Téma: Én, te, õ

Susanne 2008 ápr. 01. - 01:11:47
(10/30)
Észrevettétek? Nem voltak tankönyvek. De volt értõ figyelem, törõdés minden gyerekkel külön-külön, személyre szólóan és végtelen türelem. Egyszer sem emelte fel a hangját a tanár úr és kicsi, nagy figyelt rá. Nem volt tiszteletlenség. Léteznek egyáltalán még ilyen emberek? Lehetséges ez?
Hát nálunk nem! Itt egy a lényeg: egy tölcsérrel minél nagyobb tananyagot beletölteni a gyerek fejébe! Akkor is, ha életkorának és érdeklõdési körének nem megfelelõ. De kell!! Nincs idõ elmélyülni, begyakorolni semmit, lóverseny van, de hogy miért?? Épp ezért veszik el ez a felületes tudás, nyoma sem marad. Beszélhet a Vekerdy tanár úr, vagy a Ranshburg, meg se hallják az oktatási minisztériumban.
Le a kalappal a tanár úr elõtt.Engem azért érdekelt volna, hogy 35 év tanítás után mik a tervei, mit fog csinálni, de ez sajnos nem derült.
10/10
zsuti 2008 ápr. 01. - 00:28:20 10/10
(9/30)
Végre egy olyan film, ami értéket közvetít! Ráadásul egy olyan gyöngyszem, melyet eredeti nyelven élvezhet az ember. Örömmel látom, hogy nem csak nekem tetszik.
10/10
moujou 2008 ápr. 01. - 00:09:26 10/10
(8/30)
Egyetértek.És mindennél többet ér, amit ez a tanár tesz a gyerekekkel.
jasna 2008 márc. 31. - 23:16:32
(7/30)
Vissza olvasva az irásomat talán feltûnik majd,hogy a vitatott jelzõt,az elõtem szólót idézve IDÉZÕJELBE raktam...Gyengébb képességû pedagogusok valószinûleg léteznek
Susanne 2008 márc. 31. - 23:04:20
(6/30)
Mindenki jó valamire. Ha másra nem, elrettentõ példának. :))

Én irigylem ezeket a gyerekeket. Csodálatos amit a tanár úr csinál. Kár, hogy nálunk nincs ilyen. A magyar iskolarendszer katasztrófális, csak egyet sikerül elérniük, hogy 5.-es korára a gyerek elveszti teljes érdeklõdését és megutálja a tanulást. Talán azért, mert akik a tankönyveket írják az alsó tagozatosoknak, nem láttak még közelrõl gyereket. :((
liveforever 2008 márc. 31. - 22:56:45
(5/30)
...mit jelent a "társadalom szemében haszontalan" szókapcsolat?
PSzabi 2008 márc. 31. - 21:08:58
(4/30)
Egy kicsit kifejthetnéd a "semmit nem érõ" szókapcsolatot...
számomra a kijelentésed ilyen, mert nem tudom milyen erkölcsi és szakmai "magasból" hatalmaztattál fel arra, hogy embereket "semmit nem érõ"-nek nevezz. Még ha éppen tanárról van is szó... a "társadalom ellenségérõl" úgy-e?
Vizsgálgasd meg a pedagógus szó értelmét, jelentését. aztán várom a magánüzeneteket...

Tisztelettel : egy olyan aki még a társadalom szemében leghaszontalanabb emberre sem mondaná, hogy "semmit nem ér".
jasna 2008 márc. 31. - 20:03:33 Előzmény ondok
(3/30)
Ha filmet forgatnának a "semmit nem érõ tanárokról" és az ezért felelõsekrõl, akkor nem zárnák be a kis iskolákat...??
ondok 2008 márc. 31. - 19:36:32
(2/30)
Persze,mert azokról a helyekrõl nem készül film,ahol a tanár semmit nem ér, a gyerekek meg lemaradnak.Ez a többség.
palyus 2008 márc. 31. - 15:34:02
(1/30)
Magyarországon pedig bezárják a kis iskolákat....:(