offtopic
kgyuri0 2009 júl. 25. - 20:37:03 Előzmény Heathcliff
(1168/2248)
Legyen úgy, de csak egy (polgári)szó:

Nem látom be, miért ne lehetne a Magyargárda céljait a következõképpen zanzásítani: F*CK YOU ALL JEWS AND GYPSIES!
Ha ezzel egyet értesz, akkor miért kifogásolod, hogy a magyar gárdával egyet nem értõ fórumozó (annaNNN) a gárdához hasonló stilusban lép föl?
Ha meg ezzel nem értsz egyet, akkor magyarázd meg, miért nem állja meg a helyét a zanzásítás?!
kgyuri0 2009 júl. 25. - 20:30:19 Előzmény CsengoZoli
(1167/2248)
Kedves Zoleekám!

Ha jól belegondolok és figyelek, inkább az a benyomásom, te vagy aki ezt az én elvakultságomról szóló opuszt nyomatod orrba szájba, ha arról van szó, ha nem.
Legutóbbi fejlemények során nem mutattam ki semmi féle elfofgultságomat, arról rég lemondtam, hogy Gyurcsányról veled vagy bárnely jobboldalival értelmes tárgyszerû vitát lehessen folytatni.

Arra viszont rámutattam, s igen erõteljesen megtisztelve szellemi képességeidet(nincs kizárva, hogy túl tisztelve) érvekel alátámasztotam, hogy te elgondolásoddal ellentétben nem állsz középen, hanem módfelett elfogult vagy a bobboldal javára. Továbbá rámutattam, hogy irreleváns(bocs az idegen szóért) szólásokat hablatyiolsz érvek helett. Egyelõre itt tartunk.
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 25. - 16:43:06
(1166/2248)
Jó, neked válaszolok. Annaakárhány nem elfogulatlan, nem objektív. Nem a sovinizmust ítéli el, csak a magyar gárdát. A szlovák sovinizmust termézetesnek, jogosnak és igazságosnak találja. Tehát vagy maga is soviniszta, vagy egyszerûen csak buta, mint a föld. Én az utóbbira tippelek, ezért kérlek, ne feszegesd tovább ezt a témát, nem ér meg több karaktert.
CsengoZoli 2009 júl. 25. - 15:43:45
(1165/2248)
Megállapításom az utóbbi hozzászólásaidra vonatkozott-
Te már rég nem a felvetetett kérdésekre válaszolsz, csak magyarázod a magyarázhatatlant.
Gyurikám,sokszor emlitettem már,amit a mai napig állítok,te pont ugyan olyan vagy,mint akiket szídsz!
Pont ugyan olyan elvakult, saját pártjával,"vezérével" kritikátlan,mint akiket te lenézel.
Neked már rég nem szíámítanak a tények,csak fújod a magadét,történjék bármi is, szemellenzõsen kiállsz a pártod mellett.
Nem történhet olyan,hogy változtass a véleményeden....
Pedig te állítlag szabad gondolkodó vagy :P
Gyurikám,ha pattanás van az orrodon, nem a tükröt kell kapargatni és nem rá kell haragudni,hogy megmutatja a valóságot!
kgyuri0 2009 júl. 25. - 14:00:26 Előzmény Heathcliff
(1164/2248)
Nem akarnék új vitákba bonyolódni, de azért, mert annaakárhány bemutat egy ellen-magyargárdát kifejezõ videót, miért
„bizonyítja, hogy a maga részérõl természetesnek és elfogadhatónak tartja a kirekesztést, xenofóbiát és sovinizmust”?
A Gárda magában ilyen hozzáállást(kirek, xenof, sovin.) fejez ki, indulat s érzelemteljesen, az ellene föllépõk ugyancsak indulat s érzelemteljesen megnyilvánulhatnak, kimutatják nemtetszésüket, attól õk még nem ugyanazt akarják!
Ráadásul azt a lehetõséget sem hagyhatod számtáson kívül, hogy Annaakárhány állást sem akar foglalni, õ csak beszámol a valóság tényirõl: van Magyargárda akciózás, a van Magyargárda ellenes akciózás is. Mindkettõrõl „objektív”, cenzurázatlan hírt kell adni. Hogy tudhassuk, mi történik a világban, vagy nem?.
kgyuri0 2009 júl. 25. - 13:45:04 Előzmény CsengoZoli
(1163/2248)
Kedves Zolee!

Lehet, hogy túlbecsüllek, vedd szándékosnak, de megállapításod(Nem látom fától az erdõt) magyarázatot kívánna, azaz, hogy mennyiben vonatkoztatható témánkra: Hogy ui. te a középenállói státust igényelnél, amin én csak hangosan derülni tudok.
Népies szólások gazdag tárházából ajánlom még:
Esik esõ, süt a nap: ördög veri feleségét; Piros az ég alja, aligha szél nem lesz.
Mindkettõ pontosan annyi relevanciával bír, s legalább annyi magyarázatot igényelne.
anna8827 2009 júl. 25. - 08:09:19 Előzmény Heathcliff
(1162/2248)
Pontosan ez az értelmiségi finomkodás, és a liberalizmus ezen rossz értelmezése tette lehetõvé a gárda megalakulását. Tépjél be nyugodtan, én nem fogok az biztos. :)
Heathcliff 2009 júl. 24. - 22:50:16
(1161/2248)
Az elõbb elégedetlen voltam a válaszoddal, most részletesebben leírom, miért is. A gárdáról való véleményedet azzal fejezted ki, hogy egy soviniszta, xenofób (itt épp magyargyûlölõ) videót linkeltél be. Tehát:
1. már eleve nem tudtál a saját szavaiddal megfogalmazni egy néhány mondatos kritikát
2. mások viszont leírták az ellenvetéseiket a videóddal szemben + kérdéseket is tettek fel neked. Ezeket sem gondoltad át, nem értelmezted újra önmagadban a problémát és ezért
3. a válaszod semmitmondóra, értéktelenre sikeredett.
Vagyis: nem fogtad fel azt, hogy ha a kirekesztõ vonulást olyan videóval bélyegzel meg, melynek ez a konklúziója: FUCK YOU ALL FASIST AND NACIST MAGYARS! - akkor ezzel csak azt bizonyítod, hogy a magad részérõl természetesnek és elfogadhatónak tartod a kirekesztést, xenofóbiát és sovinizmust. De akkor mirõl beszélsz? Hisz te a lelkedben hordod a gárdista egyenruhát, és onnan nehezebb levenni, mint kívülrõl.
Esetleg azt bizonyítod, hogy az egészbõl semmit sem értesz, tehát nem a lelkedben, hanem az elmédben honol a sötétség. No nem baj, ettõl szép még lehetsz. Tehát, mint jó kislányhoz illik, menj szépen bulizni, tépj be, és ne erõlködj olyasmivel, amit képtelen vagy átgondolni, neadjisten megfogalmazni.
anna8827 2009 júl. 24. - 20:13:26
(1160/2248)
Ebbõl is látszik, hogy nagyobb. :) Vitatkozni meg nem is tudna. Kicsi hazudós. :DD
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 24. - 18:57:36
(1159/2248)
Hát köszike ezt a mélyenszántó és bölcs magyarázatot. És bocsika, hogy idáig nem világosodtam meg, milyen cukika arika bölcsike vagy.
anna8827 2009 júl. 24. - 18:50:51
(1158/2248)
Megélhetési volt egy darabig OV is - de valami csoda módon jól megtollasodott. És mit gondol Morvai minek keverte a lapokat, miután a fideszbõl át/kipenderült? EU ellenességében igyekezett EP képviselõ lenni. Kész röhej, de nem tûnik fel, ugye?
Maga hallgassa csak OV süketelését, persze a Tusnádfürdõit is. :)
Szeretne maga olyan széltyúk lenni mint DI. :D
Aztán még olyan ostobaságot se hallottam, hogy valaki csak érzelmi szinten liberális. :)
offtopic
anna8827 2009 júl. 24. - 18:34:43 Előzmény Heathcliff
(1157/2248)
Hát nem fogok finomkodni a gárda, és szimpatizánsai iránt érzett megvetésemmel. Szégyen volt a létük is.
offtopic
anna8827 2009 júl. 24. - 18:33:00 Előzmény Heathcliff
(1156/2248)
Hát fatális tévedés áldozata lettél.
CsengoZoli 2009 júl. 24. - 17:51:23 Előzmény kgyuri0
(1155/2248)
Gyurikám te már rég nem látod a fától az erdõt...
kgyuri0 2009 júl. 24. - 13:10:09
(1154/2248)
Na mindegy, ezt már elõkészítettem neked:
Kedves évi100!

Nagyon büszke vagy arra, hogy CsZoleeval egyetemben, vele szinte állandóan egyetértve te középen állónak gondolod magatokat. Ezt pont arra a hsz-omra vélted válaszolhatni, amelynek utolsó sora:

„… fideszesként még tán jobban gyûlöli az mdf-et, mint a kormámnypártokat. Szomorú nekem ezt írni, de: akárcsak te!”

Egyáltalán elolvastad, vagy csak megörültél, hogy le teheted a garast CsZolee mellet?

Megörültél, s megõrültél?

Magad is „elismerted”, hogy Fideszre szavazó vagy, sõt, hogy MSzP ellenes. ezzel eleve nagy figyelmet érdemel egy olyan nem kevéssé nagyigényû megfogalmazás, hogy ”középen állok” – hiszen ez így, minden pontosítás nélkül maga az önellentmondás.

Én pl. a középen állást ajánlanám mint célkitûzést bizonyos konkrét helyzetekben, pl ha CsZolee nekem ír, vagy ha én neked írok. Én így is vetetten föl.
Kicsit hasonlóan a bírósághoz, ahol pl. egy bíró is szavazó, van véleménye, mégis egyes esetekben ettõl el kell vonatkoztatnia
Ahogy ezt ti CsZolee nyomán értitek, az egyszerûen ellentmondás, olyan állat nincs: hazugság.

Ráadásul, miután erre itt és most fölhívom a figyelmed, ezt tovább forszírozni, már nem igazán tisztességes.

Nyelv- és közgondolkodás-romboló, igaz nem vagytok egyedül vele.
De amennyire módomban volt itt téged megismerhetni, egyszer még nagyon fogod szégyellni.
kgyuri0 2009 júl. 24. - 13:08:22
(1153/2248)
évi100!

Csak beugrottam, mi a helyzet.

Az egyáltalán nem baj, ha rövid mondatokat írsz, gondolom, lesz majd hoszabb is.
De az jó lenne, ha érteném, most pl olyasmire célzol, hogy Csapody "megélhetési politikus"? Megáll az eszem!
S hogy jön ide Kuncze?
kgyuri0 2009 júl. 24. - 12:02:11
(1152/2248)
"zártkörû részvénytársaság"!
Módfelett kifinomultan szellemes, fideszes élc.
Méltó párja a "bankárkormánynak" !

(Hogy is szokták mondani: Piha!)
kgyuri0 2009 júl. 24. - 11:59:15
(1151/2248)
évi100!

"Dávid-Herényi Ztr"

és Csapody?

Tudtommal õ se lépett ki belõlük.

Minden kétséget kizárólag, az egész rendszerváltás utáni Parlament legkomolyabb, legnormálisabb, ha tetszik: legközépenállóbb figurája.

Ha egyszer mégis jobboldali lenék, csakis õhozzá szetretnék hasinlítani.
Remélem jól íerram a nevét "y"-nal.

Vedd észre,hozzá képest, csak mint témához képest minden, amit mondtok itt löttyös, fölhergelõdött puffugás a Fidesz hatalmi érdekeinek elvakult védelmében.
kgyuri0 2009 júl. 24. - 11:49:02
(1150/2248)
évi100!


"Sokkal többen állnak középen, mint ahogy Te gondolod"
Persze, gondolom az egész fideszes tábor!

Na, akkor inkább gondolkodj, mielõtt újabb ilyen labdákat adsz föl.
De, még mindíg: mi is van a széltyúksággal?

Ne haragudj, de itt igen meleg van, mindenesetre várom válaszod, aztán majd gondolkodom.
kgyuri0 2009 júl. 24. - 11:44:41
(1149/2248)
Sajnos halvány gõzöm sincs, miért nevezik széltyúknak,s arról még kevésvbé, hogy ki találta ki. Ez van, ha hiszed, ha nem, tényleg. Sajnálom, jobb és rövidebb lenne, ha elmagyaráznád.
Különben azt se tudom mi az, hogy Ztr.