10/10
luci87 2020 dec. 04. - 12:38:20 10/10
(39/39)
Én 10 pontot adtam,mert tetszett!
tortura 2020 okt. 07. - 16:55:07 Előzmény Kobaki
(38/39)
Nem hinném.....
De nem is ér ennyit. Még egy betűt sem.
offtopic
Midnight67 2020 okt. 07. - 15:17:24
(37/39)
Úgy rémlik, korábban kereste valaki ezt a filmet.
Ma lesz a DUNA Tv-n 21:45-kor
6/10
dandelion83 2020 jún. 26. - 13:05:52 6/10
(36/39)
Lehet, hogy én néztem pont rosszkor, de rám most nem volt olyan nagy hatással. Valahogy nem tudott lekötni, persze ez nem feltétlenül a film hibája.
offtopic
Edmond Dantes 2020 jún. 21. - 19:54:04 Előzmény DUNAWÖLD
(35/39)
Felmenok a voros khmerek kozott? Vagy Idi Amin?Akkor mar mindent ertek. Koszonom, nincs is tobb kerdesem.
9/10
Kaposi Viktor 2020 jún. 21. - 11:10:28 9/10 Előzmény DUNAWÖLD
(34/39)
Mit számít az, hogy 75 éve történt? Én át tudtam élni a történet szörnyűségét, talán mert van apám és magam is apa vagyok. De szerintem sokaknak enélkül is sikerült.
Ami pedig az örmény népirtást és más, kevésbé "népszerű" vérontásokat illeti, ezekről is jó lenne tartalmas és színvonalas filmeket látni. De az is érthető, miért éppen a holokausztról készült annyi. Végül is Európa legtöbb országában a lakosság nem kis részét (nálunk talán 10%-ot tettek ki a zsidók a háború előtt) üldözték évekig szisztematikusan, hogy kiirtsák őket függetlenül attól, hogy gyerekek voltak vagy nők, szegények vagy gazdagok... Ez azért a legtöbb jóérzésű embert a mai napig elborzasztja, mert itt történt, és velünk (jó, a felmenőinkkel).
9/10
Kaposi Viktor 2020 jún. 21. - 10:57:03 9/10 Előzmény sexykex
(33/39)
Abban a helyzetben kicsit más szempontok alapján döntöttek, mint ma. Most hirtelen az jut az eszembe, hogy '56-ban hányan indították útnak egyedül a gyerekeiket nyugatra, hallottam nem egy ilyen történetről.
9/10
offtopic
fourdogs 2020 jún. 19. - 21:22:48 9/10 Előzmény Edmond Dantes
(32/39)
"Bocsánat, a rejtvény az idézőjelek között van (egy könyv címe), erre vonatkozott az utolsó tagmondat."
Erre gondoltam.
10/10
L. Judit 2020 jún. 19. - 16:01:33 10/10
(31/39)
Nagyon jó film! Minden általános iskolásnak meg kellene nézni!
9/10
offtopic
fourdogs 2020 jún. 15. - 11:46:24 9/10 Előzmény sexykex
(30/39)
Abban az időben nem lehet mindent a jó döntésre vagy a szerencsére fogni, mind a kettőre szükség volt. Minél több túlélő visszaemlékezésével találkozom, annál inkább meg vagyok győződve róla. Akinek más a véleménye, szívesen meghallgatom, de legyen hozzá referencia.
A címadó esetről akkor tudok többet mondani, miután kiolvastam a könyvet.
9/10
offtopic
fourdogs 2020 jún. 15. - 11:34:29 9/10 Előzmény Edmond Dantes
(29/39)
Bocsánat, a rejtvény az idézőjelek között van (egy könyv címe), erre vonatkozott az utolsó tagmondat.
6/10
sexykex 2020 jún. 15. - 08:49:12 6/10 Előzmény Edmond Dantes
(28/39)
Tudom, hogy igaz történet, ha jól emlékszem a film közben is elhangzik. Azonban 10 család közül 9 másképp döntött volna. (Valószínűleg 100-ból 99 is.) Szerintem nem azért menekültek meg, mert apáék jól döntöttek, hanem azért, mert szerencséjük volt. Szerencse nélkül a legtöbb ember 20 évig se élne.
A két kisgyereket egy szimpla utazásra se engednék el együtt a gondosabb szülők. Kicsit olyan, mintha az Örökkévaló kegyelmére bízták volna őket Joffo-ék.
Edmond Dantes 2020 jún. 14. - 09:53:42 Előzmény fourdogs
(27/39)
Nem, nem olvastam. Beérem a filmmel :-)
Edmond Dantes 2020 jún. 14. - 09:52:15 Előzmény sexykex
(26/39)
Lehet, hogy ésszerűtlen ... akkor ésszerűtlenül menekültek meg. Igaz történet.
6/10
sexykex 2020 jún. 14. - 07:28:38 6/10
(25/39)
Nem jutottam el az érzelmek mélyebb zónáiba, nem volt szükségem a papírzsepik nyújtotta biztonságra. Az, hogy az egyén és a család próbáljon védekezni, ne adja fel és ne adja meg magát az teljesen ésszerű cselekedet. Sohasem értettem azokat a százezreket, akiket megbabonázott Hitler és csörgőkígyója az SS, akik semmiféle ellenállást nem tanúsítottak.
Sokkal kevésbé tűnik logikusnak, hogy a család 3 részre szakadva, külön-külön meneküljön, bár lehet, hogy nem csökkentek az esélyeik. Ugyanúgy ésszerűtlen számomra a fajelmélettel magyarázni a holokausztot. A zsidóság már abban az időben is jelentős érték birtokosa volt. Hitler háborúra készült és Montecuccoli óta tudjuk mi kell a háborúhoz. A cél egyértelmű volt: megszerezni a zsidók vagyonát – amihez gyártottak egy félrevezető elméletet. (Tudom, hogy nem ez a hivatalos álláspont, de Hitler a villámháborús sikerek előtt egyáltalán nem volt hülye.)
9/10
offtopic
fourdogs 2020 jún. 11. - 16:16:04 9/10 Előzmény Edmond Dantes
(24/39)
Láttam (14. hsz.). A könyvért holnap megyek, és bár a Móra adta ki, remélem, nem megy el az alacsonyabb korosztály irányába. A sorstalanság nekem nem jutott az eszembe, lévén az egy idősebb korú (bár gyermekből felnőtté érett) nagykamasz gondolatai inkább felnőtteknek, mint gyermekeknek.
Lehetne számtalan példát felhozni, akár Anne Frankét is, de mindegyik más és más tragédia, akár megúszták, akár nem. Mit is szokott mondani Fahidi Éva? Az embernek van egy Auswitz előtti és egy Auswitz utáni élete.
Nekem csak utáni jutott.
Miután túl leszek a címbeli könyvön, felajánlom "minden kényszer nélkül". Remélem, olvastad.
6/10
pihes 2020 jún. 10. - 15:36:46 6/10
(23/39)
Gyerekek a központban, és a II. világháború. Egy oldalról gyerekszemmel nézve.
Nem rossz film, volt már ettől jobb is!

6/10
Edmond Dantes 2020 jún. 07. - 10:50:35 Előzmény fourdogs
(22/39)
off Amikor nem vagyok laptop közelében, akkor írok ékezet nélküli betűkkel (kölcsön) okostelón, amin nekem bonyolult lenne kibányászni az ékezetes betűket. Az ígéretet láttad? Videán legálisan megtekinthető, jó film.
on ***kis SPOILER van benne***Megnéztem ezt a filmet, tetszett. Azt mondanám, emlékeztet a Sorstalanságra, csak a francia fiúcska azaz Joseph Joffo szerencsésebb volt mint magyar sors(talanság)társa, Kertész Imre. Ami a golyók mennyiségét illeti: számomra nem annyira a zacskónyi, inkább az a bizonyos egy darab üveggolyó bírt szimbolikus jelentőséggel, amit a fiúcskának sikerült mindvégig megmenteni, magánál tartani és ami a film záró képében felnagyítva, borzongató szimbólumként emlékeztet arra, akit elveszített. A fenti tartalomismertető sajnos téves, mert a film n e m "egy párizsi borbély gyerekkori élményeit eleveníti fel", hanem fiaiét illetve a két kisebb fiáét, akik közül a (leg)kisebb a főszereplő, egyben maga az író.
9/10
offtopic
fourdogs 2020 jún. 07. - 01:29:37 9/10 Előzmény Xxy92
(21/39)
Az első mondatodra hadd válaszoljak egy címmel: Jöjj és lásd!
(Feltéve, hogy a történelem eme szakasza nem emészthetetlen számodra.)
9/10
fourdogs 2020 jún. 07. - 00:59:51 9/10 Előzmény Xxy92
(20/39)
Lassan hozzászokhatunk, hogy egy filmen belül is különbözőképpen ejtik az idegen tulajdonneveket az egyes szinkronszínészek (mintha a rendező kiadná tanoncoknak gebinbe a szöveget, személyekre osztva).
Mivel a könyv csak a jövő héten kerül hozzám, kíváncsi vagyok, mennyi tekinthető autentikusnak a dramaturgiából, és mennyi "felturbózottnak" a készítők részéről. Néhány "manővert" a gyermekek korához képest túlságosan felnőttesnek éreztem, a 2 fiú közötti korkülönbség a valóságban alig több mint egy év, de ennyi szabadságot bátran megengedhetünk a filmeseknek.
Már csak azért is érdekel a könyv, mert a címadó zacskó üveggolyó - ha jól emlékszem - mint motívum kétszer jelenik meg a filmben, egyszer képileg az elutazás előtt (mint otthon hagyandó játék), egyszer pedig szóban indulás után, amikor Móricka azt mondja Jóskának, hogy az útiköltségből rengeteg üveggolyót vehet. Ha már ez a címe az önéletrajzi regénynek, több utalásra számítok a könyvben.

Az pedig, hogy a portosok nem veszik a fáradságot, hogy az imdb-ről a forrásművet és a szereplőket feltüntessék, szegénységi bizonyítvány.