Koren Tamásné 2019 márc. 12. - 11:15:23 Előzmény cibetmacska2
(23/63)
teljesen egyetértek a helyzet az hogy én már tavaly májusban ha megnézed hozzá szóltam röviden és érdekes mert ahogy te is mondod mazochista módon én is bele belenézek és egyszerűen nem hiszek a szememnek hogy ez megtörténik a képernyőn meg velem hogy nézem, borzasztó a férjemmel néha leülünk és azért hogy ki mérgelődj ük magunkat Hát ez gy vicc. tudja valaki hogy mennyi van még ebből hátra csak szeretném tudni hogy lesz vége több szereplő már vagy meghalt vagy csak felszívódott tulajdonképpen a szálak nemigen vannak elvarrva. Szóval én is mazochista vagyok vagy talán kíváncsi hogy mi a fenét hoznak ki még ebből a szarból bocsánat. Azért is elnézést kérek ha néha a tabletem hülyeségeket ír mert a mikrofonra beszélek úgy írja a szöveget mert pötyögni kicsit macerás. Jut eszembe miután 80 felett vagyok lehetséges hogy nem érem meg a végét Te jó isten, nagy hiányérzetem lesz. elakad a szavam ha arra gondolok hogy van olyan néző akinek ez a sorozat tetszik, mindenesetre jó szórakozást mindenkinek
Lívike25 2019 febr. 03. - 18:40:45
(22/63)
Szeretném, ha feltennék a netre az Elif - Szeretet útján 1 évad 27 résztől - 36 részig. majd a 49 résztől.
Sajnos nem mindig tudtam megnézni, a műsort és szeretném tovább követni. Köszönöm. Tringer Ferencné
1/10
cibetmacska2 2019 jan. 13. - 00:09:40 1/10
(21/63)
Családom egy tagja "rabja ennek a sorozatnak", ezért kíváncsiságból belenéztem én is! Igazából már egyetlen rész is elég lett volna ahhoz, hogy az agysejtjeim viharos sebességgel pusztulásnak induljanak, én azonban mazochista módon még újabb 7 vagy 8 epizódba belepillantottam ! Egyszerűen nem akartam elhinni, hogy a törökök hogyan voltak képesek ilyen mérhetetlenül gagyi "valamit" készíteni. A filmsorozat szellemi színvonala nem képes a legminimálisabb elvárásoknak sem megfelelni. A magyar szinkronnal pedig még egy lapáttal rásegítenek, hogy ezt a borzalmat még nehezebb legyen elviselni! Gyakorlatilag minden arcmimikától és egyéb gesztusoktól mentes, szenvtelen arccal beszélgető "színésznek" egy sikoltozó, ordítozó hangot kölcsönöznek, hátha így érdekfeszítőbbé tehetik a produkciójukat! Nálam már ezzel kiverik a biztosítékot, de maga a történet olyan mélységekbe visz, hogy annál már nincs lejjebb. A fő mondanivaló, hogy a főszereplő kislányt mindenki valamilyen szinten meg akarja kaparintani! Az egyik nő például mindig azért rabolja el, hogy később majd jól megölje! Ez nem kevésszer ismétlődik, s ilyenkor rendszerint a tudomására, hozza, hogy miképpen kívánja majd később meggyilkolni! A kislány mindannyiszor közönyös arckifejezéssel veszi ezt tudomásul, s könnyedén "menekülget", hiszen tudja, hogy az őt üldözőbe vevő életerős nő soha nem éri majd utol , hiszen minden előtte levő fűszálban legalább hatszor elesik majd! Amikor aztán később a megmentésére útjába kerülő ember "segít neki", s a nőnek visszaadja a kislányt, egyetlen szó nélkül kézen fogva elsétál vele! Miért is idegesítené magát, hiszen ő csak meg akarja majd gyilkolni! Persze sosem sikerül neki. Egyszer például egy erdei ösvényen üldözte a lányt, mígnem egyszer csak ott termett egy kút (!) ! Mivel a film erősen "Low Budget", a kutat egy kb 1 méter átmérőjű, kertben felállítható felfújható pancsoló medencével kívánták megjeleníteni! Hihetetlenül életszerű volt ott az erdei ösvényen! :) - most majd jól beledoblak, mondta a kislánynak miközben fojtogatást mímelt. a kislány ezt a merényletet is közömbös arccal tűrte, mert a kitűnő rendezőtől még annyi instrukciót sem kapott, hogy : "bazdmeg, próbálj legalább olyan pofát vágni, mintha félnél!" - erre a rokonom megmagyarázta, hogy a lányka azért ilyen böszme, mert valami balesetben elvesztette az emlékezetét! Ehhez képest a következő jelenetben meg teljesen értelmes diskurzust folytat egy hasonló korú társával! Ezek szerint csak az üldözéses, számára életveszélyes pillanatokban vesz erőt rajta a bugyutaság! Időnként egy másik öregasszony is elrabolja, mert ő meg nem megölni akarja, hanem pénzt akar érte kapni az apjától! De mindannyiszor beviszi abba a házba, ahol elvileg lakna, az apa egy hátsó ajtón meg kimegy éppen, s így természetesen nincs meg a Happy End, s így sosem kell majd befejezni ezt a sorozatot! Amíg viszont a házban tartózkodik az éppen aktuális fogva tartójával, mindig találkozik egyéb rokonokkal is, akik természetesen felismerik! De egy idő után ők is egy másik ajtón kimennek, s később hiába bizonygatják, hogy a kislány él, a többi rokon beléjük magyarázza, hogy biztosan csak álmodták az egészet! Ja meg van egy igazi anyukája is, aki szintén több száz részen keresztül keresi a lányát, de amikor időnként megpillantja, rögtön megmagyarázzák neki, hogy csak délibábot látott, neki nincs is már lánya! Természetesen ez könnyen hihető is, mert ő is valami balesetet szenvedett előtte, amitől természetesen az ő esze is elment! A hírek szerint még legalább 200 epizód hátra van a sorozatból, de szerintem néhány rész megtekintése is elegendő lesz ahhoz, hogy az én eszem is teljesen elmenjen! De a legjobb az lesz, ha én is inkább kimegyek egy másik ajtón, s nem rongálom tovább az idegeimet ezzel a véget nem érő borzalommal!
Mandus R Horváth 2018 dec. 13. - 17:15:30
(20/63)
Ennek a borzalomnak se lesz SOSE vége? Ki nem állhatom, már a zenéjétől a hideg ráz.
1/10
katikaaa 2018 dec. 12. - 17:01:55 1/10
(19/63)
Meddig tart még? Vajon meddig lehet ezt még húzni? Remélem csak tényleg két évad van!
Lászlóné Makár 2018 dec. 05. - 17:11:35
(18/63)
Ocsmány egy sorozat.A gyerekeket dobálják összevissza,kinozzák a bosszu kegyetlen.-Hogy lehetett ezt a sorozatot megvenni ?
1/10
Menendez 2018 okt. 01. - 17:34:27 1/10
(17/63)
Az a legborzasztóbb, hogy a szegény Elif szenvedi meg a két család viszályát! Az arany, a pénz számít csak!
Ha egy gyermek ennyit szenved, hogyan tud még egyáltalán élni! Én már az 1/10-l megbolondultam volna. Ez egy nagyon rossz sorozat, csak szenvednek benne. Elég a való élet, nem kell, hogy ilyenekkel butítsák még jobban a népet!
4/10
ummogo 2018 szept. 27. - 19:49:01 4/10 Előzmény Niki-ke
(16/63)
Felolvastam írásodat a férjemnek, nagyon jól szórakoztunk, köszönöm. Mi is ugy vagyunk, mint az Ön Édesanyja, várjuk, hogy történjen valami. Csodálkozunk, hogy a törököknek megfelel egy ilyen bárgyú sorozat, milyen emberek vannak!
1/10
Niki-ke 2018 szept. 27. - 15:15:33 1/10
(15/63)
Látom nem csak nekem van herótom ettől a sorozattól. :D
Nálunk anya nézi, hiába kérdem tőle, hogy ez most komolyan szórakoztatja? Egyebet nem hallok a leges legelejétől, csak "anyaaaa, anyuciiii". Meg az állandó sírás-rívás, meg azok a savanyú képek, bárgyú nézések... Meg amit említettek is előttem, a zene ordít, közben lesnek egymásra olyan értelmesen és annyit nem nyögnek ki, hogy bikkmakk... Persze nyilván, húzzák vele az időt, hogy a 100 millió rész, amit ráadásul még teleraknak reklámokkal, még tovább tartson. Nem is értem hogy engedélyezhetnek egyébként ilyet! Lelkileg az ilyen sorozatok annyira hihetetlenül destruktívak, hogy az nem is kifejezés!
De úgy vannak vele, mint ahogy Az interjú c. filmben mondják: "Ez kell a népnek. Adjatok még szart! Több szart kér a nép, most adjatok neki, adjatok, adjatok, adjatok, adjatok!"

Meg persze a pénz beszél. Nyilván könnyebb olcsó sz*rral etetni a népet, mint drágább, de minőségibb "szellemi eledellel"... :s
Rég nem nézzük már a retek klub műsorait, ezt is azért kezdte nézni anya, mert hogy "török". Lehet, hogy törökök játsszák, de ez egy az egyben selejt, mexikói szappanopera. De nem lehet vele bírni. "Ha már elkezdte"... mégis m van akkor? Mit hisz, mi fog történni? Most is épp elrabolták Elifet 133-adszorra, az anyja meg bőg a szokásos bárgyú képivel, hát kész. Tiszta elmebaj. Ezt akkor sem ajánlanám senkinek, ha fizetnének érte, nem még így... :s Inkább olvasson az ember egy jó könyvet, sétáljon, pihenjen, sakkozzon, keresztrejtvényezzen, annyi jó dolog van, amivel értelmesen el lehet tölteni az időt. Ami testileg, lelkileg is felüdít, szellemileg is edz. Ez csak pusztítja az agysejteket és a lelkivilágot. A szeretet útján... inkább a pszichiátria felé vezető úton... :s
De persze pont ez is a cél vele... :s
4/10
meggy100 2018 szept. 03. - 06:57:07 4/10 Előzmény ummogo
(14/63)
Én már nem is nézem...idegesit ez a sok titkolózás, hülyének nézik a másikat, egymást....semmi értelme.....ilyen rossz törk sorzatot még nem láttam...az rtl mégis megvette gondolom olcsón a 2. évadot.....bezzeg tavaly a szuper jó indiai sorozatnak nem vették meg a folytatását, a kis menyasszonynak....
4/10
ummogo 2018 aug. 30. - 19:13:27 4/10
(13/63)
Egyre rosszabb ez a sorozat, alig történik vmi, csak nyafogás, siránkozás. Nagyo rossz a forgató könyv, rossz a szinkron. Soha nem köszönnek. Tele van a ....valóban, hogy lehet ez, néznek egymásra és nem válaszolnak, hát ezt jól kifogtam az biztos.
1/10
T.Mark 2018 jún. 20. - 17:34:51 1/10
(12/63)
A szinte folyamatosan harsogó feszült zene miatt, inkább olyan érzése támad az embernek mintha mindig jönne a cápa.
Amikor némi reklámmal megszakítják ezt a terrorcselekményt, szinte megkönnyebbülés, hogy az ökölbe szorult talpaim végre lazíthatnak.
Csak néhány nyugtatóval párosítva tudnám ajánlani, kizárólag önsanyargatóknak.
Aki még nem látta, kezdjen el menekülni, mielőtt meghallja az első taktusokat és kihullik a kezei közül a lelkisegély vonalra állított telefonja :)
4/10
meggy100 2018 jún. 08. - 17:33:15 4/10 Előzmény Anna Simoni
(11/63)
ki tudja.....a török sorozatok alatt szinte végig zene megy, de lehetne halkabb is az tény
Anna Simoni 2018 jún. 07. - 16:27:34
(10/63)
Magyarázza meg nekem valaki,hogy miért kell a hangos zene? Nem lehet a szöveget érteni!
4/10
meggy100 2018 jún. 06. - 14:38:44 4/10 Előzmény ummogo
(9/63)
Érdemes nézni török sorozatokat, mert sok jó van köztük :) DE ez az Elif nem jó vétel volt, gondolom a vételre kinált sorozatok közül ez volt a legolcsóbb és ezért a "legrosszabb" is, de őket csak az olcsóság érdekelte....a drágább török sorozatok legtöbb je nagyon jó !! pl: Ezel
4/10
ummogo 2018 jún. 03. - 19:09:48 4/10
(8/63)
Engem zavar, hogy sokszor nem köszönnek egymásnak, ezen a szinkron javíthatna. Nem ismerik a zsebkendőt, mindig a kezükkel törlik le könnyeiket -másra gondolni sem merek-. Sokszor van olyan jelenet, ami a való életben nem fordulhat elő, ez gondolom a rendezés hibája. Mivel elkezdtük nézni, ezért nézzük, de azt hiszem jó db-ig nem fogunk török sorozatot nézni.
4/10
meggy100 2018 máj. 30. - 21:56:16 4/10
(7/63)
Ahogy látom a többségnek nem tetszik a sorozat :) Én is így vagyok vele, sokszor idegesítő, ahogy Arzunak mindent elnéztek, hagyták, hogy ő irányítsa az egész családot még Szelimet is, már, j, hogy a végére kicsit helyre tette Arsut Szelim.....jobb lenne egy másik jobb sorozat e helyett
Anna Simoni 2018 máj. 25. - 05:40:15
(6/63)
Túl hangos a zene és emiatt nem lehet a beszédet érteni.
toba11 2018 máj. 23. - 13:43:04
(5/63)
Sajnálnám, ha nem lenne folytatás
Anikó_Cica Mica 2018 máj. 17. - 13:51:44
(4/63)
Szerintem meg jó sorozat.Akinek nem tetszik az ne nézze.Én már várom a második évadot :))