dantonb 2012 febr. 28. - 23:11:54 Előzmény fredi60
(23/23)
Majd akkor ha valóban az emberi sorsok iránti empátia vezérli õket ,de amíg aktuálpolitikai célokból csinálnak TVmûsorokat ill találták ki ezt az egész napot is ,addig sokára ,legalábbis a Fidesz alatt ,mert a Rákosi alatt láthattunk belõle elég sokat.
dantonb 2012 febr. 28. - 23:09:08 Előzmény makailaci25
(22/23)
Hátha a Józsi bácsi is áldozatnak számít, aki éppen most issza magát seggrészegre a kocsmában ,akkor tényleg lesz az párszáz millió is:)
4/10
fredi60 2012 febr. 28. - 15:45:56 4/10
(21/23)
De ha emlékezetem nem csal, pl. a Terror Háza sem csak a kommunizmus áldozatainak állít emléket!
4/10
fredi60 2012 febr. 27. - 20:40:42 4/10
(20/23)
Kíváncsi lennék, a náci/fasiszta/nyilas rendszerek áldozatiról mikor fognak a film készítõi megemlékezni?
(nem is említve, hogy arányaiban jóval több áldozatról van szó, mint a "kommunizmus" esetében)
makailaci25 2012 febr. 27. - 15:29:48
(19/23)
Sajnos, de inkább szerencsére, én már nem fogom megérni azt, amikor majd összeszámolásra kerül a jelenleg uralkodó pénzdiktatúra áldozatainak száma. Biztos vagyok benne, hogy ugyanezen idõintervallum alatt több is lesz, mint 100 millió.
fo.ma 2012 febr. 26. - 21:26:52
(18/23)
.
tibant09 2012 febr. 25. - 21:36:57
(17/23)
Ünnepi megemlékezés??? Mireföl ünnepelnek? Inkább emlékezni kellene.
cinemafan 2012 febr. 25. - 20:26:15
(16/23)
Ebbõl a hozzászólásból is kibújik az az elõítélet, amelyet a ballibeláris übermensch megmondóemberek sújkolnak a manipulálható emberekbe. Üzenem Önnek, hogy templomba nem járok, taggyûlésre sem, helyette minél többet olvasok és próbálok újabb és újabb ismeretekre szert tenni és ez alapján kialakítani a véleményem. Az Ön által képviselt mentalitás, mások emberi méltóságának a semmibe vétele ismeretlenül is a legjobb táptalaj a diktatúráknak. A fasizmus/kommunizmus tömegbázisa az ilyen emberekre épült.
cinemafan 2012 febr. 25. - 20:21:41
(15/23)
Én meg azt, hogy vagdalkozás helyett, ami a legkönnyebb, olvasson és mûvelõdjön. Ha Önnek a kortárs szakmai kutatók munkája nem mérvadó és hiteles (bár gondolom a könyvet még kívülrõl sem látta) kérem jelöljön meg olyan hiteles forrást, amelyre Ön a saját, kizárólafosnak gondolt véleményét alapozza. De kérem ne a Blikket vagy Népszavát jelölje meg, ha lehet! :-)
offtopic
vénasszonyok_nyara 2012 febr. 25. - 20:17:10
(14/23)
Veled majd személyesen inkább!
vénasszonyok_nyara 2012 febr. 25. - 20:16:06
(13/23)
Ezt egyben Neil Armstrongnak is válaszolom:tulajdonképpen mindkettõtöknek igaza van nem is igazán tudom, mirõl vitáztok. Az elvekbõl valóban nem következett a sok áldozat.
A látens munkanélküliségrõl mára nekem is megváltozott a véleményem. Látván ezt a sok szerencsétlen, munkanélküli hajléktalan roncsot, elgondolkozik rajta az ember, hogy nem minden a termelékenység. Lehet, hogy nem kidobott pénz az a minimális bér, amit kifizettek azelõtt egy sepregetõ segédmunkásnak, mert legalább nem itta az utcán a kannásbort és valamennyire embernek érezhette magát.
Svájc egy igen gazdag ország, van elég pénz élelmiszerimportra, mégis láttam, ahogy a paraszt egy zsebkendõnyi lejtõs területet kaszált. Gondolom az államnak kész ráfizetés egy ilyet szubvencionálni, valahol mégis megéri, mert az a paraszt is a társadalom hasznos tagjának érzi magát és nem lesz alkoholista és nem akasztja magát fel.
cinemafan 2012 febr. 25. - 19:50:35
(12/23)
Hozzászólását olvasva kicsit felment a vérnyomásom. De nem szeretnék sem ismeretlenül személyeskedni, sem indulatosan válaszolni, ehelyett arra kérem, hogy olvassa el a Kommunizmus fekete könyve címû mûvet, amelynek szerzõi többek között Stéphane Courtois (francia), Karel Bartosek (cseh), Andrzej Paczkowski kutató történészek, tudósok. A könyv rendkívül széles tényfeltáró munka eredménye, többszáz hivatalos levéltári forrás, áldotzatok, szemtanúk visszaemlékezései, történészek, politikusok korábbi történelmi munkái alapján, pontos forrásmegjelölésekkel. Talán ha veszi a fáradságot és elolvassa a kb. 850 oldalt, akkor megváltozik a véleménye és ilyen zöldségeket többet nem ír le.
neilarmstrong 2012 febr. 25. - 19:30:16
(11/23)
Szerintem Te nézed egy irányból a dolgot, azt sem tudod mit jelent a "kommunizmus" mint ideológia. Nem tudom, hogy mit értesz azon, hogy én vagy a többi hozzászóló "kisarjadtunk" valamiféle rendszerbõl, személy szerint nem kisarjadtam, hanem benne éltem, ahogy benne élt anyám, és a nagyszüleim. Egyikünk sem volt párttag, én talán két évig szakszervezeti tag voltam, annyira kért a szakszervezetis, és olyan csini volt, hogy megtettem neki ezt a szívességet. Azt hallani kellett volna, hogy mivel próbált becsábítani, és hogy mit válaszoltam rá én :-)
Most MÁR szívesen belépnék valamilyen szakszervezetbe, (NEM IDEOLÓGIAI, HANEM ÖNVÉDELMI OKBÓL) de speciel ahol dolgozom ott TILTOTT, úgyhogy kussolunk, és ha valakit kirúgnak, akkor meg még jobban kussolunk. :-)
Azt gondolom mielõtt válaszolsz pl. az én hsz-ra, elõbb érdemes lenne azt ALAPOSAN átolvasni. Megírtam, SEMMI BAJOM NINCS A KAPITALIZMUSSAL, ha jól csinálják. Valahol jól csinálják, ott is vannak milliárdosok, de élni hagyják a szegényebbeket is. Még egyszer leírom, hogy tudatosodjon: A FASIZMUST KIVÉVE MINDEN 20. SZ. MAINSTREAM POLITIKAI RENDSZER ANNYIT ÉRT, AMENNYIT A VEZETÕI, ÉS TÜKRÖZTE AZ ELSÕ SZÁMÚ VEZETÕ SZEMÉLYISÉGÉT. Ezért volt a sztálin/rákosi és még sorolhatnám "kommunista rendszer" olyan amilyen. Lenin ragaszkodott hozzá, hogy halála után ne lehessen sztálin a soron következõ fõtitkár, mert látható volt már akkor is, hogy cezaromániás, és kegyetlen. Újból mondom, ne az ideológiában keresd a gyilkost, hanem abban, aki arra hivatkozva gyilkol. OLVASD EL MINDKÉT OLDAL ÁLLÍTÁSÁT, ÉS SAJÁT MAGAD DÖNTSD EL, HOGY SZERINTED MI AZ IGAZSÁG ne a TV által sugalltakat fogadd el kritika nélkül. Nem azért pedofil egy pap, mert katolikus hanem azért, mert gyenge, és képtelen megfelelni az elvárásoknak, amit az egyház támaszt irányába. Annak örülök, hogy jószívû vagy, és hogy sajnálsz engem, de az a baj, hogy nem hiszem el, szerintem LESAJNÁLSZ, mert azt gondolod, hogy tökkelütött vagyok és mindenki más, aki ezt a nézetet vallja. A kommunizmus számolt azzal, hogy nem mindenki okos, tehetséges, törekvõ, erõs, egészséges, FIATAL!!!! jó családból származó, FEHÉR, ezért egyfajta FÛNYÍRÓ RENDSZER SZERINT a nagyobb értéket termelõknek nem adott igazán magas fizetést, hanem visszaosztotta egyfajta kompenzációként azoknak, akik egyébként kevésbé életképesek. MERT A MINDENKORI ÁLLAM FELELÕSSÉGE, HOGY AZ ÁLLAMPOLGÁRAI MENNYIRE ÉLETKÉPESEK, ERÕLTETNI KELL, HOGY MINÉL ÉRTÉKESEBB EMBEREK ALKOSSÁK A NEMZETET!!!!. Ha erre képtelen, akkor a legkevesebb amit tehet, hogy legalább a megélhetést biztosítja az ÖSSZES állampolgárának vagy szociális segély formájában, vagy amit a szocializmusban tettek, rejtett munkanélküliséggel bérként fizeti ki. (rejtett munkanélküliség = egy munkára akár két alkalmazottat alkalmaz azért, hogy senki ne üljön otthon tétlenül, valamit azért csináljon. Jó hétvégét, jó pihenést!




Dugjátok csak homokba (vagy máshová) a fejeteket, engem nem érdekel. Az a rendszer, aminek az ideológiájából kisarjadtatok, hazug és gyilkos volt és ha saját szemmel látnátok a 100 millió áldozatot, akkor sem hinnétek el.Nem célom, h meggyõzzelek, én csak sajnálni tudlak titeket.
fo.ma 2012 febr. 25. - 14:46:39
(10/23)
Dugjátok csak homokba (vagy máshová) a fejeteket, engem nem érdekel. Az a rendszer, aminek az ideológiájából kisarjadtatok, hazug és gyilkos volt és ha saját szemmel látnátok a 100 millió áldozatot, akkor sem hinnétek el.Nem célom, h meggyõzzelek, én csak sajnálni tudlak titeket.
saibor 2012 febr. 25. - 12:11:01
(9/23)
Hát ami azt illeti, ebben a versengésben a kereszténység a múlt század közepéig magasan vezetett.
Ezt megelégelvén jöttek a nácik, meg a komcsik. (Bár komcsik helyet talán helyesebb lenne proletárdiktatúrát írni.)
Szóval. Aranyérem: proletárdiktatúra
Ezüstérem: nácizmus
Bronzérem: kereszténység.
Azért a bronz is szépen csillog, meg különben is, nem a gyõzelem a fontos, hanem a részvétel.
Amen.
ennyi baromságot... 2012 febr. 25. - 08:34:05
(8/23)
Nem mellesleg: a wikinél valamivel hitelesebb forrást is hozhatnál, mert oda mindenki azt hazudik, amit nem szégyell!
ennyi baromságot... 2012 febr. 25. - 08:32:45
(7/23)
Érdekelne, pl. kiket számolt bele a tisztelt statisztika gyártó ebbe a listába!
Ahogy az is, hogy miért hallgattok mélyen arról, hogy a náciknak is, a kommunistáknak is, milyen mélyen benyaltak a hithû egyházfiak!
ennyi baromságot... 2012 febr. 25. - 08:31:09
(6/23)
Ott, ahol a "kommunizmusnak"...
Egyébként meg a szokásos, katolikus maszatolás, amit csinálsz.
fo.ma 2012 febr. 24. - 21:01:13
(5/23)
Tényleg, mennyi baromságot összehordasz te is. Hol volt a katolikus egyháznak 100 millió áldozata a 20. században?
fo.ma 2012 febr. 24. - 21:00:15
(4/23)
wikipédiából:
Szovjetunió: 20 millió áldozat;
Kína: 65 millió;
Vietnam: 1 millió;
Észak-Korea: 2 millió;
Kambodzsa: 2 millió;
Kelet-Európa: 1 millió;
Latin-Amerika: 150 000;
Afrika: 1,7 millió;
Afganisztán: 1,5 millió;
a nemzetközi kommunista mozgalom, illetve a hatalomra soha nem került kommunista pártok számlájára pedig körülbelül 10 000 áldozat írandó (14. o.).
Mielõtt ennyi baromságot összehordasz, legalább olvass utána.