Téma: Elle

Edmond Dantes 2017 dec. 16. - 16:12:40 Előzmény idõjós1010
(17/37)
"Maga a sztori, nagyon sovány." Már megbocsáss, de ugye ez csak vicc? Lehet nem-szeretni, de hogy sovány lenne a sztori...
igric67 2017 nov. 05. - 22:16:58
(16/37)
ritkán láni ennyire kiméletlenûl öszinte és szabad filmet...mindenféle rendszerrel szakit,váratlan és kiszámithatatlan,mint a külsõ rétegektõl megszabaitott belsõ énünk.Csakhát nem véletlen nehezen emészhetõ,mert a hétköznapi külsõ rétegeink biztonsági páncéljától megszabadulva didergünk és vacogunk.A film átlát minden szitán.A fõhõsnõ pedig zseniális,energikus,ellenálhatatlanul ciknikus és emberi,nagyon is emberi.
6/10
Gollam247 2017 máj. 26. - 14:21:34 6/10
(15/37)
Ez a film a fejlett, ám értékrendjében teljesen eltorzult civilizált világ kritikája, illetve a senki sem az, aminek látszik is érvényes rá.
A vallás, mint tényezõ inkább úgy jelenik meg a filmben, hogy ma már egyre kevésbé számít a döntéseink során a vallási erkölcsösség sajnos.

A fõhõsnõ ráadásul hiába szabadul meg támadójától és hiába buktatja le hûtlen barátját azzal, hogy a végén összeköltözik a testi-lelki jóbarátnõjével voltaképpen a fent említett mondanivalót erõsíti, a normális értékrendbõl kifordult, totálisan aberrált világot.

Amúgy nekem nem igazán jött be, Isabelle Huppert viszont nagyot alakít ezt el kell ismerni (jogos volt az Oscar-jelölés), de indokolatlanul hosszú ez a 131 perc, annyira nem erõs és összetett a story.

6/10.
napviragi 2017 márc. 24. - 20:36:53 Előzmény Gaddemon
(14/37)
Örülök, hogy nem csak én nem éreztem olyan jónak ezt a filmet. Igen, szerintem is fontos volt benne, hogy teljesen mást gondolunk látszatra másokról, mint ami aztán kiderülhet. Fõleg, ha jókat gondolunk...Bár csak 2 szereplõnél lepõdtem meg nagyon. Utólag úgy látom, hogy mindegyik figura megmutatásánál ez lett volna a cél. De számomra a többieknél nem volt olyan erõteljes a bemutatás, hogy észrevettem volna, vagy nem volt rám hatással. A fõszereplõ nõ igen erõs, elsöprõ karaktere mindent vitt, lefoglalta a figyelmem. Õt viszont, sajnos, nem értettem meg. Nekem egy érzelem nélküli robot és egy nagyon kifinomult megjelenésû, úrinõnek látszó állatias szörnyeteg, de mégsem olyan rossz. Ha valaki ki tudja elemezni Michelle személyiségét és megírná, az jó lenne. Maga, Isabelle Huppert így nyilatkozott a 2017-es Oscar átadón: " Szerintem õ maga sem tudja, hogy ki is õ, majd akkor derül ki számára, hogy kicsoda, amikor mindenen átesett, amin a filmben átesik. Egy olyan nõrõl van szó, aki nem akar áldozattá válni. És egy rendkívül erõszakos cselekmény történik vele: megerõszakolják. Van egy terve és bosszút akar állni. Láthattam az ártatlanságot, ami valamelyest jellemezte a figurát. Õ valaha semmi rosszat nem csinált. Ahogy zajlik a film, megértjük azt, hogy mit, miért tesz. Megértjük a múltját és az is egyértelmû lesz számunkra, hogy egy olyan hölgyrõl van szó, aki azonos módon esik át mindenen, nagyon sok mindent kell irányítania, vezérelnie az élete során, beleértve ezt a szörnyûséget, ami bekövetkezett az életében. De küldetése van saját magával kapcsolatosan, meg akarja érteni ezt az erõszakot: honnan jött ez az erõszak, és az erõszak hogyan kapcsolódik a vágyhoz esetenként. "
10/10
bundi8 2017 márc. 16. - 12:18:59 10/10
(13/37)
10/10 sosem szeretnék rosszabb filmet látni...
SzVanda 2017 márc. 15. - 19:28:17
(12/37)
Ahogy fogja a macskát az egyik képen....brrrr, még nekem is fáj. (A mai világba, amúgy se kellenének ilyenek, igy is túl sok állat szenved miattunk: állatkínzók deviánsok elmebeteg aberrált szadisták) A film se egy nagy szám, egyszer nézhetõ, felejthetõ.
7/10
idõjós1010 2017 márc. 12. - 13:19:49 7/10
(11/37)
Maga a sztori, nagyon sovány. Viszont a karakter, amit a nõ megformál, kellõen érdekes volt ahhoz, hogy lekössön a film, majd teljes hosszában. ......de mivel 130 percesre nyújtották, így azt kell hogy mondjam, ehhez már egy masszívabb sztori kellett volna, mert azzal is csak egy sovány 90 percig értem be, hogy meglepõen csinos ez a 60 körüli nõ. Kb a kazánházban történtek közben, s után, már végképp hidegen hagyott az egész, mivel nem tartott semerre a történet. Van aki az elemi ösztönhöz hasonlította a filmet, és némi igazság van is benne, de minimális. Nálam a sokat szidott második rész is többszörösen felül múlta ezt most.
szilvi0000 2017 márc. 12. - 13:12:09
(10/37)
Jó film. Nem moziban popcornhoz. Otthon. Érettebbek felnõtteknek, nõknek, asszonyoknak, értelmesen szórakozni akaróknak. 7/10.
4/10
Ze74 2017 márc. 07. - 20:49:18 4/10
(9/37)
Elismerem a rendezõ,és a színészek(fõleg Huppert játékát) remek munkáját,de nekem is ez jutott eszembe.....
I. Huppert csak ilyen nem normális eszement filmekben tud szerepelni?
Mondjuk csak ezt és a zongoratanárnõt láttam tõle. ;-)))
5/10
pihes 2017 márc. 07. - 14:41:30 5/10
(8/37)
Ennek a filmnek a mondanivalója, nem tudta felkelteni, az érdeklõdést...
2/10
Gaddemon 2017 márc. 07. - 08:57:56 2/10
(7/37)
Ez a film nem más, mint deviáns elmeháborodottak vergõdése. Talán az egyetlen mondanivalója, hogy senki/semmi nem az, aminek látszik, de ezt eddig is tudtuk.
D Sim 2017 febr. 14. - 21:08:40
(6/37)
A kezdés remek a macskával, ahogy nézi az erõszakot. Aztán marad ez a szikár stílus szinte végig hibátlanul, Isabelle Huppert pedig szenzációs, egy arcrándulással képes hosszú mondatokat kifejezni, megtestesítõje a kiégett, morális válságban szenvedõ nyugat-európai, unott jóléti társadalomnak. Haneke zongoratanárnõje ugyanez a beteges, aberrált karakter, ez kicsit ismétlésnek hat. Nem ítéli el a torzult értékrenddel rendelkezõ szereplõket, nem is menti fel, ugyanakkor mindenki megkapja a maga büntetését. Lehet, hogy tabukat akar döntögetni, de ilyen mára aligha maradt, önmagukból teljesen kifordult embereket látunk, akik támpont nélkül élik az életüket, üresen, valódi célok nélkül. Persze, lehet, hogy nem a morális kérdések mozgatták a rendezõt, inkább a szatíra, a polgárpukkasztás és felsejlik a fekete humor is, ami a nehezebb pillanatokon túllendíti a filmet.
Koztom 2017 jan. 13. - 22:24:54
(5/37)
10/10 errõl mást nem is írnék.
elemes 2017 jan. 13. - 13:01:34
(4/37)
Nem biztos, hogy értem a kérdést.

Leleplezni azt lehet, amit valaki titkol. Melyik szereplõ titkolta a vallásosságát, amit a film leleplezett?
4/10
goldblum 2017 jan. 13. - 09:21:03 4/10
(3/37)
Én vagyok az egyetlen, aki szerint a film egyik lényeges vonala a vallásosság leleplezése?
k11zoltan 2017 jan. 08. - 22:59:08
(2/37)
Nem rossz film, de túl hosszú, így beül a közepe.
Bruce2000 2016 okt. 05. - 10:27:56
(1/37)
Miután Michelle-t, egy videojátékokat fejlesztõ cég ügyvezetõ igazgatóját megtámadják az otthonában, nem engedi, hogy az események befolyásolják rendezett életének menetét. Nem könnyíti meg a dolgát a családja sem, anyja 75 évesen nem hajlandó tudomást venni a koráról, tömeggyilkos apja börtönben ül, fia elkényeztetett és éretlen, ex férje pedig szeretõjével tölti mindennapjait. Ráadásul úgy tûnik, korábbi támadójának is tervei vannak vele, ugyanis Michelle észreveszi, hogy valaki követi. A nõ maga is nyomozni kezd a gazember után, azonban a dolgok irányítása csakhamar kicsúszik a kezei közül.