napraforgó 2012 nov. 28. - 06:10:00
(8/8)
Hát ez gyerekfilm, kétségtelenül. Bár, ha kicsit igyekeznek, talán ifúsági film is lehetne.

Az eredeti - svájci Robinson család -hoz képest itt egy amerikai családról van szó, akik nem 4 fiúgyermekkel szenvednek hajótörét, hanem 1 fiú, 2 lánnyal. Még a szülõk is fiatalok, példa rá, hogy gyermekük születik a szigeten.
Aztán ott van Ben, a matróz, meg Emily a kínai lány. 2 nagy fiú, 2 nagy lány. Meg egy kislány, korban hozzáillõ kisfiúval, aki ugyan néger. Mindenki vonzódik valaki korban hozzáillõ személyhez.
Így Robinsonék akár kolóniát is alapíthatnának a szigeten, mindenkinek van párja, még Cristinának, a kislánynak is Billy személyében.

Még nem láttam a végét, de talán nem is olyan jó, hogy megtalálták õket.
napraforgó 2012 nov. 02. - 05:09:23
(7/8)
Én most kezdtem el nézni ezt a sorozatot, tudom, már játszották korábban, talán többször is.
A déltengeri táj nagyon szép, a család összetartása is értékelhetõ.
De egyébként elég ostobácska film.
Pl. a Csendes-óceáni benszülöttek egyáltalán nem hasonlítanak polinéz emberekre, a fejükön valami idétlen, felmosómophoz hasonló "fejdíszt" hordanak. Ez az álombeli kalandozás is meglehetõsen hihetetlen.
Nem ismerem az eredeti mûvet, amibõl a sorozat készült, de gyanítom, hogy megpróbálták kicsit "felturbózni". Na ez nem tett jót neki.
PfuscherEmese 2011 dec. 10. - 15:05:31
(6/8)
Ha valaki esetleg felvette az eddigi részeket, kérem írjon nekem,mert szükségem lenne nekem is etika tanításhoz.
korhinta@citromail.hu
Elõre is nagyon köszönöm.
Ghanima 2011 nov. 13. - 12:51:13 Előzmény csikosi
(5/8)
No, ez okvetlenül igaz! :-)
8/10
offtopic
csikosi 2011 nov. 12. - 13:36:15 8/10 Előzmény Ghanima
(4/8)
De legalább nincs benne reklám!!
Üdv:
Ghanima 2011 okt. 08. - 14:55:41
(3/8)
Ami azt illeti, ennek a sorozatnak a készítõi sem követték valami közeles hûséggel sem az eredetit..., sem a késõbbi, sokat változott kiadások egyikét sem.
Érdemes elolvasni, mit is ír az alapmûrõl a wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Swiss_Family_Robinson
Ghanima 2011 okt. 08. - 13:52:36
(2/8)
Nocsak... gyerekkoromból emlékszem valamennyire, jó könyv volt. Eredetileg A svájci Robinson család a címe, idehaza akkor A Robinson család címmel jelent meg.
Jó, hogy a Duna leadja a sorozatváltozatot, sajnos az elsõ részrõl most épp lemaradtam, kíváncsi vagyok, milyen lesz..., mennyire követi _a_ könyvet.

Az eredeti Robinsont viszont nagyon nem szerettem. A "robinzonád" típusú könyvek közül egyértelmûen legkedvesebb számomra Verne Rejtelmes szigete. Pár évenként mindig leveszem a polcról és újraolvasom, csakúgy mint pl. a Tüskevárat és a Téli bereket (berket? nem gondolom, mivel cím, ezért változatlan formában marad, bár vicces, így olvasva).
Yenna 2009 ápr. 09. - 21:42:18
(1/8)
Ez olyan jó film volt. De olyan régen láttam már, hogy szinte nem is emlékszem.

Ha esetleg valaki idetévedne, és véletlenül meg van neki videókazettán (mert mondjuk felvette a tv-bõl), az légyszi válaszoljon. :)