Téma: Fehér pokol

antibond 2019 febr. 19. - 10:23:16 Előzmény krampampuli
(229/249)
Szia! Nem tudom kellőképpen értékelni, hogy ilyen normális, intelligens módon reagáltál észrevételemre. A mentségedet elfogadom, s tudom, hogy ezentúl Te is ugyanazt a zászlót fogod magasba emelni, amit mutattam Neked. (A filmet eddig még nem láttam, de fenntartásaim vannak vele kapcsolatban, el is árulom, miért. Nincsen sehol a Földön emberekre támadó vérszomjas farkasfalka. A "Kőszivű ember fia"-ban is ez volt az egyetlen dolog, ami zavart. Olvasd el - többek között - Farley Mowat: "Ne féljünk a farkastól" című remek könyvét, s azonnal képzeletbeli barátaiddá válnak e nemes élőlények.
krampampuli 2019 febr. 19. - 10:15:10 Előzmény antibond
(228/249)
Szia! Nézd teljesen igazad van. Jó, hogy van még akit zavarnak az efféle dolgok. Már nem emlékszem a körülményekre, de valszeg egy enyhe indulat komment volt részemről. A film értéke a szememben egyébként továbbra sem csökkent. És köszi.
antibond 2019 febr. 19. - 09:04:45 Előzmény krampampuli
(227/249)
Ne haragudj, de nem tudom szó nélkül megállni, miszerint mostanában egyre jobban megerősödik egy fajta jelzőhasználat, ami szembemegy minden józan felfogással, és roppant értelmetlen.
Lehet valami elképesztően, páratlanul, mesésen, káprázatosan gyönyörű, kivételesen jó, hallatlanul remek, csodálatosan szép - hogy csak néhány példát mondjak.
De nem lehet semmi rettenetesen jó, borzasztóan szép, kegyetlenül finom.
Csodálatos nyelvünk annyira gazdag szókinccsel rendelkezik, inkább ápolni kell, nem rombolni.
6/10
pihes 2019 febr. 17. - 15:12:25 6/10
(226/249)
Volt , hogy annyira fújt a szél, még az én hajam is lobogott!
Nem rossz film, de a téma sem egyedi, annyira nem fogott meg...

6/10

sexykex 2018 dec. 26. - 13:37:00
(225/249)
Úgy tűnik Alaszkának ez a része nem Cható földje – ez a farkasok földje. Neeson miatt néztem meg és különösebben nem csalódtam. Mint film kritizálható, hiszen jobban is megcsinálhatták volna, de a történet, a cselekmény szerintem majdnem tökéletes.
7/10
nikato 2018 okt. 29. - 12:53:22 7/10
(224/249)
SPOILER: A visszaemlékezések a feleségével kimaradhattak volna. SPOILER VÉGE
10/10
Daemonhun888 2018 okt. 25. - 11:14:45 10/10
(223/249)
Aki horrort vár, annak gagyi, aki drámát, annak tökéletes. Liam Neeson is. 10/10
sword 2018 júl. 25. - 19:00:40
(222/249)
Tegnap adták, gondoltam bealvós háttérmozinak jó lesz, hadd zörögjön. Aztán két ok miatt elkapcsoltam. Az egyik az a folyton kötekedős p*cs volt, aki még úgy is idegesített, hogy nem figyeltem oda. Na jó, a másik ok az volt, hogy a macskáim fostak az állandó farkasüvöltéstől :-)
8/10
DireStraits 2018 ápr. 30. - 09:46:11 8/10
(221/249)
Jó film volt, bár a CGI farkasok elég gagyik voltak.
5/10
stupek2 2018 márc. 04. - 08:08:31 5/10
(220/249)
Ha ez lenne az elsõ film, azt mondanám JÓ! Élethû kameraállások, fagyos környezet, látszó lehelletek. De! Már láttam több filmet is, így látom a hibákat is.

Spoiler

A repülõben felszállás után nagykabátban ültek le, senki nem vetkõzött le. Itt már gondoltam, hogy katasztrófa film lesz. A steewardes nem magyarázta el a kötelezõ oktatást, a repülõn nem hangzott el a "Kérjük az öveket bekapcsolni" stb vezényszavak. Zuhanás közben nyitva a pilótakabin ajtaja, de nem szól semmilyen vészjelzés.
A kép is zavaró aztán amit látok, de lehet, hogy kézikamerás koppintást láttam. Nálam az egész hatter hullámzik folyamatosan, mintha a kamera keresné a fókuszt, viszont az elõl lévõ személyek élesek. A szinkronhangok pocsékak.
Mint mondtam láttam több filmet is, így filmenként össze lehet rakni a történetet:
Elindulás, északi sark, (vagy deli sark nem tudjuk) farkasok, azok lelövése - Több horrorfilm is így kezdõdik
Repülõgép, felszállunk, elalszunk, felébredünk, nem tudjuk mi történt - Langolierek
Lezuhanunk, összeszedjük magunkat - Életben maradtak
Drótozunk, fegyvert csinálunk csak puskagolyóból - MC Gaywer Az a baj, hogy ezt a két filmet említik is a filmben...
Egyenként fogynak az emberek, a végén csak 1 marad - Meghívás egy gyilkos vacsorára - bár itt eléggé áttételes, mint a Kõszívû ember fiaiból a farkas jelenet.
Utolsó csakazért is megküzd az ellenféllel - Öreg halász és a tenger.

A vége nem a szokásos, de talán ránkbízza a rendezõ!

Az áradó patak jelenet kamerafelvételei kiválóak!
1/10
Bruce2000 2017 dec. 19. - 12:15:43 1/10
(219/249)
Hatalmas csalódás. Pedig úgy általában bírom a Liam Neeson filmeket. 1/10 Nagyon gyenge.
krampampuli 2017 okt. 05. - 11:31:17
(218/249)
Rettenetesen jó film. Tessék mélyen értelmezni ne csak a látványra meg a dialógusokra koncentrálni.
3/10
StJust 2017 máj. 31. - 09:07:49 3/10
(217/249)
Ebben a filmben nem az a baj, hogy sz@r, hanem, hogy nagyon komolyan akarja venni magát, és ezáltal néhol olyan kínos, mint egy mónikashow. Rettenetes párbeszédek, mellélõtt magyarhangok (Csernák János NE szinkronizáljon akcióhõsõket, maradjon a gemencierdõ anyakocájánál.) Liam Neeson aszongya: "Menjünk a fák közé, ott jobb!" Mi az, hogy ott jobb? Miért jobb? Mert a farkasok elõl aztán jól el lehet bújni a fák közé, és majd jól kicselezzük õket. Hát nem. Ááááááááááá! Nincs annyi aranymálna, amennyit erre a filmre ki lehetne osztanai. Iszonyatosan gyatra, klisékkel gazdagon telerakott, minél hamarabb elfelejtendõ.
Meril 2016 aug. 22. - 23:31:47
(216/249)
Miért látom azt szinte az összes új filmnél amit az utolsó hozzászóló is írt? Minimum az elmúlt 5 de inkább 10-15 évben indult hanyatlásnak a filmgyártás. Kizárólag a látványra fókuszálnak. Gyenge történet, gyenge párbeszédek, érzelgõs jelenetek, mélység, tartalom nélkül.
lamassu 2016 febr. 03. - 09:58:42
(215/249)
Egy szenvedéstörténet Liam Neesontól. Nem az elsõ, vélhetõen nem is az utolsó. A film egy üres frázisokkal teletûzdelt klissécunami, ami jellemábrázolásból nullát érdemel, történetírásból ugyanennyit, a drámaisága meg amolyan hollywoodi. Azt hiszem ennél több szót nem érdemel el a film. Vagy talán annyit, hogy Alaszkában, télvíz idején lehelhetnének párát a színészek, vagy a blue boxban ezt nem tudják megoldani? Kiábrándító az egész. 10/4, az is csak a farkasok miatt.
ReignMan 2015 ápr. 29. - 20:34:38 Előzmény pelu
(214/249)
Én is mást vártam, de legfõképp a pontozás alapján egy jó filmet. Helyette néztem 2 órán át egy lapos és unalmas sztorit, amit már ezerszer feldolgoztak, sokkal jobban, a vadászból lesz az üldözött témáben. Ezt még nyakonöntötték egy repülõkatasztrófával és egy vallásos maszlaggal, amikor a halálközeli mely gondolatok kerültek felszínre, pedig megrendítõ csellózenével festették alá, a hatás kedvéért. A farkasok kétlem, hogy így viselkednek.
Hasonló témában ajánlom a Medve címû Annaud filmet, vallásosban pedig a Jeleket, a Fehér Pokol csak egy összerakosgatott fércmû.
2/10
pelu 2015 febr. 10. - 16:02:03 2/10
(213/249)
Szenvedés volt ez a film, irtó gyenge alkotás. Méltatlan az egész LN-hez.
5/10
r1200r 2014 dec. 23. - 16:51:34 5/10
(212/249)
Olyasmi filmet vártam mint a Vadon foglyai. Az ebben a kategóriában a favorit, de ez egy más film volt, amibõl szerintem sokkal többet ki lehetett volna hozni. Bár attól függ minek készült.. A tapló karakterek már idegesítõek egy idõ után. A farkasok meg mintha természetfelettiek lennének a filmben.. Nincs ezen mit megérteni, aki többet képzel bele, annak azért jó, aki kevesebbet annak meg azért. Nekem egyszer nézõs.
9/10
TommyGun 2014 okt. 01. - 20:11:54 9/10
(211/249)
Azt el is felejtettem megemlíteni hogy szerintem ez Neeson egyik leghitelesebb alakítása. Fõleg amíg nem ül fel a repcsire, érdemes jól megnézni ezeket a részeket, nem véletlen. A való életben pár hónappal a film forgatása elött halt meg a felesége síbalesetben, úgyhogy eléggé bele tudta magát élni a helyzetbe.
9/10
TommyGun 2014 okt. 01. - 20:07:19 9/10
(210/249)
Gyermekeim, aki ezt a filmet nem érti, annak igencsak a küszöb alatt van az érzelmi intelligenciája.
Ez egy remek film, tökéletes dráma a kitartásról, a soha fel nem adásról, még akkor is amikor többször is a pofádba KÖP a sors.