offtopic
sajka57 2010 jan. 07. - 15:07:19 Előzmény torok.b
(7/7)
Hello. Bocs, hogy zavarlak, de esetleg megvan még a felvett Skvorecky/Menzel filmed? Netalántán van több is?
offtopic
Mianserin 2009 márc. 12. - 11:32:01
(6/7)
Köszi, most olvastam a privát üzenetet is.
offtopic
torok.b 2009 márc. 11. - 22:09:43 Előzmény Mianserin
(5/7)
Én föl fogom venni, ha érdekel, jelezd.
offtopic
segit seg 2009 márc. 11. - 20:28:08 Előzmény Mianserin
(4/7)
Lemész a TESCO-ba most, éjfélre háromszor hazaérsz, benyomod a gombot, holnap visszaviszed a gépet, hogy karcolja a nylonharisnyádat, és már kezedben is a film, amit aztán nem cimkézel fel, és továbbra is csak álmodozol róla!
Pá!
Josef Skvorecky
Mianserin 2009 márc. 03. - 11:30:12 Előzmény perry
(3/7)
Jajajaj, rég fenem a fogam erre a filmre, nem igaz, hogy ilyen késõn adják! Ha végignézem, egész nap használhatatlan leszek a fáradtságtól. (Nem áll módomban rögzíteni.)
perry 2008 júl. 24. - 10:36:53
(2/7)
Mielõtt nyelvészek szállnának meg a nagy CS-t kiemelésnek használtam.
perry 2008 júl. 24. - 10:20:25
(1/7)
A Cseh irodalom nem panaszkodhat, amint a a Cseh
film sem. Jozef Skovrecky és Menzel egyenrangú páros. Mindketten a maguk mûfajában maradandó alkotásokkal dicskedhetnek. Sõt, Skovrecky még látogatást is tett a filmes mûfajban.
A szerzõ, Josef Skvorecky maga is megjelenik egy pillanatra a vásznon. Az elsõ kockákon az író osztogatja a diplomát többek között a világ legostobább ügyvédjének, aki nem kevesebb mint húsz év alatt hozta össze a magáét.
A film fekete-fehér volta is a történet képi megvalósítását erõsíti. A mozi felhasználja az abszurd a fekete humor és a szellemes dialógusok
lehetõségét a szórakoztatás érdekében.
Szatírának pedig nem utolsó, bár lehet , hogy belemagyarázás de nekem bevillant a szocializmus "glóriája" is. :)