napraforgó 2012 júl. 07. - 13:57:24
(39/59)
Lehet, hogy összetévesztettem valakivel, bocs. Az egyik ismert, nagy amerikai színészrõl olvastam ezt, aki viszonylag fiatalon halt meg.
De nem is ez a lényeg. A lényeg az, hogy nem szabad senkit sem elitélni, mert túl jól, túl élethûen játszik egy szerepet. Nekem a film nagyon tetszett, mint ahogy Mécs Károly a másik nagy filmjében, a Noszty fiú esete Tóth Mariban is nagyon nagyot alakított. És itt csak ez számít, hogy jó színész.
Azt, hogy milyen ember, nem tudom. De örülök neki, hogy a magánélete nincs a színlapon, mint a nevesincs "celebeké", meg "sztároké". Tele az internet, meg a bulvársajtó olyan emberek nevével, akikre jövõ ilyenkor már senki sem emlékszik. Mellesleg engem most sem érdekel, hogy mi történt velük.
9/10
olahmiki1959 2012 jún. 13. - 10:59:13 9/10
(38/59)
Miért haragszol ennyire Mécs Károlyra? Azt mondod, nem ismered személyesen. Oké, de akkor mi a problémád vele? Az, hogy hitelesen, meggyõzõen eljátszott néhány számodra nem szimpatikus figurát?
Akkor ezzel a logikával minden színészt azonosítani lehetne a szerepeivel, és attól függõen, hogy pozitív, vagy negatív figurákat játszik, lehetne szeretni, vagy utálni.
Julia Roberts ezek szerint egy ordas nagy k*rva, mert azt játszotta a "Micsoda nõben", Jean Reno egy hidegvérû gyilkos, a "Leon, a profi" nyomán, Danny Trejo machetevel szokta elintézni a vitás ügyeit, mint tudjuk, Bruce Willis pedig minden szabadidejét arra használja, hogy megmentse a világot a rossz emberektõl.
Nóómáális???...
napraforgó 2012 jún. 12. - 20:20:25
(37/59)
Nem akarlak kiábrándítani, de az általad felsorolt külföldi színészek a magánéletükben nem voltak hõsök.
Cary Grant biszexuális volt, 5 felesége mellett voltak férfiszeretõi is, köztük neves színésztársai is.
Jimmy Stewart alkoholista volt, Clark Gable pedig gerontofil. Az összes felesége 20 évvel idõsebb volt nála. Persze voltak fiatal szeretõi is mellettük.
vénasszonyok_nyara 2012 jún. 12. - 11:47:13
(36/59)
Azért szerintem az igazi rendes férfi Alekszej Batalov. Amikor a cselekmény kulminál és az addig rendezetten hátrafésült, öntudatos munkásfrizurája összekuszálódik és egy tincs a homlokába hull, akkor bizony vágni lehet a drámai feszültséget.
vénasszonyok_nyara 2012 jún. 11. - 16:24:30
(35/59)
Mécs Károly egy romlott dzsentri. Csak rá kell nézni a szeme sem áll jól! Tordi Géza és Bitskei Tibor a két rendes jómunkásember. És még pionyér Abroszimov.
vénasszonyok_nyara 2012 jún. 11. - 16:19:40 Előzmény napraforgó
(34/59)
Egy igazán rendes lány a szüzességét megõrzi a szülés után is. Biztosan hallottatok már a parthenogenezisrõl.
Ifjúkommunistához egy ilyen lány illik, nem holmi léha, könnyûvérû leányzó.
offtopic
vénasszonyok_nyara 2012 jún. 11. - 15:06:19
(33/59)
Gogolák elvtársnõ! Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!

Te egy olyan jómunkásember lehetsz, mint a Fogarasi Árpád.

http://www.youtube.com/watch?v=7wc7JdJCUkc

Fõ a munkásöntudat!
napraforgó 2012 jún. 11. - 13:04:51
(32/59)
Elõre bocsátom, hogy a Tordai Teri által megformált lány zsánere messze esik tõlem. Én inkább hasonlítottam a Polónyi Gyöngyi féle figurára - DE azért, mert egy lány már nem szûz, még nem szabad átverni, játszani az érzelmeivel. És ez persze a férfiakra is igaz, én azokat a nõket sem kedvelem, akik átverik a férfiakat így, vagy úgy.

Az meg, hogy egy színészre haragszol, mert túl jól formált meg egy szerepet, az egyszerûen ostobaság. Ha valaki amorozót játszik, még nem biztos, hogy a való életben is olyan, ha pedig egy mániákus sorozatgyilkost, szinte biztos, hogy nem, akkor is, ha nagyon jól alakítja. Azért színész, ezért nem szabad utálni.
napraforgó 2012 jún. 11. - 11:20:33
(31/59)
Ez ízetlen megjegyzés volt. Szerintem mindenki tudja, mi a különbség a színész és az általa megformált szereplõ között.
vénasszonyok_nyara 2012 jún. 10. - 19:42:34
(30/59)
Remélem akik mélyen elítélik Mécs Károly eljárását a lányokkal szemben, azért nem fogják inzultálni az utcán. Azóta már biztosan megbánta, amit tett.
napraforgó 2012 jún. 10. - 19:31:31
(29/59)
Nemcsak a Polónyi Gyöngyi által játszott lánnyal viselkedett szemét módon. A másik lány is szerelmes volt belé, és õ tudta ezt. Ha nem akart tõle komoly kapcsolatot, nem lett volna szabad lefektetni. Igaz, hogy a Tordai Teri által játszott lány nem volt egy szende szûz, és a fényképészzel folytatott viszonyát sem tudom helyeselni, de ott egyik fél sem vitt érzelmeket a kapcsolatba. Az azonban, ha egy férfi visszaél egy lány érzelmeivel és szívtelenül kihasználja, mint itt a Mécs Karcsi, az már szemétség. Õ is rosszul érezte magát utána. És az a legkevesebb, hogy elveszítette a szerelmét.

Mellesleg ezek gimnazista kislányok voltak, akikkel egy nevelõnek, egy tanárnak semmilyen viszonyba sem szabad keveredni. Ez akkor is szabály volt és most is az.
(És abban az idõben a lányok még nem voltak annyira felszabadultak szexuális értelemben, mint manapság)
vénasszonyok_nyara 2012 jún. 10. - 17:43:55
(28/59)
Elküldöm neked a portrémat. Így talán világos, miért nem érthettem meg a filmet és nagyívû hozzászólásodat.
Különben mi leszel, ha nagy leszel? Középkorú kommunista?
vénasszonyok_nyara 2012 jún. 09. - 11:22:48
(27/59)
Mécs Karcsi szívsebész?
BolkaLolka 2012 jún. 09. - 10:39:10 Előzmény napraforgó
(26/59)
Ügyesen csinálta Mécs Karcsi :-) :-)
napraforgó 2012 jún. 08. - 16:35:25
(25/59)
Milyen könnyû egy lány szívét összetörni. A Mécs Karcsi által játszott figurának pedig kettõét is sikerült, egyidõben.
offtopic
BolkaLolka 2012 jún. 08. - 16:13:48
(24/59)
Egyik kedvencem,pedig nem is éltem abban a korban.Még gondolat sem voltam:-) Mégis ez a film,többször nézhetõ,nem unommeg.Évente egyszer elõveszem.A csajok szenzációsak(valahogy ma már nincsenek ilyen kaliberû szinésznõk,pedig ezek a lányok még csak fõiskolások voltak!!!!)Mécs Károly helyes,a zene fenomenális.Ez a film úgy jó,ahogy van!
offtopic
vénasszonyok_nyara 2012 jún. 08. - 14:11:52
(23/59)
Nálatok a KOMSZOMOL-ban egészen más a helyzet? A lányok csak Lenin elvtárs szellemével bújnak ágyba? Ha véletlenül mással, akkor csak az Internacionálé dallamára és orgazmus közben azt kiabálják: még, még Elvtárs!
5/10
mérlegelõ 2012 jún. 08. - 00:54:36 5/10
(22/59)
Azért arra igazán ügyelhettek volna, hogy i[Schumann Zongoraötös]iét ne hatan játsszák… :S :(
Tibag05 2012 jún. 07. - 14:42:00 Előzmény kovol
(21/59)
kovl!
DUNA TELEVÍZIÓ: Csütörtök (Június 7.) 20:00
colerdos 2012 ápr. 25. - 06:20:27
(20/59)
Elhunyt Polonyi Gyöngyi, fiatal korom kedvenc szinésze R.I.P
http://index.hu/kultur/2012/04/24/elhunyt_polonyi_gyongyi_szinmuvesz/