Téma: Dűne

Patreides 2022 ápr. 19. - 19:44:37
(236/276)
"Az ifjú hős egy gonosz báró ellen vezeti harcosait, és megpróbálja megsemmisíteni a galaxis-szerte folyó fűszerkereskedelmet" - Ez jó, szóval erről szól a film. Ennél már csak Woody Allen gyorsolvasásról szóló szösszenete jobb, kb. így: Elolvastam a Háború és békét. Oroszokról szól. :)
Sz. Péter 2022 ápr. 16. - 10:28:39 Előzmény atimi
(235/276)
" tulbonyolitott tortenet"?!

Mi volt benne bonyolult? :)
1/10
atimi 2022 ápr. 15. - 20:43:41 1/10
(234/276)
Gyenge, olykor tulbonyolitott tortenet, kozepes akciokkal es rengetes unalmas szakasszal. Nagyon elmaradt a szinvonal hirehez kepest...
Potyi52 2022 ápr. 05. - 18:39:51
(233/276)
Hosszú, unalmas, amin a díszlet sem tudott javítani. 2/10
2/10
Laundry982 2022 márc. 29. - 22:49:17 2/10
(232/276)
Hosszúranyúlt,2 és félórás töményfos a semmiről.Alvásra hajlamosak hagyják ki,mert ettől a katyvasztól nem tudnak fennmaradni.
jégtörõ 2022 márc. 28. - 23:31:19 Előzmény JonathanSeagull
(231/276)
Ha valaki film értékelést ír, ha van egy kis esze - nem keveri egy Dűne filmbe a NER politikát és a szinront!
A szubjektívitás azt mutatja, hogy más politikai oldalon állsz -nyalonc!
Szörnyű ostobaságra, művészet iránti vakságra utal a megjegyzésed.
Hiteltelenné lettél ezzel a "Moslék" tipusú narratívával Te szerencsétlen!
No meg "ki nem szarja le", hogy nálad éppen mi nem fér össze - egy 28-ik senki vagy ebben!
Szerényebben kicsihuszár!
Sz. Péter 2022 márc. 28. - 19:13:18 Előzmény Ivy00
(230/276)
"láttam a korábbi verziót"

Sokan nem tudják, hogy nem csak 1 korábbi verzió van (az 1984-es David Lynch féle).
Hanem készült 2000-ben egy háromrészes "Dűne" és 2003-ban ennek a folytatása, a szintén háromrészes "Dűne gyermekei".
7/10
Mobilis 2022 márc. 28. - 18:38:50 7/10
(229/276)
Jók a hangeffektusok. A díszlet nagyszerű, megérdemelten kapta Sipos Zsuzsanna az Oscart!
Nálam jó, ha hosszú a film, úgyhogy az inkább pozitívum számomra. A zene kevésbé tetszett és túl hangos is volt szerintem, inkább zavaró volt mint, emelt volna az élményen . Ami még zavaró volt, hogy sok a sötétben játszódó jelenet és meresztgetheti az ember a szemeit, hogy lássa mi is zajlik a képen.
6/10
Ivy00 2022 márc. 28. - 01:29:38 6/10
(228/276)
Olvastam (jó rég) a könyvet, láttam a korábbi verziót, így kíváncsi voltam, most mit hoznak ki belőle.
Látványban nagyjából rendben volt, bár a férgekből többet is kibírtam volna. Viszont úgy tűnt, arra alapoztak, hogy mindenki ismeri a sztorit. Ez szerintem hiba, mert így nem lesz minden érthető azoknak, akik most találkoznak először a történettel. Bizony, olykor untam is, néha elég művésziesre vették, ami szerintem nem tett jót a filmnek. Nagyon hosszú a játékidő, pedig ez még csak a kezdet. Ennél valamivel jobbat vártam.
4/10
Gaddemon 2022 márc. 27. - 00:06:47 4/10
(227/276)
Nem tetszett, untam. Momoa legalább szép benne.
1/10
atti-73 2022 márc. 19. - 19:00:37 1/10
(226/276)
Unalmas és vontatott film, nem tudom ezt melyik “magyarországi sivatagba” vették fel?
4/10
sawyerx 2022 márc. 16. - 22:05:51 4/10 Előzmény Sz. Péter
(225/276)
Jaj, ne már, nyilván nem két órán át :D Újra kellene néznem, de 5 hónap távlatából is úgy emlékszem, hogy sok időt fordítottak erre a két dologra, előbbit ugye a srác felépítése miatt, utóbbit pedig megmutatni, hogy milyen menő a látvány.

Komolyabb bemutatás alatt azt értem, hogy a karakterek legyenek mélyebbek, ne üresen bámuljanak vagy szomorkodjanak a kamerába. Az univerzumból nem érzem úgy, hogy eleget megtudtam, még ahhoz sem, hogy az első rész normálisan csússzon. A Pitch Blacknek faékebb volt a története, mégis beszippantott azonnal, pedig ehhez képest lófsz pénzből készült.

A narráció az egyik megoldás, a későbbi (asszem hologram) felvétel is frappáns volt, mégis úgy érzem, hogy nagyon hiányzik valami ebből a filmből. Azt többektől hallottam, hogy a könyv talán 20 százalékát dolgozza fel, ergo még a most bejelentett harmadik résszel sem biztos, hogy kapkodás vagy kihagyás nélkül adaptálni tudják. Perpill arra lennék kíváncsi, hogy a palota elfoglalása a könyvben is ennyire primitív módon történik-e.

Ugyanezeket a karaktereket láttam a Sicarióban és az Érkezésben, csak más volt a nevük. Tudom, hogy a rendező stílusa ez az üres, nihilista megközelítés, csak nem hiszem, hogy a Dűnéhez ez illene. Főleg nem ez a - papagájként sokadjára ismétlem - "látvány oltárán a dramaturgia". Sőt, még az sem az fajta, amire az ember 10 év múlva emlékszik, mert a harcok nagyon gyengék voltak, főleg Momoa fináléja.

Sz. Péter 2022 márc. 16. - 18:29:37 Előzmény sawyerx
(224/276)
Érdekes mert először azt írtad: "a gyerek halózását és űrhajók perceken át tartó leszállását nézzem 2 órán át"

Egyébként milyen dolgok komolyabb bemutatására gondoltál?
Szerintem a lényeg el lett magyarázva:

Megtudtuk, hogy ebben a világban IV. Shaddam Császár uralkodik. Azt is, hogy a királyi Landsraad Házak melyik bolygókat vezetik, meg is mutatták mindegyiket. Azt is, hogy ki kivel van fasírtban és hogy a császár kinek az oldalára állt és miért, hogy miért csalják csapdába az egyik családot a másik ellen. Hogy a két vezető érdekszervezet a Bene Gesserit és a Liga. Hogy mi az univerzum legfontosabb nyersanyaga és miért, ez hol található, milyen az a bolygó, melyik nép él ott.
Bemutatták a legfontosabb szereplőket és a motivációikat.


Mit szerettél volna még, hogy komolyabban bemutassanak?
10/10
JonathanSeagull 2022 márc. 16. - 14:14:19 10/10 Előzmény sawyerx
(223/276)
És mi van, ha a rendező is magasról leszarja azokat, akiknek fogalmuk sincs róla, mi az a Dűne. A Dűne egy kultikus fogalom, egy szubkultúra, valaki vagy nem ismeri, és akkor ne is várjon semmit a filmtől, vagy ismeri, és akkor élvezni fogja. Azt meg ne mondd, hogy a Gyűrűk Ura első része egymagában élvezhető volt. Aki nem tudta, hogy lesz folytatás, nyilván kurvára idegesen jött ki a moziból, hogy jó, jó, de akkor most mi van a gyűrűvel? Olvasni pedig úgy olvasol, ahogy neked tetszik. Gondolom, amikor olvasol, előtted is megjelenik egy kép, ha nem, sajnállak. A Gyűrűk Ura például sokkal de sokkal jobb olvasva, mint filmen. A film egy kutyaszar a regényhez képest. És minden Dűne feldolgozás rosszabb, mint a regény. Ez a mostani, még a lehető legjobb mind között.
4/10
sawyerx 2022 márc. 16. - 13:39:43 4/10 Előzmény JonathanSeagull
(222/276)
"Márpedig ez egy ilyen film." Milyen film? Olyan a film, amilyennek csinálják. Lehet egy jó alapanyagból jó filmet csinálni, lehet rosszat is. Ez az utóbbi, nálam legalábbis gyenge középszer, ebben szerepet játszik a felépítése is. Minden magyarázat, hogy olvassak könyvet vagy miért ilyen a film, nem érdekel, nyomatékosítva: magasról leszarom. Ha bemegyek egy étterembe enni és rossz a kaja, rohadtul nem érdekel, miért rossz. Lehet a szakács depis, kevés a személyzet, stb, engem a végeredmény érdekel, a kifogások nem. Vagy egy szar kaja mellé is adjanak ki kisokost? Én most az 1984 után a Dűnébe fogok belekezdeni, szeretem a könyveket, de rengeteg néző se nem olvasta, se nem fogja olvasni, nem fogja tudni az alapokat. A film meg nem fekteti le őket, legalábbis nem olyan mértékben. Most akkor velük mi legyen?
A Gyűrű Szövetsége szerintem egyáltalán nem jó példa, még a folytatások nélkül is alkotott önmagában egy egészet és még a könyv ismerete nélkül is érezhetően jól tagolt volt.

"Komplikált, tele misztikus szálakkal, szereplőkkel, nem lehet a filmben mindent visszaadni, ezért kell hozzá a könyv. Ami amúgy egészen más élményt ad, mint a film, mert ott neked kell minden elképzelned, ennek a filmnek a látványvilága viszont segít abban, hogy az olvasás közben könnyebben lásd magad előtt az egészet."

Oké, hagyjuk. Ha segítség kell az olvasáshoz, hogy el tudjam képzelni, akkor képeskönyvet veszek vagy képregényt...
4/10
sawyerx 2022 márc. 16. - 11:42:30 4/10 Előzmény Sz. Péter
(221/276)
Nem, sajnos minden történésre emlékszek, de erre a kettőre feltűnően sok időt fordítottak, miközben szerintem bőven akadt volna sok más egyéb, amire fordítani kellett volna :)
nefefe 2022 márc. 15. - 08:02:06 Előzmény JonathanSeagull
(220/276)
Szerintem egyszerű: nem egyezik az érdeklődésünk. Talán azért mert nem vagyunk egy korosztály, vagy egyszerűen nem vagyunk egyformák. És ez így van jól. Én annak idején több ezer könyvet olvastam el, elég nagy spektrumban, a tudományostól a krimikig szinte minden műfajban, és ebbe beletartozott természetesen a tudományos-fantasztikus irodalom is. A Dűne kimaradt valamiért. Ez van.
10/10
JonathanSeagull 2022 márc. 15. - 07:50:43 10/10 Előzmény nefefe
(219/276)
Nálam ez úgy működik, hogy a könyvek találnak meg engem, és nem én a könyveket. A Dűne megtalált annak idején, úgy tűnik, téged elkerül. Valamiért...
bubó74 2022 márc. 14. - 22:41:30
(218/276)
Ha valaki olvasta a regényt, és tetszett nei, annak biztosan bejöhet, engem nem tudott beszippantani.
nefefe 2022 márc. 14. - 19:12:00 Előzmény JonathanSeagull
(217/276)
Köszi, azt is megtehettem volna kb. 30 évvel ezelőtt, de valamiért nem tettem. Most már nem valószínű, hogy el fogom olvasni.