olahmiki1959 2012 márc. 24. - 16:44:42 Előzmény greghouse
(12/72)
Elõször is, azt írtam, hogy jó fél méterrel. Ami azért jóval többet jelent, mint 50 centi. Azonkívül egy bájos, alacsony termetû nõnél kb. még stimmel is.
De hogy jövök én ahhoz, hogy meg akarjam magyarázni két ember intim beszélgetésének a szimbolikáját? Elképesztõ, hogy vannak emberek, akik mérõszalaggal, számológéppel, és komoly arccal papír és ceruza fölé hajolva foszlatják szét egy meghitt pillanat nagyszerûségét. Csak a jó ízlésem tart vissza attól, hogy megnevezzem az ilyen alakokat.
2/10
greghouse 2012 márc. 24. - 11:53:51 2/10
(11/72)
Számolok, számolok ... a bajusznál fél méterrel lentebb kb. a köldöke van...oda bajusz? Az tényleg szúr...:-))
olahmiki1959 2012 márc. 23. - 18:26:32 Előzmény yetilány
(10/72)
Szinte mindenben egyetértek veled, de az a bajusz mégis szíven ütött kissé. Remélem, csak irónia volt.
Én nõn bajuszt csak egy helyen tudok elképzelni. Nem az arcán, hanem egy picit lejjebb. Olyan jó fél méterrel. Ott semmi kifogásom ellene, ha szépen rendben van tartva. Csak ne szúrjon.
yetilány 2012 márc. 22. - 23:16:48 Előzmény olahmiki1959
(9/72)
Ha egy nõnek van önbizalma és jól érzi magát a bõrében, akkor teljesen mindegy, hogy milyen lányok virítanak a címlapokon, mert nem azzal fog naphosszat foglalkozni. Amúgy is, nem elég, ha vékony valaki, ugye legyen "nap"barnított, narancsbõrmentes, hosszú, fényes hajú, megfelelõ mellméretû (ha kell, csináltasson szilikont), mindig legyen szépen kisminkelve, stb... Na persze.. De minek kellene? Kivel versenyzünk? Kiretusált alkatû és bõrû lányokkal, vagy bulémiában esetleg anorexiában szenvedõ modellekkel? Én nem vagyok címlaptípus, mégis rengetegen megnéznek, mert bajszom van :D Mindenkinek van legalább egy testrésze, ami szép, vagy amire büszke, ki kell hangsúlyozni, a többit pedig háttérbe szorítani. Lehet törekedni a tökéletességre, de ha nincs határ, akkor az egész élet elmegy saját magunk sanyargatásával.. Igazad van, a pozitív kisugárzás, önmagunk elfogadása mindenkin látszik. És átragad másokra...

Ha visszajön a divatba a "nõiesség", remélem még nem dobták ki, amit tegnap leszívtak a combomról... :D
olahmiki1959 2012 márc. 22. - 04:02:37
(8/72)
A mai, elsõ adás tetszett, körülbelül ezt vártam. Márk szimpatikus, humoros, valóban segít, és a hölgy a végén tényleg összehasonlíthatatlanul jobban nézett ki, mint az elején.
Õszintén szólva, egy észrevételem azért van. A hasplasztika végeredményétõl nem voltam elájulva.
Az egy dolog, hogy laposabb lett a hölgy hasa, de például a dereka oldalsó részén ugyanúgy ott voltak a zsírpárnácskák, a mûtéti heg pedig kifejezetten csúnya lett. Ha azt mondta volna a plasztikai sebész, hogy a hegeket késõbb halványítani lehet, vagy esetleg valamilyen eljárással el is lehet tüntetni, akkor azt mondom, hogy rendben van.
Így azonban komolyan felmerült bennem a kérdés, hogy érdemes-e vállalni egy ilyen beavatkozást.
Egy dolgot hiányoltam, de azt nagyon, - és amit a külföldi adásokban mindig elmondtak, - hogy ezek a mûtétek, beavatkozások, (fogorvos, hasplasztika), és a felöltöztetés, (fehérnemû, ruhák, cipõk, smink, frizura), végül is mennyibe került.
Errõl szemérmesen hallgatott a mûsor, pedig, - sajnos - egy magyar nõ számára, az itthoni anyagi körülmények között, ez lenne talán az egyik, ha nem a legfontosabb szempont.
A mûsor egyébként kellemes kikapcsolódást nyújtott, ami manapság nem is olyan kis dolog.
7/10
Kütyüfüggõ 2012 márc. 21. - 23:51:20 7/10
(7/72)
Márki Márk jó, a Viasat 3-mas korszakát jobban csíptem. ;)
olahmiki1959 2012 márc. 21. - 16:36:17
(6/72)
Régóta az a véleményem, hogy a kifutókon végigvonuló, nagyon jól öltöztethetõ, de - bocsánat - csontkollekció alkatú nõk média szerepeltetése, és ennek a képnek a nézõkre való ráerõltetése nagyon rosszat tesz az átlagos külsejû, kicsit teltebb nõknek, lányoknak, mert mindenki ezekre akar hasonlítani. Teljesen mindegy, hogy egészen más a testalkata, más a genetikai állománya, hiszen tudjuk, hogy egy svéd, vagy egy német nõ általánosságban magasabb, vékonyabb, mint egy magyar, egy mediterrán, vagy akár egy latin amerikai nõ.
Ezért sanyargatják magukat állandó fogyókúrával, lelkiismeret furdalásuk van, ha esznek egy jó ebédet, és elkeseríti õket a tudat, hogy soha nem fognak úgy kinézni, mint a szupermodellek.
Szerintem, - és ebben valóban segíthet ez a mûsor, - mindenféle testalkatú nõt fel lehet elõnyösen, gusztusosan, vonzóan öltöztetni, hogy jól érezze magát a bõrében. És nagyon fontos a humor. Ha valaki mosolyogva, vidáman "viseli magát", pozitív a kisugárzása, szeretik a kollégái, mert temperamentumos, vagány, lehengerlõ a modora, kicsattan az életörömtõl, akkor öt perc után már senkit sem érdekel, hogy hogyan néz ki.
És még egy dolog, ami talán nagyon intim, de elmondom, mert szerintem ez is fontos. Egy férfi sokkal szívesebben bújik ágyba egy igazi hús-vér nõvel, aki nõies idomokkal van megáldva, mint egy csontsovány deszkával, akit ugyan remekül fel lehet öltöztetni, és akivel végig lehet menni egy vörös szõnyegen, a villogó vakuk fényében, de aki a hétköznapokban a kutyának sem kell.
Még egy utolsó megjegyzés. Ha megnézi valaki a régi, 60-as évekbeli divatbemutatókról szóló fekete-fehér filmrészleteket, akkor azt láthatja, hogy akkor még nagyon nõies, szép arcú, de hétköznapi nõk voltak a manökenek, nem pedig sokszor ijesztõen sovány, betegnek kinézõ páriák, mint manapság.
Jó lenne, ha visszatérne a "nõies nõ" korszaka, szerintem mindannyian jól járnánk vele.
pneklara 2012 márc. 21. - 14:58:41
(5/72)
Láttam már néhány ilyen átalakítós mûsort.Nem mondom, hogy nincs pozitív hatása, ha a környezete dicséri a maga alatt lévõ nõt, s egy jó barátnõ megmondja, hogy mi az, ami elõnyös, jól áll, s mi az, amit inkább nem. Ilyen jó barátnõt lámpással sem lehet találni. Sõt, láttam környezetemben az álnok dicséreteket: jaj de cuki, jaj de jól nézel ki - s aztán mikor a delikvens kimegy, akkor röhögik, hogy tud ilyen maskarába bújni, fú, de elõnytelen volt rajta az a cucc. Aztán elnéztem a Márk által újjávarázsolt hölgyeket: lehet, hogy egy fotó erejéig elviseli magán a szokatlan, különleges szoknyát, csizmát, de amikor egy szürke hétköznapon lót-fut,akkor a megszokottba fog bújni, abba, amiben jól érzi magát, nem feszeng. Jó a fodrász által kreált hajköltemény, aztán mikor másnap felébred, s rájön, hogy elfeküdte,szétzilálta, akkor rájön, hogy egyszerûen sz. a haja, s nincs vele mit kezdeni.
Tehát én úgy gondolom, az embernek szeretnie kell önmagát. Valamiért. Ha a természet nem áldotta meg külcsínnel, akkor olyan belbecset szerezzen, amivel versenyképes.
Nem mondom, hogy nem lenne jó olyan divatmûsor, ahol bemutatják, hogy egy 155 centis böngyölke milyen ruhában néz ki esztétikusan, és mitõl óvakodjon, vagy ami jól áll az egyik alkaton, az nevetséges a másikon.
Nincs nekem az ilyen mûsor ellen kifogásom, csak mint sok minden más, azt hitetnék el velünk, hogy három ruhadarabtól megváltozik az elégedetlenségi, kisebbségi érzésünk, hogy az emberek a plakáton istennõnek látnak bennünket.
Én elõveszem a 10 évvel ezelõtt készült fotóimat, mindig traktornak hittem magam, s egy csini kis nõt látok.Mondhattak nekem bármit, adhattak rám bármit, én belülrõl éreztem magam ducinak. S megkeserítette a napjaimat.S tõlem sokszorosan kövérebbek ragyogtak, mert el tudták fogadni önmagukat.
Sandi71 2012 márc. 21. - 12:00:41
(4/72)
Lakatos Márknak eddig is voltak mûsorai, amik nagyon jók voltak. Csak eddig a Viasat-on mentek.Lehet, hogy másságából adódóan, de nagyon szépen bánik azokkal az elkeseredett nõkkel, ez is biztosan sikeres sorozat lesz.
adamnagysweetmovie 2012 márc. 21. - 11:43:19
(3/72)
Miért kell bárkit is széppé varázsolni...
Pozitív lelki hatással enélkül is lehetne egy mûsor a nõkre, persze arra kutya se volna kíváncsi.
2/10
greghouse 2012 márc. 21. - 11:34:38 2/10
(2/72)
Egyetértek. Annyi eltéréssel, hogy én meg nem vagyok rá kíváncsi.
olahmiki1959 2012 márc. 21. - 05:51:50
(1/72)
Kíváncsi vagyok a mûsorra, mondanom sem kell, ez sem magyar találmány, a BBC-n évek óta megy legalább 3 ilyen, az egyikben két stylist csaj foglalkozik rosszul öltözött, elhanyagolt külsejû nõk átváltoztatásával, aztán egy másik csapat ha jól emlékszem, egy hét, vagy talán 10 nap alatt vállalja, hogy tíz évet fiatalít a jelentkezõn.
Meg van a "Meztelenül is szép vagyok", ahol egy meleg kínai srác alakít át nõket úgy, hogy azok végül meztelen fotózásra is vállalkoznak.
Egy kicsit olyan érzésem van, hogy az "Én is szép vagyok" csak azért kellett, hogy Lakatos Márknak is legyen már végre egy saját mûsora. De mindegy, elõre nem kell senkit cikizni, lehet, hogy végül jól fog elsülni a dolog.
Márknak van humora, az identitásából soha nem csinált titkot, sõt, még elõnyére is válhat, hogy "õk" nagyon érzékenyek, kreatívak, és az átlagosnál nagyobb bennük a mûvészi hajlam. Ez ehhez a szakmához mindenképpen jól jöhet.
Kíváncsi vagyok, "mennyi van a mûsorban", mennyire lesz népszerû a nézõk körében, és a külföldi, méregdrága átváltoztatásokat - ruhákat, cipõket, fogorvosi beavatkozásokat, kozmetikust, fodrászt - mennyire sikerül a magyar viszonyokra átültetni, mert ahogy láttam, az ottani árak több százezres, esetenként milliós összegekre rúgnak forintban, ami egy átlag magyarnak megfizethetetlen.
Remélem, jól fogunk szórakozni, és még az is lehet, hogy néhány használható ötletet is kapunk a mûsorból.