Téma: Elveszett

9/10
Kurama 2012 júl. 18. - 12:51:38 9/10 Előzmény Castia
(13/73)
#Castia:
"Az egyetlen rejtély, amin végig csodálkoztam, hogy a rendõrnõnek miért volt olyan frizurája, mint aki most ébredt és még nem találkozott a fésûvel." -- örülök hogy kiemelted ezt a szereplõt :)

A rendõrnõ szerepét Katherine Moennig alakítja - (fõleg) miatta néztem meg a filmet.
The L Word sorozatban alakított nagyot - és ott volt neki ilyen "tépett" frizurája - egyébként szerepe szerint fodrász, aki saját maga vágja a haját :D

Visszatérve a filmhez: Amanda Seyfried alakítása tetszett, bár tényleg sok volt benne a szerencsén alapuló fordulat - és pár jelenetet elnagyoltak.
Több feszültség is lehetett volna benne, mert ez így nagyon lightos thriller
Katherine Moennig pedig (mint mindig) gyönyörû benne :P -> miatta 8/10
R4bbit 2012 júl. 15. - 16:12:20
(12/73)
Egy elsõfilmes rendezõtõl mindenképpen érdekes és jó próbálkozás a film... Lehet, hogy a történet nem túl eredeti, de egész szépen sikerült felépíteni és a feszültség is végig jelen volt a mozi folyamán... 10/7
6/10
Castia 2012 jún. 25. - 21:40:05 6/10
(11/73)
SPOILER!

"miért dudált volna kétszer a ház elõtt" - a vége felé jegyzi meg a gyilkos, hogy mindig is a lányt akarta újra a gödörhöz csalni, és ez milyen könnyû volt. Vagyis az összes nyomot - dudálás, számla a furgonban, telefonszám a másik pincérnõnél, stb. - szándékosan ejtette el, hogy magához tudja csalogatni. Nekem éppen ezzel van gondom, mert bár ravaszul kiterveltnek próbál tûnni, valójában teljes egészében a véletlenre alapoz. Mi van, ha a szomszéd nem néz ki az ablakon, a lány nem találja nyitva a furgon ajtaját, a kukások már elvitték a szemetet, stb. Minden csak a szerencsén múlott. Így az egész történetszál nagyon lineáris, amit mi se jelez jobban, mint hogy rendszeresen léptettem a videót 10-30 mp-eket, amikor már untam a mesterkélt feszültségkeltést, és semmirõl se maradtam le. Valójában nincs semmilyen csavar a sztoriban. Ezt még meg is bocsátottam volna, ha legalább a vége valami más, és nem az elõre elvárt; vagy ha valóban kicsit több derül ki a gyilkosról a semminél. Például ha tényleg annyi áldozata volt, mint amennyit a lány az újságcikkes mappában összegyûjtött, akkor bármennyire is paranoiásnak nézik a rendõrségen, az újabb és újabb eltûnéseket nem hagyhatják figyelmen kívül. Nehezen hihetõ, hogy soha sehol nem találtak semmi nyomot és nem is foglalkoztak velük. Ahogy az is, hogy egy szakképzett pszichiáter - sõt voltaképpen több is a kórházban - nem tudja megállapítani, hogy valós történetet hall, ha mégoly zaklatottat is, vagy teljesen kitalált sztorit. Ennyire nem lehet mindenki, mindenhol totál inkompetens, márpedig a forgatókönyv erre alapoz, hogy megteremtse a szegény lányt, akinek senki sem hisz.

Az egyetlen rejtély, amin végig csodálkoztam, hogy a rendõrnõnek miért volt olyan frizurája, mint aki most ébredt és még nem találkozott a fésûvel.

A film kap tõlem egy plusz pontot egy rejtett poénért, amin elmosolyodtam: amikor a nyomozó ingerülten a fejéhez vágja az újonc kollégának, hogy ha csajozni akar, akkor menjen inkább tûzoltónak - mondja ezt az, aki éveken át játszotta a legnagyobb szoknyavadász tûzoltót a Ments meg!-ben. :)
Így is csak 6/10.
10/10
diusletoltes 2012 jún. 13. - 14:39:55 10/10 Előzmény diusletoltes
(10/73)
Ma megnéztem a filmet és nekem nagyon tetszik! Egész végig lekötött, hogy ugyan mi lesz a vége...:)
SPOLER
habár többet is meglehetett volna tudni a gyilkosról!
10/10
diusletoltes 2012 jún. 11. - 20:15:36 10/10 Előzmény jimldavis
(9/73)
Szerintem nagyon is jó szinésznõ
sevendevil 2012 máj. 18. - 22:27:36
(8/73)
Nem volt rossz film,olyan 1x nézõs, de nézhetõ.A történet nem volt nagy szám 1000 ilyen sztorit láthattunk már megfilmesítve,de sebaj.Marhán tetszett,hogy a fõszereplõ csaj rátermett volt,és ezek a kamu dumák amik vízfolyásként dõltek belõle,eszméletlen jók voltak. :D 7/10.
4/10
Babilon 2012 ápr. 13. - 22:39:46 4/10
(7/73)
Ez a film minden csak nem hátborzongató. Dögunalom. Egyszerû a történet, de az sincs kidolgozva, tipikus "van, de minek" film. Kár érte.
jimldavis 2012 ápr. 13. - 15:25:30 Előzmény ginihu
(6/73)
Annyira de annyira rossz. Kímélje meg magát mindenki ettõl az unalmas, értelmetlen zagyvaságtól. A Seyfried csaj borzasztó színész, ezt többx bizonyította már, de itt sem csalódsz benne. Tényleg nem ajánlom. 10-bõl 1-est érdemel
8/10
ginihu 2012 ápr. 11. - 16:33:57 8/10
(5/73)
Szerintem is 8. Miután elolvastam lippije cikkét kicsit megijedtem, már csak azért is, mert szerintem a Horatio Caine, Miami helyszínelõk az erõltetett. Ha már helyszínelõk, akkor az elsõ az igazi a CSI-Helyszínelõk, de ez más tészta. Az kicsit tényleg fura volt, hogy annyi embert tettek gyanússá SPOILER aztán végül a tettes egy "ismeretlen" volt. Az viszont kiderülhetett volna, hogy a telefon beszélgetésben említett férfi meg a lányával mi volt az igazság. Valószínûleg magáról beszélt meg az õ lányáról, de akkor mi történt a lánnyal? Meghalt és azért kezdett gyilkolászni? Ja igen, meg miért dudált volna kétszer a ház elõtt. Ezt se értem. De ezt a két dolgot leszámítva korrektül megcsinált film volt.
8/10
Fox| 2012 ápr. 11. - 10:09:10 8/10
(4/73)
Szerintem nem lett rossz, tõlem kap egy 8ast. Aki szereti ezt a mûfajt annak mindenképpen érdemes!
lippije 2012 ápr. 04. - 15:04:58
(3/73)
Bár még nagyon fiatal, de tetszik Amanda Seyfried játéka, azonban ebben a filmben nem kap igazán nagy lehetõséget arra, hogy megmutassa, mit tud. Egy kicsit kusza lett a történet, talán erõltetett is. Rövid írásom róla : http://www.filmkocka.hu/2012/04/elveszett-gone/
Carlo Abarth 2012 febr. 17. - 22:38:06 Előzmény Ford Mustang
(2/73)
Hazai bemutató ha minden igaz 8 March 2012 (Hungary)!
Ford Mustang 2012 jan. 14. - 21:51:59
(1/73)
Magyar címe 'Az elveszett' lesz.

A fõszerepekben Amanda Seyfried, Jennifer Carpenter és Wes Bentley lesz látható, a rendezõ Heitor Dhalia, akinek ez lesz az elsõ komolyabb filmje. Jill Parrish (Seyfried) az éjszakai mûszakból hazaérve kétségbeesetten veszi észre, hogy húga, Molly eltûnt. Jill szentül meg van gyõzõdve róla, hogy az eltûnésért ugyanaz a sorozatgyilkos a felelõs, aki néhány évvel ezelõtt már megpróbálta megölni, és hogy ha napnyugtáig nem találják meg õt, meghal. A rendõrség azonban õrültnek hiszi, amikor elõadja nekik meséjét, így Jill egyedül indul húga megmentésére. Vajon sikerül megtalálnia, még mielõtt késõ lenne, vagy lehetséges, hogy valójában csak saját, beteges elméjének szüleménye az egész esemény?

Trailer 1080p HD - http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=giRMhrOdVzg

Amerikai bemutató február 24.

<--- filmposzter