amira_daa 2019 aug. 30. - 15:40:43 Előzmény napraforgó
(5170/18030)
meg Jozsi is kimászott az ablakon és meglátták :D Kristof és a nénik földszint az szerintem is :D
4/10
napraforgó 2019 aug. 30. - 15:36:11 4/10
(5169/18030)
Jajj, Guess hu, a szuterén az az alagsorban van, amolyan pince, csak lakásnak berebndezve. Ott szoktak lenni a műhelyek, pl.asztalos műhely, könyvkötő műhely, ablakos, stb. Ahol icuka hallgatózott az valami kis takaritó fülke, vagy raktárféleség, de nem szuterén.
Ezért mondtam, ha a panziónak szuterénje lenne, akkor látnunk kéne körben a kis pinceablakokat.
4/10
napraforgó 2019 aug. 30. - 15:32:34 4/10
(5168/18030)
Mónika szobája a panzió földszintjén van, mindigonnan siet elő, amikor Subicz elorditja magát, hogy Maunika!
amira_daa 2019 aug. 30. - 15:19:36
(5167/18030)
igy van tul sok a szerb és mindenki látta belülről a börit tehát lesz itt még izgalom és mg Attila haza sem ért mi lesz ha hazaér és aző zug haverjai is előjönnek ?
amira_daa 2019 aug. 30. - 14:56:52 Előzmény guess.who
(5166/18030)
gondoltam, hog itt csak macso és joképű kommentező pasik vannak :d de hogya dumbo fül szexepilt ad neked hát hajrá :D

a post-itra csak irna vagy kapnánk cuki szivecskéket meg mosoly jeleket is?
nyilván Marosi is kavarásbol ment le és nyilván lehet hogy az orruknál fogva vezeti Tibiéket tudta hogy a kocsit átkutatják erre bennehagyta a képet meg a kamu parkoloszámlákat. eleve egy ügyvéd ezeket a számlákat leirja, igy nem össze vissza vannak az autojában.
sokkolo nélkül meg azért ő nő jo autoval és gáz ügyfelekkel szoval azért van neki az autoban.
, amugy semmi értelme nem volt az egész Marosinak ha az nem hogy hiteltelen legyen az egész sztori. , iletve a karaktere a Marosi doktornőnek, mert szerintem tisztelhette volna a családot hogy most hogy már ugyis ő az özvegy békén hagyja őket és szerintem ezzel nem vesztettünk voln semmit ha megtartotta volna a kellő távolságot.

Kristofnál meg ugye neki jobb ha játszik és elveri az összes pénzét azért kapott játékot ajándékba.
guess.who 2019 aug. 30. - 14:49:26 Előzmény amira_daa
(5165/18030)
De egyébként mi értelme van a Tibi-féle kutatásnak? Gondoljatok bele: mennyire életszerű az, hogy Marosi arra az egy hétre elhozza Ökörapátiba magával az összes fontos bizonyítékot, amiből kiderül, hogy kamu a házassága és hazudik hónapok óta az örökösöknek? :D És ráadásul ott tárolja ezeket a szobában szétszórva. Esetleg ragaszthatna rájuk sárga postit-cimkéket is, hogy "ezt nézd meg, Tibi!" vagy "ezt olvasd el, Tibi!"... :)
guess.who 2019 aug. 30. - 14:46:34 Előzmény janderka
(5164/18030)
Én már gyufaszállal kipeckeltem a füleimet pár napja, azóta nem merek lemenni az utcára, mert minden nő rám akar ugrani...
amira_daa 2019 aug. 30. - 14:45:21 Előzmény guess.who
(5163/18030)
és Napraforgo
Szerb büntetőtörvénykönyv



Emberölés
113. szakasz
Aki mást megöl, öt évtől tizenöt évig terjedő börtönbüntetéssel büntetendő.
Emberölés súlyosabban minősülő esetei
114. szakasz
Legalább tíz évig vagy harminc évtől negyven évig terjedő börtönbüntetéssel
büntetendő:

Ebből a gyengébb verzió ha gyereket öl meg, csecsemő vagy kegyes haláltól való megfosztás

vagy pedig ez lesz
(1) Akit lopás (203. szakasz) közben tetten érnek, és a lopott dolog megtartása érdekében valaki ellen erőszakot alkalmaz, vagy az élet vagy a testi épség elleni támadással fenyegetőzik, egy évtől tíz évig terjedő börtönbüntetéssel büntetendő.
(2) Ha a lopott dolgok értéke meghaladja a másfél millió dinárt, az elkövető két évtől tizenkét évig terjedő börtönbüntetéssel büntetendő.
(3) Ha az 1–3. bekezdés szerinti cselekményt csoport követte el, vagy valakinek a szándékosan okozott súlyos testi sértésével járt, az elkövető három évtől tizenöt évig terjedő börtönbüntetéssel büntetendő.
(4) Ha az 1-3. bekezdés szerinti cselekményt szervezett bűnszövetkezett követte el, az elkövető legalább öt évig terjedő börtönbüntetéssel büntetendő.
guess.who 2019 aug. 30. - 14:44:19 Előzmény napraforgó
(5162/18030)
Eleve az nem áll össze, hogy az előző évad végén úgy adták elő, mintha az "özvegy leköltözik a volt férje házába" egy hatalmas dolog lenne, és évtizedekig fog tartani, hiszen emiatt kilakoltatja Tibiéket és teljesen felújíttatja a hálószobát (meg az egész házat). Ehhez képest folyamatosan arról beszélnek, hogy egy hétig marad Marosi, ő maga is ezt állítja többször. Komolyan: ennek így mi értelme? Egy hét alatt SEMMIT nem tud csinálni a családdal (ha az lenne a cél), annyit elalhatna a panzióban is (vagy éppen Kata üres szobájában), de legfőképpen fölösleges új bútorokat vitetni a szobába és új ágyneműt küldetni.

Arról nem is szólva, hogy KINEK a pénzén történik mindez? Mert ugye Marosi elvileg nem nyúlhat az örökséghez, neki nem jut belőle, Tibiék viszont teljes joggal nehezményeznék, ha az özvegy az ő örökségükből "fényűzne".
amira_daa 2019 aug. 30. - 14:38:01 Előzmény guess.who
(5161/18030)
igen ha már tudni lehet hogy oké a papija Volgának. de hát itt semmi sem megy normálisan.

egyébként ha belegondoltok azért Tibi már hány napja is kutat? Marosinál ennyi idő alatt persze keszttyűben az éltére kellett volna állitani a házat. és mindent megtalálni amit lehetet volna
guess.who 2019 aug. 30. - 14:37:17 Előzmény napraforgó
(5160/18030)
Szerintem ez a 11 éves börtönbüntetés is olyasmi lesz, mint sok korábbi epizód: feldobták, aztán nem kezdenek vele semmit.
guess.who 2019 aug. 30. - 14:36:17 Előzmény napraforgó
(5159/18030)
Ahogy Amira is írta: ha jók a karakterek, az elviszi a sorozatot (filmet, bármit). Itt viszont egyre inkább az érezhető, hogy ezek a karakterek egydimenziósok: szinte mindenki leírható egyetlen jellemző tulajdonságával, azon kívül jóformán semmit nem csinál hónapok óta a sorozatban. És ez így nagyon fárasztó és egyre unalmasabb.
Hámori Barbara rendezőként nyilatkozta azt a második évad elején, hogy a nézők kedvenc karakter Tibi és hogy nagyon sok humort tesznek bele az új részekbe. Ehhez képest kaptunk rengeteg üvöltő Tibit és humor helyett csupa blődséget, ami szerintem lassan már az előző évad legnagyobb ökörségeit is kezdi túlszárnyalni. És nem, az írók-rendezők teljesen félreértik: a blődség nem humor és főleg nem humoros.

Nem is szólva a karakterfejlődésről: az első évadban egy eredetileg eléggé bambusz Vali előbb intrikus lett, aztán kicsivel később képes volt felülemelkedni önmagán és bocsánatot kérni az aljas huzásai miatt Anikótól. Nála valóban látszott fejlődés, sőt: az új részekben már markánsan ez a karakánabb, tisztességesebb, okosabb Vali szerepel (ami vélhetően elsősorban Csarnóy Zsuzsának köszönhető, nem az íróknak). Tibi, Misi, Sanyi maradt ugyanolyan idegesítő, mint volt, semmit nem változtak. Szláven új évadbeli (nem) alakítása viszont katasztrófa: lényegében kiírták a sorozatból, ahogy Stefánt is. Érthetetlen.
1/10
janderka 2019 aug. 30. - 14:35:09 1/10 Előzmény guess.who
(5158/18030)
És közben az összes (valóban jó nő) pincércsaj érte epekedik... Hát vaze, ha ezt tudom karácsonyra nem legót kérek a Jézuskától, hanem két nagy lapátfület a régiek helyére :)))
amira_daa 2019 aug. 30. - 14:33:38 Előzmény guess.who
(5157/18030)
elvileg a házasság az friss volt mert Kálmi azt mondta a videoban hogy még nem régota élvezi a házasságot igy teljesen érthetetlen az egész a képpel ami meg ugye kamu mint ahogy a szig is. annyira vicces lenne ha igazam lenne és kigugliznák és kiderülne hogy teljesen más az ügyvédnő. amugy ha a videoban amit amgy egy jo hangtechnikussal meg lehet oldani hogy kamu legyen azt mondta volna hogy ez vagy az van. Az nem lehet hogy a kép nem az esküvőn készült hanem korábban hiszen ez a házasság egy régebbi kapcsolatbol volt és hogy a fiatala ügyvédnővel voltak itt ott, és nem is a lagzi kép ez megmagyarázná hogy a Marosinak tünő tanu az miért viselkedik furcsán :d
guess.who 2019 aug. 30. - 14:16:56 Előzmény amira_daa
(5156/18030)
Ha már "mi lett volna, ha": szerintem a legegyszerűbb és legvilágosabb az lett volna, hogy Olga átjön a határon, és amikor Szegeden van, akkor jelentkezik Marosinál. Addig pedig Szláven dolgozik normálisan, amikor jön a telefon, akkor meg kivesz egy-két nap szabit és elutazik Szegedre (bár továbbra sem értem, hogy miért nem Marosi irodájában találkoztak). De ez így iszonyatosan blődli, hogy Szlávenke már több mint egy hete héderel Szegeden és sütizik naphosszat.
amira_daa 2019 aug. 30. - 14:14:50 Előzmény guess.who
(5155/18030)
Marosinak valami vaj van a füle mögött- szerintem.

A fotósopolt cucc az elég mű lett, ennél láttam már gázabbat is meg jobbat is. azt hittem egy jo kis osztrák hegyen állo lent a köd fent a menny kamu fotosoppolt baromság még jo lett volna kálmánka és maroi fogják egymás kezét és a kép hátulján Kálmánka és én élvezzük a természetet.

meg egymást átölelő kép is kéne Kálmánka és Marosi, illetve na sak tudnak egy-két ötletet lopni szerezni rtl-ék hogy miket kell összefotosopolni. de a hegyen állost légyszi, tudnék hozzá olyan kommentárt irni hogy a fél rtl sirva visitna :D

illetve Marosi fürdik mondjuk a dunában közben aláirás nyaralás kálmánkával ausztria alson :d vagy ausztria felsőn. olyan romantikus lenne. Ki akarja ? :D
guess.who 2019 aug. 30. - 14:13:08 Előzmény napraforgó
(5154/18030)
A panzió szuterénje gondolom az lesz, ahol Icuka hallgatózott most, amikor Józsi a gyűrűt kereste a recepción. Annak ugyanis van ablaka, a főbejárat félkörétől jobbra... :) Amúgy tényleg vicces, hogy mindig "SOK" szobáról beszélnek és sok vendégről, de mindeddig csak Maunika szobáját láttuk, illetve annyit tudunk, hogy van egy szoba az emeleten is, aminek van erkélye (és ahol Józsi nagyszülei, illetve Olga lakott, meg a Vörös bújkált).
amira_daa 2019 aug. 30. - 14:07:37 Előzmény svejci
(5153/18030)
és!!! nem tudjuk kik Volga barátai meg esetleg ahogy irta Napraforgo egy becsuszott gyerek , de elég ha egy-két szerb barát feltünik Ökörfalván és aztán mi is fog történni én is azt godnolom hogy ez az évad végéig tart minimum, bár én azt érzem hogy Volga azért párra fog találni figyeljétek meg és végül ő jn ki ebből szarul Szláven meg elmegy megint, ezt saccolom.
guess.who 2019 aug. 30. - 14:06:30 Előzmény janderka
(5152/18030)
Igen, egyre nagyobb ökörséggé kezd dagadni ez az egész Marosi-Kálmánka sztori, ahogy próbálják a régi bakikat újabb hülyeségekkel kimagyarázni.

Amúgy ha már mindenáron esküvői kép, hát nem lett volna nehéz egy fotó kedvéért beöltöztetni Marosit és Kálmánkát és készíteni egy normális képet. Falura jó lesz a gagyi is... És hát bizony: Kálmánka és Marosi magázták egymást szigorúan a sorozat elején, teljesen idegenként viselkedtek, mint akik akkor látják egymást először. Persze biztos vagyok benne, hogy majd erre is adnak egy "logikus" magyarázatot, ami nagyjából egy hároméves kisgyerek hazugságainak szintjén áll. :)
4/10
napraforgó 2019 aug. 30. - 14:05:36 4/10 Előzmény guess.who
(5151/18030)
Igen, igen, vannak itt szamárságok dögivel.