Téma: Forma-1

1/10
cellasto 2015 márc. 29. - 11:18:58 1/10
(16190/17150)
egyébként nagy húzás volt behívni a biztonsági autót
különben közel nem lett volna ennyi elõzés/izgalom

remélem nem csak a meleg miatt volt ekkora ferrari fölény és fel tudják venni máshol is a merci tempóját :)
3/10
jani-wan 2015 márc. 29. - 11:13:50 3/10
(16189/17150)
Na végre, autóverseny van! :)
Bárcsak minden futam ilyen lenne. És most nem a végeredmény, hanem maga a futam izgalmas volt. Nemhogy szunyókálás, de az elsõ órában bámultam a tévét, és észre sem vettem hogy elszaladt az idõ.


Button:
"Utolértem valakiket!?" :DDD
1/10
cellasto 2015 márc. 29. - 10:47:19 1/10
(16188/17150)
ha nincs kimi defektje,ez kettõs ferrari gyõzelem :P
még szép lett volna,ha rosberg elkapja a fekát,de mindent nem lehet :D
nem gondoltam volna,hogy még fogok vettelnek szurkolni,de ezt tényleg szépen csinálták :)
Gipsz__Jakab 2015 márc. 24. - 17:45:30
(16187/17150)
Segítséget kérerek abba, hogy a 2015 március 14-i és 15-i, idõmérõ edzést és futamot honnan tudom letölteni jó minõségben.

Köszönöm.
vino-et-veritas 2015 márc. 23. - 13:06:52
(16186/17150)
Újabb gyöngyszem a F1-tragikomédiához:

http://www.motorsportal.hu/forma1/trukkozik-a-mercedes-es-a-ferrari--az-fia-emiatt-szigorit-c60827.html

Azzal (is) trükköznek, ami amúgy szabályos?
vino-et-veritas 2015 márc. 23. - 09:29:54
(16185/17150)
Nem kedvencem egyik csapat sem, de most mindenért elmeszelni a Mercedest enyhén szólva unfair.
Bernie papa, meg igyekszik valamilyen módon visszahozni, amit elcseszett, szabálytalannak kihozni a csapatot az egészbõl.
Akkor már egyszerûbb lenne utólag tiltani - ahogyan voltak más dolgok is (pl. DD, motorvezérlés, FRIC, stb.) - az egész Mercedes-féle turbóelrendezést (vagy kapjanak +50 kg túlsúlyt?).
Az valószínû, hogy a koncepció ügyében erõsen egyeztettek a FIA-val, mert biztosan nem ölnek milliókat egy ilyen fejlesztésbe, ha nem tudják elõre, elfogadják-e hivatalosan (a legtöbb paraméter meg eleve meghatározták a szabályok). De miért nem akkor mondták rá a FIA-nál, hogy nem felel meg a specifikációnak (vagy a "szellemének" - mert erre is hivatkoztak más alkalommal).
Talán nem is 100 %, hogy csak a turbóelrendezés a nyitja a dolognak, csak ez a látványos része.

S még egy, amirõl többször volt szó. Az F1 legnagyobb átka, hogy nincsenek gyári csapatok a mezõnyben. A Mercedesnek, Renaultnak, Hondanak, BMW-nek, Toyotanak, Fordnak, esetleg a VW-csoport márkáinak, stb. és a többi gyártónak nemcsak a presztízs miatt kellene harcolni, hanem a piac miatt is. A nagy gyártók tulajdonképpen szériaautókat gyártanak tömegtermeléssel a piacnak, a F1 nézõnek. Ráadásul a F1 innovációk így tényleg könnyebben átmehetnének a gyakorlatba, a szériakocsikba. Lehet, hogy a Ferrari nagy és tradicionális név, de az átlag számára nem elérhetõ, ilyen értelemben gyenge a piaci értéke...
Azon kellene rengeteget dolgozni, hogy jöjjön vissza minél több nagy gyártó és ne állandóan a "nosztalgikus" presztízsrõl, 1000 lóerõrõl, meg a hangos motorokról szóljon a versenysorozat.
10/10
breeder 2015 márc. 22. - 14:07:22 10/10
(16184/17150)
Ez a kiegyenlítés szerintem egy marhaság! Miért kellene így beavatkozni, amikor az F1 nem a szériagyártásról szól.
Meg aztán ott van az a nagy halom pénz, amit beleölnek a fejlesztésekbe csapatonként (ki többet-ki kevesebbet! Nehogy már csak azért visszaküldjék a középkorba a Mercit, mert mert többet áldozni a fejlesztésekre, vagy mert jobb szakembert fizetett meg, hogy az jobb autót rakjon össze nekik. :))) Ecclestone kiszólásai is érdekesek. Teljesen elfogultan viselkedik, ahelyett hogy szakemberekre bízná a döntéseket...
1/10
cellasto 2015 márc. 22. - 10:52:29 1/10
(16183/17150)
10/10
breeder 2015 márc. 20. - 22:33:41 10/10 Előzmény vino-et-veritas
(16182/17150)
Montezemolo: Az F1-szimulátor vicc
http://sportgeza.hu/forma1/2013/12/25/montezemolo_az_f1-szimulator_vicc/

...Sok igazság van abban, amit Montezemolo nyolatkozott!....

Rosberg a szimulátorban is hibázik Monacóban!
http://formula.hu/f1/2015/02/17/rosberg-a-szimulatorban-is-hibazik-monacoban

Érdekes kis összeállítás. Én még (megmondom õszintén) nem láttam, hogy hogyan mûködik egy ilyen teszt!
...Kb 5:20-nál sétál be Rosberg a szimulátorszobába!...
10/10
breeder 2015 márc. 20. - 22:18:20 10/10 Előzmény jani-wan
(16181/17150)
Ezen még anno én is játszottam. Meg volt egy motoros játék is direkt c64-re, amelyiknél ha nagyon nyomtam a Joystick-ot, akkor keményen lehetett elõzni a mezõnyben. De végül is elég brutál játék volt, mert (ha jól emlékszem), csak egyetlen egyszer tudtam végigvinni, annyira nehezen lehetett tartani a mocit a kanyarokban! :D

Ezek a régi c64-es játékok elég viccesek voltak, még az amigásokhoz képest is, pedig azok sem voltak grafikában olyan erõsek. Pláne a mostaniakhoz képest! :)

Hamiltonéknak szerencséjük van, hogy ebbe a digitális világba születtek bele. Bár az is igaz, hogy ennek fejébe el kell viselniük azt, hogy a csapat egyfolytában pofázik a fülükre! :)
vino-et-veritas 2015 márc. 18. - 13:31:54
(16180/17150)
Ja, meg "beülõs-képernyõs" kocsik a Vidámpark (hol van már az is!) akkori "játéktermében"...
3/10
jani-wan 2015 márc. 18. - 08:54:53 3/10
(16179/17150)
Azt akarod mondani hogy a Pit Stop 2 nem volt elég jó szimulátor?
https://www.youtube.com/watch?v=MD7rB7FPepA
Pedig nekem nagyon realisztikusnak tûnik. Nagyon elszomorítasz :D
vino-et-veritas 2015 márc. 18. - 07:00:57
(16178/17150)
Ráadásul hasonlóan a repülõgépekhez (ott ez persze már alapvetõ, csak, ha baj van, akkor esetleg tehetetlen a személyzet) az elektronika egyre többször "beleszól" a vezetésbe (lásd a mostani hajtás- + fékrendszer), közben meg "rádiótilalom" van, ami pont a rengeteg adat miatt hülyeség (a pilóta 300-as sebesség mellett biztosan nem tud minden paraméterre figyelni + értelmezni + jól reagálni)...

Na meg az ilyen "hangulatjavító" intézkedések, mint a sisakfestés és hasonlók, közben igazi "rezsicsökkentés" meg nincs, csak dumálnak róla...
10/10
breeder 2015 márc. 17. - 23:57:51 10/10 Előzmény vino-et-veritas
(16177/17150)
"Arról nem is beszélve, hogy a szimulátor nemigen létezett a régi idõkben."

Igen, elég csak visszagondolni a 88-as jamaikai bobcsapatra és a jég veled címû filmre! XD
No egybõl el tudjuk képzelni, hogy réges-régen hogyan mûködhetett (ha egyáltalán mûködött) a forma 1-ben egy ilyen teszt.
Persze (ha jól emlékszem) '88 körül is voltak már ilyen autóversenyzõs cuccok (direkt videójátékra), de azok alkalmatlanok voltak ilyen célra. :)
robicsek2 2015 márc. 16. - 14:35:54
(16176/17150)
Svarci volt a kérdezõ :)
vino-et-veritas 2015 márc. 16. - 14:25:39
(16175/17150)
Ja, kis robotok lettek a pilóták.
Nem kritizálva, de Vettel és részben Hamilton szerintem ilyen.

Arról nem is beszélve, hogy a szimulátor nemigen létezett a régi idõkben. Ma meg a virtuális térben többet gyakorolnak, mint a valóságban (igaz a szigorú teszt-tilalom miatt nem is nagyon lehet).

Ez már nem önmagában a F1 kérdése, hanem a világ jelenlegi állapotáé (tele minden kütyüvel, elektronikával, stb.) és az újabb generációk számára már ez a természetes (például a tolaradar nem rossz találmány, ugye?). Nekünk meg marad a nosztalgia a "régi jó dolgok után"...
10/10
breeder 2015 márc. 16. - 12:51:11 10/10
(16174/17150)
Hát igen, lassan eljutunk oda, hogy a kiegészítõ szerkentyûknek nagyobb szerepe lesz, mint magának az autóversenyzésnek.
Ez viszont nem jó. Hogy miért? Mert így elvész az emberi tényezõ szerepe, aminek köszönhetõen már nem a pilótáról fog szólni ez az egész ciri-muri sportág, hanem szimplán csak a gépek harcáról. Persze idáig is errõl szólt, de azért korábban nem volt ennyi "cucc" a kocsikban, mint manapság. Most kicsit ünneprontó leszek (pedig szeretem a technikai újdonságokat, újításokat), de Senna idejében ott volt az az emberi faktor, amire azt tudtuk mondani, hogy na hát ha ezt az autót nem Senna vezeti, akkor nem az elsõ helyen végez vele a gép pilótája. Persze régen is meg volt az, hogy ki jobb-ki rosszabb autót kapott, de talán ennyire nem volt gépfüggõ a versenyzés. Nem tudom Ti hogy látjátok (lehet, hogy én egy kicsit elhamarkodottan vélekedek), de ezt a dolgot valahol hiányolom, hogy nem csak szimplán versenyzést (azaz elõzéseket) látunk...
vino-et-veritas 2015 márc. 16. - 09:02:48
(16173/17150)
Két megjegyzés még.

1. "Mindenki" (fõleg a "Ferrarisok") azt írják, hogy nem a Mercedes ellen, DE bizonyos szabályokat meg kellene változtatni a "felzárkózás" érdekében (a bejelentett benzinnyomás-mérés is erre utal már, bár ki tudja, hogy a Mercedesnél ez "probléma-e").
A kiinduló-pont az, hogy az új formulák bevezetésekor minden csapat tisztában volt vele, mit kellene fejleszteni. Egyszerûen elaludtak, a Mercedes meg nem. Az kétségtelen, hogy a kisebb ("motorvásárló") csapatok nem tudtak eleget (meg drágák is az új rendszerek) és az is látható, hogy inkább a hajtóegységek okozzák a gondokat (Renault, Honda, tavaly Ferrari). Tehát a motorgyártók nem vették jól az akadályokat. Erre nem az a válasz, hogy vissza a "sima" V8-hoz vagy V12-höz (mer' az erõs, meg jó hangos - a gõzmozdonynak is szebb hangja van, mint a dieselnek/villanynak, mégsem térünk oda vissza). (Vajon az MGU-H és/vagy MGU-K mikor jelenik meg szélesebb körben az utcai kocsiknál is?)
A fejlesztések korlátlan megengedése viszont újra a költségeket viszi az egekbe.
Az alapvetõen jó, hogy bizonyos szakaszokat (kb. 5 év) lezár a sorozat (pl. "motorváltás") és újabb irányokba lép. Ehhez legfeljebb azt kellene megengedni, hogy kb. 4-5 év legyen a fejlesztési idõszak (2-3 a bevezetés elõtt + 2 a versenyidõszakban), de utána már csak kisebb korrekciók.

2. Annyira nem tartok a Mercedes dominanciától idén, bár a kezdés megint brutális volt. A Ferrari még az elején áll a fejlesztéseknek és bár az eredmény nem ezt mutatja, szerintem a McLaren is elindult már. A Williams esetén azonban a versenytempó és a korábban írt taktika továbbra sem elég jó. A RB a Renault kezében van és egyelõre kevés a fejlõdés, de lehet ott is lesz egy nagy ugrás. A Sauber most nagyot villantott, de egy kb. 2x ekkora mezõnyben már nem lesz ennyire versenyképes. A többiek anyagi és egyéb okok miatt nehezebben zárkózhatnak.

Hozzáteszem, amit máskor is, hogy innen a fotelbõl, mindig könnyû okosnak lenni...
Meklód fia 2015 márc. 15. - 18:16:38
(16172/17150)
na igen, vegyék már észre b*meg, hogy a DRS az oka az unalmas versenyeknek. A kis csapatok így teljesen esélytelenek, még ha jól védekezõ pilótájuk is lenne, mert egy gombnyomásnak köszönhetõen simán leelõzik õket.

Elfogadhatatlan, hogy az elõzés az egy automata dolog, nem pedig önerõbõl történik. Vérre menõ csatákat akarok látni, nem ezt!
10/10
breeder 2015 márc. 15. - 18:12:47 10/10
(16171/17150)
Megnéztem a futam ismétlését (+ a tegnapi idõmérõt - szintén ismétlésrõl), és csak pár dolog nyerte el a tetszésemet.
Az egyik (ami tetszett) az a kék színûre festett Sauber kocsik, aminek a színe többé-kevésbé a 2001-ben futott Benetton B201-re emlékeztet!
A másik szintén megsüvegelendõ dolog, hogy az újonc Felipe Nasr 5. tudott lenni Melbourne-ben.

Ami viszont negatívum, hogy szinte (v. egyáltalán) nem volt párharc a pozíciók megszerzéséért!
Persze még csak az elsõ futam ért véget, de ez így egyelõre nagyon kevés izgalmat hozott.
A terminátor szerepeltetése meg egyenesen röhejes volt! Máskor max valamelyik vip páholyból vagy boxból mutatják a (filmes, és egyéb) sztárok fizimiskáját, most meg betoltak nekünk egy legendát, akinek kb annyi köze van az autóversenyzéshez, mint Spartacusnak a futballhoz! Mi, nézõk autóversenyzést akarunk látni, nem Oscar díj átadót! LOL

Vettel piros ruhájához is no komment! Seba nem tehet róla, de szegény úgy néz ki benne, mint egy rosszul sikerült mikulás, akivel ijesztgetik a gyerekeket!

Ám blokk az eredményekhez hozzászólva:
Elsõ nekifutásra eléggé veszélyesnek tûnik a Mercedes elõnye! Gyakorlatilag csak a Ferrari és a Williams tudja velük valamelyest tartani a lépést (már ha a bõ 20 perces hátrányt behozhatónak vesszük). A többi istálló sajnos még csak hozzá sem tud szagolni az eredményhez. A DRS használata pedig valóban nagy kérdés, hogy mennyire teszi állóvízzé a versenyzést....