10/10
Ahoj poplacsek 2023 okt. 30. - 22:04:33 10/10
(12/12)
hátborzongató belegondolni, hogy bár ez nem dokumentumfilm, de ilyen dolgok nyilván megtörténtek a demokráciaexport közben
10/10
Filmx 2013 márc. 04. - 12:05:51 10/10
(11/12)
Nem voltak hitelesek a színészek? Na ne.. Pont hogy azon volt a hangsúly szerintem a film készítésekor, hogy ne tömjék tele a mozit rutinos, sûrûn látott színészekkel, hanem mintha tényleg szimpla mezei katonák életét mutatnák be, akik csak azt csinálják amire utasítva vannak. Azt sem gondolom, hogy csak a felszínt kapargatja, mert ez a film keményen bírálja amerikát a tetteiért, és elítél mindent ami csak létezik és amerikai. Nem is csoda hogy imdbn kevés szavazatot kapott, hisz szemen köpi az amerikaiak "szent háborúját" és elveit. A Velencei Nemzetközi Filmfesztivál on viszont elismerték, nem hiába. Ez a film maga a kemény valóság, és tényleg kár hasonlítani a Full metal jacket-hez, mert mindkettõ film gyöngyszem, és mindkettõ kemény kritikát hordoz az amerikai népre és háborúra nézve. 10/10.
5/10
zz76zz 2011 szept. 15. - 11:06:12 5/10
(10/12)
van a témában sokkal jobban megcsinált film. drámaiságot csak zenével és témával nem lehet csinálni . . . szerintem
6/10
sanderb 2011 aug. 07. - 20:06:25 6/10
(9/12)
Nem tetszett az áldokumentarista stílusa, nagyon kilógott a lóláb a párbeszédeknél és a gyenge színészi produkciókban. Sajnálom, hogy a megjeleníteni kívánt tartalom is igen csak a feszínt kapargatja, ahelyett, hogy jól odab....na. Azért az ötlet jó, gondolatébresztõ, de ennyi. 10/6
10/10
Gyuri04 2010 márc. 12. - 15:42:58 10/10
(8/12)
Nagyon nagy film,ez érdemelt volna Oscart,nem az a gagyi kamu Bombák földjén..
9/10
Vtory 2010 márc. 03. - 18:37:01 9/10
(7/12)
Engem mindenesetre elgondolkodtatott ahhoz eléggé, h utánanézzek az eseményeknek, és ezen felbuzdulva utánaolvassak az egész iraki háborúnak is. Kimondottan érdekességeket tudtam meg, és rábukkantam pár rideg dologra is (nem pletykaszintû mutogató mendemondákra gondolok, hanem valós esetekre, mindkét oldalról) - részemrõl azt tudom mondani, h már csak ezért is megérte megnéznem.
3/10
Rahar 2009 dec. 16. - 18:02:57 3/10 Előzmény matt70
(6/12)
A fórum tudtommal azért van, hogy mindenki leírhassa a véleményét, ha nem egyezik a te véleményeddel attól még nem kell leugatni a másikat. Egyébként nekem sem tetszik ez a film és a Galaxis útikalauz stopposoknak címû film sem. Persze lehet, hogy a mély, spirituális mondatóját nem fogtam fel, mivel erre csak a kiválasztott, teljesen felnõtt személyek képesek. A színészek játékát gyengének és nagyon mesterkéltnek tartom, a képi megjelenítés is legfeljebb közepes, a film nem tudta elhitetni velem, hogy a történet valóban Irakban játszódik. A történet nagyon gyenge, de ezt már egy elõzõ hozzászóló is boncolgatta, osztom a véleményét. Valahogy nem tudott megérinteni a film. Azt azért még megjegyzem, hogy minden ilyen jelenlegi rendszert csak bizonyos szintig támadó filmet az egekig magasztalnak, teljesen mindegy hogy milyen. Valamint a Palma nevû rendezõ csak és kizárólag mestermûveket alkothat, és minden híres színész is csak és kizárólag jó filmekben játszik, ez így van és másképp nem is lehet. Szerintem ezt hívják elfogultságnak.
10/10
matt70 2009 dec. 10. - 11:34:21 10/10 Előzmény rpower
(5/12)
Kedves rpower! Valószínû azért tartod szarnak a filmet mert még nem nõttél fel a megértéséhez. Ez egyéni probléma és inkább tartsd magadban máskor.
1/10
rpower 2009 okt. 03. - 13:10:19 1/10
(4/12)
Hi, hát ez az elsõ film amin majdnem elaludtam. Iszonyat sz@r volt. Nem hittem hogy a galaktikus uti kalauz stopposoknak cimû filmnél van szarabb.
tigerland 2009 szept. 13. - 22:38:14
(3/12)
ütõs volt a vége a filmnek
...hátborzongató, talán a legjobb kifejezés az utolsó néhány jelenetre, meg a képekre.

DE!!!

ami nem tetszett, hogy...

SPOILER
miért egy megerõszakolásos esettel kell gyõzködni az embereket? Ilyen esetek a világon mindenütt elõfordulnak, sajnos, még a nagy Amerikában is.
Akkor azokról az esetekrõl is kellene ilyen filmet forgatni?
SPOILER

mindezek ellenére jó film volt, megrázó mindenképp, talán csak elgondolgkodtató nem.
10/10
Redfield 2008 febr. 14. - 08:54:24 10/10
(2/12)
Na jól be is rágtak emiatt De Palma-ra az amcsik, legalábbis azon részük, akik támogatják Bush terrorizmusát, és képtelenek továbblépni a 9/11 óta. De Palma háború-ellenes filmet csinált, amit sokan Amerika-ellenesnek kezelnek, mert kihangsúlyozza, a média befolyását a birka népre.
10/10
Redfield 2008 febr. 13. - 07:50:47 10/10
(1/12)
Na ez egy olyan film, amirõl elhiszem, hogy kurva jó lesz, tekinve a rendezõt, és hogy mekkora elismerést kapott filmfesztiválon, + elõzetest is láttam, és ez valami egészen új a jó öreg Brian-tõl, ami tényleg eszméletlen jónak ígérkezik. Az imdb-s pontozás senkit ne tévesszen meg, a film eleve csípõs kritika az amerikaiaknak az Iraki helyzetrõl, õk pedig elfogultak, szóval nem magasztalják az egekig.