8/10
gyereamozibabe 2016 okt. 12. - 23:26:54 8/10
(10/30)
Ez az idei év legjobb magyar filmje. (tavaly a Liza volt) Amolyan családikörös VAN. Beszippant a hangulat, ellubickoltunk benne, és egyszercsak végetér... illetve csak számunkra ér véget. Õk továbbra is elvannak a kis életükkel. Órákig néztem volna még. Picit dühített is, hogy így ránkkapcsolták a villanyt, de valszeg ezt csak elrontani lehetett volna.
10/10
Anita15 2016 okt. 09. - 15:20:10 10/10
(9/30)
Kellemes kis film,"beszippantott" a hangulata. :) Az a vicc,hogy mostanában rétestészta hosszúságúra nyújtják a filmeket és azt érzi az ember,hogy félórával kevesebb is bõven elég lett volna belõle.Itt pedig úgy éreztem,hogy kár hogy nem lett hosszabb. Ugyanis szívesen néztem volna még tovább. :)
9/10
belala 2016 okt. 02. - 12:07:35 9/10
(8/30)
Végre egy jó film itthonról! Mondanám, hogy magyar, de ez már (több sanyarú évünk után, végre és ismét) európai minõségû lett, hála szerzõi önállóságának és bátorságának. Így bátran ajánlható bárkinek, aki látni is akar, nem csak nézni, s akinek nem csak holmi bûzös-zavaros szmötyi kavarog fejecskéjében, helyi igényeknek megfelelõen. Jelenleg ugyanis a jelentõsen nka-s magyar filmek szimplán „csak” el vannak tévedve, az „óccsó” támogatási éra elvárásainak minden áron való megfelelési vágyuktól kárhoztatva, - ezzel is hihetetlen bátorságukról téve tanúságot -, elmennek egészen a helyi szajha szintjéig, ráadásul a magyar Ugartól is KÉPTELENek elszakadni, s így maradnak falra vetült provinciális SÍKOK csupán. Szabolcs filmje szerencsére, - de fõleg! a mi szerencsénkre -, ezek fölé emelkedve hozza a tõle elvárható szellemi és minõségi nívót, ami emiatt már az elsõ percektõl magával ragad... még ha a történet látszólag egy nagyon szûk és behatárolt helyre korlátozva is alakul.
perry 2016 szept. 30. - 14:53:52
(7/30)
A marha igen hasznos állat és elsõ osztályú húst ad az embereknek, de nem is errõl akartam írni.
Az Ernelláék Farkaséknál kis magyar etimológiai szótár napjaink Magyarországához. Annyira élõ és annyira mostani, hogy kortalan mint Gárdos Péter Szamárköhögése 1956 után is olyan élethelyeteket ábrázol melyek bárkivel és bármikor megtörténhetnek. Arról nem is beszéltem , hogy állítólag létezik egy középosztály anno 2016 akik még nem a négymillió "létmillán" kies vidékén bandukolnak ám soha sem fognak az uniós "tejfölt" nyalogatók szûk táborába tartozni, szóval köszönik szépen megvannak. 100 nm lakás kicsit jobb környéken már leszakadó tesó és családja akik elmentek világot "látni" a jobb élet reményében. Ami úgy látszik sok szempontból nem tett jót a családnak. Farkaséknál sem kóser minden , hogy némi filoszelitizmust is vigyek a mondanivalómba. Önzés, unott életek, szemrehányások, keserû dialógok, elidegenedés esszenciája kenõmájassal sajttal valamint közös tevékenykedéssel. Még csak nem is társadalom bírálatról van itt kérem szó, sokkal inkább családbírálatról. Mert ugye bizonyára vannak éteri kedvességben élõ szeretet mámorban úszó családok is Made in Hungary.
A filmben viszont szociológia pontossággal megrajzolt élethelyzetek vannak és ha már magunkra nem ismerünk akkor a szomszéd Kovácsékra vagy a harmadik emeleti Nagyékra pontosan ráillik a szereplõk viselkedése. Utólag is elnézést kérve Kovácséktól és Nagyéktól is .:)
Amitõl számomra érdekes a film: a téma választástól ami ebben a tucat szériákban gondolkodó honi filmiparban üdítõ színfolt. Még az sem zavar, hogy akár költségvetés miatt akár koncepcióból olyan a mozi mint egy szobaszínház már, már a lakás is egyenrangú szereplõjévé válik a történetnek.
Hajdú Szabolcs mondta a CINEFEST.n elviszik a filmet családokhoz és ott is vetítik majd és akkor Hajúdék lehetnek Ernelláék , bizonyára jó móka lesz...
9/10
TitusLivius 2016 szept. 30. - 11:42:56 9/10
(6/30)
Nagyon jó!!! 3 millió forintból ilyen komoly filmet összerakni.... le a kalappal! Menjetek moziba!
Balu64 2016 szept. 29. - 21:57:10 Előzmény Julicska
(5/30)
Káma szutra?...
offtopic
andrisi 2016 szept. 29. - 21:55:13
(4/30)
Julcsika, ez az: https://moly.hu/konyvek/judy-hindley-igy-mukodik-a-tested - nekem is megvolt! :-)
Julicska 2016 szept. 24. - 20:35:16
(3/30)
Juj, az a jelenet, amikor Farkas és a kisfia egy könyvet lapozgat, nagyon kellemes emlékeket idézett fel bennem! Gyerekkoromban nekünk is volt egy olyan könyvünk az emberi testrõl, nagyon szerettem, de azóta sehol se láttam, és nem tudom a pontos címét. Talán elhangzik a filmben, nem emlékszem, de tudja valaki, pontosan mi az a könyv?
pimpampuli 2016 júl. 10. - 11:00:55
(2/30)
Szeretettel Gratulálok és alig várom, hogy lássam (Y)
Az Orbán és Vajna véleményezéséhez pedig külön, õszinte tisztelettel gratulálok :D
user11 2016 júl. 10. - 08:54:56
(1/30)
Hajdu Szabolcs új filmje kapta a fõdíjat Karlovy Varyban a fesztiválon. A legjobb színész díját is õ kapta.
http://hu.euronews.com/2016/07/09/magyar-film-nyert-karlovy-varyban-hajdu-szabolcs-filmje-az-ernellaek/
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=91ctGn_GBeg