Téma: Coco Chanel

8/10
katililla02 2013 jan. 10. - 14:49:29 8/10
(51/71)
Szerintem ez egy korrekt életrajzi film volt. Tetszett.
6/10
M.Zs.F 2012 júl. 31. - 18:36:09 6/10
(50/71)
Audrey Tautou számomra az egyik legkülönlegesebb, legbájosabb színésznõk egyike. A finomsága csupán annak a nõnek a finomságával ér fel, aki ugyanazt a nevet viseli: Audrey Hepburn-ével. Számomra Õk a finomság, a báj, az elegancia, a törékenység, a természetes szépség.

Coco Chanel viszont csak testileg és külsõ jegyei alapján volt egy törékeny hölgy, minden amit olvastam vagy hallottam róla az az ellenkezõjére vall. Õ erõs volt, makacs, kitartó, erõt sugárzott, elérte a célját, és tudott férfiasan, néhol közönséges módon viselkedni. Egy hatalmas asszony volt, aki nem véletlen tudta felépíteni a birodalmát.
Sajnos Audrey Tautou ezt nekem nem tudta visszaadni, bár igyekezett. És hiányoltam a hangulatot a filmbõl. Egyhangúnak tûnt végig, érzelmileg semmi nem történt velem. Viszont gyönyörûek voltak a ruhák, a párbeszédek csípõsek ha kellett, és a helyszíneket is jó volt nézni.

10/6
kabala 2011 máj. 23. - 11:09:21
(49/71)
Egész jó ki film. 8/10
Agnus Dei 2011 máj. 22. - 23:46:16
(48/71)
No igen, hát ez egy egészen más film, ráadásul folytatásos és azt sem tudjuk, hogy mikor lesz a következõ rész. Egyébként jó film, bár én is az Audrey-féle verziót szerettem volna látni.
9/10
reggg 2010 dec. 17. - 22:14:44 9/10 Előzmény -Mylady-
(47/71)
törtetõ, nyomuló? hát akkor összetörte volna több pasi szívét és tovább gyalogol ;-), szerintem talpraesett, szeretõ és szeretettre vágyó egy NÕ aki csak élni akart , ahogy õ szertetett volna, legalábbis nekem ez jött le a filmbõl, én emlékezni fogok rá 2 hónap múlva is
azért a csodás ruháiból szívesebben láttam volna többet én is ;-) az na kosztüm ami a záróképen volt rajta ... hát az valami fantasztikusan szép volt, egy ilyen kosztümben eltudnék vinni egy nõt bárhova :-D ( a pasi ;-P
4/10
donbosco 2010 jún. 29. - 17:18:22 4/10
(46/71)
Számomra nagyon unalmas volt a film, a ruhatervezésrõl csupán az utolsó 10 perc szólt, az azt megelõzõ élete viszont nem volt túl érdekes. Én máshova tettem volna a hangsúlyt, kár, hogy nem a sikeressé és hiressé válását ismerhettük meg.

Egy hónap múlva már biztos nem fogok emlékezni rá.
Nofri 2010 jún. 06. - 21:40:12
(45/71)
a hangulata miatt nálam 7 pontos.
sandrah 2010 jún. 06. - 21:18:37
(44/71)
Nem is az megy a Filmboxon most (06.06. 21h), pedig úgy vártam :(
-Mylady- 2010 ápr. 22. - 10:23:00
(43/71)
Engem a munkássága jobban érdekelt volna... Ez a film viszont, hogy bemutatta az elõzményeket, kifejezetten jó volt. Elkezdett érdekelni, hogy hogy jutott el oda ahová. Persze kicsit visszatetszõ, hogy egy számító, törtetõ, egészen hányingert keltõen nyomuló, díványokon fekvõ nõ... Nyilván ha nem feküdt volna le jól kiszámítottan néhány befolyásos, jómódú pasival, soha nem lett volna kalapboltja és el sem jutott volna a kifutóig... De akkor sem tartom a film alapján lenyûgözõnek a nõt, ha mégoly meghatározó tervezõ is volt... A hazugságok sem tették túl vonzóvá a személyét... Lehet, hogy tervezõként elegáns ruhákat tervezett, de a jellemének a bemutatása alapján cseppet sem volt egy elegáns nõ, sõt mi több, kifejezetten az általa annyira lenézett szajhákhoz hasonlított... épp csak nem adta olcsón magát.
Megnézem a többi filmet is, ha tudom, mert mostmár kíváncsivá tett ez a film.
Catarina50 2010 febr. 20. - 20:30:17 Előzmény criss81
(42/71)
Pontatlan a Port. A 2008-as változatot meg sem említi, de a Chanel és I. Sztravinszkij szerelmét feldolgozó változatot igen. Szerintem ennél a 2008-as feldolgozás jobb. Talán azért, mert Chanel teljes éleútját igyekszik bemutatni és ettõl pergõbb a cselekmény.
szti469 2010 jan. 31. - 21:31:59
(41/71)
:)nem mentegetõzésnek szántam, csak reagálás volt az elõzményekre.
offtopic
Meadow 2010 jan. 15. - 16:00:08
(40/71)
:))
Meadow 2010 jan. 15. - 15:31:26
(39/71)
szia:)pont tervezem hogy megnézzem,kíváncsi vagyok:)
szti469 2010 jan. 15. - 14:34:11
(38/71)
Nem szoktam fórumokba írogatni, hogy elmondjam a véleményemet, de most néztem meg a filmet és rögtön utána rákerestem interneten a kritikákra. Így kerültem ide is és nagyon elcsodálkoztam azon, hogy mennyire elégedetlenek vele az emberek (tisztelet a kivételnek). Szerintem remek film hozzáteszem nem vagyok egyáltalán divatrajongó, egyáltalán nem foglalkoztatott soha annyira a divat, hogy filmeket nézzek tervezõkrõl vagy utánaolvassak. Ezt a filmet leginkább Taotou miatt néztem, mert színpatikus színésznõ. A film pont azért jó, mert teljesen életszerû, nem éreztem benne semmilyen erõltetettséget, számomra egyáltalán nem volt unalmas, az összes érzelmet melyet kifejezett és láttatni akart teljesen átjött. Kedves és kellemes film, pont annyi drámával és humorral ami nem teszi nehézzé(nem kevésbé értékessé) a filmet. Hozzátenném mégegyszer, hogy teljesen laikus vagyok a témában és nem vártam tõle semmit, egyszerûen csak megnéztem. Úgyhogy ilyen laikusoknak mint én ajánlani tudom csak a filmet, azt meg hogy egy szakértõ, vagy rajongó mit várt ettõl a filmtõl azt nem tudhatom.
5/10
Jedrik 2009 dec. 26. - 19:51:25 5/10
(37/71)
Unalmas, vontatott, félresikerült film. Nem éri meg azt a másfél órát. A forgatókönyv és a rendezés egyszerûen sz@r, egyáltalán nem jön át az, hogy ki is volt ez a nõ, mitõl lett olyan, amilyen, és fõleg, hogyan jutott el oda, ahova. Nem beszélve arról, hogy a ruhák teljesen háttérbe szorultak, ami egy Chanel-film esetében egyenesen felháborító.
10/6. De inkább meg se nézzétek, akkor már inkább a másik Chanel-filmet, ami szintén nem egy remekmû, de erre köröket ver.
Gordon Szabolcs 2009 dec. 06. - 19:32:12
(36/71)
Én egészen eddig a filmig nem is tudtam semmit Coco Chanel életérõl, így nem mondhatom, hogy rosszul/hiányosan mutatták volna be az életét, mert nincs háttér információm hozzá. De a filmet megnéztem és kifejezetten tetszett. Külön említést érdemelnek a nagyon szép beállítások és színek: az egész atmoszféra. Igaz, hogy fõképp a szerelmi szál állt a középpontban, de az is ízlésesen, erõltetettség mentesen lett bemutatva. Coco karakterével könnyû volt azonosulni és azt hiszem ha a fiatal lányok megnézik ezt a filmet, kedvük lesz felvenni otthon apjuk ünneplõ ruháját :)

Mivel nem úgy néztem, mint valósághû életrajzi mûvet, hanem pusztán mint filmet, magamat ismételve, csak annyit mondhatok: nagyon tetszett. Én nem csalódtam!
6/10
Rahar 2009 nov. 23. - 00:14:12 6/10
(35/71)
Nekem nem tetszik ez a film, maga a film kidolgozottsága megfelelõ, a színészek játéka jó, de az élettörténet bemutatása egyszerûen unalmas, egyáltalán nem kötött le a film. Szerintem felesleges idõpocsékolás bárkinek is megtekinteni, akkor inkább valamilyen dokumentum filmbõl több és hitelesebb információt lehet szerezni a szóban forgó hölgy életérõl. Ezért 10 pontból 6 pontra értékeltem.
criss81 2009 nov. 22. - 21:31:32 Előzmény CoccoChannel
(34/71)
El nem tudom képzelni, minek tök ugyanabból a történetbõl egy éven belül két filmet is forgatni... és hogy a porton miért nincs nyoma se a másiknak... de a 2008as amerikai verzió valóban jobban sikerült, az a szinésznõ nekem hitelesebb Chanel, mint Tautou, és a sztori is kerekebb.
8/10
timi1989 2009 nov. 08. - 23:20:15 8/10
(33/71)
Kicsit csalódtam a filmben...nem hiszem, hogy a szerelmi életét kellett volna kiragadnia a filmnek! Azért 10/8
Sátán_Követe 2009 nov. 08. - 13:16:21
(32/71)
Nekem hatalmas csalódás volt ez a film. Csatlakozva az elõttem hozzászólókhoz, tényleg nem errõl kellett volna a filmnek szólnia. Azért ültem le,hogy megnézzem,mert érdekelt, hogy hogyan jutott el idáig Coco, arra készültem,hogy majd megtudjuk hogyan küzdötte fel magát ilyen magasra ,erre nem is errõl szól, hanem tényleg egy unalmas nõ össze-vissza kavargó szerelmi életérõl.
Unalmas...
****SPOILER****
És közben néha egy két percre látjuk hogy már van kalapboltja(de azt nem,hogy hirtelen a semmibõl hogyan lett neki ilyen jólmenõ boltja) és az utolsó 10 percben meg jé,már ott mennek a modellek az általa tervezett ruhákban a kifutón...és persze elõtte még a kalapboltnál tartottunk...szóval nem arról szól,amirõl kéne,nem ezért ülnek be a nézõk erre a filmre. Nem erre voltam kíváncsi.