Téma: Doom

8/10
sawyerx 2015 jan. 20. - 21:44:38 8/10 Előzmény cellasto
(91/111)
Igen, de ha nosztalgiázni akarok, akkor játszok, nem a filmet rakom be :D
6/10
cellasto 2015 jan. 18. - 22:26:33 6/10
(90/111)
mennyire nem vagyunk egyformák :D
nekem épp az a kedvencem
mintha a játékot játszanánk,tisztára hozta azt az érzést :))
8/10
sawyerx 2015 jan. 18. - 21:00:41 8/10
(89/111)
Nekem alapból bejönnek az "odamegyünk és sorban elfogyunk"-stílusú filmek, ez pedig az egyik kedvencem közülük. Nem játszottam olyan sokat a játékkal, de mint akció-horror, megállta a helyét. Talán a vége volt erõltetett, amikor fps-nézetbõl henteli a zombikat.
8/10
Újvállalkozó 2014 nov. 03. - 21:58:59 8/10 Előzmény somersby
(88/111)
8/10

Nekem tetszett, jó kis aprítós, szörnyes horror. :)
ceia 2014 jún. 22. - 13:16:09
(87/111)
Hogy betették az X-Aktákkal egy idõre.. LOL Én inkább Scullyt ügynököt nézem :)
6/10
moti77 2014 febr. 05. - 22:53:37 6/10
(86/111)
nem valami nagy szám ez a film, 1x-2x nézhetõ.
Kozutas 2014 febr. 05. - 21:22:07
(85/111)
0p. Unalmas.
10/10
Killbox 2013 dec. 28. - 03:52:54 10/10 Előzmény Csonger
(84/111)
A Pusztító - meg a többi,Öcsi,Kecske,Kaszás,PORTMAN! - nem becenév,hanem hívónév,ha úgy tetszik kódnév.
A katonák gyakran szolgálaton kívül is így szólítják egymást,mert ezt általában egy rájuk jellemzõ tulajdonság után kapják és a tisztelet jeleként veszik.

lásd Top Gun: Maverick,Iceman,Viper...
offtopic
ceia 2013 dec. 27. - 22:29:38
(83/111)
Azóta találtam másik portot, ami jobban tetszik. A neve Zandronum. Ennél szebbek a fények!
Peppo 2013 okt. 03. - 09:51:52 Előzmény Csonger
(82/111)
Azt azért tudni kell, hogy az egy testben két ember nem az eredeti sztori, hanem egy magyar szerzõ által írt nem hivatalos történet a játékhoz. A kilencvenes években, mikor a szerzõi jogokat még elég lazán kezelték nálunk, születhettek ilyen könyvek és ki is adhatták õket. Mivel nem hivatalos történet, esély sincs rá, hogy valaha megfilmesítsék, pedig jó kis könyv volt, és biztos, hogy sokkal érdekesebb, viccesebb és fõleg doomosabb film lenne belõle, mint ez a kaptár-utánzat. (A szerzõ egyébként elég jó AvP könyveket is írt, azokkal is jobban jártunk volna, mint a mozikba került két förtelemmel.)

Oleg Gontar szakvez. kezelésbe vehette volna azt, aki kitalálta, hogy így meggyalázzanak egy klasszikust.
Peppo 2013 okt. 03. - 09:45:21 Előzmény Ragika
(81/111)
Csak az a probléma, hogy a film történetének semmi köze nem volt a játékhoz. A film egy vírusos-zombis kaptár-klón, a játékban meg démonok és hasonlók ellen kell küzdeni. Tehát fogták a számítógépes játékok egyik legismertebb címét, és rárakták egy olyan filmre, amely semmiben nem emlékeztet az eredeti játékra. A rajongóknak legfeljebb az olyan poénok szóltak, mint Pinky meg a láncfûrész, de a film 99%-a sajnos nem Doom.
6/10
lotto 2013 szept. 12. - 22:52:54 6/10 Előzmény Talena
(80/111)
Jaja, nálam is Wolfeinstennel kezdõdött kicsi gyerekkoromban a lövöldözös darálós, kaszálós gamek világa, a Doom volt a folytatás!:)) __de rég is volt...:)
abisztriczky 2013 szept. 11. - 19:47:36
(79/111)
Tiszta Kaptár-film! Rögtön a Kaptár-széria jutott róla eszembe.
AvatáR Gil Maerth 2013 szept. 05. - 08:58:19
(78/111)
a Damien Forrestalos verzióval jobban jártunk volna, az tény.
Annak utánozhatatlan, egyszeri hangulata van.

de itt? BFG? amatõr módon viselkedõ katonák. senki nem kapcsolja fel a villanyt?
mondjuk az eredeti Doom játék is azzal indul hogy üvöltözõ hordát kell jobblétre szenderíteni különbözõ segédeszközökkel. A user nincs kisegítve: egy pisztoly aztán kész, tiszta Wolfenstein az egész.

sajnos ez van :(
Csonger 2013 szept. 05. - 00:18:28
(77/111)
Még néhány gondolat:

- Végre a fõszereplõ férfi és az egyetlen nõ NEM jön össze a film végére. Oké, nem túl eredeti, hogy testvérek, de legalább nem szövõdik köztük szerelem, mint a többi amerikai filmben.

- Tök gagyik a nevek. Az Öcsi még elmegy, a Kecske is talán. De most komolyan: ki az, aki úgy hívja a haverját, hogy Pusztító? Ez nem egy becenév!

- Volt pucér csaj is. Meztelenül. Én a Doom hallatán mindenre gondolnék, de ruhátlan nõre nem.

Egyébként a fehérköpenyes dokik elzombulása még a HalfLife-ra is emlékeztet.
Csonger 2013 szept. 04. - 23:48:34
(76/111)
Sokkal rosszabbra számítottam.

Ha csak úgy nézem mint filmet (a játék ismerete nélkül), akkor azt mondom, az elején a bázis átkutatása nagyon az Aliensre hajaz, de nem tûnik zavaró koppintásnak. A karakterek sem unalmasak. Például az egész eredeti, hogy az egyikük keresztet karcol a bõrébe, valahányszor Isten nevét hiába veszi a szájára. Néha még poénok is vannak ("És mivel jött? A nyolcadik utassal?"). A nanofal nagyon jó ötlet, az a teleportáló izé viszont a Star Trekre emlékeztet (leszámítva a levegõben lebegõ folyadékot). Hogy a teleportáláskor valakinek a lába máshova került, mint a felsõteste, ezt meg egy sci-fi novellában olvastam (Dr. Quin módszere), de filmen még nem láttam, szóval mondhatni, hogy talán ez is eredeti ötlet. Azt sem sok filmben láttuk még, hogy a bevetés közben valakire rájött a sz@rhatnék, pedig ez nagyon is emberi dolog.

Ha viszont úgy nézem, hogy a Doom játékprogit vagy a könyv-változatot várom vissza, akkor kicsit csalódok. A történet egészen más. Itt "bárka" nevû teleport van, és nem "tükör". Itt valami kromoszómától váltak az emberek olyan lényekké, s nem a pokolból jöttek elõ. Az FPS-nézetnek viszont nagyon örültem, és persze a láncfûrésznek is kötelezõ volt felbukkannia. :) (Bár kíváncsi lennék, mi célt szolgált az a fûrész ott a bázison.) Az pedig, hogy valami szérumtól a csávó szupererõs lesz, szintén volt a játékban is és a könyvben is (a Berserker's Blood nevû szer, amit a filmben valahogy máshogy hívtak).

Viszont hiányoltam a Doom-sztori egyik legérdekesebb vonalát: az egy testben két szellem dolgot. Az eredeti sztoriban egy nagyon jó taktikai érzékel bíró amerikai katona elméjét ültetik egy rohadt erõs de ostoba orosz katona testébe, és így küldik õket a bevetésre, hogy a sok mocskos rohadék szét legyen lõve (vagy fûrészelve). Azt hiszem, ennek az orosz katonának a fejét mutatja a játék ott középen lenn.
Ragika 2013 szept. 04. - 22:51:30
(75/111)
2 apróság:

- Ez a film egyértelmûen a rajongóknak készült, kb azoknak, akik JÁTSZOTTÁK ezt a játékot. Az FPS rész, Pinky, ezek mind olyan poénok, amik végig kézenfekvõek, hogy lesznek a filmben, de elõtte nem is gondolsz rá, aztán amikor meglátod, csak annyit tudsz kinyögni, "Banyek...". Ha már nincs más, akkor ezt így háttérzajnak benyomtam, persze oda se kell néznem, hogy a film végén majd azt mondjam, ez mekkora király volt! És nem is feltétlenül a filmre gondolok.

- Mint írtam, azoknak készült, akik JÁTSZOTTÁK a játékot. Nem azoknak, akik JÁTSZOTTAK a játékkal. Nagyon nem ugyanaz. Ha végigtoltad 3-szor, és írtottad a szörnyeket, és azt hitted mekkora király vagy, hát akkor ez nem a te játékod, nem a te filmed. Hidd el, tudom mirõl beszélek, pár évig ezzel feküdtem-keltem, de tulajdonképpen a mai napig nem tudom, hogy melyik szörnyit hogyan hívják. Ez a játék nem errõl szól. Ez volt az elsõ igazi multiplayes játék. A multiplay királya.
Talena 2013 szept. 04. - 21:08:23
(74/111)
Ezer éve nem játszottam a Doom-al... bár még a Wolfeinstein-el kezdtem :) Nosztalgikus hangulatba kerültem tõle :)

A film meg... tényleg csak azt az élményt veszi el, ami, mint azt találóan a kritikában megjegyzik, az FPS játékok lényege. A "first-person"-t :P Amúgy megnézhetõ a film, bár én most igazából csak a színészek miatt nézem majd meg újra. Jó látni, hogy ez óta a film óta "kissé" színvonalasabbakat is vállaltak...

Mondjuk ami zavar, az a diszkrimináció. mi az, hogy ez a játék a fiúknak való? Lány létemre 100%ra toltam, az összes secret is megvolt :P (A cheat az öcsém "asztala" volt... a minap emlegette az idkfa és iddqd kódot, amikor láttuk, hogy adják majd a filmet :))
10/10
Killbox 2013 szept. 04. - 21:03:39 10/10
(73/111)
Én nem játszottam és nem is fogok ilyen típusú játékokat,max. aknakeresõt vagy admirálist, így fogalmam sincs,hogy mennyire vagy mennyire nem hasonlít a film a Doom nevû játékra.
Nekem a film bejött,tetszett, jó volt Rock meg a többiek is,fõleg Portman volt nagy arc. Többször is láttam már és még majd megnézem,lehet,hogy pont ma este!
6/10
lotto 2013 szept. 04. - 08:41:47 6/10 Előzmény ceia
(72/111)
Jó hogy beraktad a képet, feljött bennem egy kis gyerekkori nosztalgia-feeling, régi szép idõk, mennyit toltam én ezt anno, mint ahogy sokan mások is!!:)

Viszont ezt a moviet tényleg iszonyatosan elcseszték, ennél jobban már nemis lehetett volna.!