Téma: Feledés

3/10
nick név 2018 okt. 27. - 10:33:49 3/10 Előzmény BlueTT
(376/416)
Ez természetesen fordítva is igaz, mindenki a saját véleményét, meglátását mondja el az adott filmről.
Az arra méltó filmnek örömmel adok, viszont számomra ez a film nem jelent semmi többet, mint egy sokadik üres szórakoztató mozit a sorban. Elfogadom, hogy másoknak ettől még ezért, vagy azért ez a film tetszhet, de nekem ettől még nem lesz a szívem csücske.
Attól pedig, hogy egy bármilyen filmet kritika ér, az azt kedvelő embereknek nem kell feltétlenül magukra venniük a kritikát, hiszen senkinek az ízlése nem fakad az abszolútumból. Biztosan te sem kedvelsz olyan filmet, amit meg én szeretek, könnyen lehet ilyen, de ha így is van, az esetleges kulturált vitán túl elfogadom, hiszen az általam szeretett film egyfelől nem én magam vagyok - így az azt illető kritika nem személyes sértés -, az ízlésekről pedig csak pofozkodni lehet, annak pedig semmi értelme.
ukotaf 2018 okt. 27. - 07:58:42 Előzmény BlueTT
(375/416)
Így van! Teljesen egyetértek! Minden filmben vannak hibák, de ez nekem az egyik kedvencem (a 2001 óta). Igen, a filmzenét én végighallgattam a Tube- on, hát nem semmi...és az elején katartikus, de a filmben még vannak ilyen részek. Én évente 2x megnézem, nem sok film mondhatja el magáról. Itt (nekem), minden rendben volt, a történet, a zene, a színészi játék, a mondanivaló. Szegény Riseborough, Ő egy mellékszerepből csinált főszerepet. A végén a dal is fantasztikus, de ugy- e, azt lehagyták, pedig nagyon fontos.
Válaszod köszönöm!
Baranyai György
BlueTT 2018 okt. 27. - 00:48:30 Előzmény nick név
(374/416)
Hello, hiszek a szólásszabadságban, tehát azt mondasz, amit akarsz. Ahogy én is. Viszont arra kérlek, hogy adj több tiszteletet az arra méltó filmnek! Legalább a mondanivalója miatt.
Ha multikultit, drogozást, szabadosságot, anyagiak felhalmozását, mindenki és minden elfogadását stb propagáló filmeket húzol le, egyetértek.
BlueTT 2018 okt. 27. - 00:27:11 Előzmény Midnight67
(373/416)
Köszönöm. Az nagyon jól hangzik! :)
BlueTT 2018 okt. 27. - 00:25:09 Előzmény BlueTT
(372/416)
Értem...
CD a film végén?! Ez aranyos!
BlueTT 2018 okt. 27. - 00:22:19 Előzmény ukotaf
(371/416)
Megértelek...
Így van, a mondanivalóra kell koncentrálni.
Ha még nem játszottad, itt van a teljes filmzene. https://www.youtube.com/watch?v=-qkonu2db6A&index=16&list=PL5sC7brCHHadPUWLfuAhft-n-VtL2vgy-
Üdv., BTT
BlueTT 2018 okt. 26. - 23:48:05 Előzmény durumdara
(370/416)
Szia! :)
Persze. Értelek.
Üdv, BTT
durumdara 2018 okt. 19. - 10:34:24 Előzmény BlueTT
(369/416)
Szia!

Nem is ezt kívántam írni, hogy lenyúlták.

De a film nézése közben mindig szinte tudtam előre, mi fog történni, mert más filmben már megtörtént és nagyon hasonlóan folyt a cselekmény.
Elhiszem, hogy ezt külön, függetlenül írták meg, de ha valaki látta az általam felsoroltakat, és utána nézi meg ezt a filmet, talán hasonlóan érzi majd magát...
Meg hát az illogikus dolgot hagytak bennem rossz szájízt.

Amúgy többször is nézhető, mert látványos, csak akkor még inkább kiugranak a "miért"-ek.

Üdv: dd
10/10
tom_pika 2018 okt. 17. - 19:07:31 10/10
(368/416)
Kiváló film. Érdekes, izgalmas. Aki csak a vérszagra gyűlik, vagy nem szereti a scifi-t, az azért kerülje!....
5/10
pihes 2018 okt. 11. - 14:54:55 5/10
(367/416)
Még közbe is eszembe volt, hogy már láthattam, de semmi emlékezetes nem marad(t) meg ebből.

5/10
3/10
nick név 2018 okt. 08. - 14:15:53 3/10 Előzmény BlueTT
(366/416)
Mit tett le az asztalra az ott? Ez is egy hozzáállás... Meg az is, hogy elmondom a véleményem egy olyan filmről, amit nem tartok sokra. Ha neked ez elég ahhoz, hogy "művészetkritikus" műve legyen, vagy micsoda, akkor az a te dolgod.
Én nem gondolom, hogy ilyen filmeket különösebben dicsérni kellene, vagy hogy jó némán elmenni mindegyik mellett. Ez a kor trendje, az USA jóvoltából a popcornfilmek uralják el a mozitermeket, van aki szeret popcorn-on élni - analógia - és van aki nem. Nem biztos, hogy hosszútávon egészséges, de szerencsére ebben sem kell feltétlen egyetértenünk.
Midnight67 2018 okt. 07. - 21:45:36 Előzmény BlueTT
(365/416)
Ha mégis tv-nézésre vetemednél, érdemes átfutni hétvégente pl. a Duna TV műsorát, esténként szoktak jó filmek lenni és reklámok nélkül, végig (!), stáblistával és zárónevével.
Most pl. a Fedőneve: Donnie Brasco (amerikai krimi, 1997) megy.
Midnight67 2018 okt. 07. - 13:41:29 Előzmény BlueTT
(364/416)
A reklámokról már kár is szót ejteni, évek óta ez van, meg kell szokni.
Ezért részesítem előnyben a visszanézhető műsorokat és eltekerem a reklámokat.
Ami meg marad, azt kibírom, egy 2-3 órás filmnél néha úgyis ki kell menni időnként vécére, sörért, pattogatott kukoricáért, elszívni egy cigit, vagy épp felugrani ide körülnézni.
Ha mégis nagyon zavarna, addig lehalkítom, ennyi.
A számítógépen meg már rég le vannak tiltva a reklámok, szóval azért nem kapok tőlük gyomorrontást..:)
Azt viszont tényleg én is nagyon utálom, ahogy levágják a filmek végét és elmarad a záró zene.
Előfordult már, hogy ez miatt a film végén benyomtam cd-n a zenét, hogy méltó legyen a befejezés és mozihangulatom legyen. Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell..
ukotaf 2018 okt. 07. - 06:15:21 Előzmény BlueTT
(363/416)
"BlueTT"! köszönöm a megerősítést, jólesett. Tegnap is megnéztem, most kb. 30- adszor és nem tudom megunni. Támogatom a reklámokkal kapcsolatos ötleteteket és, hogy ennek a filmnek a végén még van egy nagyon jó dal, a stáblista alatt. Mindig kiráz a hideg az elején, amikor megjelenik az "OBLIVION" cím, ott akkora a zene....és később is vannak katartikus részek. Ahogy írtam: én a mondanivalót figyelem, nem a hibákat. Valaki itt szörnyülködött, hogy az akkumulátor vízszintes fogantyúval van megoldva...a film 2077- ben játszódik, miért ne lehetne? (Wolfram1 írta). Utolsó két soroddal teljesen egyetértek!
Üdvözlettel: Baranyai György
BlueTT 2018 okt. 07. - 00:02:39
(362/416)
Jó a megoldásod. Én mégis egy drasztikus lépést választanék. 15-20 éve nincs TV-m vagy előfizetésem, csak a szüleimnél nézek néha filmet. Könnyen csatlakoznék egy olyan mozgalomhoz, ahol a tagok lemondták az előfizetéseiket x időre abból a célból, hogy moderálják a reklámozást.

Hasonlóan, ha az emberek összefognának és nem vennének olyan külföldi terméket, ami itthon is létrehozható lenne, a globalisták hamarosan kivonulnának Magyarországról.

Ami a reklámokat illeti, az zavar még, hogy elmerengenék a filmről, amikor a filmzene alatt a szereposztást tolják. E helyett hirtelen, a hüvelygombára és marhára való világ Gyurkára koncentrálok vagy valódi apámmal a közös orgazmuson elmélkedünk. A pénzünkért. Ez olyan, mint a 15 ezer forintos póló óriási Nike felirattal...

A filmzene-szereposztás rész a mű sajátja. Megcsorbítják. Kíváncsi lennék, hogy ez jogilag hogy van rendben. Legjobb esetben is csak odalökik felgyorsítva. Filmzene nuku, persze. Nem ritkán, még az utolsó jelenet legvégét is lecsípik. Megvan az eredeti...

8/10
Kit Fisto 2018 okt. 06. - 22:34:41 8/10 Előzmény BlueTT
(361/416)
A reklámokat mindenki utálja, mégis vannak. Egy párezres réteg készíti, és ők macerálják a milliókat. Nem kéne hagynunk! A médiatörvényben keményebb szabályozás kéne a reklámokról. Legyenek halkabbak, mint a normál műsorok, ne hangosabbak. És ne lehessen valótlant állítani bennük. Filmet legyen tilos megszakítani reklámmal, vagy aközben reklámozni. Aki megszegi, azt jó vastagon bírságolni, hogy ne érje meg.

  A film különben egész jó volt, részemről 8-as. Szép a látvány, a színészek is jól játszottak, és a mese is elment egynek. Cruise nem egy Charlton Heston, de a sci-fikben nem olyan rosz, lásd Világok Harca.
BlueTT 2018 okt. 06. - 21:51:32 Előzmény Kit Fisto
(360/416)
Holnap, vasárnap du 1-kor bepótolhatod a lemaradt részt.
BlueTT 2018 okt. 06. - 21:45:37 Előzmény nick név
(359/416)
Az ilyen szintű ócsárolás a tipikus művészetkritikus műve.
Profi vagy hétköznapi suttyó, csak a pofátok jár. Soha nem hoztok létre semmit. Nulla termék!
A bankárokra emlékeztettek...
BlueTT 2018 okt. 06. - 21:02:56 Előzmény durumdara
(358/416)
Félreértés ne essék! Ezek nem más filmekből lopott ötletek, gondolatok.
Olyan, mintha azt mondanád, valaki lenyúlta a beszéd tevékenységét valakitől...
BlueTT 2018 okt. 06. - 20:54:30 Előzmény ukotaf
(357/416)
:)