antibond 2019 márc. 25. - 09:49:54
(26/46)
Addig rendben van, hogy a PORT.hu- ismertető ne árulja el azokat a csavarokat, amitől érdekes a történet, de miért írnak olyat, ami egyszerűen nem igaz?!
Aki látta a filmet, érti miről beszélek. Vajon, aki elkövette, az is érti????
sexykex 2018 dec. 11. - 20:00:14
(25/46)
Uncsi film, valódi meglepetésekkel. Ha rászántak volna egy kis pénzt, akár jó is lehetett volna.
olahmiki1959 2018 dec. 11. - 11:35:32
(24/46)
Nagyon izgalmas, feszült, végig élvezetes, egy pillanatig sem unalmas film, egészen az utolsó 2 percig.
Hogy miért kellett elbaltázni a végét, számomra rejtély...:)
3/10
Owl 2018 okt. 15. - 17:35:45 3/10
(23/46)
Zárójeles film. Az utolsó 30 másodperc egy naaaagy zárójelbe teszi az egész másfél órát! Tehát aki a Dallasnál agybajt kapott attól, hogy Pamela felébredt és Bobby feltámadt, annak nem ajánlom. Jó is lehetett volna, de szerintem ezzel elrontották.
10/10
MaZsola_Megmondja 2018 jún. 04. - 04:06:47 10/10
(22/46)
Ez egy remake, egész jól sikerült, érdemes volt elkészíteni: https://www.imdb.com/title/tt1152138/

*** SPOILER *** (CSAK HA MÁR LÁTTAD A FILMET)

Jó volt ez a csavargatás, mégha egy kicsit erőltetett is volt. Paul házát a potenciális vevők átkutatták (rendőrök), de nem találtak semmit. Így megúszta volna. Ergo kellett egy személy, aki előszedig belőle a dolgokat és persze nem engedi el sehova. Jack még visz saját gyilokcuccot (valami fogót), hátha Paul bepöccen és újra ölni akar és bevonja Jacket. Aztán az utolsó pillanatig húzzák, hogy legyen bizonyíték. Ehhez nem kellett volna Jacknek erőszakosnak lennie, elég, ha egy szerény suttyó. A végén az injekció általi halálon való alkudozás viszont méltatlan, biztos ezen volt a forgatókönyv kapcsán a legtöbb vita a film készítői között. Akár ezt a részt ki is lehett volna vágni. Nyilvánvaló, hogy Jack kérdéseivel szemben Paul csak mimikával kellett volna feleljen, aztán összeverekszenek és Jacknek folyamatosan őrjöngeni kellett volna: akkor is lebuktatja, akkor is lebuktatja és meg fogja találni a holtesteket... Aztán, ahelyett, hogy megtudnánk, hogy sikerül-e, jön az ébredés, így lett volna teljes a csavar.

*** SPOLIER VÉGE ***


Az a gond velünk XXI századi nézőkkel, hogy sokkal nagyobb a média-fogyasztás sebességünk és így annyi mindent láttunk már. A legcsavarosabb történeten is megy a fanyalgás. Bezzeg a 90-es években a közönség elalélt egy jól konstruált krimitől is. Akkoriban még a Bárányok Hallgatnak is kaphatott OSCAR-t. Tíz év homályában van az utolsó krimi-OSCAR (A nem vénnek való vidék 2007-ben, előtte évben meg a Tégla).

Úgyhogy marad a LaLaLand, vagy a Víz Érintése, meg a Spotlight, vagy a Holdfény. Itt tartunk.

Ez romlani fog, a gyilkosság a való életben divatos, a moziban nem az. A gyilkosság helyett egy alacsony költségvetésű, de jól eltalált horror, vagy méregdrágavalamiszuperhősösizé arat. Az ölés emberi leleményessége átkerült témaként a sorozatokba, ott meg már csilliárdnyi forgatókönyv megvolt, már csak másolatokkal lehet elérni valami nézettséget.
10/10
UncleSam 2018 ápr. 21. - 22:51:33 10/10
(21/46)
Jóóó.
10/10
rafadelpo 2018 ápr. 02. - 09:16:02 10/10
(20/46)
Az elejétől a végéig nagyon tetszett.
10/10
rafadelpo 2018 márc. 31. - 12:45:55 10/10
(19/46)
Nekem nagyon tetszett, a dupla csavar kell ebbe a filmbe.
Rourke 2018 márc. 06. - 08:33:43
(18/46)
A végére jó film lett belõle érdemes végig nézni. Aki még nem látta az ne olvassa a lenti hozzászólásokat mert agyon spoilerezik a filmet és úgy már nincs értelme megnézni. Kellett fantázia a filmhez, a film elsõ 2/3-a kifejezetten idegesített de megérte végig nézni. jó indulattal 7/10.
Filmgusztália 2018 jan. 08. - 18:40:25
(17/46)
SPOILER
2. Azaz a bizonyíték a rátörés után került elõ, minek is kellett az elõjáték?
Tetkó...bocs b+, de azt egy olyan "jelentõs" pillanatban lehetett biztos látni, h lemaradtam róla.

Nem kell kerülgetni a forrókását szar volt és kész.
Edmond Dantes 2018 jan. 08. - 16:41:45 Előzmény Filmgusztália
(16/46)
***SPOILER***
1) Ha egyszerûen rátörnek, nincs film, nincs sztori, nincs min eltûnõdnöd.
2) Ha egyszerûen rátörnek, NINCS bizonyíték. Bizonyíték utolsó elõtti pillanatban kerül elõ (fotó a tóval, benne valszeg a hullákkal)
3) Minden csak álom volt = így elejét veszik bizonyos kukackodásoknak + író újra gazdag lesz, mert álmáról sikeres regényt ír.
4) Cím = tetkó Jack hátán = fekete pillangó. Ez talán tényleg nem bonyolult :-)
***SPOILER VÉGE***
Filmgusztália 2018 jan. 08. - 15:48:32
(15/46)
Nehezen szántam rá magam, mert már sok ilyen filmet láttam, amiben az idegen, a vándor, miután befogadják segítõje ellen fordul, sakkban tartja stb...

SPOILER
Viszont a film végén van egy fordulat, ami akár qrva jó is lehetne, de valaki magyarázza már el, miért kellett napokig sakkban tartani a sorozatgyilkost színészkedni (pl. a csaj, aki az ingatlanost már korábban is játszotta), ahelyett, h egyszerûen rátörnek, ahogy a film végén úgy is. A bizonyíték ugyanígy meg lett volna.
Az egész film értelmetlenné válik a végétõl. És amikor azt hiszi a nézõ, h ez már így is egy irgalmatlan nagy szar, akkor felébred a fõhõs....rémes.
A címválasztást pedig nem tudom hová tenni.

10/2 (de csak Banderas miatt)
Edmond Dantes 2018 jan. 08. - 10:04:25
(14/46)
Szórakoztató film, már az elejétõl fogva tippelni lehet, milyen fordulat vagy fordulatok várhatók. 2017-ben már nem lehet(ett) szimpla thrillert eladni. A záró csavar, amit itt többen kifogásolnak, tehát a záró csavar pedig azért szükséges, mert nélküle egy csomó elõzõ fordulat védhetetlen vagy érthetetlen vagy támadható lenne. Ha valamit még utólag visszanézve sem értek, az inkább a legelsõ jelenet az erdei tisztáson. Nincs hová rakni. Engem a film vége egy 1997-es filmre emlékeztetett, de amazt sokan láthatták, úgyhogy:


***SPOILER***
David Fincher A játsz/ma https://port.hu/adatlap/film/tv/jatszma-the-game/movie-1206 c. kitûnõ filmjének végén, ha jól emlékszem, az a nagy csavar, hogy az egész addig látott történet csak játék volt, a fõszereplõ (Michael Douglas) barátainak-kollégáinak az õ számára kitalált meglepetés-játéka volt azaz valójában nem történt semmi, minden csak játék volt...pont úgy mint ebben a filmben, csak itt játék helyett álmot láttunk.
***SPOILER VÉGE***
10/10
21Vick 2017 dec. 03. - 23:40:16 10/10
(13/46)
Zsenialis, nagyon tetszett. Sokaig nem neztem meg ezt a filmet, mert hogy nincs benne egy jo csaj, jo pasi (bocsi Antonio es Jonathan), meg Banderas amugy is lefele tart, etc. Szoval hangulatban kellett lennem, hogy ezt a filmet valasszam es bizony nem bantam meg. Vegig fenntartotta az erdeklodesemet a tortenet, meg ha folyamatosan kerdeseket is tettem fel magamban, hogy ez miert, meg az miert, meg hogy ez hogy lehet, stb. Fura volt a ket foszereplo viszonya, sejtelmes. Spoiler: azt gondoltam, hogy Jack rosszban santikal, az elejetol fogva. De ha belegondolunk soha nem bantotta Pault. Viszonylag az is hamar felmerult bennem, hogy a csaj is benne lehet, elvegre elso ugyfele. Amikor szemtol szemben alltak egymassal a szobaban es Jack hagyta, hogy Paul rafogja a puskat, akkor kezdtem el gondolkodni, hogy ez a fiu nem olt meg senkit, es hogy az a puska ures vagy vaktoltenyes. Aztan amikor kiderult az Fbi buli, akkor kicsit tulzonak talaltam, hogy az Fbi ilyen tortenetet kerekit egy nyomozashoz, amihez raadasul rengeteg veletlen es szerencse kellett. Egy blogger szerint az utolso 30 masodperces jelenet nelkul ez lehetett volna egy 8/10 thriller. Viszont nekem pont a legutolso jelenet hozta meg az egesz tortenet ertelmet, mert sokkal inkabb varok egy ilyen tortenetet egy thriller konyvtol, mint a valosagtol. Ha ugy probaltak volna meg eladni a keszitok, hogy ez a tortenet a valosagban tortent meg, az nekem tul nyakatekert lett volna es bonyodalmas. De hogy alomkent jelenik meg az iro fantaziajaban, ez tette helyere a tortenet elejetol jelenlevo valoszerutlensegeket. 9/10
ludmilla 2017 nov. 21. - 18:25:08 Előzmény Tünde Kövesdi
(12/46)
SPOILER szót ismered?
7/10
Yldykoka 2017 nov. 04. - 22:43:56 7/10
(11/46)
Összességében nem rossz. Az eleje vontatott. Ha nagyon gondolkozunk film közben, hogy mi lesz vajon a vége, akkor nem lepõdünk meg. Szóval nagyon kellett a végére a dupla csavar.
10/10
caomilla4 2017 okt. 22. - 20:40:32 10/10
(10/46)
Eszméletlen jó film, nagyon meglepett a vége. 10/10
sawyerx 2017 okt. 08. - 18:05:59
(9/46)
Fél óra alapján nem tetszett, unalmas, vontatott, érdektelen. Talán csak nem voltam olyan lelki állapotban, de kurvára untam, annyi alapján 5/10-et adok rá.
6/10
Tünde Kövesdi 2017 szept. 05. - 21:03:20 6/10
(8/46)
A vége az egészet zárójelbe teszi, nekem ettõl valahogy elvesztette az értékét. Kicsit túlgondolták. Szerintem volt benne néhány logikai bukfenc, bár ha a vége az igaz, akkor miért is ne? Az álom, csak álom.
7/10
King Diamond 2017 aug. 18. - 22:41:10 7/10
(7/46)
Teljesen jó, nézhetõ, csavaros thriller ez, elég jó volt. A történet végig érdekes, leköti a nézõt, aki várja, hogy mi sül ki belõle és mi lesz a következõ csavar. Nagyon tetszett ez a történetmesélésben a történetmesélés, hogy mondták, hogy mi lesz a következõ történés. A színészek remekül játszanak, mindkét fõszereplõ remek és Piper Perabo sem rossz, igaz, neki nincs sok szerepe. Nekem itt is tetszettek a helyszínek, a mindentõl elszigetelt, lepukkant családi ház, a tó, stb. Nem kell akciódús filmre számítani, de unalmasnak sem mondanám egyáltalán. A magyar szinkron is jó volt. A végén láttam kiírva, hogy egy 2008-as francia film alapján készült, aminek ugyanez a címe, jó lenne azt is megnézni, de úgy látom, hogy ahhoz még nem készült magyar szinkron. A vége érdekes volt és szerintem nem volt annyira illúzióromboló, mint azt állítják páran.
Egyszer mindenképp megnézhetõ, a csavaros thrillerek kedvelõi szeretni fogják.
7/10