atidas 2013 aug. 11. - 15:37:41 Előzmény ruby74
(7/7)
Üdv!

Én is emlékszem a Szerencselovag filmre, mivel akkor is "vasútmániás" voltam, így kb 8 évesként néztem. Csak foszlányokra emlékszem. Írtam a köztévének, hogy tûzzék mûsorra, hátha! Ha minél többen írnánk ez ügyben, nem hiszem, hogy elzárkóznának a vetítéstõl. Bár nem tudom, hogy ilyenkor hogy lehet megszerezni, hisz' majdnem 30 éves film. Biztos olcsóbb, de szinkronizálni kell, mert nem hiszem, hogy megvan az eredeti.

A youtubon ha beírod a német címét, akkor kiadja a trailerét.
ERIKA82 2011 jan. 16. - 19:56:25
(6/7)
Azért azt ne feledjük el, hogy a méltón hires Die Schwarzwaldkilnik-ben is szerepelt, mint Prof. Alexander Volmers.
zora 2009 aug. 31. - 18:32:14
(5/7)
A legújabb filmje - Von ganzen Herzen- nagyon jó! Gudrun Landgrebe-vel játszik, 2009-es. Én ennyit már régen röhögtem helyzetkomikumon! Persze a cselekmény kicsit kiszámítható, de melyik szerelmi vígjátéknál nem? Várom, mikor jelenik meg magyar tv-ben.
ruby74 2009 febr. 24. - 11:05:02 Előzmény vamosa
(4/7)
Az említett film valójában egy 4 részes minisorozat volt, a német ZDF tévé gyártotta le kb. 1984-ben.
Az volt a címe hogy a SZERENCSELOVAG, eredeti cime: Der Glücksritter.

IMDB link: http://www.imdb.com/title/tt0170943/

Nekem is nagy kedvencem volt, azóta szeretném ujra megnézni, de nem találtam sehol. A zenéje maradt meg bennem leginkább.
Valami olyasmirõl szolt, hogy a fõszereplõ a nagy vasutépítési lázban vett részt, mint feltaláló vagy kivitelezõ, de a cége csödbe ment, és a börtön elöl elmenekült Angliából. Németországban bújkált, és beállt a munkások közi mint vasútépítõ munkás. Volt szerelmi szál is, egy Német grófnõ, akivel újra találkozott, de nem fedte fel magát...

Ha valaki tudja hol lehet megnézni, vagy megvenni, értesítsen.
kaaslover 2008 júl. 09. - 23:48:24 Előzmény ELog
(3/7)
Jól emlékszel volt egy sorozat õ volt a fõszereplõ, és az elsõ vasút (gõzmozdony) feltalálásáról szólt. A történet nyilván Angliában játszódott

Szerencselovag v mi volt a sorozat címe?
ELog 2008 jún. 21. - 10:48:31
(2/7)
Nem kevered, tényleg volt valami ilyesmi. És az nem is német film volt, ha jól emlékszem.
vamosa 2008 jún. 20. - 23:51:36
(1/7)
Ennek a színésznek volt egy sorozata ami a gõgép vagy valami hasonló feltalálását dolgozta fel, csak jelenetek ugranak be hogy a vonatozás körül forgott cselekmény. A filmjei felsorolásánál nem találtam meg. Talán összekeverem valakivel ?