intellectuel 2009 szept. 08. - 21:18:44 Előzmény trev
(290/610)
Azért mert te hasonlóságokat vélsz felfedezni a star trek között, mert azt szoktad nézni, még nem jelent koppintást, olvasd végig amit írtam :

Ez a zenei életben a „kottán minden hangjegy foglalt” jelenség, amikor már annyira sok ötlet születik, hogy mindegyik hasonlít, mindegyikre kicsit. Van az USA-ban egy Undertaker nevû pankrátor, aki szakasztott olyan mint a lidércek,ugyanolyan az öltözéke teljesen pontosan ! Egyezik a hajuk stílusa is, csak neki fekete a haja. Ugyanolyan az alakjuk, méretük, és neki is volt egy lidérci arcvonásokat idézõ maszkja. Mindezek már 1998-ban megvoltak. Azt mondhatnám, hogy akár innen is koppinthatták a lidérceket. Mindezek ellenére, nem hiszem, hogy bármi, eme sorozatban koppintás lenne, akár a star trekböl is.

Én is tudnék mondani, ezen kívül sok hasonlóságot, de nem érdemes, mert ezek nem koppintások hanem, csupán hasonlóságok. A fantasztikus irodalom alkotóinak hasonló intellektuális irányából fakad, amit alkotásaikban jelentetnek meg.

Ami a filozófiai vonulatot illeti, mélyen egyetértek toshiba321-el.
5/10
toshiba321 2009 szept. 08. - 20:28:46 5/10 Előzmény Vinogradov
(289/610)
Elõször tisztában kellene lenned a "keleti" és egyéb filozófiák lényegével és azzal hogy a történelem folyamán miért alakultak ki és milyen célokat szolgáltak. Az egy másik dolog hogy sokkal érdekesebb egy film vagy egy sorozat ha van benne némi misztikum rejtély megmagyarázhatatlan dolgok amit szépen fokozatosan adagolnak a nézõknek.
5/10
toshiba321 2009 szept. 08. - 20:21:58 5/10 Előzmény trev
(288/610)
ezzel az erõvel minden sci- fi film Star Trek koppintás nem gondolod sõt a Star Trek meg Asimovtól koppintott nem? Na ugyan már emberek ilyeneken gondolkodnak mivel hasonló mûfaj vannak átfedések de ezekben nem ez a lényeg hanem maga a sztori és a látvány ezek a filmek errõl szólnak.
5/10
toshiba321 2009 szept. 08. - 20:18:21 5/10
(287/610)
ez a rész most nem tetszett az elején volt két jó poén az alkonyhíradó meg a Gyûrük urás beszólás
10/10
nuussi 2009 szept. 08. - 19:18:39 10/10
(286/610)
Biztos nem Johntól terhes? :]
10/10
pite40 2009 szept. 08. - 17:46:27 10/10 Előzmény trev
(285/610)
Annak ellenére hogy :"Nem szoktam nézni, de idõnként belepillantok, ha épp nincs más, és még fennvagyok."
Elég sokat tudsz a filmrõl.A végén titkos "hódoló" leszel. :-)))
10/10
nuussi 2009 szept. 08. - 16:25:48 10/10 Előzmény Eerika
(284/610)
Köszi. Én is szeretem nagyon, és nézem hétvégén is meg hétközben is.
2/10
trev 2009 szept. 08. - 10:00:39 2/10
(283/610)
De mondhattam volna a Goa'uldok és a trillek közti hasonlóságot is, mindkettõ szimbióta. Ha jobban ismerném a sg-t, tutira találnék még, de annyira azért nem érdekes, hogy vadásszak ilyenekre. Annál nagyobb gáz, hogy kapásból is feltûnõ.
2/10
trev 2009 szept. 08. - 09:57:11 2/10
(282/610)
Nem mondtam, hogy minden elem ST koppintás, de túlságosan sok igen, és nem is nagyon ügyelnek ezekre.

"Mindezek ellenére, nem hiszem, hogy bármi, eme sorozatban koppintás lenne, akár a star trekböl is."

Néhány ízelítõt ezekbõl már kaptál, de lehet folytatni a sort: transzporter, álcázás (ezek sehol nem jelennek meg a ST elõtt tudtommal), ugrók, de a legsúlyosabb szerintem maga a kapu. A cselekményszálról nem is beszélve (DS9 - Dominium háború).

"Maga a csillagkapu ötlet egyébként is 1916-ból származik, amikor Karl Schwarzschild, az Einstein-egyenletek megoldásakor megalkotta az elsõ Feke lyuk modelt"

Ugyan kérlek... :-D Az, hogy létezik ilyen elmélet (amibõl nyilván a ST is merített), még nem jelent semmit. Az viszont, hogy a Csillagkapu és a Star Trek között ilyen sok a hasonlóság, már több, mint feltûnõ. Ez persze csak akkor zavaró picit, ha ismeri az ember a ST-et. :-)
intellectuel 2009 szept. 07. - 22:10:14 Előzmény trev
(281/610)
Ez a zenei életben a „kottán minden hangjegy foglalt” jelenség, amikor már annyira sok ötlet születik, hogy mindegyik hasonlít, mindegyikre kicsit. Van az USA-ban egy Undertaker nevû pankrátor, aki szakasztott olyan mint a lidércek,ugyanolyan az öltözéke teljesen pontosan ! Egyezik a hajuk stílusa is, csak neki fekete a haja. Ugyanolyan az alakjuk, méretük, és neki is volt egy lidérci arcvonásokat idézõ maszkja. Mindezek már 1998-ban megvoltak. Azt mondhatnám, hogy akár innen is koppinthatták a lidérceket. Mindezek ellenére, nem hiszem, hogy bármi, eme sorozatban koppintás lenne, akár a star trekböl is.

Maga a csillagkapu ötlet egyébként is 1916-ból származik, amikor Karl Schwarzschild, az Einstein-egyenletek megoldásakor megalkotta az elsõ Feke lyuk modelt, ami azóta is a nevét viseli. Egy nyugvó csillag kollapszusa után ez lenne belõle. Valójában minden csillag forog és hitelesen a Kerr-féle fekete lyuk model, írja le helyesen a jelenséget. Ebböl származik a féreglyuk elmélet is. Minden ami a fekete lyukon bemegy, az kimegy a fehér lyukon, persze egy téridõ jellegû csatornán keresztül, amit féregjáratnak neveznek. A scifi irodalom nagyon sok esetben használta fel ezt az ötletet! Noha valójában nem lehetne utazni velük mert összepréselõdik az anyag részecskéire mielött bekerülne, de fantasztikus filmekben nagyon érdekes.

A sorozatban levõ Párhuzamos univerzumok elmélete is a kvantummechanika paradoxonjaiból eredztethetõ. A makroszkópikus szuperpozíciók irányának paradoxonja, ahogyan bevezetni vélik a Schröedinger macskája paradoxon, egyik elméleti megoldása lenne. Amikor beteszik a macskát a dobozba egy méreggel teli tejes itallal, nem tudni hogy ivott-e a macska belöle vagy nem, csak mikor kinyitjuk az ajtót, akkor derül ki, hogy éle a macska vagy sem. Mert a kvantum logika szerint az összes lehetséges állapot koherens szuperpozíciójában leledzik a macska, vagyis egyszerre mindenhol van, míg meg nem nézzük, hogy hol van valójában. Hugh Everett III- szerint amit Many Worlds cimmel publikált 1955-ben, elötte Relativ states cimmel 1952-ben a Physical Rewievben, minden lehetséges variáció megtörténik a valóságban, csak mindegyik egy másik univerzumban, Éppen ezért lenne sok
Eerika 2009 szept. 07. - 20:24:05
(280/610)
Ha jól emlékszem a nevére, Kirean v. Kiren v. vmi hasonló hangzású. összesen kétszer mondta ki Teyla a nevét. Nagyon izgalmas sorozat, fõleg annak, aki tudomásul veszi, hogy ez egy kitaláció, idõnként felhasználva a való világból tanokat, filozófiákat. A szereplõk jók, mindenki, bár Dr. Wier áll nálam az utolsó helyen. Én nézem este hétkor, hétvégén szombaton és vasárnap, nézem dvd-rõl. Nem tudom megunni. Aki kifogásolni valót talál benne, ne nézze, de szerintem nagyon sokunkat érdekel és fáj, ha valaki leszólja.
Ja, amúgy 5 évados, hétvégeken a 4. évad megy, tehát elõbbre járnak, mint a hétközbenivel.
2/10
trev 2009 szept. 07. - 20:20:53 2/10
(279/610)
Nem szoktam nézni, de idõnként belepillantok, ha épp nincs más, és még fennvagyok. Megállapítottam róla, amit megállapítottam, oszt jónapot. :-) De te nézzed nyugodtan, mindenki az ízlése szerint. :-)))
10/10
nuussi 2009 szept. 07. - 20:04:43 10/10
(278/610)
ez engem is érdekelne.
10/10
pite40 2009 szept. 07. - 17:05:18 10/10
(277/610)
Nem érzem magam hülyének ,csak látom téged nem nagyon vonz az Atlantis.Akkor minek nézeddddddd?????????Köss bele a Gyõzikébe!!!!
Vagy a Barátok közt-be!!!
Az Atlantis meg hagyd ránk FANOK-ra!!!!
ÜDV PITE
kymara 2009 szept. 07. - 14:55:07
(276/610)
Csak néha-néha nézek egy-egy részt. Kérdés: Teyla kitõl terhes?
2/10
trev 2009 szept. 07. - 11:05:48 2/10 Előzmény pite40
(275/610)
Sajnálom, hogy hülyének érzed magad a véleményemtõl, de ez a te problémád. Szar ügy, ha engem kérdezel. :-)
2/10
trev 2009 szept. 07. - 11:04:16 2/10 Előzmény kabala
(274/610)
Blabla.
Engem is szórakoztat idõnként, nincs ezzel semmi gond. De fölösleges filozófiai mélyenszántást belelátni oda, ahol nincs. Értem? :-)
10/10
pite40 2009 szept. 06. - 08:50:23 10/10 Előzmény trev
(273/610)
Látom téged nem nagyon vonz az Atlantis,akkor minek nézed?????Én nem szeretem a tejbegrízt,s az atyaúristenek sem eszem meg,rá nem tudnál venni semmivel hogy megegyem,inkább éhen halok.
Ha ennyire kötekedõsen nézed ezt a KIRÁLY sorozatot akkor inkább ne nézd!!!!! Ajánlom figyelmedbe a Barátok közt,vagy a Gyõzikét,szerintem neked valók.
Remélem nem haragszol,s nem sértettelek meg,de húz a p.cs.ba.
Üdvözlettel egy SG Rajongó
kabala 2009 szept. 06. - 08:38:14 Előzmény trev
(272/610)
Jaj de bírom az ilyen okostojásokat, akik mindent és mindenkit leszólnak! Szar a film, mert lopott, aki meg szórakoztatónak tartja mind hülye, mert ezt nem tudja.
10/10
nuussi 2009 szept. 05. - 21:31:59 10/10
(271/610)
Hány évad van összesen?
Teyla kitõl terhes?