10/10
Obránszky Ármin 2008 dec. 05. - 20:12:12 10/10 Előzmény Vinogradov
(12/32)
Tessék, csak hogy egyel növeljem a hozzászólók számát! :-)
"Én magam már azon is ledöbbentem, hogy mindössze nyolcan írtak a sorozatról."
Én most kezdtem csak el nézni az elsõ évadot (3 részen vagyok túl), de azt kell mondjam, valami bravúros! A megvalósítás olyan igényes, hogy nem gyõz csodálkozni az ember, a cselekményrõl még nem nyilatkoznék, eddig úgy tûnik, hogy szépen építkezik, szerencsére, nem kapkodnak.
Az, hogy ennyire kevesen látták, az nem kizárólag az emberek igénytelenségének következménye. Nem csaptak neki valami nagy hírverést... Nem mindenki akkora sorozatjunkie, mint te (vagy én)! ;-)
10/10
Vinogradov 2008 szept. 24. - 11:06:49 10/10 Előzmény Sadenal
(11/32)
"Ehhez nemcsak akarni kell...ehhez már agy is kell! :9 Azért nem nézik olyan sokan..mert hülyék hozzá! :D:D"

Hát igen...

De én egyébként a készítõkrõl beszéltem, nem a nézõkrõl.

Nagyon igényes munkát hoztak ám össze!

Az ilyesmi odaát egyre ritkább, úgyhogy már csak ezért se riadjunk vissza a nagy szavaktól: minden idõk egyik legjobb sorozatát hozták ám össze ezek az arcok.
10/10
Sadenal 2008 szept. 18. - 14:34:13 10/10 Előzmény Vinogradov
(10/32)
Ehez nemcsak akarni kell...ehez már agy is kell! :9 Azért nem nézik olyan sokan..mert hülyék hozzá! :D:D
10/10
Vinogradov 2008 szept. 16. - 10:50:50 10/10 Előzmény akosd
(9/32)
Hát...

Ez inkább dráma, mint valami elsõdlegesen misztikus cselekményszövésû, fantasztikus elemekkel telitûzdelt történet.
Szóval aki ezt várja tõle, az szerintem iszonyatosan nagyot fog csalódni, vagy úgy fog nyilatkozni, ahogy te is tetted.

Én magam már azon is ledöbbentem, hogy mindössze nyolcan írtak a sorozatról.
Ennyire elvont, vagy bonyolult lenne?
Vagy ennyire sokan találták vontatottnak?
És egyáltalán, miért találták vontatottnak, mikor tele van nagyon jó párbeszédekkel, nagyon erõs karakterekkel és nagyon izgalmas cselekményszövéssel?

Azt kell, hogy mondjam, hogy ez a sorozat több, mint zseniális.
Kevés alkotás érdemli meg ezt a titulust a sorozatok közül, de a Carnivale feltétlenül.
Az HBO persze mindig is jó volt a drámában. Kiemelkedõ rendezõket indítottak el a pályán vagy tettek hírnevessé (elég, ha ebbõl a project-bõl kiemelem Jack Bendert, aki a Lost üstjét is kavargatta, vagy a Showtime-os Dexter és a szintén HBO-s Tudorok produkciója elõtt utat egyengetõ Jeremy Podeswa-t), díjat nyert vagy híres-neves sorozatok egész sorát indították el.
Az persze már más kérdés, hogy Amerikában nem mindenki volt ennyire fogékony erre az érdekes, sûrû levegõjû históriára, és a minimális mennyiségre lecsökkentett eyecandy-re, valamint a sorozat komoly intellektuális vonulataira.
De hát ez meg, szerintem, õket minõsíti...

Hosszan dícsérhetném még a produkciót, de ami jó, annak nem köll cégér.
Tessék nézni és ámulni.
Mert, bár egyre ritkábban, de még mindig tudnak valamit intellektuális szempontból is ezek az amerikaiak - bár nekem úgy tûnik, hogy ehhez ma már nagyon kell akarniuk...
10/10
Sadenal 2008 jún. 16. - 19:22:21 10/10
(8/32)
A kedvenc sorozatom. Megvettem mindkét évadot DVD-n. Jó karakterek, jó helyszínek, jó zene. Különösen az eleje a sorozatnak, ahogy bele mennek a képekbe...Kéne egy producer aki adna nekik Kb. 50 millió dollárt azt jöhetne a 3. meg a 4. évad. Szemét HBO!!!!!!!!!!

UI.: Asszem Knauf nem hadja magát.....
akosd 2008 jún. 08. - 20:38:47 Előzmény ghiggia
(7/32)
A sorozat nem rossz. Meg lehet nézni, ha az embernek van felesleges ideje. A cselekmény történetét ugyanis egy hosszabb filmben össze lehetett volna foglalni.
Voltak olyan részek, amelyekben nem történt semmi. Pontosabban az egész elsõ évad ilyen részekbõl állt. Aztán az utolsó részben 10 perc alatt végeznek a gonosszal és husss...
Nyitott vége maradt.
A sorozat amúgy nagyon jól meg van csinálva. Szépek a képek, jók a vágások, kidolgozottak a karakterek (amiknek a bemutatására bõven fordítanak idõt a készítõk).
Nem azt bántam meg, hogy végignéztem, hanem hogy idõt áldoztam rá.
Egyszóval nekem kicsit kevés volt.
10/10
ghiggia 2008 márc. 10. - 11:43:24 10/10
(6/32)
Iszonyatosan jó ez a sorozat. Magával ragad az egész atmoszféra, a cselekményszövés, az akkori világ hiteles ábrázolása... Ez egy remekmû, mindenki nézze ha teheti!
x-tro 2008 jan. 04. - 20:07:50 Előzmény Umbra
(5/32)
Hehe így is jó. :)
Umbra 2007 szept. 23. - 03:59:14 Előzmény x-tro
(4/32)
Pontosabban: Let's shake some dust! :)
Szerend 2007 júl. 20. - 12:35:55
(3/32)
Tegnap kezdtem el néni az elsõ évadot.
Tényleg elég érdekes.
x-tro 2007 máj. 02. - 17:57:59 Előzmény lekvár
(2/32)
Hát igen. Nincs hábéóm, ezért csak most tudtam abszolveálni ezt a sorozatot, amelynek második évadja EGÉSZEN durva. Nagyon jó.

Egyedülálló hangulata, atmoszférája, hihetetlen, de korabeli képeslapok tanúsága alapján hiteles figurák. Ahogy Samson, a törpe, minden rész végén elrikkantja magát: Let's straight to dust! (Na, húzzunk a porba!, vagy ilyesmi) az kurva jó. Nagyon jó a következetesen végigvitt bibliai utalásrendszer, mind földrajzi, mind spirituális értelemben. Illúziókeltõ képi világ.
Sajnos nem készült kettõnél több évad, pedig nyitva van a kapu....

Na csak kaserolni akartam egy picit minden idõk egyik legszínvonalasabb sorozatát, úgyse látható sehol, szinte..:)))
lekvár 2007 jan. 20. - 20:14:06
(1/32)
Én régebben néztem , mikor ment a HBO-n, de a második szériát már nem láttam, sajnos:( DE nekem nagyon teccett ez a sorozat. Érdekes volt:)