Téma: Dúvad

Kozma Zoltán László 2018 dec. 01. - 00:08:37 Előzmény nagylabu
(19/39)
Szerintem ez az összes valaha volt hatályos büntető jogszabály alapján jogos védelemnek számított volna. Közvetlen élet elleni támadás elhárítása érdekében simán lelőhette a menyecske a fegyvertelen férjét késsel támadót, akinek még módjában sem volt kitérni, ami egyébként korábban szintén mérlegelendő szempont volt. Mára már ez sincsen...
Kozma Zoltán László 2018 dec. 01. - 00:04:02
(18/39)
Nem tudod mit veszítesz, amíg el nem veszted...
A téeszesítés felett elsiklik a film, de nagyon drámai és szép felvételek vannak benne: mezei jelenet, találkozó a sorompónál. Valahogy hiányérzet marad az emberben, pedig amúgy szerintem ez valóban egy nagyon jó film. Nem hiányoznak a színek sem, szinte "passzol" ehhez az alkotáshoz.
nagylabu 2018 márc. 04. - 23:52:13
(17/39)
Egy javítás, egy kiegészítés : Olveczki helyesen Ulveczky.
Természetesen : 10/10-es ! **********
nagylabu 2018 márc. 04. - 23:44:45
(16/39)
Való igaz :
- páratlan alkotás, igazi mestermû
- Bessenyei egyedülálló alakítást nyújt benne
- méltatlanul ritkán játsszák.
A nõi fõszereplõ NEM Domján Edit volt (jóllehet hasonlít rá) hanem Medgyesi Mária !

Sok drámaian feszült jelenet van benne, forrnak az indulatok.

*SPOILER
Valóban kissé (?) megkérdõjelezhetõ, hogy a rebellis kulák nagygazda önként lép be a tsz-be, nem kell kényszeríteni.
Mi lett volna, ha...Olveczki csak pár nap múlva megy el az asszonyhoz, és akkor hogy folyt volna le a közgyûlés...?
Na persze, "hajtotta a sûrû vére..."
A befejezéssel "kerek" ugyan a történet - mindazonáltal kíváncsi lettem volna, hogy a (jogos, önvédelmi) gyilkosságot hogy fogadják "az akkori hatóságok..."
SPOILER VÉGE

Többször is nézhetõ, valóságos kincs - csodálom, hogy nincs a magyar filmmûvészet legjobb 10 (?) / 20 (?) filmjei közt...
10/10
olahmiki1959 2017 júl. 16. - 17:00:53 10/10
(15/39)
Többször láttam már, de most újból megnéztem ezt a csodálatos remekmûvet.
A magyar filmmûvészet egyik legerõteljesebb, legmaradandóbb alkotása!
Bessenyei Ferenc alakítása pedig nem egy, hanem 3 Oscar díjat érdemelne! Egészen elképesztõ, hihetetlen azonosulása volt a figurával, egyetlen hiteltelen gesztust vagy rossz hangsúlyt sem lehetett felfedezni a játékában.
Óriási színész volt, még világszinten is párját ritkította.
10 pont.
10/10
redknapp 2015 febr. 10. - 17:37:20 10/10 Előzmény Lyanos
(14/39)
Bessenyei egyik legjobb alakítása filmen.Bár saját bevallása szerint nem szeretett filmezni, Ulveczki szerepét rá írták.Az egy üveg törköly pálinka megivása azért a mese kategória.
Lyanos 2015 febr. 07. - 21:55:49 Előzmény feketevipera
(13/39)
A képi világ valóban jó.
*** SPOILER ***
Ahogy a fõszereplõ lovagol. Vagy éppen a közeli arca. Vagy Zsuzsi és Jani a sorompó két oldalán. Vagy Zsuzsi apja ahogy szinte egybeolvad a megmûvelt szõlõtõkékkel.
Maga a sztori valóban nem túl bonyolult. És persze azt is felveti, hogy az ulveczkik tényleg így jártak-e vagy megúszták?
*** SPOILER ***
pfuscher emese 2012 febr. 23. - 14:16:55 Előzmény topcy666
(12/39)
Én is szeretnék hozzájutni a Dúvad c. filmhez.
Kérlek írjál a következõ címre: korhinta@citromail.hu
feketevipera 2010 nov. 03. - 20:21:45
(11/39)
A film abban a korban készült, amikor sorra forgatták a sematikus, a "szép új világgal" foglalkozó alkotásokat, ugyanakkor viszont készült néhány remekmû is. A Dúvad története eléggé vékony szálon csordogál, bár kétségtelen, hogy akad benne jó néhány feszült jelenet. Maga Ulveczki az, aki az egész folyamat motorja, és aki kiskirályként uralkodik mindenki fölött (egyébként érdekes kérdés, hogy õ vajon hogyan úszhatta meg a "kuláktalanítást"). Talán nem is a története miatt érdemes megnézni a filmet, hiszen láthattunk már sokkal jobb, a korral foglalkozó produkciókat is. Érdekesebb lehet az 50-es évek elejének világa, illetve Bessenyei játékát tartanám kiemelendõnek, aki helyenként meglehetõsen hitelesen alakítja az akarnok nagygazdát. Még talán a kamerakezelést és a képi világot lehetne megemlíteni, ami pozitívumként szolgálhat a film esetében.
topcy666 2010 máj. 09. - 12:13:38 Előzmény bébé1
(10/39)
hello neked miben van meg a dúvad film hogy tudnád elküldeni?
8/10
KF 2010 márc. 30. - 23:58:30 8/10
(9/39)
Nemrég láttam a filmet, nem otthoni körülmények között, hanem a suliban. Amolyan kötelezõ dvd nézés volt. Általában "idióta" filmeket vetítenek, és azokra nem igazán szoktam figyelni. Ez azonban tényleg lebilincselõ, Fábri Zoltán klasszikus filmje, nekem az egyik kedvencem a Húsz óra és az Ötödik pecsét után. Érdemes megnézni, ha nem is a történet miatt, maga a rendezés és Bessenyei Ferenc felejthetetlen játéka miatt.
Moldávia bánata 2009 dec. 27. - 15:15:54
(8/39)
"Eridj innét, az anyád bitang istenit, te! Kóóóóódusok szolgája!" :))

Lebilincselõ film, drámai végkifejlet! Egykoron a színészek játéka biztosította a látványt és a szórakozást a filmekben, ma már a 3D. Én inkább az elõbbire szavazok, de persze nem a választás a fontos.
Kiskunlacháza 2009 aug. 05. - 12:35:37
(7/39)
Nagyon szeretném megszerezni ezt a filmet,ha valaki tud ebben segíteni kérm írjon :sr42@citromail.hu
kuci68 2009 máj. 29. - 10:55:13 Előzmény bébé1
(6/39)
nagyon szeretném megszerezni a filmet. kérem hívjon fel : benkõ gábor 30/9924528 ! köszönöm
bébé1 2009 ápr. 30. - 21:39:11 Előzmény toscana54
(5/39)
Nekem megvan, kérem jelentkezzen!
toscana54 2009 febr. 11. - 19:43:10
(4/39)
Elmulasztottam a rögzítését, tud valaki segíteni?
far vik 2009 febr. 11. - 19:12:17
(3/39)
Most láttam elõször ezt a filmet. Méltatlanul ritkán játszott darab. Kiváló alakításokkal.
Wuss 2009 febr. 10. - 23:25:35
(2/39)
Én úgy emlékeztem Domján Edit játszotta zsuzskát. Hajj, de rég vót má. Mmmm ... pedig hasonlítanak is.
Hát ahhoz képest, hogy milyen gusztustalan idõk voltak akkoriban, a magyar színmûvészet vitathatatlanul parádés volt. Micsoda színészek, micsoda alakítások, micsoda rendezõi munka ... hol van már az a generáció?
10/10
COCCOLINOMACIKA 2009 febr. 10. - 15:26:12 10/10
(1/39)
Gyermekkoromban láttam elõször ezt a remek filmet, nekem nagyon tetszett, mondhatni ilyen és hasonló kvalitású filmekkel formálódott az ízlésem.Imádom a letûnt kort megidézõ fekete-fehér filmeket, ahogyan az operatõr láttatja a tájat, embereket, az nagyon életszagú.Ma sem hagyom ki!