5/10
GoodMovies 2022 dec. 25. - 21:09:23 5/10
(30/30)
Most ez komoly, hogy átlagban 8-as értéket kapott eddig ez a film? Hisz ez még csak nem is vicces. Van egy kb értelmi sérült főszereplő, aki vicces is lehetne, de nem az, hanem végtelenül idegesítő. Auteuil úr sem tudja megmenteni a filmet!!
10/10
gladiolus 2019 júl. 12. - 15:51:15 10/10
(29/30)
Akár tanmese is lehetne ez bárgyú férfiak és nők számára.

SPOILER----------------
Luois csak álmodozik, tervez, szervez, túlkomplikál, belehal egy szinte komolytalan dologba, és álmai tárgya azt sem sejti, hogy a világon van.
Antoine viszont odamegy, alkalmazkodik a váratlan helyzetekhez, zseniálisan irányítja őket, és egytől egyig valóságosan megéli az érzelmeket. Akaratlanul belesodródva, megperzselődve megnyeri a játszmát. Tök jó, még részegen is.
Meg kell hogy mondjam, hogy valóban sokszor nem a külső számít. A két pali külsőre nagyjából egy kaliber, és megdöbbentő, hogy mennyire nem ez mozgatja a szálakat. Mert amíg az egyik végtelenül idegesítő, nyámnyila és unalmas, addig a másik tele van érzéssel, tartással, erővel és vonzással, és a végén szinte már ellenállhatatlan-és mindezt csak és kizárólag a habitusával éri el.
SPOILER vége------------------------

Jó film, az eleje kicsit vontatott, de ez ne tévesszen meg senkit, mert hamar beindul, és aztán sodró lendületű mindvégig.

Koncsita 2017 márc. 08. - 16:43:26
(28/30)
Ez elég nyögve-nyelõs már manapság.
8/10
szabzero 2016 dec. 19. - 22:21:52 8/10
(27/30)
Nem annyira vígjáték, legalább is a hagyományos értelemben. Röhögni nem nagyon sikerült rajta, még mosolyogni is csak ritkán. Ezt leszámítva nem volt rossz.
9/10
Nótárius 2016 nov. 16. - 00:30:09 9/10
(26/30)
A francia vígjátékokra oly jellemzõ, mással össze nem téveszthetõ, derûs emberségû, szinte hétköznapin esendõ mégis különlegesen hangulatú film; a mosolytól a nevetésig sok-sok vidámsággal !
Daniel Auteuil ez esetben is figyelemkeltõ garanciának ígérkezett a jó szórakozásra. Ezen erõst bizakodó várakozásom ellenére az elsõ majd félóra, Louis szerepébõl fakadón kissé kínlódásosra sikeredett. A már-már körvonalazódó csalódásomnak Sandrine Kiberlain színre lépése vetett vetett véget. Sajátosan vonzó személyes és filmbeli karaktere rögvest a helyére emelte e filmet az emlékezetesen szórakoztató, (drámai-bohózati kategóriájában) legjobbak közé.
A némileg lelombozó kezdésen azért váltig duzmaszkodva is: 9 pont.
csineva-xx 2012 máj. 07. - 11:31:39 Előzmény feketevipera
(25/30)
...talán a romantikus szoft-groteszk vígjáték közelebb visz a valósághoz...
Mindenesetre én a magam részérõl ajánlom a "tétováknak", a színészi játék kiváló, a huncut mosoly garantált!
8/10
kritiza 2011 máj. 21. - 19:41:32 8/10
(24/30)
Nekem kimondottan tetszett. Egy filmínyenc ajánlotta, és olyan is volt. Semmihez nem hasonló mûfaj-mixture. Nehezen lehet akár vígjátéknak, akár drámának titulálni, mert pont, amikor már elkezdenél felhõtlenül szórakozni, szomorú lesz és problémákat boncolgat, aztán amikor már belesüppednél a fájdalmába, megint megnevettet. Néha úgy éreztem, már csak egy hajszálon múlik, hogy átessen a ló túloldalára, és erõltetett poénok legyenek, de aztán mindig tudta, hol kell meghúzni a féket és másfelé menni tovább. Szerintem pont a film második felére lendül bele (valaki írta, hogy a második felében már unta, én pont ott élveztem igazán). A vége is tetszik, (spoiler on) nem igazán happy end, de talán az egyetlen elfogadható befejezés, és nem magyaráz túl, egy picit nyitva hagyja, mi is történhet, mi zajlik egyik-másik szereplõ fejében (spoiler off). Én 8/10-et adtam neki.
feketevipera 2011 jan. 05. - 20:30:15
(23/30)
Ha pontoznom kellene a filmet, azt hiszem, bajban lennék. Szerintem felemásra sikerült az alkotás, olyan, mintha a készítõk nem tudták volna eldönteni, mit is forgassanak az alapötletbõl. Vígjátéknak talán nem volt eléggé vígjátéki, drámának viszont nem volt elég erõs. Így aztán a kettõ keveréke jött ki belõle. Látszott, hogy az alkotók mindenféleképpen akartak mondanivalót is a filmben, de úgy vélem, kicsit valószerûtlen volt maga a történet is. A két fõszereplõvel egyébként nem volt gondom, õk hozták a szokásos formájukat, de nem hiszem, hogy még egyszer kedvem lenne még egyszer megnézni a filmet.
6/10
zetorka 2011 jan. 03. - 19:52:39 6/10
(22/30)
Nekem vegyesek az érzéseim, több olyan poén volt ami nagyon tetszett, a színészek is jók voltak, viszont a közepétõl untam és kezdtem egyre türelmetlenebbül várni a végét, hogy megtudjam mi lesz. Louis meg egy idõ után annyira idegesített, hogy felpofoztam volna szívem szerint. Ennyire szerencsétlen, nyámnyila pasi szerintem senkinek se kéne.
4/10
slac11 2011 jan. 03. - 16:56:48 4/10
(21/30)
Nálam 10-bõl 4-es!!!(jóindulattal).Nemtudom az elõttem kommentelõk milyen filmet néztek, nekem nagyon nem tetszett! Vontatott, eröltetett, unalmas! Annyira szerettem volna egy jó (francia) vigjátékot megnézni de ez nem az!
10/10
marie1 2011 jan. 02. - 23:03:07 10/10
(20/30)
Nagyon kedves vígjáték, minden ízében szórakoztató. Még a nehéz, borongós, szerelmi bánatos napokban is igazi feldobódás! Nagy kincs, mindenkinek ajánlom!
far vik 2011 jan. 02. - 21:58:28
(19/30)
Nagyszerû színészi játék és valóban nagyon kiváló egyben idegesítõ vígjáték. Végignézem, de ettõl az "August"-tól folyamatosan viszket a hátam...
5/10
issti 2011 jan. 02. - 20:31:59 5/10
(18/30)
Jók a színészek, de nagyon fárasztó a film. Nem bírtam végignézni.
10/10
Deszpina 2011 jan. 02. - 17:34:38 10/10
(17/30)
Végre egy igazán élvezhetõ vígjáték!
10/10
Vicokata 2010 nov. 27. - 12:15:57 10/10
(16/30)
Hogy én mennyit röhögtem ezen a filmen!
Nagyon jó! 10/10
Picim 2010 nov. 26. - 20:20:49
(15/30)
José Garcia :)
Picim 2010 nov. 26. - 20:15:20
(14/30)
José Garcia pedig a Tökös a török az õr meg a nõ-ben játszotta a törököt :) Egyszerûen fantasztikus színész, ezer arca van, és nem utolsó sorban jóképû is. :)
pirki 2010 nov. 26. - 20:02:47
(13/30)
A fõszereplõt volt szerencsém eredeti nyelven is hallgatni egy francia adón, tényleg nagyon jó, biztosan megnézem a filmet tõle, eddig mindegyik bejött:olyan természetességgel játszik bármely szerepében, hogy erre tényleg születni kell.Ja, és az amcsik még nem darálták be:)
Frony 2010 nov. 26. - 19:11:01
(12/30)
Nekem is nagy kedvencem Auteil - meg amúgy is a francia filmeket szeretem a legjobban!
De az igazán nagy film - amiben végleg megszerettem, az a : "36" címû film volt !!!!!
Aki látta a filmet, az tudja miért.....
Ezt a filmet még nem láttam - de ki nem hagynám....az biztos!!!
Lássuk - már alig várom!! :)))
mankacsek 2010 nov. 26. - 16:38:35 Előzmény gehlru
(11/30)
Igen, az késégtelen hogy ez Daniel Auteuil egyik legjobb filmje. 8és a zene is nagyon jó, azt hiszem Camille BazBaz, elég vicces figura) Még anno a Francia Filmnapokon mutatták be a Corvin Moziban. Azelõtt pedig a másik nagy klasszikus, fergeteges vígjátékát az Addig jár a korsó a kútra címût amiben egy meleget kell alakítania, hogy ne rúgják ki a munkahelyérõl. (Le Placard) Nagyon vicces, mindenkinek ajánlom. Depardieu teljes meghasonlása is látható a filmben. Mi kb. hatszor láttuk, és mindig fetrengtünk a röhögéstõl. Ebben játszik a nálunk is vetített minisorozat sztárja: Armelle Deutsch is. Egyébként a francia vígjátékok kultikus figurája Francois Pignon, aki mindig balekot játszik, ezt a dvd-n található extrában Pierre Richard fejti ki bõvebben. Amúgy mindkét filmet valami olcsó hipermarketben szereztem be, valami 900 Ft-ért. Szerintem még fellelhetõ valahol. Igazi kincs!