Téma: Chappie

booms 2015 márc. 11. - 11:52:13
(37/137)
booms 2015 márc. 11. - 11:50:02
(36/137)
Chappie kritika
irta: Kis Nándor
Fogadjátok sok szeretettel!
https://amilapunk.wordpress.com/2015/03/11/buta-is-meg-nem-is-chappie-kritika/
pippelino 2015 márc. 11. - 11:41:54
(35/137)
Én most komolyan megrekedtem abban,hogy megnézzem.Pedig a District9 a NO.1 nálam.Ezt is nagyon vártam,de ennyi negativ hozzászólás,hát nem tudom.De Paul Deak,a te hozzászólásod meggyõzött.Megnézem:)
boom49 2015 márc. 11. - 10:44:43
(34/137)
1. nem scifi, hanem limonádé-akcióvígjáték.
2. SW nem fõszereplõ
3. a chappie robotjai nem emberszerûek. Talán humanoid-szerûek, de nem emberalakúak.
4. az Alienben nem dolgozott együtt az android a fegyveres erõkkel. Lévén egyáltalán nem voltak fegyveres erõk a filmben.
5. a chapieben a robotk nem "piszkos munkát", hanem rendfenntartói feladatokat, katonai feladatokat, illetve sima rebel-factiont csinálnak, Nem "piszkos munkát".
6. az Alienben nincs "irányítható robot". Az AlienS-ben sincs "irányítható robot. Az AlienS-ben egy mecha van.
7. böff
8. ki mondta hogy a chappieben van új életforma? Ki mondta hogy az Alienben az életforma új?
9. a chappieben a "gonosz nagyvállalat" nem a pénzre, hanem az elismerésre hajt. Az Alienben a gonosz nagyvállalat nem a pénzre, hanem biológiai fegyverre hajt.
10. SW nem akar életformát kiírtani az Alien-sorozatban.
11. Az Alienben nem volt "okos gyerek".
12. Bunkó rasszista.
13. Dettó.
Paul Deak 2015 márc. 11. - 09:12:07
(33/137)
Szerintem meg Élien ripoff :)

1. sci-fi
2. Sig W.
3. Ember szerû robotok
4. Ember szerû robotok dolgoznak együtt fegyveres erõkkel.
5. Az ember szerû robot megy megcsinálni a piszkos munkát.
6. Nagy irányítható robot. (amivel akár pakolni is lehetne :) )
7. A nagy irányítható robotot ember irányítja :)
8. Új életforma.
9. A gonosz nagyvállalat a pénzre hajt.
10. Sig W. az új életformát akarja kiirtani.
11. Okos gyerek a vállalattól az új életformát védi.
12. Lepukkant szõke csöves kislány(agyilag).
13. Lepukkant szõke csöves kislány BABÁVAL :)

Na? :) Azért a Pretty Woman-t nem próbálom meg ráhúzni :)

Chappie-nek semmi köze sincs a Vasökölhöz.

Elsõ sorban nem a robotról van szó, az csak egy váz a tudatnak. Itt a lényeg, hogy végre nem laboratóriumi és ideális környezetbe kerül egy teljesen új érzõ lény, hanem bele a lepukkant posványba, és teljesen rossz irányban szokik hozzá a világhoz + azok a drámák és következmények, amik ebbõl következnek. Mindez limonádéként elmesélve.

Szerintem pont ez is volt a cél, és ezért is lett így jó, ahogy van. Egy kissé beteg, kényelmetlen, szakadt feeling. Szívesen megnézném egyébként eredeti hangon, sztem Chappie hangját nagyon elcseszték.

Szóval ez egy gettó sci-fi és kész, nem Carl Sagan mondanivalóval felvértezett Ûrodüsszeia 2015 :)
boom49 2015 márc. 10. - 19:16:24
(32/137)
Hasonlóságok:

#1 robotok
#2 Hugh Jackman
#3 Hugh Jackman robotot irányít
#4 Hugh Jackman azt akarja övé legyen a top robot
#5 Hugh Jackman robotját (szakértõ) ember vezérli, míg a rivális robotot jobbára gép
#6 az egész világ odavan a robotokért
#7 mindenki a pénzre hajt
#8 a kis robot nagyon vagány, nagyon gyerekes, és nagyon életre kel (akkor is ha nem)
#9 Nagy Gonosz Vállalat
#10 a Kis Robot legyõzi a Nagy Gonosz Vállalatot
#11 miközben dögös zenék szólnak
#12 az egész egy könnyed limonádé
+1 a két kisrobot majdnem ugyanúgy néz ki
offtopic
Sz Peter 2015 márc. 10. - 18:25:18
(31/137)
A mazoista az aki szereti ha a Kínai Kommunista Párt elnöke veri egy korbáccsal? ;)
Paul Deak 2015 márc. 10. - 18:12:33
(30/137)
Vasököl? Csak azért mert H.J. ebben is irányít egy robotot vagy 10percig? :)
2/10
Lacika_ 2015 márc. 10. - 17:45:11 2/10
(29/137)
Ez egy ratyi.
boom49 2015 márc. 10. - 16:45:48
(28/137)
Igen, ez a film egy béna Vasököl-ripoff, amibõl jó film lehetett volna ha legalább fél órát eltöltenek a forgatókönyv kiagyalásával.
1/10
mvf410 2015 márc. 10. - 16:39:17 1/10
(27/137)
Ezzel a filmmel vallatni lehetne... Csak akkor ajánlom megtekintésre, ha az ember mazoista. Komolyan el nem tudom képzelni, milyen lelki világa van annak, aki ilyet kitalál... Hozzá teszem, hogy egyébként lehetett volna ebbõl jó film is. Ez az a film amit otthon kell megnézni, nah persze nem kölcsönzõbõl kell kivenni...
boom49 2015 márc. 10. - 15:58:31
(26/137)
A felirat nem gond, itt a szinkrona probléma.

A film nagy dobása a Die Antwoort szerepeltetése. Aminek az egyik legnagyobb vonzereje a dél-amerikai (jórész német) akcentus az angol nyelvû elõadásban, a fickó nyers gangastadumája, és a csaj iszonyat kislányos hangja. http://www.youtube.com/watch?v=8Uee_mcxvrw

Na ez az amit a szinkron itt sem tud visszaadni.
Paul Deak 2015 márc. 10. - 12:34:11
(25/137)
Óriási királyság ez a film. Mindenki a sablont várta, Blomkamp meg bemutatott. Jól tette.

Én nem is értem a negatív kritikákat. Tökéletes volt a szereplõválasztás, a suttyó sötét alja gengsztereket ugyan kinek kellett volna eljátszani? Valami kimért úriembernek, akit megszoktunk? Á, engem megvettek a suttyó bûnözõk. Igazából nem is õk, hanem Chappie hozzájuk fûzõdõ kapcsolata volt a lényeg.

Laza kis 2 óra volt, szórakoztatott, gondolkoztatott, nem volt túl mély, de azért mégis volt benne kurázsi is, érzelem is, mindenbõl annyi volt, amennyi kellett. A zene qva jó volt, a látvány is (bár nem volt annyira fontos, végül is csak Chappie volt a látvány), az akció is. Nálam egyértelmûen D9 szint, és óriási RoboCop rajongóként ez JOBBAN tetszett.

Viszont mégis csak egyet kell értenem a kétkedõkkel, de csak TEKNIKAILAG. Blomkamp ne Alien filmet csináljon, hanem folytassa ezt a saját stílusában íródott és készült sci-fiket, mert a stílusában még nagyon sok potenciális beteg ötlet van, amiket minél hamarabb ki kéne aknázni :)
offtopic
Sz Peter 2015 márc. 09. - 11:46:11
(24/137)
Miért kell felirat nélkül? Én pont a szleng miatt szoktam rátenni.
10/10
Edina A. 2015 márc. 09. - 10:47:38 10/10
(23/137)
A férjemmel együtt néztük meg, nekünk nagyon tetszett. A története, a látvány- és a zenei világa is nagyon jól el lett találva. :)
Sajátos hangulata van a filmnek, ami nagyon megfogott. Csak ajánlani tudom. :)
10/10
tamaserdi 2015 márc. 09. - 09:54:09 10/10
(22/137)
Még csak annyit, hogy az ilyen filmek "természetesen" szinkron nélkül, és lehetõleg felirat nélkül nézendõek, tehát teljesen az eredetiben. A MOM Parkban biztosan, de talán máshol is játszák így. Ez igen lényeges olyan filmeknél, ahol a szlenggel és dialektusokkal is sokat játszanak. Egy rossz szinkron sajnos rengeteget tud rontani a filmen...
9/10
lacee83 2015 márc. 08. - 23:58:32 9/10
(21/137)
Egy szóval ez a film lenyûgözõ. Az elõzetese nem fogott meg, de sokkal jobb lett mint gondoltam. Vegyül benne a humor a szomorúság a tudomány és a tudatlanság. Szórakoztató ugyanakkor elgondolkodtató nehéz témát feszeget. Az Elysium egyszer nézhetõ volt de a rendezõ számomra a 9es körzethez hasonlóan ismét jót alkotott úgy gondolom jó kezekben lesz az Alien.
offtopic
booms 2015 márc. 08. - 15:51:02
(20/137)
Megjelent a Mi lapunk.hu facebook oldala. Lájkoljátok és osszátok.:

https://www.facebook.com/amilapunk

Elõre is köszönöm!
Trafikant András
8/10
offtopic
cellasto 2015 márc. 08. - 08:39:33 8/10
(19/137)
a sok idiotik kritikus szerint csak nolan tud sci-fit rendezni :D
nem kell felülni nekik,hanem el kell menni és megnézni ezt és a többi sci-fi filmet is:)


egyébként én is hiányolom az eredeti hangon vetített filmeket,ezért szoktam megnézni úgy inkább,ha vetítik valahol :)
10/10
tamaserdi 2015 márc. 07. - 21:25:01 10/10
(18/137)
Nem szoktam hozzászólni, de most nem tudom megállni... Elõször is, a "hivatalos" kritikák, de különösen a port.hu írása értékelhetetlen, mivel kritizáló magánvélemény mely teljesen híján van a filmnek a mûfajhoz (sci-fi) való viszonyításával. Érdekes, hogy sok helyen mindenféle hasonlítgatás más filmekhez, aminek kb semmi értelme sincs egy "kritikában"... de ha már ezt megtették, akkor érdekes, hogy a Rövidzárlat c. film senkinek sem jutott eszébe, pedig Chappie lelkületében ehhez a stílusirányzathoz hasonlít legjobban - ha már annyira hasonlítgatni akarjuk.
Sajnálatos az is, hogy a negatív hangvételû megjegyzések érzésre nélkülözik a sci-fi, mint mûfaj megértését - és tény és való, ez nem feküdhet mindenkinek. Kicsit olyan ez, mintha valaki egy lírai mûvet azért csepülne, hogy miért van benne romantikus szerelmi jelenet... A tudományos-fantasztikus mûvek szinte mindig aktuális emberi/társadalmi problémát dolgoznak fel egy "valaki" által megálmodott jövõbeli környezetben, de soha nem ez a "körítés" a lényeg. Aki ennek az apró részleteiben próbál elmerülni és ítéli meg a saját logikája alapján, az sosem fogja élvezni a sci-fiket.
Mondanom sem kell, nekem nagyon tetszett a film, és némi élettapasztalattal nem nehéz belátni, hogy boncolgatott témák ugyancsak találóak, ugyanis:
- a nagyvállalatok kapzsiak, alkalmazottaik egoisták
- az emberek jó része önzõ, és csak a saját haszna érdekli
- az emberek simán hazudnak, ha érdekük úgy kívánja
- továbbá a "jó" és a "rossz" nem ilyen fekete-fehér dolog, még a legrosszabb emberekben is van valami "jó"