Téma: Everest

webulon 2016 febr. 01. - 12:32:26 Előzmény Viki1080
(71/111)
Mások vagyunk - van akit nem vonz ,hogy legyõzze önmagát -( ki lépjen a komfort zónájából ).

Azt gondolom,hogy nem jó oldalát nézed - aki oda felmegy nem várja el ,hogy bárki is sajnálja az Õ döntése volt - neki ott jó ott van helyén - s egy ember életében a legfontosabb,hogy a helyén legyen ( mindenkinek más van aki egy gyárban a gép mellet van aki Lhocen - 7800m magasan van "helyén ").


Ha a kötél másik végén levõ társam bajba kerül - eldönthetem ,hogy segítek vagy nem - ha meghalunk a kettõnk döntése.
Zoltán Nordic 2016 febr. 01. - 07:36:14 Előzmény Viki1080
(70/111)
Teljes mértékben igazad van! Én nem láttam a filmet, ezekrõl az emberekrõl
viszont ugyanez a véleményem. Örülök hogy helyettem is elmondtad. Ezek nem hõsök, mert csak saját szuperségüket akarják bizonyítani minden áron. Jó néhányan közben nagy pénzeket kaszálnak abból hogy egyesek hõsként akarnak megfagyni. Én csak a hegyimentõket sajnálom.
lei 2016 febr. 01. - 01:52:50
(69/111)
Szerintem ez egy jó film. Együtt tudtam érezni a szereplõkkel. Nem értem miért mondják azt egyesek itt hogy rossz film. Inkább írják azt hogy õk nem tudják átérezni a hegymászást. Attól még egyáltalán nem szar a film.
Nem értem hogy nem lehet megérteni azokat az embereket akiknek a szenvedélyük kiélése a legfontosabb az életükben. Persze az hogy valaki a családnak, a gyereknek áldozza az életét teljesen rendben van de az ha a saját határait feszegeti, akár az életét kockáztatja valamiért amit szeret azt elítélik. Szerencsére azért nem mindenki. Sok ilyen sport van mindegyiknek vannak tragikusan elhunyt képviselõik akik belehaltak abba amit szerettek. Nem idiótának kell nézni õket, bennük legalább megvan az ami a legtöbbekben nincs. Nem véletlen hogy nem sokan mennek fel pl az Everestre, de sokan ha fel tudnának menni szívesen eldicsekednének vele meg kitennék a facebookra. De nincs meg bennük a kurázsi. Persze most lehet jönni azzal hogy pénz kérdése stb mint minden. De nem errõl van szó. Egyszerûbb a hétköznapi dolgokat csinálni abban kisebb a kihívás. De van akinek ez nem elég, ennyi.
Gollam24 2016 jan. 27. - 09:16:31
(68/111)
Én naív azt hittem megpróbálnak valami emléket állítani a megszállott alpinistáknak ezzel a filmmel, de ehelyett egy unalmas, súlytalan, hatásvadász látványfilmet csináltak belõle, kár doku-realista filmet kellett volna csinálni belõle, az jobb lett volna.
2/10
Viki1080 2016 jan. 18. - 15:40:10 2/10
(67/111)
Ez a film egy hatásvadász sz@r.Én személy szerint nagyon nem tudom sajnálni azokat,akik a saját hibájukból,vagy akaratukból halnak meg.Mint az a magyar idióta,akinek levágták a lábát,de õ majd jól megmutatja és egy fiatal fiút is a halálba vitt magával. Kb 200 holttest van az everesten,mert az a szabály h aki ott hal meg az ott is marad.Csak az a baj h páran visszafordulnak segíteni és azok is meghalnak. Mondjuk a szájkaratés csákó vicces volt:Lefagyott az orra meg a kezei hát apám ez ezzel jár..
Most komolyan elõbb sajnálok egy rendõrt,tûzoltót aki ÉRTETEK kockáztatja az életét,mint azokat akik masok életét kockáztatják a sajátjukért,idióta adrenalinfüggõ barmok.

Inkább ezt nézzétek ez ingyen van és még jobb is https://www.youtube.com/watch?v=CfOKQ5A8Mtg
nadava1991 2016 jan. 10. - 13:15:01
(66/111)
Kiváló film, személy szerint az egyik kedvencem lett. Háromszor is megnéztem, ugyanúgy izgultam mindhárom alkalom alatt.

Mellesleg Kedves Port.hu, csak épp a fõszereplõt hagytátok ki a Szereplõ(k) közül....
rede19 2016 jan. 07. - 12:49:48 Előzmény Findzs
(65/111)
Tekintve, hogy az embernek ilyenkor alig marad ereje még arra is, hogy saját magát leküzdje a hegyrõl, nem meglepõ, hogy ott kell hagyni a másikat.. És ha belegondolsz nem olyan egyszerû még ha csak 70 kilót nyomott is az ember, vállra kapni és levinni. Az idõjárás és az oxigénhiány is szerepet játszik abban, hogy otthagynak valakit. Sajnos ez ilyen. Aki erre vállalkozik az számításba kell vegye azt is, hogy ott maradhat a hegyen.
maria49 2016 jan. 06. - 16:57:24
(64/111)
Kedves port.hu!
Bocs, ha már más is észrevette, de szeretném megjegyezni, hogy a fõszereplõ nem is szerepel itt a szereplõk felsorolásában!!!
Egy kis segítség:
Rob Hall - Jason Clarke
jerome86 2016 jan. 04. - 20:57:25
(63/111)
Igazából nem érdekel a hegymászás, de a film tetszett. Miket be nem vállalnak egyesek hogy megmásszanak egy hegyet.

Van aki a történetet szidja. Viszont a film megtörtént események alapján készült.
1/10
Findzs 2016 jan. 03. - 12:52:54 1/10
(62/111)
gyenge lett nem is értem miért
kapott a rendezõ egy pár jó színészt, egy témát ami igaz lerágott csont de attól még jó filmet is lehet belõle csinálni de nem sikerült neki

spoiler
tele van hülyeséggel és kapkodással
nem lehet követni ki kicsoda, értelmetlenül otthagyják a hóban fekvõ embereket, súlytalan stb.
spoiler
6/10
oimuka 2016 jan. 02. - 14:51:16 6/10
(61/111)
Ez egy kalap sz@r. Aki igazi Everest filmet akar látni, az néz valamelyik tematikus csatornán, amit a helyszínen forgattak igazi hegymászókkal. Rengeteg Everest (dokumentum)filmet láttam, de eddig ez volt a leggyengébb.
10/10
Befektetõ 2015 dec. 31. - 20:47:28 10/10
(60/111)
Kb egy sima "hegymászós" film, de igen jó darab a kategóriájában. Nagyon tetszett.
6/10
idõjós1010 2015 dec. 28. - 19:50:22 6/10
(59/111)
Sajnos ezért nem marasztalta el õket a film, de hogyan is tehette volna, hisz gyakorlatilag emléket állítottak vele néhány profi hegymászónak. Ez volt a fõ célja. Nem mozifilmet láttunk, csak egy rekonstrukciót, vagy egy emlékfilmet. Egyébként én is azt mondom, hogy a felelõtlenség felsõfokon ez a sportág ! Hiába óvatoskodták el az elején, ha végül eszetlenül bevállaltak mindent.
6/10
Atis88 2015 dec. 26. - 22:00:26 6/10 Előzmény idõjós1010
(58/111)
Teljes mértékben egyet értek veled.
Annyival egészíteném ki a dolgot, hogy a film nagyon jól példázza viszont az emberi idiotizmus határtalanságát. Meglett felnõtt családos emberek fizetnek több tízezer dollárt, hogy belesétálhassanak önként a vesztükbe.
Azoknak a családja milyen boldogok lehet már, akik otthagyták a fogukat. Pl Dug, vagy Beck akiknek a gyerekei akiket még fel kéne nevelni ott maradtak árván. Az ilyen emberek igen is barmok, felelõsségtudat nuku és nem is fogom megérteni õket soha...
Szóval ilyen tekintetben rendkívül hiteles a film.
Mindent egybe véve egyszer nézhetõ. 6/10.
10/10
RockerMartin 2015 dec. 21. - 15:28:08 10/10
(57/111)
Rég láttam ilyen jó filmet! 3 napja láttam, azóta a hatása alatt vagyok... 10/10
6/10
idõjós1010 2015 dec. 21. - 08:39:04 6/10
(56/111)
Ahhoz képest, hogy néhány hónapja még majdnem mozijegyet vettem rá (végül a Mentõexpedíció mellett döntöttem), döbbenetesen keveset nyújtott. Láttam már nem egy ilyen filmet, egyiktõl sem hozott többet, sõt...! Amikor moziba készült rá, abban bíztam, hogy látványban hoz valami lenyûgözõt, ehhez képest hiányoltam a nagytotálokat, de nagyon ! Realisztikából valószínûleg csillagos ötös, révén persze, hogy valós eseményt dolgoz fel, de ez önmagában egy mozifilmhez kevés. Vagy vigyenek az ilyen filmbe több érzelmet, belsõ monológokat, hatalmas bölcseleteket...stb, vagy nyûgözzenek le látványban. Egyik sem történt meg. de ha már a realitást említettem fentebb, ...spoiler... hát nem tartom túl valószínûnek, hogy egy profi hegymászó 120 percet vár a csúcson valaki másra, ezzel saját, és a másik életét kockáztatva. Kettõkor vissza kellett volna fordulniuk, ha jól emlékszem, ehhez képest Dug-ot várta két óráûn keresztül.
...spoiler vége...
Összességében unalmas, vontatott, lassú. Többet látunk abból, hogyan csoszognak felfelé kínzó lassúsággal, mint magából a tájból, vagy a hegybõl. Úgy érzem, méltán vagyok csalódott.
István Tüzes 2015 dec. 19. - 18:23:50
(55/111)
Jó film.
Akkor ezek szerint kétféle Everest-et járt ember van,
Az egyik aki megmászta, a másik akit végigvonszoltak, kötélen húztak, háton vittek.
ztani 2015 dec. 19. - 00:56:18
(54/111)
Most néztem meg nemrég a filmet.
Ne higgyetek annak, aki szerint nem izgalmas/hiteles a film, ugyanis nagyon az! Tökéletesen átérezhetõ, kiváló alkotás. Ebben a kategóriában 10/9-10 es.

SPOILER!!!!


Szerintem Jason Clark helyett Jake Gyllenhaal-nak kellett volna fõszereplõnek lenni. Egyrész, sokkal hitelesebb lett volna, másrészt meg szerintem sokkal jobb színész. Egyébként vicces, hogy pont a fõszereplõt nem említi a port, hogy játszott volna benne..:D nagyon vicces :D
Nekem Jake Gyllenhaal az egyik kedvenc színészem, és nem értem, hogy a végén miért "halt meg olyan gyorsan":D úgyértem több idõt is szánhattak volna neki..na mindegy, ez csak az én véleményem.
Egyébként emlékeztek hogy ez a film után hogy kigyúrta magát a mélyütés c. filmre? Hogy az istenben csinálta ennyi idõ alatt?:D Fõleg, hogy mind2 film kb. ugyanakkor került mozikba. Szerintem van egy ikertestvére:D
A színészek jól játszottak, nagyon is, Josh Brolin meglepõ volt hogy túlélte, Keira Knightley is nagyon jól játszott, de szerintem a film elsõ fele, egy kicsit talán unalmas volt..fél órát kellett volna a bevezetésre szánni, a többit meg a cselekményre, és a befejezésre.

SPOILER vége

tehát nekem összességében tetszett a film, lehet, hogy még meg fogom nézni egyszer-kétszer.
5/10
pihes 2015 dec. 18. - 15:16:23 5/10
(53/111)
A képi felvételek tetszettek, szépek voltak.
A történet magáért beszél...
5/10
lori80 2015 dec. 17. - 23:29:23 5/10
(52/111)
Nem tul izgalmas,sot inkabb lapos film volt.
Ennel azert tobbre szamitottam 2015-ben..
10/5,es meg igy is tulertekeltem.