marie1 2015 júl. 08. - 10:07:15
(89/109)
A film egyszerûen remek. Lenyûgözõ. Mind mondanivalójában, mind összeszedettségében. Na és a szereposztás! Régebben ki nem álltam Di Capriot, talán mert a Titanic kissé nyálas figurájával azonosítottam. Újabb idõkben egyre több régi filmjét is látom, és õrület a pasas. Nagyon tehetséges, már gyerekként is az volt. Az Oscart elsajnálják tõle, de sebaj. Akkor is Õ az egyik legjobb. A film 10 pont.
offtopic
stenimore 2015 júl. 05. - 22:01:44
(88/109)
Az mé van hogyha rákattanok a filmre ,akkor sem a Fórum sem az Összes hozzászólás nem jön be, csak ha valakinek választ írok utána bejön.
10/10
Nira1900 2014 okt. 26. - 23:21:15 10/10
(87/109)
DiCaprio, na
10/10
Nira1900 2014 okt. 26. - 23:14:28 10/10
(86/109)
SPOILER ***

Dwight nem büszke, hanem egyszerûen bunkó. És egy ilyesfajta bunkó soha nem fogja kívülrõl látni magát, így teljesen hiteles a semmit sem értõ monológja a végén. A gyerek, akit elhagynak plusz a mártír-szerep.

Nagyon-nagyon jó Caprio, és persze de Niro is (mi más lehetne). :-)
9/10
5i 2014 okt. 26. - 21:41:28 9/10
(85/109)
Remek film, nagyszerû alakításokkal!!!
10/10
offtopic
Heathcliff 2012 nov. 12. - 17:51:55 10/10
(84/109)
----SPOILER-----
A végét mindenképpen LÁTNOD KELL! Dicaprio és De Niro pályafutásának egyik legnagyobb jelenete. Ugyanis otthon a mustár miatt annyira összevesznek, hogy összeverekednek. A két színész valódi, igazi lendülettel csépeli egymást, Dicaprio a füléig belevörösödik. Az anyuka ezen a ponton nem bírja tovább, megelégeli az egészet, és bejelenti, hogy elhagyja a fickót. Az könyörögni kezd, hogy ne menjen el, de a nõt már nem lehet visszatartani - a fiával együtt kisétálnak a házból, nevetnek, hogy végre kiszabadultak, és felszállnak a buszra.
A végén feliratban elmesélik a szereplõk további életútját.
irenneni 2012 nov. 12. - 15:01:25
(83/109)
Üdvözlök minden régi fórumozót. Nagyon szeretném megtudni, mi lett a film vége, mert felvételre kapcsoltam, de a vége lemaradt. Hol tudnám megnézni? Addig láttam, hogy beszélget a bentlakásos iskolából kiküldött felügyelõvel. Ha nem tudom meg a végét, hülyén halok meg!
James Uram Benson Madame 2012 okt. 07. - 23:15:27
(82/109)
Nagyon nagy film, óriásit játszanak benne együtt. Ami nagyon tetszik benne (***SPOILER***), hogy végig nem lehet tudni, hányadán is állunk Dwighttal, tehát igazából el sem ítélhetjük. Tényleg sok ilyen ember van. Korlátolt, az érzelmi intelligencia teljesen hiányzik belõle, de nem egy rossz ember, viszont meg is érdemli a sorsát, hiszen mindenki otthagyja a végén a francba. Bár a saját gyerekeirõl, azok anyjáról nem sokat tudunk meg, sejthetõ hogy mi történt: amint lehet, leléptek és aztán felé se néztek, õ meg szépen halálra itta magát a hátralévõ 30 évben. Bajnok talán szerette...

Az is tök jó, hogy néha nevetni is lehet a filmen, ettõl is életszerûbb, emberibb. És egy baki a szinkronból: a végén ki van írva mindenkinek a további sorsa, amit Bozai fel is olvas annak rendje és módja szerint, de kimarad Arthur - biztos a papírról lemaradt.
Wolfskin 2012 jún. 03. - 23:05:32 Előzmény Kiccike
(81/109)
ez aranyos :)
olahmiki1959 2012 jún. 03. - 06:03:38
(80/109)
Azon kevés filmek egyike, amelyekben Robert de Niro egy igazi szemétládát játszik, és azt is nagyon jól persze.
pillangókisasszony 2012 febr. 24. - 17:09:25
(79/109)
Egész jó kis film!Leot alapból nagyom bírom,itt nagyon kis cuki!
Kiccike 2012 febr. 23. - 23:12:58
(78/109)
Eeeez nem az én lelkemnek való. Ha meglátom Robert De Nirot-t agresszív szerepben, összecsinálom magam a félelemtõl.
10/10
antimason 2012 febr. 23. - 19:31:54 10/10
(77/109)
Szenzációs!
9/10
kritiza 2011 jún. 01. - 00:21:25 9/10
(76/109)
Bár nem a világ legjobb filmje, mégis nagyon szeretem, többször láttam már. Valahogy olyan valóságosnak tûnik, felismerem benne a saját életem szereplõit is és átérzem a srác helyzetét. 9/10.
8/10
toshiba321 2010 nov. 21. - 15:00:36 8/10
(75/109)
Érdekes film.
10/10
Boleyn 2010 jan. 06. - 12:35:08 10/10
(74/109)
(Megszakitom a társalgást a tv-vel kapcsolatban... Habár én is tudnék panaszkodni... Mindenesetre megnyugtat,hogy nem csak engem bosszant...)

Nem egy kifejezetten jó film, annyira a színészi játéktól sem voltam elájulva, valamiért mégis tetszik. Van egy "intim" hangulata. Néhol el-elszorította a torkomat a sírhatnék. Mikor a szegény fiú egy cipõt szeretett volna... Vagy mikor mezitláb kosarazott és elesett. Bugyután megoldott, kicsit erõltetett jelenet, de valamiért mégis tetszik. (Pedig az ilyeneket szeretem kritizálni.)
Kedvem lett volna néha felállni és segíteni a kissrácnak.
szevia 2009 okt. 28. - 23:30:45 Előzmény gizmO.o
(73/109)
Igen, egyetértek. Részben. Viszont vajon " a néppel" miért van baj? ez a kérdés már messzire vezetne. Mert a nagyon magas és a nagyon mély - vagy inkább sekély- között még sok minden van, és amúgy szerintem is sokan néznének értelmesebb dolgokat a fõmûsoridõben; ha nem is tömeg.
Tehát én a tudomásul vételt, valóban az elõbbi értelemben írtam.
Amúgy lassan idejét múlt lesz ez a probléma, ahogy átalakul a TV szisztéma. Bár sokáig még mindig olcsóbb lesz egy használt video beszerzése, mint az új technikák elõfizetése.
szevia 2009 okt. 28. - 23:20:40 Előzmény pozsizsuzsi
(72/109)
Félreértettél: a "tudomásul kell venni", azt jelenti, -én így értettem-, hogy "ez van" és alkalmazkodni kell hozzá, állandó siránkozás helyett.
Tudsz rajta változtatni?? Rajta! Örülnék neki! Én nem vettem észre, hogy bármilyen siránkozás változatatott volna a helyzeten, viszont meg akarom nézni ami érdekel, és mivel az mindig éjjel van, felveszem videomagnóra. Nem hiszem el, hogy egy használt videomagnót pár ezer Ft-ért ne vehetne meg bárki; én se vagyok krõzus, úgy hogy tapasztalatból tudom, hogy lehetséges.

Hogy van aki azt is TV-n nézi, ami megvan neki felvételen, hát ízlések és pofonok, de ez más téma. Én pont fordítva, so mindent akkor is felveszek, ha éppen volna idõm megnézni, mert így át tudom pörgetni a felesleges, érdektelenebb, unalmasabb részeket.Persze nem Fellini filmeknél:) De némely riport, stb. nem feltétlen elejétõl végéig végigülendõ. Sok idõt tudok így megtakarítani.
czellár 2009 okt. 08. - 01:15:15
(71/109)
Ezért fevesz fel digi tv-re
gizmO.o 2009 okt. 08. - 00:28:44
(70/109)
Üdvözlök mindenkit!
Ez valóban egy nagyon jó film de nem emiatt írok ide. Olvasgatom itt a hozzászólásokat, véleményeket a film vetítési idõpontjáról. Szerintem nincs semmi különös abban, hogy éjszaka vetítik azokat a filmeket, amelyek valóban értéket hordoznak.
Gondoljatok bele, hogy kik írnak ehhez a filmhez hozzászólást. Azok, akiket érdekel ez a film, akiknek tetszenek azok a filmek, amelyek értéket hordoznak. Akik vannak olyan értelmesek, hogy ne csak a gyilkosságot meg az erõszakot élvezzék. Ezek lennénk Mi! Sajnos elég csekély ez a szám.
Velünk szemben viszont van a Barátok közt generáció, akik másra nem kapók csak a lövöldözéses, kefélõs, humortalan vígjátékos, szerelmi filmekre meg a sok hülye celebre!
Innentõl kezdve Én még örülök is neki, hogy egyáltalán éjszaka levetítenek még valami értelmeset abban a szennyládában. Ne a csatornára legyetek mérgesek, ezt a világot a pénz irányítja, teljesen logikus, hogy azt vetítik fõmûsor idõben, amire gerjed a nép. Itt magával a néppel van baj. Ez az én szerény véleményem.