Téma: Cukorfalat

seemur 2009 aug. 27. - 22:55:12
(114/194)
Spoiler: Már viszonylag régen láttam a filmet, de úgy emlékszem, mintha a "herélés" a szó szoros értelmében nem történik meg, csak úgy csinál a csaj, a srác meg nem érzi, mivel van lejegelve, de teljesen nekem se volt tiszta.
8/10
Evil Angel 2009 aug. 27. - 20:14:23 8/10
(113/194)
Mellesleg, szerintem jó film. Bár azt hittem, hagyják majd jobban kibontakozni Jeff-et, de lehet ez a megoldás jobb volt. Viszont néhol erõs túlzásnak éreztem, amit Hayley csinált. Eszelõs kiscsaj, meg kell hagyni.
***SPOILER***

Amin még meglepõdtem.. egy "egyszerû" herélés után, csak úgy elkezd kint az udvaron mászkálni, létrán felmenni a tetõre..? Igaz, nem tudom milyen érzés lehet, hisz nem estem át herélésen :D De számomra akkor is furcsa volt. De ezektõl eltekintve szerintem egész jó kis film lett belõle.
8/10
Evil Angel 2009 aug. 27. - 20:09:12 8/10 Előzmény Lullaby..
(112/194)
Jeff arról a lányról beszélt, akinek a meggyilkolásával vádolta Hayley. Ekkor derült ki ténylegesen, hogy õ ölte meg a lányt. Hiszen bevallotta, ahogy te is idézted: "Ugyanolyan jól csinálod, mint Õ.. ugyanúgy, mindent.. kib*szott ügyes vagy." :)
Lullaby.. 2009 aug. 13. - 14:42:13 Előzmény bodri_
(111/194)
Megnéztem a filmet, figyelmesen, de nem értettem. Ki volt az az "Aaron"? Vagy a ki volt az a "Danielle" vagy nem is emlékszem már hogy hívták.
És kirõl beszélt Jeff? "Ugyanolyan jól csinálod, mint Õ.. ugyanúgy, mindent.. Kibaszott ügyes vagy."
Az egész film egy nagy kavarodás..
bodri_ 2009 aug. 10. - 04:24:31 Előzmény kenee
(110/194)
Bocs, hogy beleszólok. Most néztem meg. Igazándiból nem bánta meg, minden el volt tervezve és tudott is mindent, csak a pasit akarta beismerésre bírni szerintem. Nem engedte volna el, ahogy a filmben tûnt a kasztrálás után. Végig az volt a szándéka, hogy rábírja az öngyilkosságra.

Ha mindenképp csomót akarunk keresni a sztorin, akkor az lehet fura, hogy túlságosan mindig úgy történt minden ahogy a csaj várta. Pl., hogy utána megy a zuhanyba egy késsel. Nem tudhatta, hogy ez fog történni, nem lazította meg a kötelét vagy ilyesmi, fölösleges kockázatvállalás volt. Tarthatta volna végig ellenõrzés alatt, attól csak még elkeseredettebb lett volna.

Na de mivel a film mondanivalója a lényeg és a fenti dolgok csak eszközök voltak ennek bemutatására és a feszültség fokozására, a csiki-csuki folytatására, ezért ezekkel nem kell foglalkozni. Az meg hogy akkor mi volt az értelme elõttem már többen részletesen kifejtették és igazuk van. Épp ezért ez a film megnézése után kezd hatni és sarkalja az embert gondolkodásra, közben csak felizgatja, hogy aztán legyen min agyalni. Nem egy sima fehér vs feket sztori. :D
3/10
kenee 2009 jún. 22. - 23:22:28 3/10 Előzmény perry
(109/194)
Ezen mit nem lehet érteni? Igen....szerintem a csaj nem teljesen normális....és erre már õ is kezdett rájönni a vége felé (hogy hülyeséget csinált), de ha már egyszer elkezdte, úgy gondolta inkább befejezi....ezért "végzett" a pasival :(
perry 2009 jún. 21. - 20:30:00
(108/194)
"a csaj meg egy hülye kis r*banc és szerintem erre már õ is rájött, mármint h hülyeséget csinál, de be akarta fejezni..."
Ezzel sokat nem lehet kezdeni ha neked csak ez jutott a fimbõl.:)
3/10
kenee 2009 jún. 21. - 12:27:43 3/10 Előzmény perry
(107/194)
ezt hogy... :"Na ez az a szint ami alá képtelen vagyok lemenni :)"
perry 2009 jún. 19. - 21:42:55 Előzmény kenee
(106/194)
Mit, hogy ?
3/10
kenee 2009 jún. 19. - 01:00:29 3/10 Előzmény perry
(105/194)
ezt hogy érted?
8/10
cstimcsi 2009 máj. 27. - 01:42:42 8/10
(104/194)
Épp most néztem meg a filmet. Ritkán történik velem, h nem tudom eldönteni, h tetszett-e...

Már régóta kíváncsi voltam a filmre, mert hallottam, h Ellen Page jó benne, de mást nem nagyon tudtam róla. Jobb is volt így nézni, folyamatosan nõtt a feszültség. Sajnos mostanság nem kötnek le a filmek, hamar elalszom egyik-másikon (korábban kellene hozzáfognom, vagy nem ilyen fáradtan), de ez.... végig lekötött. Folyamatosan merültek fel bennem a kérdések, pl. valóban sáros-e a pasi; helyes-e, amit a lány mûvel; honnan tud ennyi mindent a pasiról; tényleg kasztrálja?? A vége felé már kezdtem sajnálni a pasit, mert tényleg az egyetlen megoldás felé terelte a lány.

***SPOILER***
Nekem úgy tûnik, mintha Hayley lenne Jeff lelkiismerete, de akkor felmerül a kérdés, h Hayley-é ki lesz? Van-e neki egyáltalán, vagy csak a bosszú éltleti? És ha már önbíráskodásba kezd... ki fogja megállítani?
Az egyik kedvenc részem:
J: ...A rossz tetteid kísértenek.
H: Áruld el mi kísért!
J: Erre akarsz emlékezni egy fiúval is? Ha randizol, a nászéjszakán, mert nem felejted el. Magaddal szúrsz ki!
...
H: ...Jeff! Képzeljük el, h neked mondja valaki ugyanezt egy másik pillanatban!....
***SPOILER***
Ez sztem nagyon ütött! (összességében az egész fimlmre értelmezve is)

Ami nem világos: számomra nem derült ki, h a Hayley honnan tud annyi mindent, meg hogy az eltûnt lány húga lenne.

A színészek játéka pedig zseniális! Ehhez nincs mit hozzáfûzni! Nemcsak rajongóknak kötelezõ!
Ami még feltûnt, és nem gyakran látni ilyet: a színek használata. Nemcsak a lakásra gondolok, hanem a felvételre is! A helyiségnek, szitunak megfelelõen a színhõmérsékletet is váltogatják! Plusz pont!

Mostanra már alakulóban a véleményem: összességében tetszett!
Bocsi a hosszú kommentért!
Rika 2009 máj. 22. - 18:57:59
(103/194)
erõszakot nem lehet erõszakkal gyógyítani
amúgy helyes kis film
Juventeeno 2009 máj. 22. - 15:42:39 Előzmény Redfield
(102/194)
Most miért vagy ilyen agresszív? ( A "Most..."-ot úgy értem, hogy másfél hónappal ezelõtt :) ) Értelmesen is beszélhetünk, nem kell szitokszókkal dobálózni.
Én is szeretném ha mindenki élhetne, és mindenki természetes halállal halna, de ahhoz radikális változások szükségesek a világban. Olyan mértékû változáshoz pedig, ami ehhez kellene, még az általam kifejtett módszer sem elég erõs kezû.
Redfield 2009 ápr. 08. - 14:12:03
(101/194)
És persze aki szerint senkinek sem kéne meghalnia, az mocskos libsi, mi?
Juventeeno 2009 ápr. 08. - 11:25:40 Előzmény Redfield
(100/194)
Már a film szerint is kettõvel kevesebb pedofil lett és csak eggyel több pszichopata, ráadásul olyan pszichopata, aki elintéz majd még egy pár adag pedofilt.
Terv szerint csak bûnösöket büntet, szóval az arányok folyamatosan javulnak. Nekem ez így tetszik.
Redfield 2009 márc. 20. - 23:02:38 Előzmény Juventeeno
(99/194)
Hát ez csodálatos, de a lány milyen alapon bûntet valakit az ártatlanság elvételéért, amikor neki köze sincs az ártatlansághoz? Elér vele valamit? Hûha, eggyel kevesebb pedofil lett, és eggyel több pszichopata, aki kis túlzással nevezhetõ gyilkosnak is. Igen, ez aztán tényleg helyrezökkentené a világot.
Redfield 2009 márc. 20. - 22:58:38
(98/194)
Igen, valahol errõl szól a film is.
1/10
dilogabi 2009 márc. 20. - 22:53:05 1/10 Előzmény Planetarium
(97/194)
Nagyon idegesitõ.. ***moderálva***
Planetarium 2009 febr. 14. - 19:38:59
(96/194)
de Ellen Page kétségkívül remek színésznõ. :)
Juventeeno 2009 febr. 14. - 12:01:27
(95/194)
Számomra ez a film ugyanarról szól, amirõl például a Dark Knight, vagy a Dexter címû sorozat. De a Dark Knightban ezt az egészet részletesen ki is fejtik. Kell egy, vagy inkább több ember, aki magára vállalja a rosszfiú (vagy -lány) szerepét, és megbünteti, netalántán kiirtja a bûnösöket. Persze ezzel õ maga is azzá válik, de valakinek meg kell javítania a világot. És szerény véleményem szerint a hitnek és a politikának már több, mint elég esélye volt rá, de nem tudtak élni velük. Szóval itt az ideje, hogy valami új vegye kézbe az irányítást.