Téma: Engedj be!

VectraZo 2013 jún. 16. - 20:59:32
(30/50)
Ez egy szánalmas sz@rkupac lett, akár honnan is nézzük. Mélyebb érzelem és értelem nélküli konzum idiótáknak viszont remek! Az eredeti az igazi, az tökéletes!
4/10
SandroVM 2013 jan. 31. - 16:03:07 4/10
(29/50)
Nekem nem igazán tetszett. Nagyon nehéz dolog egy horrorisztikus drámát létrehozni, de szomorúan olvasom, hogy ez egy svéd filmnek a remakeje, mert az eredeti biztosan jobban tetszene. Nekem a hatás maradt el nagyon. A zene nagyon drámai, érzékeny, de a színészeket se kedveltem, ahogy a jeleneteket se nem sem. És hát ez a rengeteg vér, ez is nagyon uncsi már, és ezúttal undorító is sokszor. A történet az tulajdonképpen leköti az ember figyelmét, de nem több egy hétköznapi szórakozásnál. Átlagos film...
10/10
sevendevil 2012 febr. 16. - 09:14:11 10/10
(28/50)
Nagyon jó film,magával ragadott teljesen.Mivel ez egy átdolgozás,gondoltam megnézem az eredetit,is...és hát csalódtam.A svéd film messze elbújhat emögött.Mind a színészek játéka,mind a film hangulatának megteremtése,jobban sikerült ennek a filmnek.(Persze,ha a svéd film nem lenne,akkor ez az átdolgozás sem létezne,így hát én nem is akarom lehúzni az eredetit,csupán csak mérlegelek.)
Let the Right One in(svéd) 8/10.
Let me in (amcsi) 10/10.
6/10
babo410 2012 jan. 01. - 23:31:51 6/10
(27/50)
Ja most látom, hogy a forgatókönyv írásába a könyv írója is besegített. Lehet ezért nézhetõ.
6/10
babo410 2012 jan. 01. - 23:25:11 6/10
(26/50)
Az eredeti nagyon nagyon tetszett. Megnéztem. Eddig az amcsi koppintásokból, amik csak sokszor a sikeres film lemajmolásai, egy se jött be. Mondjuk a legrémesebbek az Oscar és a Balfácán c. filmek voltak. De ez nem olyan rossz. Az eredetit nem múlja felül, de nem rossz. Végre megpróbálták igényesen megcsinálni. Csak azt nem értem, hogy 2 évvel egy film megjelenése után, miért kell újra megcsinálni uazt? Ja mert mot nagyon menõek a tinivámpíros filmek! Értem! Sztem nem lett volna gáz, ha inkább az eredetit terjesztik Amerikában, de belátom nekik az nem megy. Lehet félnek, hogy nagyon sok olyan film van Európában ami jobb az amerikai gigafilmeknél?
1/10
rdbll225 2011 okt. 22. - 20:55:47 1/10
(25/50)
Az eredeti is meg ez is nagyon gyenge film!!
10/10
Luke Ryan 2011 aug. 29. - 20:12:03 10/10
(24/50)
nem volt rossz, de az eredeti sokkal jobb volt. 7/10
McJames 2011 máj. 17. - 00:24:14 Előzmény sushi
(23/50)
Már egyszer leírtam, de látom hiába... Miért kell azon lovagolni, hogy az "amcsik is megcsinálták"? A rendezõ úgy gondolta, hogy õ jobbat tud, a producerek bólintottak, a színészek vállalták, hát megcsinálták õk is.
Van akinek az eredeti jön be jobban, van akinek nem, sõt sokan mindkettõt nagyra tartják és persze van, aki szerint minderre kár volt idõt pazarolni. És akkor mi van? Elég nagy a világ, "elfér" benne mind a két film.
LCsajszi 2011 márc. 22. - 19:47:22
(22/50)
Jaj, bocsi, nem "Szép az élet" :D, hanem fordítva, "Az élet szép". De most egy kicsit összezavarodtam, már magam sem tudom :).
LCsajszi 2011 márc. 22. - 19:45:36
(21/50)
Én õszintén szólva nem vagyok híve annak, hogy az amerikaiak mindent lemásolnak, de most megfogtok kövezni, hogy kivételesen itt az amerikai tetszett jobban, talán azért lehet az oka, mert elõbb láttam, mint az eredeti svédet és az amerikai rögzült be elsõként nekem, hogy megfogott a film és tetszett. Én tényleg nem tudtam, hogy mit nézek, amikor sok link volt elõttem és elindítottam, furcsáltam is, hogy nem szerepelnek azok a filmben, akiket a képeken láttam, bár a sztorit megkaptam, amit elolvastam, hogy mit fogok nézni, aztán egy másik linken tudtam meg, hogy a svéd van rajta, de azt már másodikként néztem meg. Tehát összességében én nem tudtam, hogy két filmet csináltak a történetbõl. Nálam az amerikai jobban tetszett, de mint mondtam szerintem azért, mert azt láttam meg elsõként.

Ami a legjobban tetszett, hogy milyen jól tudták összeboronálni a horrort a drámával. Mint például ilyen volt a "Forrest Gump" és a "Szép az élet", ahol a vígjátékot hozták össze a drámával.
sushi 2011 márc. 20. - 00:21:28 Előzmény McJames
(19/50)
Csak annyi lenne a kérdésem hozzátok (akiknek tetszett a film meg aki megnézte)hogy MI MÁST ADOTT EZ A FILM NEKIK, MINT AZ EREDETI ENGEDJ BE???

Én csak azt nem értem, hogy miért kellett az amerikaiaknak megcsinálni az egyébként is jól mûködõ svéd filmet. Annyira értelmetlennek és feleslegesnek látom.

Az meg hogy az amerikai fiatalsághoz így jut el a film és csak így nézik meg, hogy amerikai...ez meg ciki! Ezek a fiatalok nem is fogják tudni hogy, amit néznek az egy koppintás???Szégyen!

Egyébként az eredetit jelölték Bafta díjra, és megnyerte a Torontói Nemzetközi Filmfesztivál (2008) - Legjobb idegennyelvû film kategóráját. Könnyebb lett volna inkább a svéd filmet kiplakátolni mindenhová amerikában és reklámozni!
McJames 2011 márc. 11. - 23:12:52 Előzmény sushi
(18/50)
Valahogy nem igazán kedvelem mostanában a "drámait", de ez csak azért lehet, mert a való élet manapság túl sokat nyújt e téren. Ez a mozi minndennek ellenére nagyon jó kis film lett.
Amúgy meg kérdezem a "rimékért" aggódóktól, hogy voltak-e már pl. színházban, hangversenyen stb., mert gyakorlatilag azok szintén "rimékek", és mégis milyen sok jó elõadás születik, még akkor is ha egy mûvet más és más felfogásban stb. játsszanak.
Hát tessék felfogni a filmipart is ilyesminek, ennyi az egész. Egyébként meg nem kötelezõ megnézni bármit is, sõt kommentálni sem, bár persze mindenkinek lehet véleménye, azt sem tagadom, csak a trollok kíméljenek... :)
7/10
RoKKfish 2011 márc. 05. - 11:18:33 7/10
(17/50)
Ritkán fordul elõ, de azt kell mondjam jobb ez a remake, mint az eredeti, pedig a svéd sem volt rossz. Egyrészt meglepõen hûen emelték át a történetvezetést, másrészt pedig erõsítettek a dramaturgián, és ezt fõleg a fõszereplõ kisfiú karakterén, illetve konfliktushelyzeteinek jobb hangsúlyozásán éreztem. Nem volt ez rossz lépés, hiszen komolyan megtámogatta a jellemváltozásának hitelességét. Az a néhány apró változtatás sem vált a film kárára, ami itt-ott elõfordul az eredetihez képest. Cuzammen jó kis, sötét hangulatú mozi ez. Kár, hogy csak remake. 7/10
10/10
slight 2011 febr. 03. - 07:09:03 10/10
(16/50)
Komolyan nem értem az embereket.
True Blood, meg Twilight?

Ez kb. olyan, mint ha egy technorajongó leszólna egy jazz zenét, vagy fordítva.

"Horrornak gyenge, romantikusnak bizarr."
Ilyet leírni.
Definiálja nekem valaki a horrort! Mert a Psycho és A nyolcadik utas a halál között kb. akkora különbség van, mint a Twilight/TrueBlood és e film között.
A romantikus is elég tág fogalom. A Forrest Gump és A szerelem hálójában is az, hogy két Tom Hanks-et nézzünk. Ha meg komolyan vesszük a romantikust, akkor Bollywood only. (Ha valaki még nem látott volna olyat, kezdje mondjuk ezzel: Kuch Kuch Hota Hai)
10/10
beo71 2011 jan. 31. - 17:26:02 10/10
(15/50)
Végre!Egy jó feldolgozás.
Abszolút átjön a film hangulata,a svéd elõd fejbemászó képei,pillanatai,a történetet sem cincálták szét,a rendezõ tényleg tisztelettel nyúlt az anyaghoz.Plussz kaptunk egy Richard Jenkins alakítást.10/10.
Minden Alkonyat rajongót leültetnék a film elé:Tessék,ilyen egy igazi szerelmes-vámpír film!
Felejthetetlen!
3/10
Puhito 2011 jan. 30. - 11:26:22 3/10
(14/50)
Ez úgy rossz, ahogy van. Én úgy néztem meg, hogy nem tudtam pontosan mirõl szól, hát meg is lepõdtem rendesen. Twilight sztori gyerekekkel, csak durvább (értsd. véresebb) köntösbe öltöztetve. Horrornak gyenge, romantikusnak bizarr. Egyszer végigszenvedhetõ, s mint az elõzõ hozzászólásokból látszik van aki talál benne pozitívumot is, így az én véleményem csakis szubjektívnek tekintendõ!!!
10/10
slight 2011 jan. 23. - 08:57:33 10/10
(13/50)
Az egyik, ha nem a legjobb remake amit valaha láttam.
Látszik, hogy a legnagyobb alázattal nyúltak hozzá az eredetihez, 100x meggondolva minden apró változtatást.

Nekem nincs bajom a remake-kel, ha láttam az eredetit, megnézem a remak-et is és vagy örülök, vagy bosszankodom. Ha nem láttam, akkor legalább felhívta rá a figyelmem.

sushi: Nézd meg nyugodtan, nem fogsz csalódni, valamint gondolj arra, hogy így legalább az amerikai közönség egy része, a lapos sztori + néhány tini + CGI felõl a történetmesélés minõségibb stílusa felé tolódik, ami talán jobb amcsi filmeket eredményez. Mivel az amcsik nem nagyon néznek svéd filmeket így õk csak a remake-kel találkoznak.
7/10
Horcsogg 2011 jan. 21. - 01:55:59 7/10
(12/50)
Aki nézi a True Bloodot annak semmi újdonságot nem fog mutatni ez a film, a kölykök tényleg nagyon jól játszanak.
10/7
darmen 2011 jan. 13. - 14:55:30
(11/50)
Én még moziban láttam az eredeti svéd filmet, és nekem nagyon de nagyon nem tetszett. Ezért is furcsa, hogy nektek meg ennyire bejön. De hát izlés kérdése. Nem hiszem hogy az amerikai változatot megnézném, jobb biztos nem lett tõle a film.