Téma: Columbo

Kit Fisto 2017 febr. 20. - 13:33:36
(66/66)
Két detektív egy gyilkosság
A film egy percében felnevettem. Columbo szokásához híven besétált egy filmforgatás felvételébe, ami nagyon vicces volt! :) Kiváló rész minden szempontból.
Janos Kacsur 2017 jan. 31. - 12:01:16
(65/66)
1974
offtopic
Kuttyánszki 2016 okt. 16. - 13:44:30
(64/66)
Véleményeddel nem sokan osztoznak.A Colombo klasszikusnak számít ma már, nem silány amerikai dömpingcikknek.
ceia 2016 okt. 09. - 09:53:01
(63/66)
Hát nem pont a Forma 1 futam ismétlésekor adják ez is? Micsoda véletlen.. Vagy butus a szerkesztõ, vagy megy itt a csata házon belöl is :P
kybuck 2016 júl. 21. - 01:33:27 Előzmény m.kaladze
(62/66)
Szerintem tudja kik azok, akik alapból nem gyilkos természetûek és/vagy csak hirtelen felindulásból követték el a tettüket, és kik azok, akik elõre megfontolt szándékkal, hidegvérûen, azoknál viszont ott van a yard is.
m.kaladze 2016 jún. 10. - 18:45:50
(61/66)
A Columbo sorozatnak a sajátossága a karakter szokásai, ruháján kívül (plusz kocsi, nem látott feleség, kutya) az hogy leszámítva egy-két részt mindjárt az epi
Zódok elején mutatja be nekünk a gyilkost és hogy miként követte el tettét. Aki nyomozni akarna hogy a végén megtudja ki a gyilkos, keressen más sorozatot, filmet. A LÉNYEG AZON ALAPSZIK HOGY BEMUTATJA A NYOMOZÓ NYOMOZÁSÁT, ÉSZJÁRÁSÁT HOGY DERÍT FÉNYT A KÜLÖNBÖZÖ GYILKOSSÁGOKRA.

Mai szemmel kicsit fura és megnevettetö HOGY SZINTÉN EGY KÉT RÉSZT KIVÉVE 30 ÉV ALATT AZ OSSZES GYILKOS AKI KEMÉNY GYILKOSSÁGOT KÖVETETT EL A BIZONYÍTÉKOK BEMUTATÁSA UTÁN NYUGOTTAN KÖVETI ÖT AZ ÖRSRE ÉS NEM AKARJÁK ÖT MEGÖLNI.
Tegu 2016 ápr. 09. - 08:10:27 Előzmény gladiolus
(60/66)
Es amikor a halott kezet nezegeti, fogdossa a hutokamraban, majd kezmosas nelkul tovabbsetal es fogdossa a homlokat, allat.
kybuck 2016 ápr. 09. - 02:03:48 Előzmény gladiolus
(59/66)
A Gyilkosság amûtõasztalon c. részben konkrétan a gyilkos fegyveren(!) törte fel a tojását (egy csavarkulcson, amivel "Mr. Spock" korábban leütött egy nõvért, mert az belelátott a machinációiba)!
kybuck 2015 aug. 23. - 00:41:00 Előzmény irredenta84
(58/66)
Igen, a kilencvenes évek elején készült rá szinkron, illetve az utolsó néhány epizódnak már a kétezres években.
ad mala 2014 júl. 18. - 21:19:10 Előzmény gladiolus
(57/66)
:D
Igen, ritka nagy csöves azért az öreg, több ilyen dobása volt, elég undorító, ráadásul nekem úgy tûnik nem is a karakterhez tartozik, hanem ez Peter Falkból jön, pl. ez a kukafedõs valahogy úgy tûnt hogy ez nem a forgatókönyvben volt...
De nem baj, attól még szeretjük:)
gladiolus 2014 márc. 24. - 12:58:49
(56/66)
Mindamellett, hogy imádom, és nézem, és mindig is nézni fogom, mielõtt esetleg bárki is azzal vádolna meg, hogy mit szõrözök itt, ma a Gyönyörû gyilkos c. epizódban felfigyeltem egy jelenségre, ami azért kicsit kiütötte a biztosítékomat.Pedig Columbo tetteinek többségével maximálisan egyetértek, és csodálattal övezem.

Szóval Columbo hozott magával egy tojást, mivel éjszaka riasztották álmából. Ilyenkor általában egy tojást hoz magával, hogy reggelizzen, s ezzel úgy elfunkcionál egész nap, habár lehet, hogy dél tájékán bedob még rá egy csilit, aminek a felét persze otthagyja, mert közben leesik neki valami éppen szükséges tantusz. Gondolom, a vércukor és egyéb tápanyagok hiánya nem a film témájához tartozik szervesen, és abszolúte elhanyagolható körülmény.
Na szóval a tojást pucolgatja a gyilkosság helyszínén, többnyire. Eme epizódban is ezt tette, némi kiegészítéssel. Szóval leemelte a kuka tetejét,a hóna alá szorította, beleszórta a tojáshéjat a kukába, aztán beletörölte a kezét a ballonjába, és megfogta a tojást mindkét kezével, azzal is, amelyikkel a kuka tetejét leemelte. Mindezt videón kétszer visszatekertem, hogy nehogy valótlant állítsak.Aztán késõbb ezt a tojást megette. Nem láttam kezet mosni, persze ez már idõközben felesleges is lett volna, mert már a kukánál megfogta a tojást, meg az ilyen "lényegtelen" apróságokat a filmekbõl kihagyják.
De valahogy nekem belefér a képbe, hogy õ kukázás után nem mos kezet. :-)

Most õszintén, tudom, hogy az emberek tojnak a higiéniára, de most kérdem tõletek: Azért kukázás után ugye ti is indokoltnak tartjátok a kézmosást? :-) Má bocs, meg minden. De akkor is, azé....izé...

Egyébként imádom a fazont, csak ezek a dolgai...mindegy, kell a figura összhangjához, azt hiszem.
zinajda 2014 jan. 17. - 19:51:16 Előzmény _mason_
(55/66)
Akkor ne nézd...
black box 2013 júl. 11. - 09:05:04
(54/66)
A netben lehet bízni, de ha jobban szétnéznénk, talán még Jockey Columbot is lehetne találni
_mason_ 2013 márc. 28. - 18:32:19
(53/66)
Én már unom.
irredenta84 2013 febr. 23. - 12:58:15
(52/66)
Arra volnék kiváncsi, hogy mikor szinkronizálták a Columbo elsõ évadjait? A rendszerváltás után?
morvai.j.zs 2012 dec. 17. - 00:06:07
(51/66)
Az az a rész (Becsületbeli ügy), amikor Mexikóban nyomoz egy ex-torreádor esetében?
Majd megnézem még egyszer, alaposabban - én is az igazolványára vadászok... (jobban mondva a látható keresztnevére)

Legnagyobb Columbo-humor:
Repülõgép-balesetnek álcázott gyilkosság (Hattyúdal, Johnny Cash-el a gyilkos szerepében), helyszíni szemle a légügyi igazgatóság képviselõjével, Roland Pangbornnal.
Columbo egy-két "apróságra" lesz figyelmes (pilótának nem volt az öve bekötve, navigációs táskában nincs hamu), mire a langaléta Pangborn megjegyzi:
- Jól jönne nálunk egy ilyen figyelmes ember!
Erre a két fejjel alacsonyabb Columbo:
- Nem hiszem uram, hogy jól járnának velem: irtózom a repüléstõl! Voltaképpen az is roppant mód zavar, hogy ilyen nagyra nõttem...
Másik: éjszaka érkezik a helyszínre (A szemfényvesztõ címû epizódban - ha jól emlékszem), vadonatúj ballonkabátban.
A kiküldött poszt a sötétben elõször nem ismeri meg az új kabát miatt, és el akarja küldeni. Majd, mikor felismeri, rögtön visszakozik:
- Elnézést, hadnagy úr, de nem ismertem meg!
Mire Columbo, siettében, az ajtóból visszafordulva:
- Igen? Fodrásznál voltam...

Legtökéletesebb gyilkosság: Fogas kérdés.
Legnagyobb kib*szás: Columbo a Rendõrakadémián (a felesége kocsiját úgy adja el, mintha az az "álgyanúsítotté" lenne).

Rohadt jó, és mindig is az lesz.
Voltaképpen a szintén nagyszerû Kaméleon címû sorozat címszereplõjének (Michael T. Weiss) korabeli elõfutára: képes magát beleélni a szituációba, és mindig észreveszi, hogy mi az, ami hiányzik, és mi az, ami felesleges, és mégis ott van. Aztán mikor kiböki nekünk, hétköznapi halandóknak, a homlokunkra csapunk: hát persze!
Szerintem.
irredenta84 2012 nov. 18. - 08:16:00 Előzmény eremit
(50/66)
Columbo keresztneve leolvasható a Becsületbeli ügy c. epizódban. Szabó Gyula sokat javított az eredetin és a hangja is kellemesebb, mint Falk hangja. Columbo jellegzetes nevetése is Szabó Gyula mûve. Sokszor olyankor is szinkronizálta Szabó Gyula Columbot, ahol az eredetiben valójában Falk meg sem szólal-elég megnézni a Rekviem egy hullócsillagért c. epizódot eredetiben és magyarul, vagy az Egy falatka sajt-ban azt a jelenetet, mikor azzal a mosodás furgonsofõrrel beszél.
eremit 2012 okt. 16. - 06:37:33 Előzmény Csirik
(49/66)
**** SPOILER ****
- Az Undercover (Titkos ügyek) címû epizódban öltözik át az autóban vasárnap, "misére menet".
- A Columbo: Columbo Likes the Nightlife (Columbo legveszélysebb éjszakája)-ban egy (Bait) Csali nevû diszkó szerepel, ahol a padlóba süllyesztett akváriumok díszelegnek.
**** SPOILER ****
Két különbözõ film. De én nem emlékszem egyikben sem, hogy kimondták volna Columbo keresztnevét.
Csirik 2012 szept. 03. - 08:53:34 Előzmény ceia
(48/66)
Egyetlenegy rész van, amelyikben ki is mondják a keresztnevét, hogy Frank. Méghozzá pedig, ha jól emlékszem Columbo legveszélyesebb éjszakája a címe. Mégpedig abban a jelenetben, ahol az autó hátsó ülésén öltözik át.
offtopic
ceia 2012 aug. 23. - 21:14:59 Előzmény -greghouse-
(47/66)
Kösznöm, de nem kellett sokat bányászni, az egészet egyetlen oldalról tudom. Azt is innen vettem, hogy a kabát a sajátja volt:
http://tainted-archive.blogspot.hu/2010/06/tv-cops-weekend-scruffy-plodder.html
A kabátról szóló mondat a fekete-fehér kép mellet van, és ez az:
"The clothes Columbo wore actually belonged to Peter Falk and came from his own wardrobe. He loved the battered raincoat"
Ha mégsem így volt, akkor mindenkitõl elnézést a téves infóért!