Téma: Dexter

Hesztia 2007 nov. 11. - 11:27:15
(107/1327)
Akkor menj, és nézd meg mondjuk Fûrészt vagy a Sziklák szemét..abban kedvedre tocsoghatsz minden nemû agymunka nélkül.:)
suselibere 2007 nov. 10. - 19:48:29
(106/1327)
Zaharaz:
Lila(azaz Jaime Murray http://www.imdb.com/name/nm1444665/), szvsz nem az amerikai Bill Murray hanem a britt Billy Murray lánya. És Bill Murray != Billy Murray. Persze ezt leszámítva is gyönyörû és nagyon jó a sorozatban. :)
10/10
rockqueen 2007 nov. 10. - 17:00:51 10/10
(105/1327)
Na,te tök jól fogalmaztad meg.Nekem is így kellett volna.
k11zoltan 2007 nov. 10. - 13:41:56
(104/1327)
Ez a sorozat egyre gyengébb! Már az elején sem tetszett, de azóta ellaposodott. Már ez a dexter gyerek sem gyilkol...
10/10
zaharaz 2007 nov. 10. - 12:48:13 10/10
(103/1327)
Dexter nem azért öl, mert ölni akar, hanem mert neki ez a szükséglete. Olyan, mint mikor te éhes vagy, eszel.

Nekem nagyon tetszik a sorozat. Persze én is másképp írtam volna néhány dolgot, de a 2. évad eddig nagyon jó.

Hogy miért egy kikötõben, miért nem mutatták az anyja gyilkosát, miért voltak ott, meg ilyen kérdésekre a 2. évadban kapunk válaszokat.

Háttérinfókkal kapcsolatosan, aki látta a 2. évadot: Lila, Dexter támogatója, Bill Murray lánya.
10/10
rockqueen 2007 nov. 10. - 09:48:46 10/10
(102/1327)
Jó,de akkor nem lenne film.Egyébként tényleg inkább bûnös emberek,mint ártatlanok.De abban egyetértek,hogy senkinek semmi joga,hogy bûnözõket öljön,de nekik sincs semmi joguk,hogy ártatlan embereket öljönek meg,kínozzanak meg,csempézzenek át a határon,hogy aztán éheztessék õket és hagyják meghalni.Szerintem az ilyenek megérdemlik a halál,vagy törvényesen vagy annélkül.
Jim Raynor 2007 nov. 09. - 13:59:55
(101/1327)
És mégis ki az, aki eldöntheti egy másik emberrõl, hogy õ mit érdemel? Mondom, azért mert valaki gyilkos, attól még semmi közöm hozzá, hogy eldöntsem, mit érdemel ez az ember.
Vannak hatóságok, ha bizonyítékaim vannak, akkor fel kell adni és az õ dolguk, hogy intézkedjenek valamilyen formában.
10/10
rockqueen 2007 nov. 09. - 10:37:38 10/10
(100/1327)
Dexter azért öl,mert szereti ezt csinálni és már fiatal korában nem volt vele minden rendben.A mostohaapja megtudta Dexter vágyait és még õ segített neki,hogy minél ügyesebb legyen benne és csak olyanokat öljön meg,akik megérdemelik.Ha nem tanította volna ezt meg neki,akkor Dexternek tök mindegy lenne,hogy az áldozatai bûnösök vagy ártatlanok.
Jim Raynor 2007 nov. 09. - 01:16:07
(99/1327)
Nos, én most fejeztem be az elsõ évadot.

Elõször is azzal kezdeném, ami - olvasva a fórumot - úgy tûnik, nem csak engem zavart. A sorozat fõszereplõje egy gyilkos, méghozzá a saját törvényei szerint. Nem önvédelembõl gyilkol és nem is a törvény parancsára, hanem elõre megfontolt szándékkal, saját maga által, önkényesen választott áldozatokat. Lehet, hogy gyilkosok voltak õk is, de nem az õ dolga ezt megtorolni. Ha valaki pénzt lopott és tudomást szerzek róla, akkor ez engem nem fog felhatalmazni arra, hogy én is lopjak tõle. Ugyanígy, ha valaki embereket öl és tudomást szerzek róla, akkor nem az én dolgom, hogy ezt megtoroljam, hogy igazságot osszak és megöljem õt, "hogy ezzel elnyerje õ is a jutalmát". Ha tudomást szerez Dexter arról, hogy egy bünözõ kicsúszik a rendõrök kezei közül, akkor adja át a hivatali szerveknek, akik majd tárgyalások sorozata után, az adott jognak megfelelõen fognak intézkedni.

Ha sokkal komikusabbra veszik Dexter figuráját, ahogy az elsõ részben tették, akkor ez teljesen más megvilágításba helyezte volna az egészet, mert az önirónia miatt a sorozat - számomra téves - moralizáló és didaktikai jellege nem lett volna ennyi feltûnõ.

SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER
AKI MÉG NEM LÁTTA AZ ELSÕ ÉVADOT, NE OLVASSA TOVÁBB!

Kicsit csalódott voltam az utolsó részt látva. Borzasztóan gyenge volt az indokok feltárása. Basszus, kicsit megerõltethették volna magukat a forgatókönyvírók, és nem kellett volna ennyivel lerendezniük az egészet, hogy :

"A bátyád vagyok, igyunk meg egy sört Dexter és végezzük ki közösen Debra-t, hogy ismét egy család legyünk."

Így visszatekintve tényleg becsapva érzem magam. Valódi indokokra vártam. Azt sem tudjuk meg, hogy kik ölték meg Dexter valódi szüleit, azt sem, hogy miért, sem azt, hogy nekik ezt miért kellett végignézniük ( ha velük nem végeztek, akkor a gyilkosok miért vitték oda õket ), továbbá : hogy egyáltalán miért a rakparton történt mindez.

Igazából arra sem jöttem rá, hogy minek kellett ennyi gyilkolászás ahhoz, hogy végül Rudy elmondja Dexternek :
"A testvéred vagyok, megölték a szüleinket, én is ott voltam veled együtt." Annyira feleslegesnek érzem az egészet.

Másrészt én az elsõ évad végéig biztos nem árultam volna el, hogy ki a gyilkos. Semmi plusz izgalom nem származott belõle. Teljesen felesleges volt.

Én egyébként elõször Rita-ra gondoltam, mint gyilkosra, meg voltam róla gyõzõdve, hogy õ lesz az, amíg ki nem derült az igazi. :-(
Az lett volna csak igazán a csattanó :-)))
A sorozat utolsó részében felfedte volna a valódi énjét Dexter-nek és mi is megdöbbenve láthattuk volna, hogy az eddig sebezhetõnek és törékenynek megismert lány valójában egy gyilkost takar. Indokolhatta volna azt Dexternek, hogy azért ölt, hogy felkeltse Dexter érdeklõdését, hogy jobban törõdjön vele, hogy endedje közelebb magához, hogy tkp. ezzel akarta õt lenyûgözni, de már belefáradt abba, hogy Dexter nem mutat érzelmeket és hogy közönyös és a sorozat végén elõtört volna belõle a pszichopata õrült és egy szép nyugodt vacsora közben, mikor a gyerekek nincsenek otthon nyugtatót tett volna Dexter italába, amitõl magatehetetlenné válik. Basszus!!!!!!!!!!! Na ez mekkora befejezés lett volna. Ez hidegen ért volna mindenkit, fõleg úgy, hogy az utolsó részben derül ki.
Mindemellett kitalálhattak volna számára valamilyen másik indokot is. Hogy mondjuk, amikor megölték Dexter szüleit, akkor az õ szülei is ott voltak, mert Dexter szülei belekeverték õket is a dealerkedésbe és ezért Rita Dexteren akar bosszút állni...

Azért voltak ( szinte végig ) jó pillanatai a sorozatnak, viszont összességében nem voltam vele megelégedve, leginkább a mondanivalóval és a befejezéssel. A legjobb rész szerintem az elsõ volt és az, amikor Dexter attól félt, hogy le fogja leplezni az a kissrác, aki ott volt egy kocsi csomagtartójában a gyilkosság helyszínén. Vannak nagyon tehetséges színészek is benne, elsõsorban nekem õk tetszettek : Lauren Vélez ( a hadnagy, aki a felettesével konfliktusban áll ), Jennifer Carpenter ( Dexter lánytestvére ) vagy a feka rendõr.

Ha megnézem a második évadot, akkor azt a feka hadnagy, Debra, vagy Rita karaktere miatt fogom, de nem a sorozat alaptémája miatt.
cicamacs 2007 nov. 05. - 16:30:00 Előzmény Hesztia
(98/1327)
köszi szépen Hesztia
Hesztia 2007 nov. 04. - 15:17:54
(97/1327)
Ha nem baj, válaszolok én: 12 részes.
cicamacs 2007 nov. 04. - 13:03:05 Előzmény Sztike88
(96/1327)
szia meg tudnád mondani pontosan mennyi rész az 1. évad, kiirnám dvd-re de ha csak pár rész van hátra akkor várok, elõre is köszi
cicamacs 2007 nov. 04. - 13:01:29 Előzmény Nyirgica
(95/1327)
nyirgica menj a sunyiba!!! miért kell ezt? tetszik a sorozat, de tök véletlenül megláttam az üzidet kösz szépen
Hesztia 2007 nov. 04. - 11:19:54
(94/1327)
Javaslom, hogy a lenti NYIRGICA által írtakat ne olvassa el az, aki még nem látta végig az elsõ évadot, mert SPOILERt tartalmaz!!!
Hesztia 2007 nov. 04. - 11:18:45 Előzmény Nyirgica
(93/1327)
Neked élvezetet okoz, ha spoilerezel??? Szerencsétlen...
10/10
rockqueen 2007 nov. 03. - 22:07:08 10/10
(92/1327)
Amikor elõször megláttam azt a dokit,már tudtam,hogy azzal a pasival nincs minden rendben.Nyirgica,te most tudod,hogy õ a tesója,vagy csak találgatsz?
Egyébként én nagyon sajnáltam Dextert amikor mutatták,hogy elõtte darabolták fel az anyját.Szegény,úgy sirt.A kis Dexter nagyon édes volt.
Nyirgica 2007 okt. 30. - 14:56:41
(91/1327)
***SPOILER***
A lábrakós orvos a testvére Dexternek csak õt nem fogadták örökbe...
Nyirgica 2007 okt. 30. - 14:55:22
(90/1327)
***SPOILER***
Valóban nem az a gyilkos akit elkaptak, hanem az orvos.
10/10
akh 2007 okt. 27. - 01:38:18 10/10
(89/1327)
Szerintem egyre érdekesebb lesz a sorozat ahogy halad elõre a story.
Amúgy meg mindenki úgy nézze ahogy lehetõsége van rá (szinkronnal vagy anélkül) , de a legjobb az ha mindkettõre van , akkor lehet választani , de ez nem mindenkinek adatik meg.
3/10
intro 2007 okt. 26. - 23:35:35 3/10 Előzmény intro
(88/1327)
Szeretném módosítani korábbi hozzászólásomat. Egyrészt a szinkron tényleg pocsék, most egy részt szinkronnal néztem végig,és mintha szándékosan a karaktertõl elütõ hangokat választottak volna mindenkinek. Legjobban talán Ritáét szúrták el...Dexter hangja így sem rossz, de érdekes módon néhány jelenet komikusnak hat, ami eredeti hangon inkább komoly volt. Ti tapasztaltatok hasonlót?
Másrészt a sorozat mégsem annyira lapos, mint 6-7 rész után tûnt, valóban tartogat még izgalmakat, viszont amit a 8-dik résztõl csinálnak, azzal bármelyik z-kategóriás krimi felveszi a versenyt:(