez a férfi annyira tökéletesen jóképû, és annyira férfias (a kettõ ugye nem mindig jár együtt), és még karizmatikus is, a husky szemekrõl nem is beszélve, hogy azt kell mondjam, tud vele kompenzálni. Érdemes nézegetni. Talán egyszer fogom is, mert a sorozat is egész szimpatikus. Szóval sok boldogságot Mary!:)

A Kis Günesit meg átpakolták 23:00-ra, ergo az utolsókat rúgja szegény. A klipjét láttátok már? A zenéje nem rossz. És rájöttem, hogy az Efe hülyegyerek nem is tetszik (egyébként is, a klipbõl kiderül, csak majmolja a tesó haját, elõtte kifejezetten ír spániel frizurája volt) viszont a bad boy, felesége testvérét felcsináló, arrogánsfej Metében tényleg van valami... Õ sokkal méltóbb ellenfele lenne Cagdasnak. https://www.youtube.com/watch?v=0joYrDGObBM
Jasszus 2016 jún. 05. - 20:29:08 Előzmény maryriddle
(531/760)
Sziasztok!:)

Éjszaka királynõje - hát igen sajnos,Kartallal nem tudok együtt érezni vagy stílusosan vele "picsogni" :) Egyszerûen nem tud megindítani,hogy egy egy éjszakás numera határozza meg a hátralevõ életét,gondolatait illetve ahogy állandóan elrontottnak vélt élete felett kesereg. Miért vette feleségül Esrát? Annyi kiderül,hogy Aziz iránt érzett tiszteletbõl és hálából..de komolyan ez hála?? Egy apa hogy mehet bele,hogy ilyen "áron" legyen férje a saját lányának?
De Muratot még nagyon megnézném valami jó kis soriban ;)

Karadayi - Én is nézem! és nagyon szeretem :)) Én a 67. résznél tartok és Turgut nagyon hiányzik :'( (szerencsére Jockey a Dallasból hozzá képest kutyafüle ;) Végig gondolva az összes türk dizit amit eddig láttam,kapásból Mahir-Feride párost mondanám a legerõsebb és a legszebben "felépített" szerelmi szálnak. (Kenan és Berg is nagyon magasra rakták azt a bizonyos képzeletbeli lécet,kíváncsi vagyok megugorják-e majd )
Hát igen Orhan...mit tettek ezzel a karakterrel? Annyi jó dolgot ki lehetett volna hozni belõle, akár egy fordított kuzey güney szálat is :) Komolyan az elején még bírtam is ahogy Bülent sógorral féltékenykedtek Mahirra a kerület bikájára :))

.
Onur Tuna - ó igen-igen a Filintában láttam felületesen!! de ezek a kék szemek biztos elõbb - utóbb elhozzák a várt fõszerepet is ;)
maryriddle 2016 jún. 04. - 19:47:20
(530/760)
Ezen a sorin kívül még Filintában fõszerepel az úr, illetve valami Bi Küçük Eylül Meselesi mozifilmben. Csak 2011 óta van pályán. Egyébként Filinitás képeken én is láttam, csak a sok szõr eltakarta az arcát és nem figyeltem fel rá annyira :-)
maryriddle 2016 jún. 04. - 19:42:02
(529/760)
Na megjöttem.

Jasszus igazából kb. én is erre gondoltam elkorcsosulás alatt, lehet kicsit erõs a szóhasználat. Én se látom annyira reménytelennek a helyzetet azért, csak szûrni kell. Adri a Kara Sevdás kirohanásokat meg nyugodtan intézd itt a barlangban, imádom olvasni és ha nem is nézem a sorit teljesen át tudom érezni amit érezhetsz, kicsit sajnálom is hogy nem nézem a Kara Sevdát így nem tudjuk együtt szívni Hilal vérét :-) Bocsi de nekem ez a nõ a szimboluma annak amit nem szeretek a török sorigyárban, talán ezért is lett egyfajta virtuális bokszzsákunk itt szegény nõ. Egyébként Timeának is igaza van, õ egy márkanév inkább, Ayyapim rendel, Hilal végez.

Éjszaka királynõjével én is belassultam kicsit, súlyos bölcsességfog fájdalmak gyötörnek amire Meryem látványa csak még jobban ráerõsítene. Jasszus akkor te is kicsit kiábrándultál Kartalból? Ugyanerre gondoltam, csak nem akartam annyira anti-romantikus lenni. De nekem is fura így ez a szerelem. Az elsõ pillantásra való fellángolásban/vonzalomban hiszek, ami egy jó alapja lehet egy késõbb kibontakozó szerelemnek, de a szerelemben nem igazán. Az én szerelem elméletemben az egymást szeretõ embereknek igazán ismerniük kell egymást, jó és rossz tulajdonságait, és egymás kiismert személyiségét szeretni mindenestõl, amihez bizony nem elég egy nap. Így az ilyen Kartal-Selin kapcsolatok az én szememben inkább szenvedély mint szerelem. Persze a sorozatban szerelem, így kénytelen vagyok bevenni. Ezért is tetszett amúgy a Karadayiban hogy nem estek egymásnak az elsõ rész után, hanem fokozatosan szerettek egymásba.

És ha már Karadayi. Egyébként nézi még valaki rajtam kívül?:-) Én nem is, tudom mikor láttam utoljára a 64. résznél leragadtam, de tegnap azt éreztem hogy Karadayit kell néznem, és Karadayit néztem, és ahhh olyan jó volt, úgy hiányzott, még Orhan is a menõ kabátjával. Szegény Turgut meg már megint meghalt:-(

Köszi Timea a sorozat ajánlót. Képekrõl ismerem a sorozatot, és kislánytól én is akarok nézni valamit, kíváncsi vagyok milyen színésznõ lett belõle, a Végsõben õ volt a kedvencem. (bár még most is csak 14), ez is felkerült a végtelen várólistámra.

Onur Tuna. Hát Timea, ha hiszed ha nem ahogy nézegettem, az egyik képen pont õ jutott eszembe róla, illetve több kedvelt ember is a barlangból.
Itt Adri vérkoalája: http://www.blacklistt.com/images/large/onurtuna_03.jpg
Itt mankos hegedûse: http://www.dizinot.com/wp-content/uploads/2016/01/Onur-Tuna.jpeg
Itt meg Baris abban a korszakában ahol még Cemre lábait nézegette a kocsiban http://www.boyuyasikilosunenedir.com/wp-content/uploads/2015/07/onur-tuna-kimdir2.jpg Karakterre amúgy tényleg hasonlóak de igen, bocsika az én férjjelöltem kicsit szebb, viszont azt nem tudom hogy vonzóbb-e elõbb látnom kell több dimenzióban, Pudingunk huncut kutyaszemei viszont nekem jobban tetszik mint az ilyen éles, hideg kék tekintet.
Timea Hakmen 2016 jún. 04. - 17:55:04
(528/760)
Blöeeeeeee, Szulejmán bátyánk mit mûvel, ez nagyon durva, de engem is érdekel. Van még egy ilyen sorozat, abban is Végsõ akaratos kislány játszik (amennyiben kis Naz-ra gondoltál): Kücük Gelin. Ott 10-11 éves lányt adnak férjhez, de legalább a võlegény is fiatal. Azt nem tudom, hogy az urától, de gyereket is fog szülni. A Hayat devam ediyor igényesebb sorozat, a Samanyolu TV úgy tudom, nagyon az alja, nem témákban, de költségvetésben nagyon látszik hogy csórók, õk csinálják ezeket a hangfölémondásos sorozatokat (mint imádott Dogruluk eksenim :D). A kislány színészi alakítása miatt érdekelne inkább, szerintem még nagy karrier vár rá.

Hát ez jó, mert nemrég olvastam angol Kis Günesi fórumon, hogy valaki ezzel az Onur Tunával összetévesztette Cagdas beyefendit. Mondom, milyen megtisztelõ hogy ilyen szép férfivel keverik az én nem annyira szép -de nekem mindenkinél szebb- uramat. És bevallom, hogy bennem is keltett házasságtörõ érzelmeket (ami keveseknek sikerül!). Viszont lógos fülbevalót is hord, ccc.... Nemrég kérdezte valaki gyakorikérdéseken, hogy a török férfiak miért hordanak mostanában lógos fülest, akkor nevettem, de tényleg létezik ez a jelenség. :O
Jasszus 2016 jún. 04. - 17:40:51
(527/760)
Hahaa :))))

Tisztára,mintha a Bee gees-bõl Barry Gibb török mása lenne :)))
Jasszus 2016 jún. 04. - 17:36:01
(526/760)
Sziasztok! :)

Maga a sorozatgyártást nem tartom elkorcsosultnak,mert szerintem elsõsorban a nézõközönség alakítja a színvonalat,határozza meg a trendeket és ennek az igénynek próbálnak megfelelni,igaz üzleti célból. Ezért tartom olyan értékesnek azokat a sorikat amik nemet mondanak a puszta haszonszerzésnek és az olcsó szórakoztatásnak, és inkább történet mondanivalójának a súlyát mérik és nem azt,hogy mennyi külföldi országnak tudják a sztorit értékesíteni.

Csak mivel az ilyen komoly témájú sztorik nem túl felkapottak – mivel a legtöbben szórakozni,kikapcsolódni akarnak és nem feltétlenül gondolkodni (persze ezzel sincs baj,ilyen is kell,csak az a bizonyos mérleg már nagyon kibillent az egyensúlyából – nagyon kevés minõségi darabot gyártanak.

A másik probléma szerintem a törököknél elvbõl szõnyeg alá söprik az ilyen társadalmi problémákat érintõ történeteket, és a médiából inkább a szerelmi drámák vagy történelmi dicsõ múltat feldolgozó alkotások dübörögnek. Orrfolyásig Isztambul,meg Boszporusz melletti villák,divatosan öltöztetett hibátlanul sminkelt nõk,irritálóan tökéletes férfiak megfûszerezve egy kis hagyományos török mentalitással,elcsépelt szokésok kiemelése és ugyanazok az erkölcsi problémák újra és újra – ezek a vonások mondjuk az elsõ két sorozatig bájosan hatnak,de utána biztos csömörletet okoznak így leírva azokat a sorikat is amik valóban az érdemes kategóriába tartoznának.

.
huu Onur Tuna mûvész urat valamiben már láttam,de egyszerûen nem jövök rá,hogy miben! De a világító-kék szeme megmaradt,hajj most ezen fogok gondolkozni :))
maryriddle 2016 jún. 03. - 23:33:09
(525/760)
Sziasztok!

Most csak egy gyors sokkolásra ugrottam be. (lehet holnap még jövök) Olyan sorozatot találtam hogy én majdnem elsírtam vagy elhánytam magam rajta. Tényleg csak erõs idegzetûeknek ajánlom a belinkelt jeleneteket, Hayat Devam Ediyor a címe. Az alapsztori gyerekházasságról szól. És hogy ki a férj? A TSZ-bõl Szulejmán bácsi a szakács!!!!! Komolyan rosszul lettem. De felvettem a várolistámra ezt a sorozatot mert ilyet én még nem láttam, nem csak maga a téma hanem az a naturalista megjelenítés, ez még nyugaton is mûvészfilm ingerküszöbön belül férne el. Szóval igen igen, korcsosul a sorozat ipar, tombol a szappangyártás, de azért lehet társadalomkritikai gyöngyszemekre is bukkani. (Bár ki tudja milyen, szegény Yeter is kezd átmenni akciókrimibe.)
Egyébként a Kara Sevdas Nihan is szerepel benne, illetve a cuki kislány a Végsõ akaratból, és a hölgyek figyelmébe ajánlanám a szintén benne szereplõ Onur Tuna színész urat. (Ha közelebbrõl megismerkedek vele és esetleg tehetsége is van, akkor asszem szakítok Burak Denizzel és végre kiházasíthatsz Erika abla.)

http://www.dailymotion.com/video/x3vtf5d_hayat-devam-ediyor-gerdek-gecesi_shortfilms

Na ez a sorozat tényleg a török társadalom legdurvább kritikája szerintem.
Timea Hakmen 2016 jún. 03. - 21:15:30
(524/760)
Elnézést, elnézést :))
Timea Hakmen 2016 jún. 03. - 19:19:59
(523/760)
Ayy, Adri, hogy én hányszor ígértem meg magamnak, hogy nem fogok török sorozatot nézni, kb. mindegyik után... :D
A forgatókönyvírói, rendezõi kritika pedig teljességgel jogos! Fb-n én is észrevettem, hogy ez kényes téma és inkább hanyagoltam, de igazából meglepett. Én Doctor Who-n szocializálódtam, a fanatikus rajongók epizódonként szedik ízekre szegény Moffat íróurat, már néha megsajnálom. Ha egy sorozat rosszul kezdõdik, akkor oké, idõben abbahagyom, de egy jó sorozatot - ráadásul egyértelmûen haszonszerzési célzatból - lealacsonyító forgatókönyvírót, rendezõt, kritizálni KELL, mert megérdemli. Ha valaki nem végzi jól a munkáját akkor leoltják, ez alól Hilal, Ece és Melek jóasszonyok se legyenek kivételek.
Egyébként, annyira feltûnõen üzletszerû s elszappanosodott már ez az egész türkis sorozatipar, hogy egyszerûen kiábrándító, szerintem Hilal is csak egy márkanév. A Karadayi számomra az utolsó mohikán. <3

Köszi a Kis Günesi-s infókat. Akkor ez ilyen totálmetál szappanopera. Igazság szerint, én már a férjuram karakterét is kezdem kicsit unni. Nem szeretem, amikor ennyire jó, mert úgy is lapátra kerül szegényem. Egy cuki dög karaktert vártam tõle, legalább megpiszkálná kicsit a szépfiú hajóját vagy el venné feleségül az asszonyt és fogva tartaná vagy valami, de pislikségnek még csak a potenciálját sem látom benne. :(

Jasszus, én pont azon gondolkoztam hogy mit eszek ezen a tehetségtelen szépfiún, de rájöttem, hogy neki a hajában van az ereje. Kár érte, hogy ilyen gyenguszka színésznek. Most a leukémia miatt még nyûglõdnek kicsit, legutóbb azt hallottam, hogy talán 18 részes lesz.
Jasszus 2016 jún. 03. - 16:06:00
(522/760)
Halihó! :)

Hát ez nagyon nem az én hetem... (meg a következõ sem) :( az éjszaka királynõjével sajnos csak a második bölüm feléig jutottam....
Nekem valahogy annyira gyenge ez a Kartal-Selin szerelmi szál, maga az hogy évekkel ezelõtt egy kellemes éjszakát együtt töltöttek, igazándiból meg se ismerkedtek, de évek múltán is Kartal csak a NAGY szerelem elvesztését gyászolja :') na jó itt én vagyok a ludas - nem hiszek a szerelem elsõ látásra dologban.Vagy! Selin valami nagyon speciális anyagot kevert az ajándék parfümbe - ez esetben kérem a receptjét ;)
Viszont! Annyira jók a mellékszereplõk!
A kis Osman egy tündér! (pedig nem nagyon szoktam a gyerek színészeket szeretni,de annyira természetesen,egyszerûen mégis életszerûen játszik - egyszóval tényleg olyan mint egy 4 éves gyerek és nem egy gyerekbõrbe bújtatott, erkölcsi szócsõ funkciót ellátó felnõtt = Karadayi-kis Nazif.
Esra karaktere is annyira jó! Ha nem Kartallal kapcsolatos dologról van szó, kenyérre lehet kenni.Milyen bájosan fogadta,amikor Aziz apuka hazahozta a mostohajelölt,sárga hajú dámát! :)
.

Kis günesi - egyik fiú ismerõsömnek is van egy õsz tincs hajában,de már kisgyerekkora óta,az elmondása szerint,mikor a testvére "játékból" fejbe ütötte akkor "fehéredett" ki :)) (nem tudom mennyire valós a sztori igazságtartalma)
A fõszereplõ fiatalembert jobban szemügyre vettem és arra jutottam,hogy rövid hajjal nekem egész "bejövõs" lehetne,(de szigorúan csak képen!) így engem kicsit egy 90-es évekbeli fiúbanda tagra emlékeztet.
Kicsit meglepõdtem,hogy még fut a sori,nem úgy volt hogy bukó és sztornózzák? Cagdas mûvész urat miért nem szerepeltetik többet?! Szégyelljék magukat - legalább hamarabb tekerem végig :)

.
Látom jönnek az új nyári sorikák frissíteni minket, de szigorúan csak nyállal és nem! limonádéval. Dehogy Burak Denizt egy rózsanovellába tenni :') Ki volt ez az elvetemült?!


Hölgyeim kitartást! Bár érdemlegeset nem tudtam mondani de majd még jelentkezem. Güle güle :*
Timea Hakmen 2016 jún. 03. - 14:10:44
(521/760)
Mármint ugyanolyan* frizurája legyen. (Jó kis sörénye van amúgy, de az õsz tincset lenyisszantanám vagy befestetném.)