Téma: Desperado

6/10
sawyerx 2016 jan. 27. - 13:21:10 6/10 Előzmény Killbox
(114/134)
Dehogynem, tisztában vagyok vele, hogy folytatás, éppen azt írom, hogy felesleges volt a szereplõváltás, mert így számomra "elveszik a varázs", illetve hogy a film LÉNYEGÉBEN echte ugyanaz, mint az elsõ. Szóval sem írtam, hogy remake lenne : )
Killbox 2016 jan. 01. - 16:24:24 Előzmény sawyerx
(113/134)
Bocs, de nem figyeltél eléggé.
Ez a film ott kezdõdik,ahol az El Mariachi befejezõdött, ergo nem annak a filmnek a remake-je vagy több pénzbõl megcsinált USA-beli verziója,mint ahogyan azt sokan gondolják.
breeder 2015 nov. 14. - 23:41:04
(112/134)
és mégis ezt ismerik többen, mint az el mariachi-t.
a többi véleményeddel egyetértek...
6/10
sawyerx 2015 nov. 14. - 19:13:38 6/10
(111/134)
Nagyobb költségvetés ide vagy oda, az El Mariachi jobban tetszett. Carlos Gallardo szerintem jobb zenész volt, mint Antonio Banderas, Bandi végig a "szexepil" nézésével próbál imponálni, a megkoreografált akciókról meg egy idõ után már idegesítõek voltak. Lényegében ugyanaz, mint az elsõ rész, csak több lóvéból, több csilivili robbantással. Salma Hayek biztos, hogy százszor szebb, mint az elsõ részben a bányarém, aki miatt van az egész bosszúhadjárat, de ez a szappanoperás beütés szintén nem jött be. "Akció-paródia" vagy trashfilm lévén a bakikba nem megyek bele, de Bandi halhatatlansága miatt annyira értelmetlen a film. Az elsõt szívesebben nézném újra, mint ezt.
10/10
fantyoyo 2015 szept. 03. - 20:29:03 10/10
(110/134)
igen, az is jó volt.
10/10
fantyoyo 2015 szept. 02. - 20:56:20 10/10
(109/134)
rodriguez ezzel a mûvével olyat tett le az asztalra, ami életmûve nagyszámú ritkaszar filmjéért busás elégtétel.
9/10
terranova56 2015 jan. 12. - 03:25:04 9/10
(108/134)
Egyetértek, és bizony vannak túlzások, de ettõl függetlenül, jó!
9/10
terranova56 2015 jan. 12. - 03:20:53 9/10 Előzmény -greghouse-
(107/134)
Azért meg vagyok döbbenve, hogy ezen akadsz meg, hogy a golyó kiment, vagy nem, lehet kapott még egy golyót, de volt ezer dolog ami nem valósághû, hatan gépfegyverrel nem bírnak egy pisztolyossal, egy késdobáló 5 vagy 6 fegyveressel szemben, vagy a hónapokig tartó felgyógyulás több lõtt sebbõl, a késdobáló késeitõl külön. Szeretem ezt a filmet. Azon is akadjunk fent, hogy Bruce Willis a floxton bolygóra egy alvás után jut el de tudjuk, hogy a legközelebbi csillag 4.4 fényévre van, ezek mind fikciók, Willis, Arnold, Segal, Norris, Stallone, stb mindig gyõznek és nem állok ellent nekik, érdekes filmeket akarok látni, amik nem biztos, hogy valósághûek
offtopic
cellasto 2015 jan. 10. - 23:07:10 Előzmény -greghouse-
(106/134)
igen,valóban ezeket a dolgokat kell nézni,fõleg ebben a filmben
gondolom tudsz olyan filmet mondani,amiben semmi baki,semmi valótlanság nincs.

ez a film úgy jó,ahogy van
banderas nagyon jó,salma hayek pedig gyönyörû,mint mindig
rodriguez még ennél a filmnél el se vetette nagyon a sulykot,mint ahogy azt már láthattuk egy-két filmjénél :)
bár a égén az az aknavetõs gitártok,erõs tulzás :D
farkas_ 2014 júl. 30. - 02:20:08
(105/134)
Tökéletes film :) Nézd a filmet, hallgasd a zenét ami hihetetlenül jól van válogatva, élvezd a zseniális vágóképeket, Steve Buscemi utánozhatatlan belépõjét ami olyan, hogy hiányozna ha nem lett volna, és ha minden megvan, akkor a poénok is nagyot szólnak:) Nagyon jó! :)
-greghouse- 2014 jún. 01. - 22:28:27
(104/134)
...ja. Néha meg sem próbál Rodriguez valóság-látszatot kelteni, csak szinte "szimbolikusan" (szerintem inkább l'art pour l'art) van benne az erõszak, az akció. Banderasnak átlövik a vállát, látni, mert fröccsen MÖGÖTTE a vér a falon, tehát a golyó átment. Utána öt perccel a csaj kioperálja belõle a golyót... érdekes. Mármint nem a történet, hanem hogy mennyire nem érdekli a rendezõt a valóság látszata sem.
Ragika 2014 jún. 01. - 21:14:22
(103/134)
Most nézem a filmet. A fõcím után, amikor a fickó állán meggyújtják a gyufát... látszik a papír, ami az állkapcsa mögé van rögzítve :)
8/10
m3246 2014 márc. 28. - 11:52:57 8/10
(102/134)
Ugye eleve imádjuk Rodrigues munkásságát, fõleg a korai munkássága nagyon jó, késõbb azért néha elgurult az a bizonyos gyógyszer :) Ez a film igazi klasszikus, mondhatni Salma Hayek és Antonio Banderas is itt éli igazi fénykorát. Salma Hayek igazán gyönyörû benne! A valóságtól történõ kissé eltávolodás :) mindig is jellemzõ volt mind Rodriguez, mind Tarantino munkásságára, akinek ez nem inge ne vegye magára. A latin szappanoperás beütés kifejezetten jól áll a filmnek, bírom ezeket a szenvedélyes dolgokat :) ezek szinte ismeretlenek egy átlag magyar számára :) Lassan 20 éves film, tisztán emlékszem rá mikor elõször láttam gyerek voltam még... Én bármikor újra nézem és ugyanúgy fogom élvezni! Persze a világot nem váltja meg, de nem is azért készült... 8/10
Ragika 2013 dec. 20. - 07:54:28
(101/134)
Egyébként ezt a filmet úgy kell nézni, hogy nem volt elõtte Mariachi, és nem lesz utána Volt egyszer egy Mexikó. A mexikó egyfajta megcsúfolása ennek a filmnek, a Mariachi meg még olyan kis gagyi :)
Egyébként jó lett volna, ha Banderas nemet tud mondani 1-2 dologra. A múló évek nagyon látszódnak a 3. részen, mint ahogy a Zorro álarca és a Zorro legendája között is. 7 illetve 8 év telt el a 2-2 film között...
A Desperado és a Zorro elsõ része olyan, mintha neki lett volna kitalálva. Egyébként a Desperadonak volt valami nagyon különleges hangulata - fõleg ha moziban nézte az ember anno. A nyitó jelenet tökéletes, és a fõcím, ahogy Banderas elnyomja, felejthetetlen. Gitár, vagy pisztoly lesz a kezében a Feláldozhatók 3-ban? :)
k11zoltan 2013 szept. 21. - 17:34:06
(100/134)
Salma Hayek nagyon dögös benne.
m.kaladze 2013 szept. 20. - 20:41:40
(99/134)
Ja és még az sem tetszett hogy ok a végén leszámol a testvérével, de a testvérének még van ott kb. 20 embere vagy legalább 10 a háttérben, csak úgy hatták volna?? Ok tudom hogy film de azért mégis...
m.kaladze 2013 szept. 20. - 17:26:18
(98/134)
Kultuszfilm, remek alakítások, jó történet, picit Sergio Leones feeling új korban Mexikóban. Nálam a 10bõl 9pontot érdemel... Egy apróság ami talán túlzás hogy a lövöldözõs jelenetekben Banderas nyílt terepen áll a gengszterekkel szemben és killõnek rá 1000 golyót és még el sem találják, pedig nem is fedezi magát..Dehát ez Hollywood :-) Ettõl eltekintve remek film :-)
10/10
King Diamond 2013 jún. 12. - 00:21:43 10/10
(97/134)
SPOILER LEHET!!!
Így, az El Mariachi film után egy kicsit érdekesebb volt újranézni a Desperadót. De ettõl függetlenül még mindig egy remek filmnek tartom. Valaki írta elõttem, hogy ez nem csak a folytatása, hanem a remake-je is lehetne az elõzõ résznek. Akkor így már érthetõ azért egy-két dolog: mivel ugye Buchóról az elsõ részben még szó sincs, itt meg már az jön le, hogy az ottani fõgonosz az õ egyik embere volt, aki a fõhõs szerelmét megölte (akit ott még Carlos Gallardo alakított). Viszont véleményem szerint Antonio Banderas jobban illik a szerepre, mint Gallardo. És itt a többi szereplõ is borzasztóan jól lett összeválogatva: Salma Hayek gyönyörû, egy istennõ; Danny Trejo állat, mint késdobáló; Cheech Marin és Tito Larriva (a Tito és Tarantulából) pedig egyszerûen zseniálisak, akárcsak Steve Buscemi és Quentin Tarantino a mellékszerepekben. Egyszerûen remek a szereposztás! A történet hasonló az elõzõ részhez képest, csak itt-ott jobban felvett, mivel több pénzbõl készült. A zenéje is nagyon erõs.
A magyar szinkron érdekes volt, most az eredeti szinkronnal néztem (korábban ezek szerint a második szinkronnal láttam), és azért a kettõ között van némi különbség. De bajom nem volt ezzel sem.
Egyetlen dolog nem tetszett annyira, mégpedig, hogy Banderas barátja, Campo, akit az elõzõ rész Mariachija alakít, egy hülyegyerek miatt hal meg. Én Banderas helyében nem a srácért mentem volna inkább, hanem megvárom, amíg mindegyik rosszfiú meghal, és így Campo sem vesztette volna életét.
Egyébként még egyszer hangsúlyozom, remek film, nekem sokkal jobban tetszett az El Mariachinál.
10/10
offtopic
Sz Peter 2013 máj. 21. - 12:32:29
(96/134)
Ez a film jó példája annak, hogy egy film megítélése mindig szubjektív.
5/10
Viktor6665 2013 máj. 21. - 00:07:22 5/10
(95/134)
ez a film jó példája annak hogy kis költségvetésbõl is lehet *rossz akciófilmet készíteni.