kisbalaton 2017 febr. 02. - 10:05:01
(115/1535)
Atyavilág! Hát,ha neked ez a véleményed errõl a gyönyörû filmrõl,akkor én nem vitatkozom veled,Isten ments! De hát mitõl van benned ez az erõszakos és dühödt ellenszenv?Mert a mondataidból az jön le,hogy neked nem egyszerûen nem tetszik,hanem hogy gyûlölöd az egészet! Nem szereted a törököket? Nem jó a zene? Nem tetszik a filmbéli táj?Rossz a szinészi játék? Mert az nem érv,hogy lassan bontakozik ki a cselekmény,elvégre a lassúság az összes sorozatra jellemzõ! Azért sorozat! Máskülönben egy másfél órás film lenne.
5/10
napraforgó 2017 febr. 02. - 09:15:25 5/10
(114/1535)
Sajnálom, hogy én olyan primitív vagyok, meg érzéketlen, hogy nem tudnak égbe emelni ezek a különleges jelentõségû pillantások, meg érintések, na és pláne nem a párbeszédek.
Mert én hülye eddig csak azt láttam, hallottam, hogy Fatmagül sír és sír ( ez még érthetõ is részérõl), Rahmi sajnálkozik a maga esetlen módján, Mukaddes meg erõszakoskodik a végtelenségig, hasonlóan Münírhez, aki gyötri azt a szegény lányt, hogy adja be a derekát. Kerim hallgat, mint a csuka, a nevelõanyja óbégat, a sok piszok strici meg lapít, mint szar a fûben. A hülye Musztafa meg piszkosul sajnálja saját magát.
Én sehol nem láttam egy különleges pillantást, meg érintést, és jajj, ne gyere azzal, hogy majd 50 résszel késõbb mi lesz.
Mert én csak arról mondtam véleményt, ami eddig volt, és abban semmi különleges nem volt. Egy szomorú és felháborító élethelyzetet láttunk és azt, hogy mindenki milyen ocsmányul kezelte. Talán még az egyik mama volt emberi, aki nem azt mondta, hogy megúsztuk, hanem azt, hogy ezt soha nem tudja elfelejteni, amíg él.

Amúgy meg ha 50 résszel késõbb annyira jajj de jó lesz, akkor majd azt is megírom. De most még nem az.
5/10
napraforgó 2017 febr. 02. - 08:42:13 5/10
(113/1535)
Igen, tudom, szabad nem nézni a sorozatot, ha ilyen, vagy olyan okból nem tetszik.
Na, de mit tegyek, én nyilván mazochista vagyok és szeretek szenvedni....
És sajnálom a sok rajongót, de ez a fórum nem az Imádjuk Fatmagült Fan Club, itt szabad azt is elmondani, hogy a sorozat lassú, vontatott, napszámra nem történik semmi.... Ami eddig történt, belefért volna kb. fél órába.
Sajnálom.
kisbalaton 2017 febr. 02. - 08:33:19
(112/1535)
Nahát erre mondják azt,hogy "izlések és pofonok különböznek".Merthogy én meg azt nem értem,hogy ez a sorozat valakinek hogyan nem tetszhet! Azt sem értem,mit értesz azon,hogy nyavajgás .Hogy lassan halad elõre a cselekmény - azt elismerem,na de hogy ez nyavajgás lenne !
10/10
kikelet54 2017 febr. 02. - 08:27:57 10/10
(111/1535)
Münir a gazdagok pénzével és hatalmával seperc alatt elintézte az esküvõt, mindenkin és mindenen keresztül gázolva. Közben gazdagék iszogattak, hogy megmenekültek a fiaik.

A fiatalok megadták magukat a sorsnak, csak sodródtak az árral.
Nine mamát is sajnáltam, minden próbálkozása hiába valónak bizonyult, az igazságot teljesen sikerült elferdíteni.
5/10
napraforgó 2017 febr. 02. - 06:42:44 5/10
(110/1535)
Minden ellenkezõ ömlengés ellenére én végtelenül lassúnak, vontatottnak érzem a cselekményt. Ha a két fõhõs szerelmének kibontakozásához is kb. 130-180 rész kell, nem biztos, hogy követem. Pedig nagyon utálok félbehagyni valamit...
A Kuzey-Güneynél is nagyon biztattak, hogy csak át kell lendülni a kezdeti unalmas részeken, aztán ihaj, de nagyon jó lesz... - mit mondjak, 50 epizód nem volt elég hozzá és utána se tudtam megszeretni. Senkit se tudtam megkedvelni a szereplõk közül, akkor meg ugye...
Ha ez is ilyen lesz, már bánom, hogy belefogtam.
Utálom ezt a nyavajgást, ami itt megy minden álló nap háromnegyed órákon át. Igen csodálkozom, hogy ezt valaki szépnek, meg szórakoztatónak találja....
malvinkicska 2017 febr. 01. - 18:22:54
(109/1535)
Szinkronosan nem nézem mivel nagyon zavar a rossz hang pl Kerim valami borzalom nekem , mikor annak szép hangja van és így másképp jön le is eredetibe.
Az biztos ez egy nagyon komoly témát boncolgató sorozat, és hetente 2 részt láttunk a tv-be sem megy le több.
10/10
kikelet54 2017 febr. 01. - 16:30:31 10/10
(108/1535)
Elõször a feliratosat kezdtem el nézni, és nézem is, egyszerûen nem bírom ki, hogy ne folytassam, sõt, volt már olyan is, hogy a törökbe is belenéztem, hogy legalább a cselekmény folytatását lássam. De nagyon-nagyon fontosak a párbeszédek is.

Én is úgy gondoltam, hogy itt változás jön, fõleg, mikor belenéztem a következõ részbe /konkrét cselekményeket nem akarok írni/. De sajnos még péntekig várnom kell a folytatásra. Ilyenkor mindent félre dobok, és csak Fatmagült nézek.
10/10
kikelet54 2017 febr. 01. - 13:41:05 10/10
(107/1535)
Mocsok egy szemét banda a városi úri társaságtól kezdve, Mukaddesen, Mustafán és a családján keresztül egészen a faluig. Mindenki a két fiatalt kiáltja ki bûnösnek, csak nehogy a három úri fiúnak baja legyen, meg nehogy megszólják Mustafa családját. Mukaddesrõl már nem is beszélve, akit csak a pénz mozgat. Nagyon rondán beszélt Fatmagüllel, az ügyvéddel együtt.

Csoda-e, hogy ilyen erõs ráhatással Fatmagül meg akar halni, fõleg miután látta, hogy Mustafa felgyújtotta a közös házukat, és még csak szóra sem méltatta, Kerim meg céltalanul bolyong, akit végül a rendõrök elfognak.
10/10
kikelet54 2017 febr. 01. - 13:29:49 10/10
(106/1535)
Nagyon örülök a hozzászólásodnak, és teljesen egyetértek Veled. Én még nem láttam végig, de a 18 bölümbõl, a kis videókból én is arra jutottam, hogy valóban egy gyönyörû szerelmi történet fog kialakulni. Ami persze nagyon lassan, részrõl részre teljesedik be.

Nem vagyok kimondottan török film rajongó, de ez a sorozat megfogott. Nem is kicsit. Engin Akyürek-t nem ismertem, de lenyûgözõ az alakítása, Beren Saat-t a Tiltott szerelembõl ismertem, de itt teljesen más karaktert alakít, és számomra meggyõzõen. Csodásak együtt.
kisbalaton 2017 febr. 01. - 09:51:45 Előzmény abisztriczky
(105/1535)
Vagy ott van pl Irán. Reza Pahlavi anno "nyugatosította" az országot,se kendõ,se nõk eltiprása,- aztán jött egy másik vezetõ,aki vallásalapú társadalmat valósított meg,és a vallás ugyebár a muszlim.Ezekután szépen visszafelé fejlõdtek.Megint kötelezõ a kendõ stb.stb. Törökországban is látszik ilyesfajta "visszalépés".Fõleg az ország távoli,keleti részében (ahol soha nem is volt igazán nyugatosodás,és jórészt a szülõk által "leszervezett"házasságok köttetnek).
De tegyük a kezünket a szívünkre: nálunk sem olyan rózsás minden.Még pár évvel ezelõtt is,ha megerõszakoltak egy lányt,akkor a lányt hibáztatta az emberek többsége.És fogadok,hogy ma is találnék ilyeneket,nem is keveset!
5/10
napraforgó 2017 febr. 01. - 04:10:49 5/10
(104/1535)
Így van. Nem oly rég olvastam,hogy 5 nõ, azt hiszem indiaiak, de lehet, hogy valamely arab országból valók férfikísérõ!!! nélkül mentek el vásárolni a piacra, ezért aztán az egyiket megölték. (nmindegy, a muszlim vallás közös). Hogy a másik néggyel mi történt, azt már nem tudom, de tényleg csak ennyi volt a "bûnük", hogy férfi családtag nélkül léptek ki az utcára.
Nézem a Szulejmán, meg a Köszem c. sorozatokat is, esküszöm, még azokban, a régi oszmán világban sem voltak ennyire bigottak, mint most, pedig azok a sorozatok 5-600 évvel ezelõtt játszódnak. Fél évezred és semmi, de semmi fejlõdés!
abisztriczky 2017 jan. 31. - 20:44:09
(103/1535)
??***OFF***Azért nem csak az arab világban kezelik így a nõket. Nézzük csak meg pl. Indiát. Nem is az olyan távoli múltban néhány férfi (a számukra és az idõpontra sem emlékszem pontosan) megerõszakolt egy fiatal lányt. Ebbõl az ügybõl is csak azért lett ÜGY, mert óriási volt a felháborodás, a botrány, különben eltusolták volna. És abban is biztos vagyok, hogy több ilyen eset is volt, és lesz is, csak ott másképp kezelik a nõket, nem egyenrangúként a férfival. És Törökország is hiába világi arab ország (iszlám), nem kezelik egyenrangúként a nõket, bárhogy is állítják be, és ez a sorozat erre tökéletes példa.
5/10
napraforgó 2017 jan. 31. - 19:47:15 5/10
(102/1535)
"Az biztos,hogy egészen más kultúra,számunkra felfoghatatlan és néha elfogadhatatlan szokásokkal és mentalitással"
Nagyon igazad van, számomra valóban érthetetlen, hogy mindenki "szegény Musztafát" sajnálja, az anyja egyenesen Fatmagült támadja, mit tett szegény kisfiával.
Mukaddes és az ügyvéd gusztustalan, ahogy rámásznak szegény lányra.

És igaz lett az is, hogy megvették a kórházat is, az orvost, "olyan eredmény lett, amilyet akartak". Még a végén szegény meggyalázott lány lesz a hibás, aki "erkölcstelenül" megcsalta a võlegényét...
10/10
kikelet54 2017 jan. 31. - 16:55:56 10/10
(101/1535)
Ez még a tegnapi 6. részhez, mert áramszünet volt nálunk.

Gazdagék mindent a saját javukra rendeznek el.
Legelõször Mukaddes-t gyõzték meg jó sok pénzzel, hogy az általuk kitalált verziót adják elõ. Hát, könnyû volt meggyõzni, mert imádja a pénzt, Fatmagült már nem annyira, cselédnek használja.
Aztán Mukaddes az ügyvéddel gyõzködi Fatmagült, hogy rosszul emlékszik, Mustafát a rendõrségen nyugtatják, Kerimre meg az egész úri família mér támadást. Elõször tiltakozik, hogy egyedül vigye el a balhét, de amikor azt mondják, hogy õ is megtett mindent, amit a többiek, akkor magába roskad, még Nine mamának sem mond semmit. Még az édesanyját is felhozzák neki, hogy a szégyen elõl öngyilkos lett.

Azt lehet tudni, hogy miért lett öngyilkos az anyja? Valószínû az apjának köze lehet hozzá, mert a fényképen ki van vágva az arca.
10/10
kikelet54 2017 jan. 31. - 15:28:43 10/10
(100/1535)
Igaz, hogy én még nem láttam végig, csak a 18 feliratos részt, de egyetértek, amit Kerimrõl írtál. Mi elõnyben vagyunk azokkal, akik még csak 6 szinkronos részt láttak, itt még nem igazán lehet látni ezeket a jellemvonásokat. Ez szépen, fokozatosan alakulhat ki a nézõkben, ahogy halad a sorozat.
Részletezni nem akarom, mert az spoller lenne, a késõbbiek folyamán mindenki eldöntheti, hogy így látja, vagy sem.
kisbalaton 2017 jan. 31. - 10:28:39
(99/1535)
Hogy nem kéne megvennünk minden vacak sorozatot,-ebben egyetértek veled,és most az "Elfeledett szerelem"címû latin-amerikai "gyöngyszem"-re gondolok.Kinek a pap-kinek a papné .Nem akarok "ügyvédeskedni"sem a török sorozatok mellett,hiszen,ha valakinek nem tetszik,akkor nem tetszik,és kész. Az biztos,hogy egészen más kultúra,számunkra felfoghatatlan és néha elfogadhatatlan szokásokkal és mentalitással.Pedig Törökország még "enyhébb"fajta muszlim ország.(Mit szólnánk egy jemeni filmhez - ha volna -,a becsületgyilkosságokhoz stb.stb?!)
Mégis- ha megengeded - azt javaslom,hogy próbáld végignézni (bármennyire is tönkretették a magyarok a vágásokkal és szinkronnal)! Egy szép kerek történet fog kialakulni a végére.A szinészek játékában pedig aligha találhatsz kifogást,szerintem mindegyik kiváló.
A Kerim-jellemzést én nyitva hagynám.Fatmagül ugyan azt mondta,hogy négyen voltak,de õ csak arra emlékszik,hogy Kerim ott térdel mellette.Azt is megkockáztatnám(ha nem lennék ilyen vén),hogy nekem õ az ideális férfi.Türelmes,empatikus,lelkiismeretes,becsületes.Vagy egészen másképpen látszik?
5/10
napraforgó 2017 jan. 31. - 06:49:25 5/10
(98/1535)
Szerintem meg ez egy nagyon furcsa sorozat. Mi most láttunk 6 magyar részt, kb. másfél török bölümöt.... Egy borzasztó problémával néztünk szemet, ami úgy tûnik, Törökországban, na és pláne az általuk preferált arab nyelvû világban (ahová eladogatják a sorozatokat) mindennapos probléma. Mert azért ott az a megoldás, hogy a szerencsétlen megerõszakolt nõt megölik, és a bíróság még csak el se igen ítéli a gyilkost... Hja, menthetõ felindulás..... Ha meg nem ölik meg a nõt, akkor feleségül kell venni. Ez egy darab megerõszakolónál mûködik is. Én meg ilyenkor elborzadok, nem elég, hogy az illetõ megelõszakolta, még a kezére is adjuk? Hogy bármikor újra megtörténhessen a dolog? Mert ha már házasságban élnek, akkor már nem is megerõszakolás, hanem "kötelesség"?

Nekem spec nem tetszik a kiindulási helyzet, és hogy mit hoznak majd ki belõle - már most látom, hogy fenntartásokal fogom fogadni.Valahogy nem igazán tetszik az egész.....
Borzasztó, borzasztó. Tényleg nem is tudom, mit mondjak.

Vannak fenntartásaim a török sorozatokkal szemben, no hát itt is... Szerintem nem kéne minden hülyeséget megvennünk. Ez nem a mi világunk.
regina.997 2017 jan. 30. - 21:06:10
(97/1535)
Hát..még egy gondolat vetõdött fel bennem.....Én az életben nem láttam még egyetlenegy sorozatban sem ennyi negatív karaktert, mint amennyi itt van...hihetetlen az arány, konkrétan Fatmagül Nine mama és a butácska de mégis jólelkû Ramin kívûl nekem mindenki olyan szinten unszimpatikus, hogy az valami csoda...nem értem magam hogy végülis miért is tartok ki még a sorozat mellett (mert valami azért mégiscsak itt tart), mikor még a pozitív szereplõk sem szimpatikusak olyan igazán....:/

Bocsánat a Fatmagül rajongóktól, de véleményem szerint ez a sorozat nyomába sem érhet a Végtelen szerelemnek...(aminek már az elsõ 1 hét után rabja lettem)
suxel2.0 2017 jan. 30. - 19:52:43
(96/1535)