Téma: Élősködők

6/10
kollarics.g 2020 febr. 17. - 18:40:40 6/10
(55/155)
Olyan film ez, ami után szédelegve jössz ki a moziból, hogy ilyen jót még nem láttam, aztán két hónap múlva úgy érzed, hogy becsaptak. De van már tapasztalatom. A cigányok ideje (1988, Kusturica), Gettómilliomos (2008, Boyle). Harmadszor már immunis voltam az ilyen jellegű, művészetnek hazudott, túlírt és dramaturgiailag is túltolt, aránytalan filmipari, fotogén katyvasszal szemben. Nem tudom szívből ajánlani senkinek.
10/10
offtopic
Edmond Dantes 2020 febr. 17. - 15:23:17 10/10
(54/155)
Nem erről a filmről írtam ezt, hanem a 3 órás Scorsese-filmről (Az ír) L.Juditnak ld. 38 itt.
10/10
Edmond Dantes 2020 febr. 17. - 14:38:07 10/10 Előzmény Gollam24
(53/155)
Hát ez az. Szabad, de nem muszáj kétszer megnézni egy filmet, én pl. csak elvétve. Lehet, hogy pár film másodszorra jobban megfogna (vagy kevésbé) meg, de az Élősködők azonnal. Talán a közelébe se kerülök többé ... jönnek az újak. De attól még és már filmtörténelmet írt.
Roberto DiCapribogyó 2020 febr. 17. - 11:35:47
(52/155)
Végig rendkívül izgalmas film volt. Az üzenetével nem értek ugyan egyet, de ez nem rontott semmit az élvezhetőségén. Tele volt hátborzongató jelenettel, eseménnyel, pl. ahogy az első harmadában beférkőznek a családba, az megadta az alaphangot.

Nekem amúgy inkább elgondolkodtató thrillerként hatott, semmint keményen odamondó társadalomkritikus drámaként. A csavar tényleg odab***ott:-).

Ilyen jellegű házban nem élnék, de mint filmes helyszín isteni volt. Ahogy a színészek is, a gazdag nő és a szegény család tinicsaja lett a két kedvenc alakításom.

A vége felé a vér nekem is sok volt benne és kicsit indokolatlan, nekem kevesebb durvulással is átjött volna az üzenet.

Ledermedve általam fel a film után, olyan amin még gondolkozol utána is. Kivételesen jó helyre ment az Oscar.

Irigylem a Dél-Koreaiakat, ez tipikusan az a film, amit fillérekből le lehet forgatni, "csak" tehetség kell hozzá.
chaplin 2020 febr. 17. - 07:12:02
(51/155)
Zseniális alapdarab, ahogy az Oldboy is!
9/10
The Cortez 2020 febr. 16. - 18:12:08 9/10 Előzmény Gollam24
(50/155)
„Túl sok a brutális, véres jelenet benne”

Van benne kábé 2.

„szerintem ez egy film művészi értékét ugyanis jelentősen rontja”

Már miért rontaná?
9/10
The Cortez 2020 febr. 16. - 18:08:08 9/10 Előzmény sanya86
(49/155)
„A tavalyi Zöld könyv sokkal inkább megérdemelte mint ez.. ”

Ha valami nem érdemelte meg, akkor az a Zöld könyv.
10/10
Gollam24 2020 febr. 15. - 12:37:21 10/10
(48/155)
Második nézésre már nekem is vannak gondjaim vele.
Túl sok a brutális, véres jelenet benne, így jogosan vetődik fel a kérdés, hogy nyerhet-e egy ilyen film
Oscart a Legjobb Film kategóriában, szerintem ez egy film művészi értékét ugyanis jelentősen rontja.
Továbbá nagyon direkt módon uszít a gazdagok, a felső tízezer ellen (azért sokan közülük keményen megdolgoztak azért a vagyonért, jólétért, amiben élnek, nem mind élősködő köztük).

Alfonso Cuaron tavaly ezt a kérdést sokkal elegánsabban oldotta meg, ő nem uszított így csak bemutatta, hogy kb. a Föld lakosságának 20 százaléka éli fel a javakat, a többinek marad a nyomor, az emberhez méltatlan (rab)szolgaélet, s hogy jó-e ez így?

A 10 pontot továbbra is megadom neki, az eredetisége miatt leginkább.
9/10
K.Patrik19 2020 febr. 15. - 12:18:59 9/10
(47/155)
A filmet a Művész moziban láttam mikor megjelent.
Lenyűgöző, fontos és giccsektől mentes. Felfoghatatlan számomra, hogy Oscart nyert és nem a film miatt, hanem az Oscar nívótlansága miatt mondom.
Az Élősködők valós társadalmi problémákat mutat be úgy, hogy a film műfaja folyamatosan változik így az emberben felgyülemlett érzelmek fajtái is. Mind a forgatókönyv, mind a zenék, mind a szereplők játéka mesteri és európai, amerikai emberek számára sokkal inkább befogadható az ábrázolás, mint pl. a talán legjobb koreai filmnek, az Oldboynak. Engem az első másodperctől az utolsóig lekötött, és erre a filmre tudnám a legkevesebb panaszt mondani az idei jelöltek közül.

Összességében nagyon örülök, hogy az Oscar végre meglépte, hogy igazi filmművészeti alkotást díjazott, nem pedig hollywoodi szirupokat.

10/9
Pj6696 2020 febr. 15. - 11:31:58
(46/155)
Azon gondolkodom tegnap este óta, hogy mi járhatott az amerikai filmakadémia 6000 tagjának a fejében, amikor látták az Élősködők című koreai borzalmat?
Hogyan született meg bennük a gondolat, hogy ez a film Oscar-díjat érdemel?
5/10
sanya86 2020 febr. 14. - 13:07:16 5/10
(45/155)
A film megnézése után nem értem hogy kaphatott oscart. Jól indult a film de a vége......A tavalyi Zöld könyv sokkal inkább megérdemelte mint ez..
6/10
Kiss Lívia 2020 febr. 12. - 23:49:09 6/10
(44/155)
Nekem valahogy nem jött be. A rendezés jó, végig volt feszültség, de a koncepció nem tetszik. Azt mutatja csak be, milyen az, ha nem vagy ura az életednek, ha kicsúszik a kezedből az irányítás, s kezd szétesni minden körülötted. De csak eddig jut, ezzel ér véget, a széteséssel. Nincs összerakás, újraépítés, csak a sokk utáni üresség és értelmetlenség. A tükör szerep rendben van, de nem mutat kiutat, megoldást. Ennél vannak sokkal jobb filmek is, amik mégse jutottak el az Oscarig. Nem tudom, mitől érdemel ez a film négy díjat is.
9/10
steelprophet 2020 febr. 12. - 21:44:56 9/10
(43/155)
Nem rossz, nem rossz. Azért ha Korea akkor inkább Oldboy vagy Lady Vengeance.
4/10
veszelka 2020 febr. 12. - 17:25:50 4/10
(42/155)
Több, mint 15 éve nézek koreai filmeket, de csalódás volt ez a film. Háromszor ugrottam neki, mire sikerült végignéznem.
10/10
Edmond Dantes 2020 febr. 12. - 10:05:14 10/10
(41/155)
Két idézet csak mindjárt itt alattam kevéssel: "Az első több, mint egy óra iszonyat unalmas volt és lassú. " és "Kicsit döcögős fanyar vígjátéknak indul, némi társadalomkritikai felütéssel, és ez kitart a film közepéig, majd ezt követően fordulatot vesz a történet." Utóbbi beírás innentől húzza le. Szóval ilyen színes a világ. És ilyen sokféle az ízlés(ünk). Hadd jegyezzem meg, hogy nem sok film van, ami -csak a lényegeseket említve- elvitte a cannes-i Arany Pálmát, a BAFTA és Golden Globe legjobb idegennyelvű film díját és tarolt az Oscaron, pedig a felsorolt fesztiválok sokszor inkább "feleselnek" egymással. . Talán nem mindenhol és mindenki hülye vagy nézte be és félre a dolgot...
10/10
Edmond Dantes 2020 febr. 12. - 09:53:23 10/10 Előzmény Hegyirabló
(40/155)
Erre azt tudom mondani, hogy az itteni 8-as átlag pedig annak ellenére jónak mondható, hogy jó szokás szerint akinek nem tetszik valami, az 1-est vagy kettest nyom. Ez aligha vehető komolyan. Én már évek óta és főleg emiatt alig pontozok, de most kivételt teszek és megadom a 10-t, mert ha valami, hát ez a film megérdemli. Filmtörténelem.
7/10
jn 2020 febr. 12. - 01:32:05 7/10
(39/155)
Hm....iszonyú műfaji kavalkád, dráma, vígjáték, thriller egyben. A két óra elszállt, de nem mondhatnám, hogy ezalatt végig remekül szórakoztam, nagyon beteg néhol (de melyik koreai film nem az ;)), sok nyomasztó gondolattal a fejemben hagytam el a mozit. Persze valaki szerint az a jó film, ami nyomot hagy, és napokig agyalsz rajta. Az Oscart azért túlzásnak érzem, illetve koreai filmek közül nekem még mindig A szobalány a top :) De nem volt rossz.
10/10
balkán 2020 febr. 11. - 07:37:03 10/10
(38/155)
Nagyon ere
6/10
sflkjs 2020 febr. 10. - 21:59:31 6/10
(37/155)
Az első több, mint egy óra iszonyat unalmas volt és lassú. Mikor visszatért a néni, onnantól kezdett érdekessé vàlni a törtènet, aztán átment a rendező-sem-tudta mibe. Dark comedy-krimi-vígjáték családi dràma Tarantino utànzat valami. Az biztos, hogy nagyon különleges film, és nem csodálom, hogy megkapta a 4 Oscart, főleg a többi film ismeretèben. Szerencsére szinkronos verziót néztem, így közben tudtam takarítani. Nem hiszem, hogy mégegyszer meg fogom nézni.
Az biztos, hogy a Volt egyszer egy Hollywoodtól, az 1917-től, Az írtől és a Házassági törtènettől jobb film. A Joker versenyezhetett volna ezzel a legjobb film kategóriàban. (A többi jelöltet nem láttam.)
Pünkösdi Kató 2020 febr. 10. - 21:50:03
(36/155)
Igen, igen, igen, megkapta az Oscar-díjakat, megérdemelten! :) Nagyon bíztam benne, mert ez a film több, mint eredeti. Ilyen ötletesen szétzilálni a 3 család életét, kitalálni is nehéz, nem pedig leforgatni úgy, hogy követhető, értelmes és szórakoztató, lebilincselő legyen. Azóta is sokszor eszembe van, hogy milyen kis kevés dolog kell, hogy nagyot szakítsanak. Okosok a család tagjai, többre vihették volna, ha dolgoznak, értéket teremtenek. Mire vihették volna, ha nem a stikliken jár az eszük...