Téma: Forma-1

10/10
breeder 2015 ápr. 13. - 20:07:55 10/10
(16230/17150)
Kicsit igazságtalan voltam az elõbbi hsz-omban, mert 10 évvel ezelõtt Alonso volt a vb gyõztes (méghozzá két egymást követõ évben), de a schumacheres, vetteles korszak is bizonyos szempontból unalmasnak mondható volt...

vb címek (egyéni):
....
2004 Schumacher
2005-2006 Alonso
2007 Raikkonen
2008 Hamilton
2009 Button
2010-2013 Vettel
....
10/10
breeder 2015 ápr. 13. - 19:59:30 10/10 Előzmény vino-et-veritas
(16229/17150)
Off
Szoktam nézni a (Real Madrid, Barcelona, esetenként a Bayern München) futball meccseket, de gyakran éveket is kihagyok a szezonokból, annyira beleunok a nagyok játékába! Sokszor semmi áttörés nincsen a spanyol bajnokságban, csak elvétve akadnak kivételek. És hát leginkább a jó játéknak szoktam drukkolni, ami nem ritka, hogy elmarad. De ezt szerintem minden sport mûsorba bele kell kalkulálni. Mostanság pl. a teniszt hanyagolom és a Forma-1 van felfutóban (kb 2-3 éve).

ON
A Kínai nagydíjat csak felvételrõl láttam. A futamot is és az idõmérõt is.
Az idõmérõ részben egyértelmû volt, bár Hamiltonon láttam némi megszeppenést, aggodalmat, hogy esetlegesen a Ferrari utolérheti õket.
A futam viszont eléggé egyoldalú volt. Mondhatni unalmas. Ennek ellenére ez csak a látszat, mert végre nem huszonvalahány másodperc volt a különbség a két élen haladó Mercédes és a többi versenyzõ között. Ez azért adhat némi derûlátásra okot, hogy a következõ futamokon több izgalom lesz.

A 2015-ös Kínai nagydíj eredménye(i):
http://www.f1vilag.hu/hirek/hamilton-ujra-dobogo-tetejen-kinaban

„Vannak okok, mint például az, hogy egy csapat éveken át dominál, a kisebb csapatok pedig nehezen tudják csak felvenni a versenyt a nagyobb gyártókkal. A versenyek pedig közel sem olyan briliánsak, mint egy évtizeddel ezelõtt.”
http://www.f1vilag.hu/hirek/hamilton-ujra-dobogo-tetejen-kinaban

Elég furcsa ez a nyilatkozat. Mégis melyik évadra gondolt a kedves válaszoló?
..A Schumacheres, vagy a Vettel-RB idõszakra, mert azokban az érákban is voltak rém unalmas versenyek! LOL
vino-et-veritas 2015 ápr. 13. - 10:09:04
(16228/17150)
Rosberg tavaly óta kimondatlanul is inkább "a kettes". Idén nem kommunikálta senki a Mercedes részérõl, hogy "engedjük õket versenyezni", meg hasonlók...
A Mercedes hozzállását az is mutatja, hogy a versenyen a "szokásjoghoz" képest Rosberget elõbb hozták ki kerékcserére, mint Hamiltont.
3/10
jani-wan 2015 ápr. 13. - 09:32:26 3/10
(16227/17150)
"Rosberg picsogása a mai futam után egyenesen nevetséges. Belassult, elõzd meg, bmeg!"
Ja persze, aztán úgy jár mint Webber.
blacknet 2015 ápr. 12. - 23:57:51
(16226/17150)
Kiválóan aludtam rajta, és amikor a vége elõtt felébredtem, tök ugyanaz volt a sorrend a top helyeken, mint amikor a 20. körnél odahagytam. Így igaza is lesz Ecclestone papának, ezt az unalmas fost tényleg nem kell youtube csatornára pakolni.
Amúgy nem azért unalmas, mert a Mercedes agyonveri a mezõnyt, inkább azt kellene kiötölni, hogy van két ugyanolyan autó, és mégsincs késhegyre menõ küzdelem, vagy bármilyen csata közöttük. Ez tavaly is így volt, és persze, Hamilton jobb, gyorsabb versenyzõ Rosbergnél, de ezt a semmi küzdelmet ez nem magyarázza.
Kezdhetnénk mondjuk a gumiknál, valami normális papucsot adni alájuk, amit nem kell folyamatosan simogatni, hogy kibírjon 15-20 kört. Hát jobban kell spórolniuk, mint a magyar kisnyugdíjasoknak hó végén!

Rosberg picsogása a mai futam után egyenesen nevetséges. Belassult, elõzd meg, bmeg! Nem kell külön nõi futam ide, hát tele van puncikkal az egész mezõny, f1 ladies cup...

ceia: két dolog miatt foglalkoznak Hamilton magánéletével. Egyrészt mert hagyja, sõt, kiköveteli magának, ilyen magamutogató figura önmagában, másrész meg a most éppen volt barátnõje is híresség, ismert név, szemben a többi pilóta oldalbordáival.
vino-et-veritas 2015 ápr. 12. - 19:37:06
(16225/17150)
Ahogyan a Vettel-Webber párosnál is volt (meg máshol).
Voltak Webbernek jobb pillanatai, voltak csapatutasítások, meg kivételezések (pl. az elsõ szárny ügye), de összességében Vettel magasan felette volt folyamatosan.
A helyzet ugyanez itt is. Egy ideig "versenyben" voltak (és nemcsak a tavalyi ütközésig, utána is), de miután Hamilton alkalmazkodott sokkal jobban a körülményekhez, meg a kocsihoz, nem volt más irány. Rosberg nem tud(ott) nyomás alatt jól teljesíteni, rengeteget hibázott. Pole-t, amikor egyedül hajtott, képes volt szerezni, de azt gyõzelemre váltani alig. És ez így lenne Vettellel szemben is. Õ egyszerûen csak egy jóképességû másodvonal.

Leírtam itt is korábban: a mai mezõnyben szerintem Alonso és Hamilton képes a legtöbbre (gyengébb technikával is). Közvetlenül mögöttük áll Vettel, akinek már kell a hozzáillõ gép (lásd tavaly vs. eddig idén). Aztán Kimi, Rosberg, Massa, Button jön, majd a többiek.

Az nem vitatható, hogy a Mercedes saját érdekeit is elõtérbe helyezi: VB-cél, kifelé egységes csapat, presztízs, a versenyzõ mégiscsak alkalmazott, stb. Õk nem(csak) versenyzõben, hanem piacban gondolkodnak, nekik autókat kell eladni (csak Kecskeméten évente kb. 300.000 készül!), amihez a F1 az egyik marketing-eszköz. Ha nem mennek a dolgok, az a piacon is jelentkezik. (A Ferrarinál azért ilyen tömeggyártás és piac nemigen van.)

Bernie bácsi meg egy gátlástalan, pénzéhes vén hülye (eleve mekkora baromság ez a "...aki négy nyelven beszél"). Ha rajta múlna csak a saját üzleti szempontjai szerint lehetne valaki világbajnok (meg mûködne az autósport). Még szerencse, hogy ennyire direktben azért neki sem megy. De például a versenyek kinyírásában (lásd Német Nagydíj) azért még mindig ott van a keze!
Amúgy mondott minden jót persze Hamiltonra is, fõleg azért mert az õ PR-értéke mégis sokszorosa Rosbergének (hiába beszél négy nyelven), akit még a németek sem tartanak németnek. Nem beszélve arról, hogy a legkevésbé sem egy karakteres figura...
1/10
cellasto 2015 ápr. 12. - 16:48:02 1/10
(16224/17150)
Meklód fia 2015 ápr. 12. - 16:43:08
(16223/17150)
Hát így pláne jobb, ahogy Cellasto is írta, Rosberg szólt a csapatnak hajtsák Hamiltont vagy leelõzi, amit nem szabad ezek szerint, mert be van fenyítve a tavalyi csapatutás megszegés óta.
Meklód fia 2015 ápr. 12. - 16:39:28
(16222/17150)
fölöslegesen véded ezt a büdös majmot ennyire. Ha megtanulna veszíteni és tudna normálisan viselkedni amikor kikap, akkor talán én is jobb véleménnyel lennék róla.
1/10
offtopic
cellasto 2015 ápr. 12. - 15:13:10 1/10
(16221/17150)
és a csattanás után jött ez az ecclestone nyilatkozat:

„Nyugodtan beszéljünk errõl, õszinte leszek. Nem könnyû a kérdés. Az év elején Nicót szerettem volna világbajnoknak, mert úgy gondoltam, sokkal jobban alkalmazkodott a csapathoz, ráadásul német csapat német pilótája. Az F1 vezetõjeként is neki szurkoltam, mert sokkal jobb, ha olyan versenyzõ a bajnokunk, aki négy nyelven beszél folyékonyan – mondta Ecclestone. – Ám most már úgy vélem, Lewis lenne a jobb bajnok, mert õt sokkal többen ismerik, mint Nicót. Az emberiség nagyjából nyolcvan százaléka tudja, ki az a Lewis Hamilton, míg Rosbergrõl az emberek nagy része még nem hallott.”

szóval hagyjuk már ezt,hogy jobb rosbergnél...

amúgy ma jót röhögtem a majmon..vettel meg rosberg németül társalgott a futam után,a nagy "bajnok" meg inkább elvonult :D
1/10
offtopic
cellasto 2015 ápr. 12. - 15:06:50 1/10
(16220/17150)
jaja,jobb...a tavalyi ütközésük óta pont :D
ez egy cseppet sem feltûnõ,ugye? :D
vino-et-veritas 2015 ápr. 12. - 15:00:15
(16219/17150)
Tetszik, nem tetszik, Hamilton egyszerûen jobb, mint Rosberg. Ennyi.
Minden más felállás esetén hasonló volna a helyzet, ahogyan már számtalanszor így is volt (Vette-Webber, stb.).

Más sportágakban (pl. atlétika, ökölvívás, kosárlabda, stb.) meg eleve erõsen "fekete" dominancia van, mégis elfogadott...
10/10
ceia 2015 ápr. 12. - 14:29:37 10/10
(16218/17150)
Én is örülök, hogy a Ferrari legalább versenyben van a Mercedesszel és sajnálom, hogy Alonso alatt ennyire nem megy a kocsi. Nem kedvelem, de jó pilóta és az élen lenne a helye. Na meg zeretném ha Lewis versenyben nyomná le :) Ricciardo a RedBullal szintén erõs ellenfél volt, jó lenne ha õ is ott lenne a dobogóért folyó csatában. Remélem lesz valami változás, amitõl újra izgalmasabb lesz a verseny.
Idén nem látom a jelét (egyelõre) annak, hogy a csapat Rosberget részesítené elõnyben, de azt mindenki tudja, hogy valójában így van. Leginkább a gumi stratégia miatt aggódom, pl. amikor Rosberg két kiállásra volt tervezve, Hamilton háromra.. de végülis Rosbergnek is ki kellett állnia harmadszor is. De ezt még mondhatjuk csapat stratégiának, hogy valamelyik autónál bejöjjön valamelyik taktika. Mert mindkettõnek volt elõnye és hátránya is, de én mondjuk Rosbergere fogadtam volna, ha sikerül a két kiállás. A kínai futam nem is volt rossz. A végén az interjúnál megkérdezte a riporter Hamiltontól, hogy a safety car bejöttekor megnyugszik-e, erre Lewis valami hasonlót mondott, hogy azért nem ujjong az örömtõl :D
1/10
offtopic
cellasto 2015 ápr. 12. - 14:07:07 1/10
(16217/17150)
persze,hogy nem tesz keresztbe neki rosberg..
mivel megmondták neki,hogy vagy hagyja a niggert nyerni,vagy mehet Isten hírével
a mai futam rádió üzenetei is tükrözik ezt.. meg sem meri közelíteni elõzési távolságra
nem szeretem vettelt,de remélem idén nem valami feka rapper majom nyeri az összetettet...
10/10
ceia 2015 ápr. 12. - 14:00:08 10/10
(16216/17150)
cellasto: Nem, én rátok írtam, mert ti savazzátok Hamiltont a származása miatt. Különben is, mibõl gondolod, hogy én tahó, vagy sötét vagyok? Én nem bunkózok, gyûlölködök, csak a ti mocskolódásaitokra válaszolgatok, megvédem a sportolót, akit sokra tartok. Te egyértelmûen rasszista hozzászólásokat írsz egy nagyon eredményes fekete versenyzõrõl, aki mellesleg az elsõ fekete F1-es pilóta, már csak emiatt is bekerült a sporttörténelembe. Meg sem tudnád indokolni, hogy mi a bajod vele a származásán kívül. És ez bizony nagy tahóság - és ha ezt nem fogod fel, akkor a sötét is TE vagy.

Meklód fia: Õ nem rapper, és nem majom. Jobb ember õ, mint te. Képzelem, milyen feketékkel nincs bajod. A feket hajú nõkkel maximum.

Elmondtam már, de megteszem mégegyszer: Én nem a civil embert nézem, hanem a sportolót. Nekem mindegy, hogy milyen ruhát, ékszert, tetoválást stb. visel. Hogyan teljesít, ennyi. Mert amúgy rühellem a tetoválást, a piercinget, meg a rapper stílust is. Sõt, nem rajongok kifejezetten a feketékért, de nem is vagyok rasszista. Csak jó és nem jó emberek vannak, és ti utóbbiak vagytok.
Érdekes, mostanában hogy nem szivatja a csapat, és Rosberg sem tesz keresztbe neki, nem "durcás" Lewis, sõt, sugárzik az örömtõl a versenyek végén. De Rosberg mintha depressziós lenne, vagy most õ a durcás? :PPPP
Persze a kommentátorok sem mennek a szomszédba egy kis Hamilton ellenességért. Azelõtt õk is azért szólták le, mert rosszkedvû volt (különben érthetõen, ki vágott volna jóképet ahhoz amit mûveltek vele) most meg hogy vidám, szerintük "már túl is játsza az örömöt". Akkor mirõl is van szó? Ha van rajta sapka akkor azért, ha nincs, akkor azért?? Szánalmas az is, ahogy mindig a párkapcsolatával foglalkoznak. Mintha másoknak tökéletes lenne, vagy sosem mennének szét, csak õk.. De ez kit érdekel???
vino-et-veritas 2015 ápr. 12. - 12:07:47
(16215/17150)
A SC ma megint majdnem megkavarta a dolgokat, de túlságosan a végén jött.
Egy kései kerékcserével a Ferrarinak megint bejöhetett volna, de nincs ha.

Ha a Mercedes tudja kontrollálni a gumikat nagyobb hõmérsékleten is, továbbra sem lesz könnyû utolérni. A hírek szerint a Ferrari nem fog extrém rövid orrot építeni, ami megint a németek kezére játszhat. Ráadásul a csillagosok még a nagyobb végsebesség felé is elmehetnek egy keveset, feláldozva valamennyit a jobb kanyarsebességbõl.

Kimi helyzete nehezen érthetõ. Rosszul megy az idõmérõn, majd nagyszerût rajtol, de vége. Ma is befoghatta volna Vettelt, erre semmi. Csapatsorrend? A Ferrarinál ennek igencsak nagy hagyománya van...

Látható, hogy a Williams nem lesz képes a Ferrarival versenybe szállni. Sem technikai háttérrel, sem pénzzel nem állnak úgy. Maradnak a 3. erõ, de, ha jön a McLaren, gond lesz.
Ma a RB - az edzéseken mutatottak után - megint ennyire nem volt sehol.
Lassan a Lotus is kezd magára találni. Viszont kár, hogy a FI nagyon nem.
Végül a McLaren. Nem lesz az a kocsi olyan rossz, ha teljesen feltekerik az erõforrást. A mai csatározások ezt már megelõlegezik, de hosszú még az út odáig.

Az megint lejött, hogy csaták csak azok között voltak, akik nagyjából azonos szinten álltak (pl. Alonso-Maldonado-Button a 13-14-15. helyért/!/, stb.). Elõrébb nemigen.
1/10
cellasto 2015 ápr. 12. - 09:48:40 1/10
(16214/17150)
az élen a várható unalmat hozta a futam
ha nincs a fiatal verstappen,akkor szinte elõzés sem lett volna a rajton kívül(sajnáltam is,hogy kiesett)
viszont a késõbbiekben egy melegebb versenyen a ferrari simán elkapja a mercit szerintem
vino-et-veritas 2015 ápr. 12. - 08:50:49
(16213/17150)
Kicsit OFF.

Bár a labdarúgást nem szeretem (bocsánat a rajongóktól), nem hasonlóan unalmas-e, hogy évek óta a Bayern, a Real vagy a Barcelona van mindig az élen?

Ráadásul a RB vagy a Mercedes gyõzelmei ellenére sem nagyon népszerû a Ferrarihoz vagy a McLaren-hez képest. Ha nyernek az egekbe emelik ezeket, ha vesztenek siránkoznak rajtuk. A többi csapat maximum vállrándítás...
1/10
cellasto 2015 ápr. 12. - 07:52:25 1/10
(16212/17150)
a több,mint egy másodperces elõny szerintem egyértelmûvé tette,hogy megint dominálni fog a merci..

de ne legyen igazam :P
10/10
breeder 2015 ápr. 12. - 00:10:53 10/10
(16211/17150)
A "Kínai Nagydíj" idõmérõ edzésének eredményei:

1. Hamilton
2. Rosberg
3. Vettel
4. Massa
5. Bottas

http://www.f1vilag.hu/hirek/hamilton-indulhat-elrol-kinaban

Nem lennék meglepve ha holnap Vettel az élen végezne.
Egyébként Hamiltonon most látszott elõször, hogy baromi feszült volt az interjúszobában a Ferrari harmadik helye miatt.