Téma: Dr. Halál

10/10
thury 2011 márc. 28. - 16:16:03 10/10 Előzmény NADAL14
(53/73)
Ezek szerint szerinted is akaratukon kívül életben kell tartani azokat az embereket, akik óriási fájdalmat élnek át betegségük miatt. Kíváncsi vagyok ugyanezt gondolnád-e, ha Te szenvednél valami fájdalmas, gyógyíthatatlan betegségtõl...
10/10
thury 2011 márc. 28. - 16:13:34 10/10
(52/73)
Felkavaró volt látni Kevorkian kilátástalan küzdelmét az ellen a képmutató társadalom ellen, amely nem ismeri el az ember önrendelkezési jogát.
8/10
NADAL14 2011 márc. 10. - 15:38:13 8/10 Előzmény Io
(51/73)
Mi magyarok aztán nehezen gyõzzük meg a másikat az igazunkról.Tapasztalom mert más fórumon ,sport témában is osztjuk egymást.Végül is ez nem baj,mert ettõl kerek a világ. El is fogadom hogy neked más a véleményed ,és kiállsz az igazadért:DDD
Io 2011 márc. 08. - 16:46:07 Előzmény NADAL14
(50/73)
Én csak próbáltam lezárni részemrõl a vitát, mivel már csak személyeskedni tudtok. Nem értitek, vagy csak nem akarjátok megérteni az érvelésem, átsiklotok a téma lényege felett, és olyan súlyos szavakat emlegettek, mint a „gyilkosság”. Pedig a hangsúly az önrendelkezésen van!

Köszönöm az ajánlásod, láttam már a P. Adams-et. Az a baj, hogy az ilyen doktorokból kevés van, és inkább a gyerekekre figyelnek. ( Itt megjegyezném, nem érdekel, más országba mi az erre vonatkozó statisztika, mert én itt élek) Úgyhogy, ha annyira tudsz „kardoskodni” az eutanázia ellen, akkor tehetnél valamit az eü. rendszer érdekében is. Hátha jobb világ lenne.
8/10
NADAL14 2011 márc. 07. - 19:09:02 8/10
(49/73)
Most néztem meg a Patch Adams filmet.És mindjárt kontrasztban eszembe jutott a Dr Halál.Akik itt kardoskodnak az eutanázia mellett ajánlom nekik!Bizony lehet belsõ énbõl jövõ szeretettel vagy idétlen humorral is enyhíteni a fájdalmakat,és ugy halálba "segíteni" a beteget hogy fogod a kezét és énekelsz neki mikor megteszi az utolsó lépéseket az elmúlás felé! Egy biztos a Patch Adamsaktõl lesz jobb a világ!
offtopic
lilahagyma 2011 márc. 07. - 03:36:46
(48/73)
Ezen a konferencián szó lesz a pszichedelikumok szerepérõl a hospice ellátási formákban: http://www.pszichedelikumok.hu/site/iras/20110123/pszichedelikumok-21-szazad-terapiajaban-es-kulturajaban-az-mtpk
faffenbach 2011 márc. 03. - 11:42:13 Előzmény NADAL14
(47/73)
Hát ha én halálos beteg lennék, és tudnám úgyis meghalok nemsokára, és mindemellett még szenvednék is, mindenem fájna... örülnék, ha valaki segítene, ha én nem lennék képes véget vetni saját életemnek. Nem azt mondom, hogy ez a helyes, vitatkozni is lehet sokat, de azért érthetõ a másik oldal véleménye is. Csak gondolj bele a haldokló, rengeteg kínt és fájdalmat átélõ emberekre, akik esetleg nem szeretnének több napot így eltölteni.
8/10
Zolkó 2011 febr. 28. - 13:05:28 8/10
(46/73)
Érdekes, és sok vitát kiváltó témát találtak a készítõk. A film jó, bár idõnként az elsõ felében vontatott, viszont az alakítások kivétel nélkül kitûnõek, John Goodmant végre láttam komoly filmben is:) Pacinoról külön érdemes szólni, az utóbbi néhány filmjében megelégedett önmagához képest gyengébb alakításokkal, de itt újra a régi fényében ragyog, egyszerûen zseniális volt.
Nem egy tipikus mozifilm, halivúdi trükkök egyáltalán nincsenek benne. A rendezés kitûnõ, az operatõri munka szintén.
8/10
Io 2011 febr. 27. - 21:19:19
(45/73)
Akkor maradjunk csak annyiban, hogy a kellõ pillanatban majd mindenki rájön a maga igazára.
8/10
NADAL14 2011 febr. 25. - 22:45:13 8/10
(44/73)
Örülök mert én is ugyanezen a véleményen voltam de szintén kaptam a fejemre a nagy "okosoktól"!Elborzadom amikor az eutanázaia mellett kardoskodnak fellengzõs humanista ,liberális véleményeikkel.Sajnos a normális gondolkozás most az abnormális legalábbis egyeseknek.Egy orvos gyógyítson ne kivégezze az embereket akármilyen elvektõl is van vezérelve.Tartom hogy egy pszichopata volt a dr Halál!
Papillon 1 2011 febr. 25. - 19:05:27
(43/73)
Ez is félelmetes!
Elmondom mi van! 2011 febr. 25. - 18:50:05
(42/73)
Ahogy a film végén hallhatjuk a birónõtöl,errõl az egész eutanázia témáról lehet vitát folytani,de senki sem szállhat szembe a törvénnyel.
Szóval szerintem sose fog lezárulni ez a téma.
offtopic
lilahagyma 2011 febr. 21. - 21:51:49
(41/73)
Amit Feldmár leírt, az minden szempontból sokkal jobb ötletnek tûnik, mint az eutanázia.
offtopic
lilahagyma 2011 febr. 21. - 21:48:17
(40/73)
"Az egyik legfontosabb kísérletet az LSD-vel olyan rákos betegekkel csinálták, akik már nagyon közel voltak a halálhoz, és rengeteg morfiumot kaptak a fájdalom csillapítására. Néhány pszichiáter engedélyt kapott arra, hogy LSD-t adjon a haldokló betegeknek. Azok a betegek, akik átmentek ezen a halál és újjászületés élményen, és több mint a fele átment rajta az LSD segítségével, attól a pillanattól kezdve, hogy átmentek, semmilyen fájdalomcsillapítót nem kértek, amíg meg nem haltak. És õk nagyon csendben és szelíden haltak meg. Sok szeretettel elbúcsúztak a családtagjaiktól is. Akik nem mentek át, azok továbbra is fájdalomcsillapítót kértek, és sokuk nem búcsúzott el a családtagjaitól. A fájdalom élménye, ezt más forrásokból is lehet tudni, egy szubjektív élmény. Nem objektív, hanem nagy mértékben attól függ, mennyire érezzük egyedül magunkat. Minél inkább egyedül vagyunk, annál inkább fáj, ami fáj. Abban a pillanatban, amikor nem érzed magad egyedül, a fájdalom szubjektíve kevésbé fáj. Pl. Teréz anya Kalkuttában nem megmenteni akarja az utcán haldokló gyermekeket, hanem csak azt akarja, hogy az õ karjaiban haljanak meg. Mert a halál egyedül nehezebb, mint a halál valaki karjaiban. Mert az ember nem fáj annyira, amikor valakivel van, mint amikor egyedül van. Nehezen képzelem el, hogy egy olyan anyag, mint az LSD, kábítószer lenne." http://uvegtest.blog.hu/2009/10/11/feldmar_andras_az_lsd_rol


Egy kép az eredeti orvosról, Al Pacinoval: http://www.imdb.com/media/rm1001095424/nm1535170
Io 2011 febr. 21. - 21:04:58
(39/73)
Hippokratesz : "a fájdalom csillapítása isteni dolog".

Láttam én már épp elég haláltusát ahhoz, hogy nyilatkozni tudjak ez ügyben.
A beteg célja a fontos.
Ettõl még a vita folytatódik!
3/10
NADALFAN 2011 febr. 21. - 16:24:21 3/10 Előzmény alver
(38/73)
én is így vagyok vele ,eléggé nyomasztó az egész téma. de aki feladja ,és nem is lehet rajta segíteni talán elfogadható a választása.
mondjuk a kivitelezés nekem sem volt szimpi.
Ezüstliliom 2011 febr. 19. - 23:10:11
(37/73)
Sajnos nem láttam még a filmet, és amíg csak az HBO vetíti, nem is fogom, de ebben a témában Ioval és Kosheen01-gyel értek egyet. Ha valaha megtudnám, hogy nagy kínok közti halál vár rám, megpróbálnék olyan országba jutni, ahol módom lenne az eutanáziára. Az én életem, a halálomról is jogom van dönteni, akárki akármit mondjon! Hollandia felvilágosultsága pl. nagyon szimpatikus, és nem csak ebben a témában.
1/10
alver 2011 febr. 14. - 11:19:34 1/10
(36/73)
A téma érdekes, foglalkozni kell vele és szerintem minden halandót érdekli is így vagy úgy, de számomra rettenetesen nyomasztó volt , nem véletlen hisz a halálról szólt.Egy dokumentumfilmbe ez a téma jobban belepasszolt volna.
Nem volt jó film,nyomasztó és felejthetõ, persze a téma nem!

Nem a színészeken múlott, de nem volt jó.
Io 2011 febr. 12. - 17:56:09
(35/73)
A filmben világosan bemutatják, hogy depresszió esetében nem segíthetnek az eutanáziával. És ez így van valójában is. Arra más kezelés szolgál. Úgyhogy ez az ellen érv kilõve.

Azt hogy a beteget mért teszed idézõ jelbe, nem értem. Úgy tûnik, mintha nem is tekintenéd annak õket.

„ Ebben ne egy orvos segítsen !!” Akkor ki??

Így van, egy jó beteg nem panaszkodik, csak tûr. Bármiféle kéréshez meg végképp semmi joga. Az orvosnak úgy is van elég baja. Végül is a beteg van az egészségügyi személyzetért, és nem mi a betegért.
Ez a véleményed? Nekem nem!
Io 2011 febr. 12. - 17:49:03
(34/73)
Ó, én nem haragszom. :)
Mások sokkal fontosabb információk feletti is átsiklanak.

A Darwin és az Élet Fája-ban csak azért mertem „ megszólalni” mert olvastam A fajok eredetét és érdekel a téma. Persze tudom, hogy nálam sokkal tájékozottabbak is vannak a témákban. A lényeget leszûrtem, elmondtam a véleményem. Azért jó itt hozzáértõ és normális emberekkel „társalogni”, mert lehet belõle tanulni. Már ha valaki mutat rá hajlandóságot. Mert van akit még az ész érvek sem gyõznek meg.
Igazad van, nem volt sértõ, sõt. Köszönöm! :)

A „felszín karcolgatása” is több a teljes érdektelenségnél. És ha így szólsz hozzá bármely témához, sokkal sikeresebb, mint ha minden alap tudás nélkül osztanád az észt.
Igaz, hogy sok a kérdõ jel. Ez inspirálja az embert. Meg kell válaszolni. :)