Téma: Drakula

9/10
Jakitoth 2023 dec. 03. - 14:22:24 9/10
(8/8)
Gyermekkoromban borzongató és izgalmas volt. A cselekmény Bram Stoker könyvét követi. Ennek a filmnek a hatására olvastam el tizenhárom évesen. Persze ma már komolytalannak tűnik, de szerintem ez a legjobb feldolgozás. Frank Langella nálam mindig Drakula marad. 😃
olahmiki1959 2016 ápr. 21. - 17:01:34
(7/8)
Maga a film nem lett volna rossz, de a kópia minõsége szörnyû volt.
Kopott, fakó, életlen, sötét, a film túlnyomó részében alig lehetett látni, hogy mi történik.
Egy szépen fényképezett szeretkezési jeleneten kívül szinte alig lehet valami pozitívumot említeni.
A várkastély sötéten fenyegetõ képe viszont tetszett, az elég félelmetes volt.
Sajnos, a film mára végzetesen elavult, sem színészi játékban, sem borzongatásban nem okozott maradandó élményt.:)
frenchbullie 2015 nov. 15. - 18:23:04
(6/8)
Üdv! Jujj, ez az a Drakula verzió, amelyben "Onedin kapitány Miss Biddulph-ja" alakítja Lucy-t:-) Mai szemmel - a magasabb ingerküszöb okán - inkább viccesek, mint ijesztõek egyes jelenetek. De mint klasszikus, képes nosztalgikus hangulatba keríteni a nézõt:-)
ALDO 2015 nov. 15. - 16:41:50 Előzmény Rókatündér
(5/8)
Miért, szerinted, ha valaminek Drakula a címe, akkor már le se kell írni a tartalmat, mert úgyis betûre pontosan ugyanarról szól mindegyik feldolgozása? Akkor ennyi erõvel a sok Három testõr, meg Vasálarcos filmekhez se írjunk már semmit, mert úgyis tudja mindenki. Neked is sok eszed van.
És nem ismerem a korábbi vámpírfilmeket sem, mert annyira nem a szívem csücske a téma. Sõt kifejezetten rühellem õket.
Rókatündér 2015 okt. 16. - 14:48:31
(4/8)
Aldo- Hogy-hogy mirõl szól??! :D Ilyet is csak egy 30 alatti kérdezhet.. Persze vannak kivételek. Sajnálatos, ha csak az elmúlt 10 év vámpírfilmjeit ismeri valaki. De OK., hát "egy újszülöttnek (sok)minden film új".. :)
pihes 2015 jan. 15. - 15:23:34
(3/8)
Kiindulva, legalább ilyen régi, és még régebbi filmekbõl, gondoltam, ez sem kapott egy rossz értékelést, hát megnézem. Tök sz*r volt.
Sem színvonalban, sem minõségben, nem ütötte meg egyiket sem.

Szerintem, ez a maga idejében, sem volt a Toppon.
ALDO 2014 nov. 09. - 01:13:55
(2/8)
A tartalomhoz nem írtak semmit csak azt, hogy ki játssza Drakulát és Van Helsinget. A stáblistát mindenki el tudja olvasni, de ettõl még nem tudjuk mirõl szól a film.
Alkonyat79 2012 dec. 09. - 20:55:27
(1/8)
Ez az egyik ha nem a legjobb vámpír film!Remélem leadják a közeljövõben!