Téma: Eredet

szilva35 2010 aug. 04. - 22:53:06
(846/2206)
SPOILER
1. A legvégén Cobb miért volt fiatal és Saito miért volt öreg (valamint, mi az hogy a tengerpartion ébred, de ez már apróság)?

- erre írtam két teóriát:)

2.Cobb elméletileg megfullad a kocsiban, meg lökés is éri meg le is zuhan a liftben mikor visszajön a gravitáció... és mégis tovább alszik, semmitõl sem ébred fel?

Cobb már a váróban van, onnan csak akkor tud feljönni, ha lejár a nyugtató hatása és vhogy meghal, vagy zuhan vhogyan
3. Az álmot csak az álmodó tudja irnyítani? Vagy akkor az építésznek hogy jutnak be az építményei? Ügyebár Fischer volt mindig az álmodó és a csaj az építész. De ha nem a csaj az álmodó hogy viszi be a megtervezett épületeket?

Az álmot az álmodó irányítja, ám mivel a megtámadott "alany" tudatalattija tölti be az álomteret (amit az álmodó az építész tervei alapján "teremt") ezért a projekciók viselkedése miatt vannak váratlan helyzetek, események. (ehhez kellenek a labirintusok, hogy az álmodót egyrészt minél tovább elrejtse, illetve az õt üldözõ projekciókat csapdába tudja csalni és meg tudja semmisíteni)
remélem, ennyi elég volt:)
SlyCool 2010 aug. 04. - 22:48:34
(845/2206)
Nagyon jó film.

-------SPOILER---------

Cobb szerintem is végig álmodik.
A gyûrûrõl pedig ezt írja az imdb: "Cobb is only seen wearing his wedding ring in scenes where he perceives Mal to be alive (mainly dreams)"
magyarul: Cobb jegygyûrûje csak azokban a jelenetekben látható az ujján, mikor Malt élõnek hiszi. (fõleg álmokban)


--------SPOILER vége---------
szilva35 2010 aug. 04. - 22:47:59
(844/2206)
spoiler:)
azon a szinten Arthur álmodik - és Fisher tudatalattija tölti be a teret - a konstrukciót pedig, amit álmodik (szálloda tere) Ariadné építette.
Cobb pedig eljátssza, hogy õ csak egy projekció, ami azért kelt életre, mert anno megtanították, hogyan védje ki az esetleges támadásokat Fisher egy behatoló ellen. Tehát - megtéveszti a tudatalattit:) és saját maga ellen fordítja.
10/10
akos0102 2010 aug. 04. - 22:40:18 10/10
(843/2206)
Spolier, ha meg még annyi, hogy Arthur ott a szállodában mondja a csajnak hogy csókolja meg mert az álmodót ("dreamer") keresik, tehát õt. Ezt mondta Arthur. Dehát nem Fischer az álmodó??? Eleinte még azt hittem hogy értem a filmet, de most kezdek rádöbenni mi minden nem állt még össze. Bocs a helyesírásért, siettem.
10/10
akos0102 2010 aug. 04. - 21:40:33 10/10
(842/2206)
SPOILER

AKi tud léci válaszoljon?
1. A legvégén Cobb miért volt fiatal és Saito miért volt öreg (valamint, mi az hogy a tengerpartion ébred, de ez már apróság)?
2.Cobb elméletileg megfullad a kocsiban, meg lökés is éri meg le is zuhan a liftben mikor visszajön a gravitáció... és mégis tovább alszik, semmitõl sem ébred fel?
3. Az álmot csak az álmodó tudja irnyítani? Vagy akkor az építésznek hogy jutnak be az építményei? Ügyebár Fischer volt mindig az álmodó és a csaj az építész. De ha nem a csaj az álmodó hogy viszi be a megtervezett épületeket?
Nem vagyok hozzászokva az ilyen filmekhez, léci segítsetek! :) Köszi!

SPOILER VÉGE
offtopic
zottyo534 2010 aug. 04. - 21:11:19 Előzmény pelu
(841/2206)
A Mementót próbáld úgy megnézni, hogy minél kevesebbet tudsz róla, mert úgy iszonyat nagyot tud ütni.
szilva35 2010 aug. 04. - 20:40:48
(840/2206)
Ja, és a mai elmélkedéseim eredményei: (továbbra is SPOILERVeszély)

Az alábbi dolgok zavaróak:
- ha a "kick" érezhetõ lavina formájában a havas tájon, a kórház szintjén, a szabadesés miért nem
- biztos, hogy a kórház szintjérõl Ariadnéval a váró szintjére zuhannak és nem egy 4-ik álomszintre, amit Cobb álmodik? Majd miután ott megöli Mal-t (az pedig leszúrja õt), jut le a váróba, ahol találkozik Saito-val (logikailag így érthetõ a "korkülönbség" kettejük közt, hiszen Saito azalatt hal meg, amíg õk lent "dumcsiznak" Ariadnéval és Mal-lal)
- ha álomszinten vagy, ahol te teremtesz, akkor ott miért öregednél? Nem a testet látod, hanem annak kivetülését - hacsak nem azt hiszed, hogy ez a valóság - és épp ezért miért kellett volna öregeknek lenniük kb 50 év után Malnak és Cobb-nak, mikor a vonatsínen fekszenek. Saito azt hiszi, az a valóság, öregszik. Cobb tudja hogy nem, ezért nem.
- a totem - sajnos tegnap csak egy szinkronos verziót sikerült levadásznom (sztem Mal&Arthur&Fisher szinkronja gyenge..) kénytelen leszek az eredeti szöveggel megnézni:
Arthur mit mond? a totem azt mutatja meg álomban vagy avagy valóságban, vagy azt jelzi, ha vki más álmában vagy? (Nem mindegy... Mert attól te még álmodhatsz)
Ráadásul, soha nem látjuk azt használni a totemet, akié. (Saito és Cobb használja Mal totemét) A másik három csapattagnak látjuk a totemét (állítólag:) Eames-é egy zseton, de soha nem használják)
Tegyük fel, a totem ha pörög, akkor vkinek - bárkinek az álmában vagyunk. Ha eldõl, akkor pedig a valóságban vagy! Mal álmában.
(igazából azt gondolom, Nolan ugyanolyan labirintusokat gyártott a megoldásokból, mint amilyenek az épületek. Látszólag egymásba érnek, használhatóak, de igazából nem "kézzelfoghatóak)
Bebizonyítja, hogy történetben is fellehet építeni olyan útvesztõket, amik értelmesnek tûnnek és mégis megfejthetetlenek.
- kórház szinten- Ariadné - Malt lõdd le, Fisher az élõ, Mal csak projekció - erre Cobb: Honnan tudod?
- 12 szint van, 12 dolog, amit bán Cobb és nem tud megváltoztatni
1 - amikor utoljára (nem) látta a gyerekeit és menekülni kellett
2 - tengerpart - Mal és a gyerekek
3 - a vonat
4 - a szálloda
Talán az is benne van, mikor betette a széfbe a pörgettyût és az, mikor felébredtek az álomból együtt a félhomályos szobában
És a többi??

Még mindig azt gondolom Mal és Saito között van vmi kapcsolat.
szilva35 2010 aug. 04. - 20:38:05
(839/2206)
Nos:) én kétszer láttam a stáblistát végig, sok meglepetés nem volt, de ha már ennyire reklámozod, privátban írd már meg, hogy tudjam, mennyire vagyok vaksi

A gyûrûvel kapcsolatban. Oka van, mert sok a közeli a kezére, és azt nem véletlenül teszi bele:)

ismét egy jó cikk - csak az olvassa el, aki látta a filmet, mert a srác nagyjából leírja a jeleneteket is végig
http://www.salon.com/entertainment/movies/film_salon/2010/07ze/19/inception_explainer/index.html

azok, akik azt írták, hogy a film "lopás" nem eredeti, lehet, közel jártak az igazsághoz, csak nem úgy, ahogy gondolják....
Aki filmtörténetben jártas - pl. a cikkíró, ellentétben velem - felismeri, hogy bizonyos rendezõi elemeket Nolan "elemelt" klasszikusokból - mint Fred Astaire tánca a szobában a négy falon- kontra Arthur - Kubrick Ûrodüsszeiája, vagy Welles Aranypolgára. (ezek után már az sem meglepõ, hogy a hatásos Zimmer zenei motívum egy része "átemelés" Piaf dalából.
És ez külön vicc, hogy csak "részleteket" emel át, nem egész komplett dolgokat, ezekkel dolgozik és mi nézõk azt egy új álomként éljük meg. (mint ahogy az álomkommandó építészei is teszik)
Amikor sokan a pörgettyûre koncentrálnak mint megoldás, elfelejtik azt, hogy bár volt akció a filmben, ez mégiscsak egy szerzõi film, egy olyan pasitól, aki brit és nem amerikai:)
SPOILERveszély:))
DrTailor:) két megoldás van az eltérõ jelenetre - a.) az valóban más idõpontban történik, b.) igaz az a teória, hogy Cobb a saját tudatalattijában hajt végre incepciót (ez nagyon érdekes teória, mert így tulajdonképpen mindent megtudhatunk róla, ha a szereplõket figyeljük, hiszen azt mondta, a tudatalattiból úgy nyerünk ki információkat, hogy beszélünk a projekciókkal)
10/10
drtailor 2010 aug. 04. - 19:36:26 10/10
(838/2206)
Szerintem a karikagyûrû nem bír ekkora jelentõséggel a filmben. Az már túl összetett lenne. De ez az Én véleményem. Megnézem majd mégegyszer és fókuszálok a gyûrûre!
10/10
drtailor 2010 aug. 04. - 19:32:41 10/10
(837/2206)
Már láttam a filmet de a stáblista végét nem néztem meg. Megosztanád Velem a titkot. Tényleg furdal a kíváncsiság!!!!
10/10
Matmov 2010 aug. 04. - 19:00:54 10/10
(836/2206)
várjátok meg a stáblista végét, meglepi!! egy ilyen sûrû fórumban ezt nem árt ismételni :)
offtopic
dióhéj 2010 aug. 04. - 18:53:13
(835/2206)
off
alig négy másodperc kellett, hogy rájöjjek: az uncsi valószínûleg az unokatestvért jelenti.
Northop 2010 aug. 04. - 18:51:37
(834/2206)
!!!SPOLIER!!!

Szerintem mindenképp megáll a végén a pörgettyû,mert nem volt abban a jelenetben az ujján a karikagyûrû,és ha álmodik mindig ott volt rajta!

!!!SPOLIER!!!
10/10
Titok01 2010 aug. 04. - 18:35:04 10/10
(833/2206)
Ma néztük meg uncsimmal moziban és nagyon tetszett:D
Nekem top 5-ben biztosan benne van.
SPOILER
Szerintem is megáll a végén a pörgettyû:D
SPOILER VÉGE

10 pont!!!!!:)
10/10
LaciG 2010 aug. 04. - 14:39:00 10/10
(832/2206)
Szerintem egy kicsit rövid volt. Simán néztem volna még egy fél órát.
Otiska 2010 aug. 04. - 13:35:56
(831/2206)
SPOILER!!!

jah és szerintem a végén megállt volna a pörgettyû!!:)
Otiska 2010 aug. 04. - 13:33:15
(830/2206)
SPOILER IS LEHET BENNE!
tegnap néztem meg a fimet.és nekem iszonyatosan bejött.imádom az olyan filmeket ameken rengeteget kell agyalni.szerintem leonardo dicaptonak ez élete egyik legnagyobb alkítása.nagyon jól meg olt csinálva minden kis apró részlet ki volt dolgozva.nolan egy zseni!!!mondjuk azt észrevettem h szeret a bevált emberekkel dolgozni,legalább három szereplõ a batmanben is játszott.csodálom az olyan filmeket amik már töb mint egy hetes vetítés után is képes teltházat összehozni!!mint az eredet.a kedvenc jelenetem nekem is az arthuros garvítációs rész.az nagyon jól megvolt csinálva mikor még sationak is látszott h az a pár vércsepp hogy válik el a szájától.a másik nagyon jó jelenet amikor Cobb Ariadneval páros álomlátogatást tesznek és kezdenek felrobbani a dolgok valamint mikor Ariadne megkérdezi h az álomban is müködnek-e a fizika törvényei és akkor Cobb a feje tetejére állítj a házakat.

még annyit hogy szerintem ezt a filmet minimum kétszer kell megnézni ahhoz h mindent megérts.
Otiska 2010 aug. 04. - 13:24:58
(829/2206)
azért Cobb mondja el a szöveget mivel azt a jelenetet egyszer már átélték így Cobb tudta h mit akar mondani
10/10
drtailor 2010 aug. 04. - 11:25:02 10/10 Előzmény szilva35
(828/2206)
Megnéztem újra a filmet és igazad volt.Az elsõ és az utolsó jelent Saito-val különbözõ. Saito szövegét Cobb mondja el. Nem tudok rájönni ezzel mire céloz Nolan? Neked Mi a véleményed? SPOILER HELP ME!!
9/10
pelu 2010 aug. 04. - 09:36:06 9/10
(827/2206)
Nolan egy zseni. Szép kis agytornára késztette a közönségét! Rég volt filmnek ilyen jó alapötlete, viszont jobban is megoldhatta volna a kivitelezést. A havas jelenet nekem nem igazán jött be, viszont az Arthuros gravitáció nélküli annál inkább.

Azért nálam még a Tökéletes trükk és a Sötét lovag a top tõle. A Mementot sajnos még nem láttam.:(