Téma: Doug

10/10
Cloudblack 2020 márc. 27. - 12:19:31 10/10
(8/8)
Kinek a pap... Minden esetre tényleg csak egy olyan személy képes "átélni" a sorozatot, aki a kilencvenes évek elején született. Viszont maga a sorozat olyan alapvető témákat boncolgat mint:
- hogyan próbálj beilleszkedni egy új környezetbe,
- hogyan szerezz új barátokat,
- hogyan ápold a kapcsolatokat a barátaiddal,
- hogy harcolj az ellenségeiddel (az angol nyelven "bullies") akik téged állandóan cseszegetnek - a sorozatban ez történetesen Roger Klotz - minden közösségben akad egy ilyen seggfej
- ill. hogyan állj ki magadért

Továbbá hogyan kezeld a konfliktusokat úgy, hogy közben ne veszítsed el a fejedet.
A sorozat magáról az emberi kapcsolatokról és az azokon belüli történésekről, vm. egy kamasz korba lépni készülő ember megpróbáltatásairól és kihívásairól szól.

Egy gyerek mivel tudja elterelni a figyelmét a mindennapi élet nehézségeiről? Elkezd képzelegni és fantazmagóriákat gyártani - Doug is pontosan ez a típus - egészen addig, amíg szembe nem találja magát a kegyetlen és rideg valósággal - erről szól maga a sorozat.
10/10
Cloudblack 2020 márc. 26. - 08:32:36 10/10
(7/8)
KILLER TOFU!!!
A magyarban "gyilkos lábos"[sic!]. Soha nem értettem hogy Doug és Skeeter hogyan szerethet egy ilyen elcsépelt nevű zeneszámot. Viszont ez csupán a magyar szinkron hibája, a két srácnak valójában kitűnő a zenei ízlése. :)
- Kis érdekesség Dougról: Doug barátja Skeeter eredetileg afro-amerikai lett volna, de az alkotók menet közben azt találták ki, hogy elvetik a rasszok közti különbséget, ezért a hagyományos bőrszínek helyett mindenféle színnel színezik ki az embereket - ezzel azt érzékeltetve, hogy a sorozat MINDENKINEK szól.
- A másik érdekesség: Az alkotó Jim Jinkins hogy emlékezetessé tegye a sorozatot, kitalált hozzá egy rock bandát, a "The Beets"-et (amelyhez az ihletet a Beatles és a Rolling Stones adta) igaziból megkomponált és fölénekelt (és igencsak igényes) rockzenékkel. A terve annyira bejött, hogy egyszerűen nincs olyan ember ma Amerikában, aki a Doug-on nőtt fel és ne ismerné a "Killer Tofu" című számot - nálunk "gyilkos lábos" - ami szerintem elég gagyi és elcseszett cím - köszönhetően a "kreatív fordítóknak".
Én jómagam nemrég hallgattam meg az eredetit, és egyszerűen leesett az állam! Én a '90-es években nőttem föl, imádom a rockot és ez a "Killer Tofu" annyira hihetetlenül jól el lett találva és annyira visszahozta nekem a '90-es éveket és a gyerekkoromat hogy szinte még a könnyem is kicsordult meghatódottságomban! :)
Itt van 2 népszerű dal a sorozatból:
[Killer Tofu] https://www.youtube.com/watch?v=Ized1XMRp_I
[Shout Your Lungs Out] https://www.youtube.com/watch?v=IGVRDjaykh8

Mellesleg akit érdekel, egy úriember feltöltötte magyarul a teljes (magyarul megjelent) sorozatot az indára. ;)
10/10
Mester Attila 2016 márc. 18. - 19:43:31 10/10
(6/8)
Megtudom nézni valahol akár egy részt is ??
10/10
Larvitar 2015 febr. 22. - 20:16:37 10/10
(5/8)
Szuper rajzfilm, régen nagyon szerettem, az egyik kedvencem volt. 10/10.
offtopic
kata3 2011 szept. 16. - 09:52:26
(4/8)
Na még egyet! :-)
offtopic
kata3 2011 szept. 16. - 09:51:57
(3/8)
De miért van ebbõl is két topik?
offtopic
kata3 2011 szept. 16. - 09:50:04 Előzmény Anonymusz88
(2/8)
De jó...nem is tudtam, hogy ennek is van topikja. :-)

http://things90skidsrealize.com/
10/10
Anonymusz88 2010 jún. 22. - 12:53:54 10/10
(1/8)
Ez volt a legjobb rajzfilm a Minimaxon, kár hogy már nincsen. Egyébként ez is egyike volt a legelsõ Nicktoonoknak a 90-es évek elején a Fecsegõ tipegõk és a Ren és Stimpy mellett, mégis itthon csak a Minimaxon ment.