idõjós1010 2009 júl. 12. - 10:14:00
(908/2248)
1094-es hozzászólásod, erre kaptál, választ. Ezen hozzászóláson belül én külön meg is lettem szólítva, szóval nyilvánvalóan ha az elõzmény opcióra klikkelsz még idejében rájöhettél volna arra hogy mirõl is beszélek, de szerintem ez annyira alapvetõ már alapból, de pláne ilyenkor, hogy azt nem is feltételeztem rólad eddig, hogy ezt nem tetted volna meg.
Hát íme az elsõ sorod belõle:
"Nem az a baj, hogy a mi nagyeszû TiboriZnk nem tudná, mi a plágium, hanem hogy rosszul használja a szót"
Egyébként errõl az egyetlen nyomorék szóról vitázol már mióta, szóval nehéz lett volna kitalálni.

A másik szót, most nem keresem elõ, mert 20 perc múlva, én már itthon sem vagyok, és készülnöm kell. De majd pótolom.
kgyuri0 2009 júl. 12. - 10:06:10 Előzmény idõjós1010
(907/2248)
Kedves idõjós!!!

Én föltettem neked normális kér(d)éseket:
1. Nem tudom, mire gondolsz, amikor egy szó szinonimáját kérem tõled.
2. Nem tudom, mire gondolsz, amikor azt írod: „egyik szavadba is belekötött már valaki, érdekes mód, ott pont te háborodtál fel ezen”
Kértem, segíts meg ebben a két dologban.
Erre ahelyett, hogy értelmesen válaszolnál, elkezdesz itt nagy mellénnyel blöffölni!
Husi! Ha hiszed, ha nem, nem emlékszem!
S ha már elkezdtél célozgatni, fejezd be, és nyilatjkozz, mi a szent sz@rról beszélsz?
kgyuri0 2009 júl. 12. - 10:03:02 Előzmény Heathcliff
(906/2248)
Kedves MsHeathcliff!!!

Már nem elõször említed, hogy szerinted „mi”, leginkább a magam nevében tudnék neked errõl érdemben nyilatkozni, a vallást helyettesítjük, amikor politizálunk. Itt nyilván a baloldalra gondolsz, de én csak a magam nevében tudok errõl…..:
a dolog természeténél fogva, fölttételezem, nem dícséretnek, elégedett vállveregetésnek szánod, hogy „ez a fránya ballib, de jól kitalálta”.
Ha jól emlékszem, Hemingwaynak egy novellájában egy kamasz fiú kasztrálja önmagát, mert így küzd a „hús kisértései” ellen.
Az ilyesmit elítélem, gondolom, minden épeszû egyén. Nincs olyan transzcendenciaigény, amely ezt mentené. Az ilyen mentalitás pedig élõ, a történelemben is élõ volt.
Ha a valláspótlékot ilyen értelmû vallásossság pótlékának tekinted, akkor igazat adok neked abban, hogy ez elítélendõ, nem adok azonban igazat abban,hogy pl. a magam esetében ilyesmirõl lenne szó.
A harmonikus egyéniség bizonyára „tartalmaz” transzcendenciaigényt is, ezt harmonikusan kielégítheti „normális, kiegyensúlyozott vallásossággal. Az egyoldalúság ebben is, mint mindenben, egészségtelen.
Az ember hajlamos egyoldalúságra élete folyamán több ízben és több féle képpen akár. Én pl volt hogy egyoldalú voltam magánéletileg, volt hogy egyoldalúan egy hobbymnak éltem, mivel sohse voltam hívõ, ebben a kettõben megismertem a szélsdõséges túlzás veszélyét.

Nem hiszem, hogy akár érdeklõdésemet tekintve(ezt akár ellenõrizheted, ha akarod), akár véleményalkotás tekintetében egyoldalú lennék.
eddigi 1538 hsz-omból kb 400 biztos nem politikai jellegû. Szerintern természetes, hogy arról vitatkozom, amivel kapcsolatban ellenvéleménnyel talákozom, még az is lehet, hogy a politika jobban érdekel, mint egy konkrét tévémûsor esztétikai elemzése.

Enyhén szemrehányó megjegyzésed csak úgy érthetõ, ha a magad részérõl egyoldalú és szélsõséges hívõ lennél, ezt eddig nem véltem így rólad. Az ilyesminek szélsõséges szemléltetõ példája a jehovista, aki leszólít az utcán idegeneket, hogy a Bibliáról magyarázzon nekik, el sem tudja képzeln, hogy emberi agy mással is foglalkozhat komolyan, mint a hit kérdéseivel.
Te az összes Pál apostol idézeteddel együtt sem teszel ilyen benyomást.
kgyuri0 2009 júl. 12. - 01:05:28
(905/2248)
Heathcliff 2009 júl. 11. - 23:32:46
(904/2248)
Tudom. Ez nem mond ellent annak, hogy az lett a vesztük, hogy feladták saját elveiket a hatalomért. Akkor buktak el végleg, amikor úgy tûnt, tündöklik a csillaguk. De hisz ez ordas közhely.
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 11. - 23:25:13
(903/2248)
Erre te is rákérdeztél: "Megint csak beigazolódni látszik, hogy a pártpolitikát mindenáron keverik a keresztény vallással. A kereszténységet kötelezõ jelleggel kapcsolják a nemzeti beállítottsághoz."
Visszakérdezek, legalább tõled: szerinted miféle vallás gyakorlása kizáró oka a nemzeti beállítottságnak? Talán a táltoshit?
A politikusok részérõl már másképp fest. Mivel õk amolyan márkajelzésként avagy garanciajegyként használják a vallást - azért tüntetnek vele, hogy a választók bízzanak az erkölcsi tartásukban. Esetleg befolyásolhatják vele a választás eredményét, mint Bush. Általában felelõtlenül élnek vissza vele, jogtalanul veszik a szájukra. A legjobb nem törõdni vele, meg sem hallani az ilyen szólamokat, legalábbis amíg ez nem okoz túl nagy problémát, illetve nem használják nagy bûnök elsikálására, mint pl. a keresztes háború, amit Bush hirdetett a muzulmánok ellen.
idõjós1010 2009 júl. 11. - 22:20:29
(902/2248)
Ha az SZDSZ-re gondolsz, a 90, és a 94-es választások eredménye 20 százalék fölötti végeredményt produkált a házuk táján.
Heathcliff 2009 júl. 11. - 22:13:04
(901/2248)
Az EP-be a maszop delegál tagot, Veres már jelentkezett is.
Szerintem nem ez volt a szadi veresége. Már rég vereséget szenvedtek. Nem is tudom, mikor, talán már a megalakulásnál. Az ártatlanul tiszta elveket már ott felülírta a hatalomvágy. (ui. úgy tudom, jó részük nem is akart volna párttá szervezõdni, a döntésbe jócskán besegített Németh úr). És utána is olyannyira feladták minden elvüket, hogy maguk darálták le a saját szavazótáborukat. (Én is õrizgetek egy hûtõmágnest tõlük, ennyi). Magukat kergették bele egy õrült, szélsõséges, uszító és gyûlölködõ szerepbe, amivel már senki sem azonosult. Szóval ez a választás már csak a teljesen vakok és eszméletlenek számára volt egy ébresztõ pofon, de ez már rég túl van a vereség kategórián. Inkább kegyelemdöfésnek mondanám. Vagyis nem vereséget szenvedtek, hanem kiszenvedtek. Béke poraikra.
offtopic
idõjós1010 2009 júl. 11. - 12:13:51
(900/2248)
Máskor pedig alkalmi.
offtopic
idõjós1010 2009 júl. 11. - 12:13:22
(899/2248)
Látom az emlékezõtehetséged szelektív. :-)
kgyuri0 2009 júl. 11. - 11:05:05
(898/2248)
Kedves idõjós!!

"A szó köznapiasabb szinonimáját nem ismered véletlenül? Mert ha már így belelendültél talán ismertethetnéd velünk azt is doktorúr. Habár úgy emlékszem, a te egyik szavadba is belekötött már valaki, érdekes mód, ott pont te háborodtál fel ezen."

1. Melyik szó szinonimájára gondolsz?
2. Mi volt az az "én szavam", amibe belekötöttek, elevenítsd föl nekem, légyszi!
kgyuri0 2009 júl. 11. - 10:59:30
(897/2248)
Kedves drága MsHeathcliff!!

Ellentétben a jobboldali jelenleg szolgálatot teljesítõ gárda többi tagjával, te figyelmet érdemelsz, ezért még majd írok neked errõl is, momentán "dologidõ" van számomra.

De azért ebbe a "politika a valláspótló" mániába se éld bele magad túlságosan, mert képes vagy megint "túlspilázni" magad, pedig ez is csak egy fixa ideád.
offtopic
idõjós1010 2009 júl. 11. - 09:28:13
(896/2248)
"Na az igazság miatt tiltottak le, nem szeretik, ha az egyértelmû dolgokat leírod."

Ha így van, büszke vagyok rá. :-)
idõjós1010 2009 júl. 11. - 09:23:11
(895/2248)
Ugyanmár, most azt hiszed hogy emberek csodálatát fogod kivívni azzal hogy még mindig ezt az egy csontot rágod? A szó köznapiasabb szinonimáját nem ismered véletlenül? Mert ha már így belelendültél talán ismertethetnéd velünk azt is doktorúr. Habár úgy emlékszem, a te egyik szavadba is belekötött már valaki, érdekes mód, ott pont te háborodtál fel ezen.

De e-helyett mondjuk elgondolkodhatnál te is, és minden elvtársad azon, hogy mitõl is jó ez a jelenlegi kormány, mire is vagytok olyan büszkék.: " loptunk, csaltunk, hazudtunk" "hazudtunk reggel, délben, este" "El..kú..rtuk, nem kicsit, nagyon!"
Elnézést azért ha nem pontos az idézet, de talán ismerõs lesz számodra is, sõt talán még a lényegét is sikerült elkapnom. De vegyünk egy frissebb esetet.: Költségtérítések csökkentésébõl lett emelés. Biztosan te is hallottad már a hírt. A köztársasági elnök aláírásával hitelesítette is ezt a csodát, habár elõzetesen egy levélben már felhívták rá a figyelmét, hogy azzal a bizonyos tervezettel nincs minden rendben.
Igaz, a köztársasági elnöknek semmi köze az mszp-hez, és az is tagadhatatlan hogy fideszes képviselõ költségtérítése is emelés alá került, csökkentés helyett, de azért ezt a tervezetet csak összehozta valaki. És ne mond nekem, hogy a drága MSZP egy pillantást sem vetett rá, mert az vicces lenne :-)
Bár tulajdonképpen itt nem elsõsorban az MSZP-rõl van szó. Ugyan ilyen rabló, csaló, mocskos banda az egész jelenlegi parlament. Fidesszel, MSZP-vel, MDF-el, ill SZDSZ-el együtt. Ezek az emberek kapnak havonta milliós fizetéseket, miközben a jelenlegi párt nem is oly régi nagy vezére, maga vallotta be hogy szarnak az országra, mi több csak a saját zsebüket tömik.
Hát ilyen emberekre vagytok büszkék, ilyen embereknek adtok hatalmat a kezébe, és még ki is húzzátok magatokat(?)!!
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 11. - 00:45:18
(894/2248)
Elõször volt a kommunizmus kísértete, azóta jócskán felszaporodott a politikai szellemek száma. Mondom én, hogy a vallást pótoljátok így.
kgyuri0 2009 júl. 11. - 00:09:46
(893/2248)
Fontos ember vagy, Tiborka!!!
Tényezõ!!!!!!!!
tiborz007 2009 júl. 11. - 00:06:52
(892/2248)
Bírom, ha ennyit agyalsz a hsz-eimen, három sorra kapok 60-at ez jó
tiborz007 2009 júl. 11. - 00:03:07
(891/2248)
Gondolom a moderátori tevékenység mindenek felett áll, nem bírálható, nem kritizálható, bármely oldalon áll is. Szerintem a topic a vélemények ütköztetésére lett létrehozva. Szerintem a topic-ok 99%-át meg lehetne szüntetni, ha csak a témával kapcsolatban lehetne írni. Azért kíváncsi vagyok, ha nem értek egyet a moderátorral, de kultúrált vagyok, mikor tiltanak le. Van-e jogom részrehajlónak nevezni a moderátort, vagy új nicknevet kell keresnem, mert letiltanak azért, hogy leírom a véleményem kultúráltan.
kgyuri0 2009 júl. 11. - 00:01:05
(890/2248)
TÉMAAJÁNLAT:
Ismerjük azt a kifejezést, hogy:
„kevés(kicsi) pozitív tulajdonsága miatt valakinek oka van a szerénységre”,
másfelõl viszont: „sok(nagy) pozitív tulajdonságára lehet valaki (akár) szerény (is)”
Különösen, hogy köznapi használatban a „mire” és a „miért” szinte ugyanaz, ezért nyelvünk érdekességét mutató jelenség, hogy egy mondat tagadása ugyanazt jelenti, mint a mondat maga:
„A jobboldalnak van miért(mire) szerénynek lennie”
lényegében ugyanazt a közismert igazságot fejezi ki, mint az, hogy: „A jobboldalnak nincs miért(mire) szerénynek lennie!”
Én több ilyen példát nem tudok
Ajánlott ezen elmeditálni, kedves barátaim, különösen amott a jobb alvégen, hát ha élesedik az a közmondásosan tompa jobbos elmeél.
Árnyalatok észlelése(fölfogása) ez az irányvonal!
Aztán esetleg ki lehet törni a megszégyenítõ ”funkcionális analfabéta” szintrõl
Peresze azért ne bízzátok el magatokat, ha véletlenül (n) agymunkával sikerül egy alapszintet abszolválni, azért még ne képzeljétek magatokat lírai költõnek!

Mert drága meteorológus barátocskám:

Nem az a baj, hogy a mi nagyeszû TiboriZnk nem tudná, mi a plágium, hanem hogy rosszul használja a szót
Hogy hülyeségbõl, vagy szemétségbõl, azt te tán el tudod dönteni, a pártból(Jobbik) talán ismered, én nem tudok dönteni: nálam ezért fifty-fifty.
Szóval napnál világosabban elmagyaráztam (hogy még agyilag gyengék is megérthessék), miért nyelvromboló, és közbeszédrohasztó a „plagizálás” szó ostoba, fennhéjázó és fontoskodó használata.
Vélt válaszoddal csak az általam megsejtett összefüggést bizonyítottad te is.
Jobboldal = ostobaság, fennhéjázás, okvetetlenkedés, görcsös, humortalan igyekezet, annak bizonyítására, hogy a kisebbségi érzésre nincs ok.
Pedig leginkább a szerénységre lenne!
Egy kis módosítással: Van okotok a szerénységre, de nincd mire szerénynek lennetek.
NEVETSÉGES ÉS SZÁNALMAS!
(amúgy egyébként föl nem foghatom, mi volt ezzel a hsz-szal a gondja a moderátornak, na, mindegy: próba szerencse!

Közben TiboriZ is elválaszolta magát!
Tiborka! Utoljára csak neked összefoglalom:
Aránytévesztés szellemi alkotásnak tekinteni az állítólagos „plagizálás” tárgyát. Az általatok, jobboldal által elõvezetett szellemi alkotás megfelel a homokozóban kajabáló Pistike „szellemi alkotásának” – már ui egy valóságos szellemi alkotáshoz képest.
A ti különbözõ böffentéseitek annyira szellemi alkotások, amennyire OV demokrata,vagy államférfi, vagy amennyire egy jobboldali egyed értelmes ember(Homo sapiens) – Azaz: semennyire!
moderator2 2009 júl. 10. - 23:45:13
(889/2248)
Kedves Felhasználók!

Felhívom mindenki figyelmét, hogy a topic a 2009-es Európai Parlamenti választás miatt jött létre, nem pedig egymás és a moderátori tevékenység minõsítése miatt tartjuk fenn. Minden nem a témához kapcsolódó, személyeskedõ hozzászólás törlésre kerül.

Kérek mindenkit, hogy a jövõben tartsa magát ehhez.

Köszönöm.