7/10
-NOMAD- 2014 jún. 12. - 00:08:41 7/10
(253/313)
Ez is egy tipikus látványfilm lett ... Sharlto Copley no meg Jodie Foster nélkül menne a süllyesztõbe. Õk viszik a vállukon a "mûvet" alakítások terén. A történet kiforratlan, rövid és kiszámítható néhol pedig hemzseg a logikai hibáktól. Ajánlani ajánlom ugyan a filmet, mert egyszer nézhetõ, minimum a megemlített két érdemi karakter okán, de csodát ne várjon senki a történettõl. 7/10
Dan9089 2014 máj. 21. - 18:04:20 Előzmény Rabbitowitz
(252/313)
Teljesen igazad van!!!
5/10
d9o3 2014 máj. 21. - 17:36:33 5/10
(251/313)
Nem ajánlom sem a nagy látványvilágú sci-fik sem a mad mex rajongóknak sem senkinek aki egy jó filmet akar megnézni. Ha nem lenne benne három neves színész akkor még 5-öst sem érne a 10-es skálán. Gyenge sztori, gyenge kivitelezés, elcsépelt az egész, se eleje se vége... Vagyis van neki, de ebbõl a témából talán többet is ki lehetett volna hozni. Egyedül Elysium látványvilága és a robotok jók benne, illetve a harcjelenetek , de azok meg egyáltalán nem monumentálisak.
9/10
Géza Tóth 2014 ápr. 27. - 02:13:57 9/10
(250/313)
10/8

Mindenképp érdemes megnézni, nekem tetszett! Sok idióta lehúzza, de jó a sztorija, látványvilág is megfelelõ, kicsit hosszú film, de mindenképpen átlagon felüli alkotás!
5/10
Kulcskészítõ 2014 márc. 02. - 20:18:22 5/10
(249/313)
El lehet játszani a gondolattal, hová futna egy-egy film utóhatása ha az események megtörténtek volna, de ez attól még a fikció végkicsengését nem változtatja meg, az pedig bizony rózsaszínû, mert íme, Elysium végre mindenkié, kicsit mindenkinek jobb lesz mostantól - szól a sugallat. Az meg, hogy ez hová vezetne évek múlva, nem témája a filmnek. Mint ahogy a mese sem halad tovább és boncolgatja azt, hogy Hófehérke szült-e egy rakás gyereket, vagy végül frigid banya lett, akit a herceg agyoncsapott egy péklapáttal. Mert ott is az a lényeg, mi lett a jó jutalma, és mit kapott az arcába a gonosz. Így már érthetõ voltam?
5/10
Kulcskészítõ 2014 márc. 02. - 20:12:31 5/10
(248/313)
Mitõl sablonos az alapszitu? Ott van a 286-os (10:11-kor) hozzászólásomnál, hagy ne írjam le még egyszer.

Sajnos nem vagyok képes a jövõbe látni, de mivel gyakorlatilag a 30-ik perc után elõre tudtam, hogy
- A rosszfiú tuti, hogy egyszer majdnem meghal, aztán mégse, aztán a végén nagyon
- Hogy Jodie Foster jó eséllyel a frusztrált ügynöke kezétõl végzi majd
- Hogy Matt Damon figurája valószínûleg önfeláldozó hõs lesz
- Hogy végül minden halandó részesül majd Elysium kegyeiben, nem csupán a kivételezettek
Ezért bizony kiszámítható a sztori. Miért? Mert - ahogy lentebb is írtam csak fusd át - ezt az alap felállást már jó néhány film elõtte, csak más-más környezetben. Ez most éppen cyberpunk, ennyi.
Sz Peter 2014 márc. 02. - 18:46:36
(247/313)
Fárasztó? Nem én vagyok az aki nincs tisztában azzal, hogy mi történne, ha a világon minden betegséget hirtelen meggyógyítanának!
Sz Peter 2014 márc. 02. - 18:43:47
(246/313)
Sõt, egyenesen bunkó egy ilyen beszólással. ;)
Mellesleg attól, hogy te nem gondolkodsz a "nagy rózsaszín buborék"-on túl, attól még más megteheti.
5/10
Kulcskészítõ 2014 márc. 02. - 17:30:28 5/10
(245/313)
Spoiler

Ja igen.

Akkor ennyi erõvel a Gravitáció vége sem happy and, mert lehet, hogy Sandra Bullock karaktere hamarosan éhen hal a vadonban.

A Fõnix útja sem happy and, mert sanszos, hogy az az összetákolt gép 10 kilométer után simán lezuhan.

Sõt, a Jedi visszatér sem happy and, mert az új Köztársaságban idõvel bizonyára ugyanúgy el fog harapózni a hatalom utáni vágy meg a belviszályok, mint a Birodalom idején.

Csak ezek a dolgok nem tartoznak a filmhez. A film ott ér véget ahol, és ebben az esetben eljön az újabb nagy rózsaszín buborék, mert a betegek meg a nincstelenek sorra zarándokolhatnak az Elysiumra egy jobb élet reményében, hiszen Matt Damon elhozta nekik a jobb világot. Sõt, ha Michael Bay rendezi, akkor talán még fél tucat, vörös-fehér-kék csíkot húzó vadászgép is elsuhan a háttérben az utolsó snittben.

A sztori pedig bizony sablonos és sokat látott, éppen ezért semmi elgondolkodtató nincs benne. Úgyhogy ne kavarogj itt nekem a feleslegesen túlbonyolított eszmefuttatásaiddal, mert elég fárasztóak, és akkor még finom voltam.
Sz Peter 2014 márc. 02. - 11:46:44
(244/313)
Szerintem baromira rosszul elemeztél. :)

SPOILER

Elõször is egy (alternatív) jövõképet mutat a film, ami elgondolkodtató. Persze sarkított az ûrben megépített "újgazdag lakópark" de a lényeg az, amire céloz.


"Hollywood happy and mániája újra megmenti az egész világot"

Mirõl beszélsz? A világ - a film eseményei után - várhatóan csak rosszabb lesz. Ha mindenkit meggyógyítanak a gépek, a Földön olyan méretû túlnépesedés és éhezés tör ki, ami rövid idõn belül háborúkhoz, anarchiához, stb vezet.
Ez nem túl nagy happy end.
5/10
Kulcskészítõ 2014 márc. 02. - 10:11:30 5/10
(243/313)
Spoiler

Nagyon közepes és nagyon egyszer nézõs.

Adott a sanyarú gyerekorral rendelkezõ fõhõs, akinek van egy egész életen átívelõ álma (egyszer elviszlek az Elysiumra), és aki úgy rossz fiú, hogy közben azért jó, ezért a börtön után eszében sincs a bizonyára jövedelmezõbb magántulajdon-eltávolításból fenntartania magát, inkább robotol. (Itt szó szerint is). Persze beüt a krach, szükség van a régi kapcsolatra, akinek pont van egy tuti melója, pont most, nem a múlt hónapban csinálta meg, nem egy hét múlva akarja, hanem most. Ha azt hõsünk elvállalja, övé lehet amit kér. A meló persze rosszul sül el, a fõszereplõ kap egy adag kullancsot a nyakába, akik közt van egy szokás szerint elpusztíthatatlan gonosz is, a képbe bekavar a nõ hogy legyen érzelmi szál is, miközben a háttérben a jól fésült gazdagék szövögetnek csúnya dolgokat, amihez a fõhõsünk a kulcs.

Most õszintén, hány film zongorázta már végig ugyanezt? Ezernyi akciófilm, thriller, sci-fi, western lenyomta már ezt az alapszitut, csak hol a becsület volt a tét, hol az arany, hol egy jobb világ. Az Elysium, mint a cyberpunk mozi legfrissebb képviselõje, ebben nem mutat újat.
A látványra egyébként nincs panasz, de az sem olyan, ami 2013/14-ben hanyatt löki az embert. Korrekt iparosmunka. A befejezés viszont csapnivaló. Hollywood happy and mániája újra megmenti az egész világot.
1/10
Rabbitowitz 2014 febr. 28. - 23:09:54 1/10
(242/313)
Egy jó alaptörténetbõl egy buta, sablonos és unalmas filmet csináltak, amire senki sem fog emlékezni. Kár érte igazán. Legalább látványos és pörgõs, hogy ne legyen halálosan unalmas a másfél óra
8/10
markoh 2014 febr. 28. - 04:50:53 8/10 Előzmény medwyn
(241/313)
Üdvözlet mindenkinek!

Én nagy sci-fi rajongó vagyok, úgyhogy kötelezõ darab volt számomra. Összességében nem rossz film a mûfajban, sõt. Bár a nagy része nem is kimondottan sci-fi (legalábbis nálam). Lehetett volna kicsit többet is kihozni belõle, de megéri a bõ másfél órát.
8/10
medwyn 2014 febr. 24. - 23:37:07 8/10
(240/313)
Még jó, hogy megnéztem azok után is, amit itt a hozzászólásokban olvastam. :)
Nekem nagyon tetszett, óriási az atmoszférája. A színészi teljesítményt nem hiányoltam, a film drámaisága a helyzetekben, azok groteszkségében, abszurditásában van, a színészi játék emögött másodlagos. Maga a téma egy igen éles társadalomkritika, ahogy az a District 9-ban is volt, a rendezés is hasonló stílusú.
Néhány részlet, dialógus koreográfiája valóban laposabb, klisészerû, de az ábrázolt környezetben ezek is hitelesnek tûnnek.
És hogy mennyire szól a túlszaporodásról - nekem sikított belõle az üzenet...
Aki esetleg még nem látta, mindenképp tegyen egy próbát, de úgy, hogy nem arra figyel, milyen elvárásai vannak a filmmel kapcsolatban, vagy hogy mi "trendi", minek hogy "kellene" kinéznie. Akkor megszólal majd :)
1/10
55amg 2014 jan. 31. - 12:23:26 1/10
(239/313)
Annyira fárasztó film. Jobb jelzõt nem tudok rá mondani.
8/10
Dyrtyho 2014 jan. 18. - 00:13:39 8/10
(238/313)
Nem tudom mit fikázzátok a filmet, de nekem beadta, lehet hogy én vagyok túl egyszerû ember. A District 9 és a Halál Futam után ez felüdülés volt számomra, végre egy normális film a 2013 évbõl, úgy mindent egybe vetve nálam bekerült a top 10-be. Kövezettek meg érte nyugodtan, de 8 pontot adtam rá
1/10
Istenasszony 2014 jan. 15. - 17:27:49 1/10 Előzmény caomilla
(237/313)
Egyetértek.
2/10
caomilla 2014 jan. 11. - 23:51:32 2/10
(236/313)
A story jó, jól kezdõdik, de többet vártunk volna. A vége felé egyre gagyisodik. 10/2
Kutasi Kovács Zoltán 2014 jan. 06. - 20:42:42
(235/313)
Ez a film mérhetetlenül harmatos.
1. A látvány: 2013-ban ilyennek kell lennie egy sci-fi-nek, ez az alap, ezért plusz pont nem jár. 10/5
2. A történet: A D9 után egyenesen egyszerû, kiszámítható cyberpunk elemekkel, vonalvezetéssel. 10/3
3. Színészi játék: Sajnos nem volt mit eljátszani. A dialógusokat még egy 6 éves gyerek is minden nehézség nélkül 10 perc alatt betanulta volna. Sharlto Copley próbálta ugyan -non verbális ösvényen persze- menteni a menthetetlent, de sajnos a "legyünk már túl rajta" hozzáállással nem tudta felvenni a versenyt, ezért egy pillanatra sem kell meglepõdni azon, ha egyedül nem tudta megmenteni a filmet. Bavallom férfiasan, egy rövid idõre azt hittem, hogy -spoiler- amikor Jodie Foster elkezdte felhúzni magát a bizottság elõtt... Na jó, tudtam, hogy nem lesz ebbõl egy Jack Nicholson által megformált Jessepp ezredeses monológ, de akkor is basszus, egy "A" kategóriás színésznõrõl beszélünk, ne merüljön már ki ott a színészi játéka, hogy egy szõke tincset a füle mögé kanyarít. 10/inkább nem pontozom.
4. Jelenetek: A kedvencem az -spoiler- amikor Damon egy elvileg eléggé komolynak látszó felderítõfrizbit, vagy mit, elintéz egy visszapillantóval. Ja meg az is zavart, hogy tulajdonképpen boldog-boldogtalan ki-be járkálhatott az Elysium-ról. Az egyetlen fegyverük egy illegális akció az illetéktelenek távoltartására? Ne már... Fizetek egy rakás pénzt és egy lerobbant anya a gyerekével secperc alatt bejut hozzám mindenféle akadály nélkül és befekszik a szupergyógyító gépembe? 10/ezt sem.

A D9 után egy ilyen filmet felvállalni, nagy bátorság.
Sose nézd meg, szerintem.
5/10
Aszpirin 2014 jan. 06. - 20:12:32 5/10
(234/313)
Igen, tudom. Külsõ csontváz.
Attól, hogy "tudományos" névvel illetjük a filmben látott "jelmezt", nem lesz kevésbé nevetséges. Na, mindegy, ne akadjunk ezen fönn :))