Vinogradov 2013 ápr. 12. - 15:57:55
(859/1479)
Gondolom, a 10/10 erõs irónia volt. :)

Egyébként: rátapintottál a lényegre...

A legtöbb "aggódó szülõ" pontosan azzal nincs tisztában, hogy nagyon sokan, akik ezt nézik, általában 35 alattiak és leginkább nevetni szeretnek rajta, vagy náluk is csak "háttérzajnak megy". Tudom - nekem is megvolt az a korszakom, amikor, egyetem közben, az albérletben, a lakótársakkal és a haverokkal sört iszogatva, unottan néztünk a képernyõ irányába, ennek a mûsornak hasonlóan színvonaltalan "jogelõdjeit" bámulva - és közben permanensen röhögtünk az egészen. Mondhatni, sportot ûztünk ezekbõl a dolgokból - akárcsak a zs-kategóriás amerikai-német film+-os horrorfilmek tekintetében. Soha nem gondoltuk azt, hogy ilyen az élet, hiszen mi is benne voltunk az élet sûrüjében, és pontosan tudtuk, hogy általában véve Zenit-Nadírnyi a távolság a realitás és a realitásként tárgyalt fikció között.

Kizárólag azért néztünk ezeket, hogy legyen valami, amin egy jót röhöghetünk - és itt van a pont.

A mostani tizenévesek esetében errõl nem lennék száz százalékosan meggyõzõdve. Szerintem õk már sokkal kevésbé érzékelik a határvonalat valóság és irrealitás között, és, bizony, némely dologról elég érdekes fogalmaik vannak - pontosan azért, mert sokan egyáltalán nem tudatosak a média-befogadás tekintetében, az élethez pedig annyit sem értenek, mint egy fejhallgató. Ezen viszont egyrészt nincs mit csodálkozni a jelenlegi helyzetben (ami tényleg nem túl rózsás), másrészt az "Éjjel-nappal Budapest" furcsamód, a színvonaltalansága, a minden részben permanensen megjelenõ pitiánerségek, klisék, ostobaságok, a mucsai hangvétel, az ízléstelenség és a valóságshow-hoz képest meglehetõsen visszafogottan tálalt (!), de azért persze rendesen sorjázó szexjelenetek dacára valamiféle értékrendet közvetít.

Igen: még mindig inkább didaktikus jellegû, mint, hogy valami maximálisan dekadens és destruktív valami legyen.

Persze a didaxisa is a béka hátsó fele alatt leledzik - ne tessék félreérteni. De bizonyos pozitív mintákat mégis szolgáltat. Pl: legyünk toleránsabbak, elfogadóbbak, ne sodorjuk magunkat közvetlen életveszélybe, fizessük meg a tartozásainkat és 18 évesen, önálló életünk megkezdésekor, a szüleink elleni lázadás és az éhenhalás helyett inkább keressünk valami munkát. Ennél több tanító célzattal az abc family-n sem találkozunk - a leghíresebb didaktikus célzatú mûsorokat és sorozatokat gyártó amerikai csatornán. Igaz, persze, ott lényegesen magasabb a színvonal. (De ez már egy másik kérdés)

Tehát - szerintem az "Éjjel-nappal Budapest" rájuk inkább pozitívan hat. Fõleg - és sajnálatos módon ezt is bele kell kalkulálnunk!), mivel a benne tapasztalt negatív viselkedésmintákat nem maga a sorozat terjeszti és gerjeszti: ezek valóban a nagybetûs élet velejárói manapság, a kortárs minta pedig ezeknek a tinik közti terjedésében sokkal nagyobb szerepet játszik, mint valami hétköznap délutáni ócska valóságshow.

Nem az õ tekintetükben mutatkozik tehát az elsõdleges probléma az ilyen mûsorok kapcsán.

Nem: ehhez a produktumhoz - na, és persze a hasonlóakhoz - azoknak a hozzáállása a leggázosabb, akik egyetlen netes fórum és megnyilatkozási lehetõség esetében sem hagyják ki a ziccert, hogy kijelenthessék: "hogy ez ilyen, meg olyan, meg amolyan f*s, hogy hülye, aki nézi és pusztuljon" és hasonlók.

Szerintem ez a magatartás sokkal kártékonyabb, mint maga a program, hiszen, egyrészt, negatív reklámot csinál neki. S, mint azt nagyon jól tudjuk, a negatív reklám is reklám. Másrészt, ha a mélyen tisztelt illetõk annyira utálják, és ehhez az utálathoz nem tudnak semmi konstruktívat hozzátenni, akkor egyszerûen kerüljék el. Minden lehetõség adott, hogy a mûsor idõpontjában elkapcsoljanak, vagy, akár még le is ülhetnek addig elolvasni egy Shakespeare királydrámát, de legalábbis egy Rejtõ-kötetet.

Épületesebb elfoglaltságok ezek.

Ám õk miért is tennék ezt, hiszen - harmadrészt - õk maguk is ugyanúgy nézik és emelik a nézettségét. Lehet, hogy tudat alatt nagyon is tetszik nekik, amit látnak, vagy valami egyéb pszichózis nyomán mûködnek így - de tény, hogy az utálkozók általában nézõk is egyben. Igen, még azok is, akik a szokásos "10 percig bírtam nézni, aztán hányingerem lett..." címû, és hasonló fordulatokkal élnek.

Az ilyen közhelyhuszároknak csak azt üzenhetem, hogy, ha ennyire zavarja õket a dolog, akkor dolgozzanak, olvassanak vagy tanulják meg egy új desszert elkészítését helyette. Esetleg menjenek el vizísíelni.

De, akárhogyan is van - ne csináljanak negatív reklámot, ne növeljék a nézettséget és ne dagasszák a nagy büdös semmit.

Sokkal jobb és értékesebb az õ életük is, mint, hogy ezzel üssék el.

Egyébként én mindezt annak dacára mondom, mert van egy karakter (Lalikirály), akin én magam is jókat szoktam röhögni. Kizárólag miatta lesek bele néha egy-egy részbe, és az ökörségein remekül el is tudok szórakozni. De kb. ennyi. És ennyi hatással is van rám. És tudom, hogy egy ócska valóságshow, de legalább nem dimenzionálom, demonizálom meg fetisizálom elefánttá a kisegeret.

Na, jónapot!
1/10
bleedingsky 2013 ápr. 12. - 13:28:26 1/10
(858/1479)
Kiegészíteném még annyival, hogy nézettségi rekordokat dönt, annyira népszerû (sajnos erre van igény)
felhasználónév18 2013 ápr. 11. - 15:30:07
(857/1479)
Hová süllyedhet még a csatorna, ha ez a mûsor nehogy létezik, de még fõ mûsoridõben is adják?!
1/10
offtopic
Aki bújt, aki nem 2013 ápr. 11. - 14:41:29 1/10
(856/1479)
:( kár, h tötöltek, amjd írj az új neveddel privit! puszi
1/10
Aki bújt, aki nem 2013 ápr. 11. - 14:33:46 1/10
(855/1479)
Én nem hiszem, hogy bárkinek is bármi rosszat tanít ez a heti 5*40perc ( hétköznapokra esõ ünnepekkor 4*40)...ott van az az idegesítõen buta lány Hanna, ne mondja már nekem valaki, hogy az állandó pénztelenség, pénzkuncsorgás, butára piázás és majdnem halál és éhezés vonzóvá vált bárkinek is, hogy otthagyja a sulit és az otthon kényelmét!
Én csípem ezt a sok idiótát pl. h Reginek van gyönyörû hangja, de a hamis Zsófi indul énekesi pályán, vagy hogy Anikónak még mindig nincs munkája mégis betartja Szandika házirendjét, amiben is idõben kell fizetni a lakbért??? Hogy Lalinak egyszer Mónika a halálos életreszóló szerelme, máskor meg a Szandika. Hogy Kristóf hova a francba tûnt? Hogy Joe azt mondta, ha mégegyszer meglátja Kareszt Hanna közelében holtra veri, aztán mégis fizet neki ebédet. vagy, hogy Anikó Szombathelyrõl jött, Marciék meg Keszthelyrõl mégis állitólag egy helyrõl származnak és gyerekkori szerelmeik egymásnak.

10/10
Tibag05 2013 ápr. 11. - 14:17:28 Előzmény fo.ma
(854/1479)
fo.ma! "Én nem szoktam bemenni a gyerekszobába átkapcsolni a tv-t. De akárhogy is, a neten bármikor meg tudja nézni. Ez most menõ az iskolában, minden gyerek meredt szemmel bámulja. Ijesztõ!"

Valóban hiába is kapcsolnád át a csatornát, ahogy kiteszed a lábad, azonnal visszakapcsolnák, vagy tényleg marad net.
nem ülhetsz percenként mellettük! Az pedig tényleg ijesztõ ahogy megtanulja hogy termelik ki napról napra több és több semmirekellõ VV és egyéb "csoda" valóságsó parazita cölöbeit!
1/10
vondermonarchi 2013 ápr. 10. - 22:28:20 1/10
(853/1479)
Hátha lesz még alkalmunk egy jót beszélgetni !
Jó éjt neked is !
8/10
popeszku 2013 ápr. 10. - 22:21:12 8/10
(852/1479)
Egyre jobban tisztellek,így látatlanban.Hasonló pendülön húrolunk.Jó éjt.
2/10
fo.ma 2013 ápr. 10. - 21:04:16 2/10
(851/1479)
Én nem szoktam bemenni a gyerekszobába átkapcsolni a tv-t. De akárhogy is, a neten bármikor meg tudja nézni. Ez most menõ az iskolában, minden gyerek meredt szemmel bámulja. Ijesztõ!
1/10
vondermonarchi 2013 ápr. 10. - 20:52:36 1/10
(850/1479)
Én is antialkoholista vagyok de szerintem odaengednének a patak partjára minket is :))
1/10
vondermonarchi 2013 ápr. 10. - 20:51:09 1/10
(849/1479)
Nincs gond, én is szeretem a jó beszélgetéseket ha lehet szemtõl szembe és a környezet is megfelel amit kerítettél :))
Greghouse nagyon jó ember, vagyis ami eddig a kommentjeibõl lejött nekem :)

Jobb volt régen, minden tekinteteben. Amennyit jót ad internet annyi rosszat is. felnagyítja az ember rossz és jó oldalait. Ráadásul hiába írsz megfontoltan soha nem tudsz annyira tapintatos lenni illetve jól elfogni a másik reakcióját, mint élõszóban. Még a smiley-k sem segítenek ebben.
1/10
southwind 2013 ápr. 10. - 20:34:36 1/10
(848/1479)
de mi a fenéjé köll ezt nézni?, van távkapcsoló... az én unokám ezt tuti nem nézi
wowow 2013 ápr. 10. - 20:34:13
(847/1479)
Ez a nyalifali, meg örökös meztelenkedés, meg a "te normális vagy?" végelenített szalag.... gagyi az egész.
wowow 2013 ápr. 10. - 20:31:13
(846/1479)
Kezd nagyon elmenni (illetve nem kezd, hanem már ott van) a sorozat a nagyon debil, bárgyú, bugyuta irányba.
2/10
fo.ma 2013 ápr. 10. - 20:09:24 2/10
(845/1479)
Engem halálra dühít, h ez a mûsor azt tanítja a tinédzsereknek, h ha nem tetszik a rendszer otthon, mármint h tanulni kell, házimunkába is be kell segíteni, szót kell fogadni, stb..., akkor költözz el otthonról, hagyd ott az iskolát, pofázz vissza a szüleidnek, h takarodjanak ki a szobádból, de azért fizessék az albérletedet, a kajádat, különben hozzád se szóljanak, mert õk már felnõttek és azt csinálnak amit akarnak. Errõl szól ez a förtelem! A fene essen abba a hülyébe, aki ezt megint kitalálta!!!!!
Te meg közben azon rettegsz, h a tizenéves gyereked mikor jelenti be, h télakot vesz, mert most ez a menõ!
olahmiki1959 2013 ápr. 10. - 18:32:06
(844/1479)
"Amirõl itt írok,azt is milyen jól megbeszélhetnénk egy hegy lába mellett susogó patak partján,palack bor segítségével.Utópia."

És az olyan lúzerek, mint én, akik antialkoholisták - jól van gyerekek, ennyire hangosan azért nem kell röhögni, eddig azt hittem,, haverok vagyunk!, - azok eleve ki vannak zárva a megbeszélésbõl?
Felháborító diszkrimináció...:))

Mert ugyebár, mi is az az utópia?!...
Megmondom.
Vacsora után egy féldeci kevert...:))
8/10
popeszku 2013 ápr. 10. - 18:02:28 8/10
(843/1479)
Sokszor elragad az indulat,senkit nem szeretnék megbántani,úgyhogy bocs mindenkitõl.Úgy 25,30 évvel ezelõtt a média nem tette még tönkre az emberi kapcsolatokat.Beszélgettünk egymással,nem pedig kommenteltünk,fészbukoltunk,esemeseztünk.Amirõl itt írok,azt is milyen jól megbeszélhetnénk egy hegy lába mellett susogó patak partján,palack bor segítségével.Utópia.
8/10
popeszku 2013 ápr. 10. - 17:00:10 8/10
(842/1479)
Vannak ám profik.Lásd van egy idióta bankreklám ahol a szerelõ megmondja telefonból,hogy hidrotõke,majd pedig az alkalmazott átszellemülve csodálja a górét.Iszonyú.
10/10
kozi001 2013 ápr. 10. - 13:09:52 10/10 Előzmény -greghouse-
(841/1479)
Mintha a Viasat nem nyomná a Címlaplányt meg az Éden hotelt ugyanilyen alapon! Van rá egy kis pénzem h a tv2 is hamarosan elõáll a saját mûsorával ami ehhez fog hasonlítani...
1/10
vondermonarchi 2013 ápr. 09. - 20:32:34 1/10 Előzmény popeszku
(840/1479)
Tegnap kora délután bekapcsoltam 10 percre a tévét és persze ez ment az RTL-en. Megnéztem azt a jelenetet amikor az autószerelõ lakástulajdonos, nevet ne kérdezz bemondásra (nem húz a kocsi) megállapítja mi a baja a kocsinak és másnapra már meg is ígéri hogy kész a kocsi !
Szóval nem mondhatom, hogy nem látok(hallok) 2-3 hetente öt-tíz percet ebbõl a moslékból.

Csak hogy képben legyek. :)